Sam u kafiću

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by Luna. » 15 Apr 2011, 23:27

mandibulas wrote: evo, recimo sa mnom mozes sama samcata na odmor (ali nemoj, dvije skorpije tako blizu - evo ovo je tamam je sigurna udaljenost za jedan fini i civilizovan odnos) :)
u pravu si, ne bi se mog´o nikako odmorit´... mor´o bi mi stalno mazat ledja :lol
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by sann » 15 Apr 2011, 23:49

zasto da ne.....
mada je drustvo lijepo,i zabavno,kad kad,odem,i uzivam u..Tisini..i pjesmi moga Vrbasa... :pusi
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by niska grana » 26 Dec 2011, 10:09

Zašto da ne, izuzev naravno navečer, iako sam ja pomalo asocijalan pa to možda promatram iz svoje perspektive.

Ako se s nekim nakon mučne sedmice subotom/nedjeljom dogovorim volim doći malo prije ostalih da u miru s ćeifom srknem kaficu i prelistam novine. I kao što reče Behko, da mi se pritom tih pola satića po mogužstvu niko ne obraća i ne pušta napadnu muziku.

Poseban užitak mi je u rano jutro ispijati kafu sam uz rivu na moru kad sve miruje, u tišini bez galame, dječije vriske, bistrenja politike i karakterističnog naglaska mojih sugrađana....dok se na horizontu miče jedino mala barkica i čuje njen potmuli tktktktk zvuk. Divota.
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Online

Re: Sam u kafiću

Post by Maja » 26 Dec 2011, 11:42

Da, ali kolika ste puta vidjeli žensko da samo pije kafu i čita novine?
I ako sama sjedi, obično nkog čeka, a novina nigdje na vidiku.
Zato kažem da mi je to pomalo bezveze i da sam sama, samo ako prva stignem na dogovor.
Onda obično čačkam po mobitelu ili nešto slično jer mi je glupo da sjedim ne radeći ništa :D

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by sann » 26 Dec 2011, 12:01

....malo beze shvatanje o izlascima,kada zena sjedi sama negdje,bar danas to nije problem,postoje kafici,kaffe slasticarne,mnogo mjesta gdje cak uzivam kada sam sama,onako u mislima i kao sto neko rece pricam cutanjem...situacija jednostavno dodje,prijatelji zauzeti,meni se ide....ja odem....jednostavno! :pusi
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Jaca
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6755
Joined: 29 Sep 2011, 02:18
Location: potrazi me u predgradju...
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by Jaca » 26 Dec 2011, 13:26

moze preko dana ali nemoze u svakom kaficu ....pobekad je bas dobro biti sam da sredis misli i posmatras raju :kafa
bolje biti malo lud nego malo pametan

User avatar
alma75
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 677
Joined: 13 Feb 2011, 17:38
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by alma75 » 27 Dec 2011, 01:18

Pa ako trebam nekoga da sačekam, a vrijeme hladno, kiša i sl. naoružam se novinama, naručim kafu...šta da se radi :hm a baš čitavo veče negdje sjediti sama, pa puno je ugodnije kod kuće!

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by Sibila » 02 Jan 2012, 18:31

ja sam ovo ljeto svako jutro pila jutarnju kafu u jednoj basti u sa ....prije posla poranim i uzivam u kafici i cigari prije vrucine i ne vidim sta je tu lose...dakle jutarnja ili dnevna kafa nasamo mi je sasvim ok :zubi .....navecer nikad nisam izasla sama.....ne bih imala petlje za to jer u ta doba obicno ljudi izlaze u drustvu..lomi se.itd...i osjecala bih se cudno i kao neki autsajder..gledajuci kako drugi ne znam pricaju zezaju se cugaju sta li vec a ja solo....pa nisam u evropi :oo
mene recimo zanima vase misljenje o odlasku u kino solo....ljudi obicno u dvoje ili u grupi idu da pogledaju neki film...ja nekad zelim da gledam film u kinu ali taj drugi nece ili ne moze i onda ostanem uskracena za to zadovoljstvo jer trenutno nemam s kim da odem a glupo mi sama..... :cudi
pitanje je da li otici na film sam ili ne :hm

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by Ideja » 02 Jan 2012, 19:00

Tigris wrote:mene recimo zanima vase misljenje o odlasku u kino solo....ljudi obicno u dvoje ili u grupi idu da pogledaju neki film...ja nekad zelim da gledam film u kinu ali taj drugi nece ili ne moze i onda ostanem uskracena za to zadovoljstvo jer trenutno nemam s kim da odem a glupo mi sama..... :cudi
pitanje je da li otici na film sam ili ne :hm
Idi bona pogledaj film dok traje, šta ima veze. Poznajem jednu ženu koja ponekad ostavi muža kod kuće i ode odgledati film u kino, jer njega to ne zanima a prijateljice zauzete nečim.

Jedno vrijeme sam običavala prije posla određeni dio vremena provoditi u kafiću i piti kafu. Nije mi to bio problem. Ranojutarnji sati, uglavnom ista lica, novine, svi još nekako tihi, divota. Naveče je već druga priča, ne bih nikad izašla sama.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by Heidi » 02 Jan 2012, 19:04

kino, teater, koncert.....idem cesto sama.... :cool libo me
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by silence » 02 Jan 2012, 19:37

Maja wrote:šta mislite o ljudima koji sami izlaze i sjede za šankom. mislite li automatski da oni nemaju prijatelja? bi li vi izašli sami da su vam svi prijatelji zauzeti, a vama se izlazi ili npr da ste sami u nekom drugom gradu u hotelu bi li ostali u sobi i možda prošetali gradom ili bi otišli u neki kafić/klub?
Nisam nikada razmišljala da su ljudi usamljeni ako izlaze sami.
Nekada je poželjno izaći upravo sam sa sobom. Zna fino da opusti :D .

Ne zalazim sama u kafiće, ali sebi dozvolim bez obzira iako sam nekada sama da svratim u čevabđinicu ili slastičarnicu. I ne osjećam se usamljenom.

A ako bih se zadesila sama u nekom gradu, ne bih ostala sama u hotelskoj sobi. To nikako. Izašla bih i pronašla sebi neko lijepo mjesto. :D
Last edited by silence on 02 Jan 2012, 20:23, edited 1 time in total.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by niska grana » 02 Jan 2012, 19:52

Maja wrote:Da, ali kolika ste puta vidjeli žensko da samo pije kafu i čita novine?
I ako sama sjedi, obično nkog čeka, a novina nigdje na vidiku.
Istina, rijetko....a u kino u zadnje vrijeme gotovo uvijek sam, jer mi se gleda film a ne moji komedijaši :D
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

van domašaja
Na probnom
Na probnom
Posts: 16
Joined: 03 Apr 2012, 03:13
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by van domašaja » 03 Apr 2012, 03:41

Sanjar.Lutalica wrote:Ne mora značiti da nema prijatelja , ima ljudi koji vole biti sami , pun im k**** svega , hoce da se odmore sami sa sobom .
Upravo tako.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by Zagorka » 03 Apr 2012, 18:05

U svom gradu nikad popila nisam :ne ,nisam ni imala potrebu,a i kod nas