Jesu li sudske presude realne?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2016, 18:40

SisterIbrahim wrote:
Krokodil Behko wrote:
Biba wrote:Nedavno citam o presudi baki i djedu malog Smaje..bila je tu tema..
Nisam sigurna jesu li dobili godinu ili dvije..zalosno..

I centar za socijalnu skrb je puno pogrijesio..jako puno..

Jeste tako nešto bilo, dok su majka i očuh osuđeni maksimalno.
Trebali su i njih dvoje osuditi strožije, ne može biti da nisu ništa znali.

Imamo mi u firmi jednu iz hadzica koja je njih znala, nije samo znala socijalna, nego i policija. Malom je vec jendom bila slomljena ruka. Nazalost, zavrsilo se kako se zavrsilo, smaje vise nema...
Znači to je slučaj iz Hadžića?
Pitam jer bio je još jedan slučaj, iz Kaknja, isti takav na žalost.
online

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by SisterIbrahim » 13 Feb 2016, 21:47

Krokodil Behko wrote:
SisterIbrahim wrote:
Krokodil Behko wrote:
Biba wrote:Nedavno citam o presudi baki i djedu malog Smaje..bila je tu tema..
Nisam sigurna jesu li dobili godinu ili dvije..zalosno..

I centar za socijalnu skrb je puno pogrijesio..jako puno..

Jeste tako nešto bilo, dok su majka i očuh osuđeni maksimalno.
Trebali su i njih dvoje osuditi strožije, ne može biti da nisu ništa znali.

Imamo mi u firmi jednu iz hadzica koja je njih znala, nije samo znala socijalna, nego i policija. Malom je vec jendom bila slomljena ruka. Nazalost, zavrsilo se kako se zavrsilo, smaje vise nema...
Znači to je slučaj iz Hadžića?
Pitam jer bio je još jedan slučaj, iz Kaknja, isti takav na žalost.
Ako je majka ema il ena jest. Malog su svi redom zlostavljali. Jedino pitanje koje se meni vrti u glavi sto otac djeteta nije dijete uzeo sebi? Pricala je da su mu majku u skoli zvali "musko". Ono kad je ocuh odrezao mosine pa. Mali iskrvario. Ubio ga. Kaze kad su ga odveli u dom zdravlja sve mu brojali modrice i koliko je koja stara.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2016, 23:43

I mene čude ti očevi i u jednom i u drugom slučaju. Hajde, majke i očusi ubili su tu djecu ali da li su njihovi biološki očevi uopšte viđali djecu, primjetili išta? kako mi se čini, djeca poslije razvoda ili budu ubijena, ili se ubiju kao mali Mahir i to je neki trend.
online

SisterIbrahim
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 760
Joined: 10 Feb 2016, 09:24
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by SisterIbrahim » 23 Feb 2016, 17:31

Krokodil Behko wrote:I mene čude ti očevi i u jednom i u drugom slučaju. Hajde, majke i očusi ubili su tu djecu ali da li su njihovi biološki očevi uopšte viđali djecu, primjetili išta? kako mi se čini, djeca poslije razvoda ili budu ubijena, ili se ubiju kao mali Mahir i to je neki trend.
Vjeruj to je svakom cudno... nedo Bog nikom...

Ili eno slucaj Mahira, pa da se jos ubica ne zna. Onaj nakav dnevnik ukopan sa njim, pa ja da sam mu majka, rukama bi iskopala, al bi saznala istinu. Majka nasla sebi jahaca, otac namjeravao da kaze da je nasao jahacicu, navono mali silovan, rodjena majka nije vidjela tragove krvi na gacicama, pored roditelja okrivljuju ocuha koji ga je ispisao iz muzicke skole ( vikendom je tamo svirao gitaru). Onda sta jos, jedna recenica Mahirove majke koja mi je zaparala usi, da je znala kazniti dijete. Pa sta je jedno mirno dijete poput Mahira znalo uradit da ga kazni? Dijete koje prvo nije imalo prijatelja kamoli nes drugo.. I jos se ne zna ubica. A OCEKUJEMO PRESUDU I SUDJENJE.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Biba » 26 Feb 2016, 20:52

Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Biba » 01 Mar 2016, 19:58

Maloprije je sud potvrdio 40 godina Paravinji i cca 233 000 kn troskova suđenja..
Kakva je to pravda koja skoro 5 godina ne moze skontati kako formulirati razlog presude...

Nisu znali je li djevojku ubio u pokusaju silovanja ili je ubio da prikrije silovanje...
Treci put ga sude, a on najavljuje zalbu i kaze da su mu dokazi podmetnuti
Najgore mi je to sto minse cini da se on cak i smjeska nakon izricanja presude...pravda :ovaj
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Mala_Mu » 02 Mar 2016, 15:05

Nisam znala gdje staviti, moze i ovdje..

Trenutak kada je čovek oslobođen optužbe posle 27 godina provedenih u zatvoru - zbog ubistva koje nije počinio.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Biba » 02 Mar 2016, 17:21

Da, dosta je njih oslobođeno nakon puno godina...
Strasno je to sto advokat moze krivog obraniti a nekad nema dokaza a covjeka osude...na osnovu indicija..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Mala_Mu » 05 Nov 2018, 11:38

Ženu koja je nožem ubila supruga pred djecom Sud u Varadžinu kaznio na 10 godina zatvora

Image

Slađana Brkić koja je u februaru u Goli kod Koprivnice nožem zaklala svog nevjenčanog supruga Dejana Slivara, nepravomoćno je osuđena na 10 godina zatvora.

Uz zatvorsku kaznu, Županijski sud u Varaždinu odredio joj je i psihijatrijsko liječenje do kraja izdržavanja kazne. Vrijeme provedeno u pritvoru uračunat će joj se u kaznu, prenosi Index.hr.

Suđenje je bilo zatvoreno za javnost radi zaštite porodičnog života optužene, ali i svjedoka, među kojima su bila i djeca. Osim njih, svjedočili su i brat žrtve Davor Slivar, načelnik Gole Stjepan Milinković, ljekar Doma zdravlja, sestra, majka i prijateljica optužene Brkić.

Inače, 28-godišnja Brkić je 15.februara e u sobi porodične kuće u mjestu Goli kod Koprivnice kuhinjskim nožem dvaput u prsa ubola nevjenčanog supruga, 46-godišnjeg Dejana Slivara, koji je na mjestu preminuo.

Brutalnom ubistvu svjedočilo je njegovo dvoje maloljetne djece, dok najstarija kćerka nije bila kod kuće.

Brkić je Slivara izbola kuhinjskim nožem nanijevši mu smrtonosne ozljede.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Username » 05 Nov 2018, 16:26

Saznao sam nesto sto se desilo prije 5 god

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Username » 05 Nov 2018, 16:28

I nisu

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Mala_Mu » 11 Nov 2018, 11:08

Pet godina zatvora ocu koji je htio pobiti svoju djecu

Image

Ranko Jovanović, sudija Osnovnog suda u Trebinju, osudio je na petogodišnju zatvorsku kaznu Miroslava Milišića (31) iz Trebinja, koji je u junu ove godine punih pet sati držao kao taoce svoje dvoje djece od 11 i devet godina, prijeteći da će ih raznijeti ručnom bombom.

Napeti pregovori

Milišić je prije nekoliko dana s tužiocem Okružnog tužilaštva Trebinje sklopio sporazum o priznanju krivice, koji je sada prihvaćen. U kaznu je uračunato vrijeme koje je proveo u pritvoru. Milišić je upućen na izdržavanje kazne u Kaznenopopravni zavod Foča.

Milišića, koji se na ovaj čin odlučio zato što ga je napustila supruga s bebom, nakon višesatnih neuspješnih pregovora, savladao je punac, koji je skočio na njega sleđa i oteo mu bombu. Na taj način je izbjegnuta tragedija velikih razmjera. Kako nezvanično saznajemo, Milišića supruga nije teretila i nije postavila imovinskopravni zahtjev.

Sve je počelo 4. juna u 8.10 sati, kad se Milišić zabarikadirao u porodičnoj kući, gdje je kao taoce držao svoju djecu. Izričito je tražio da mu se vrati supruga. Poručio je da će, ukoliko se ne udovolji njegovom zahtjevu, ubiti i sebe i djecu. Situacija se dodatno zakomplicirala kad je nedugo poslije, zagrljen s djecom, krenuo prema gradu dok je u ruci stiskao bombu.

Na mjestu događaja, osim pripadnika Policijske uprave Trebinje i pregovaračkog tima, bila je i ekipa Hitne pomoći te Tvrdos Porfirije, predstavnik Eparhije zahumsko-hercegovačke i primorske i jeromonah manastira, koji je pokušao da smiri Milišića. I Milišićev brat pokušavao je da razgovara s njim, ali je svaki pokušaj u tim teškim trenucima bio neuspješan, jer je on tražio isključivo suprugu.

U međuvremenu je stigao i njegov punac. Prema nezvaničnim saznanjima, i njemu je, baš kao i supruzi, savjetovano da ne prilazi bombašu. No, hrabri punac ipak se sleđa prišunjao zetu, skočio na njega i oteo mu bombu. U akciju su odmah stupili trebinjski policajci, koji su stavili lisice na ruke pomahnitalog Milišića te ga sproveli u prostorije Policijske uprave Trebinje. Tako je drama okončana tog dana u 12.40 sati.

Mališani spašeni

Djeca su odmah zbrinuta u Općoj bolnici Trebinje. Nisu im konstatirane povrede, osim što su traumatizirana. Pripadnici Civilne zaštite deaktivirali su eksplozivnu napravu.

Prijavljivala porodično nasilje

Miroslava Milišića supruga je, prije talačke krize, napustila i prijavila porodično nasilje. Policija je ranije u više navrata izlazila na intervencije, ali ga obično nije zaticala u kući.

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Lanci » 11 Nov 2018, 14:10

Dok god ubice hodaju jos uvijek mirno ulicama nisu i nece biti sigurno
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Jesu li sudske presude realne?

Post by Hurija » 21 Mar 2021, 20:34

Radi uštede troškova često se ide na tzv.nagodbe .

Nažalost desi se da jedno te isto lice zbog identičnog ponovljenog Krivičnog djela bude uslovno kažnjvano a u mogućnosti se da se prate presude i predmeti . 🙂


Ima tu jedna vrlo bitna činjenica gotovo svi sposobni advokati bili su sudski službenici i pravni zastupnici i veoma dobro poznaju zakon i kako zastupati lice koje ih za isto angažuje .
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 52 guests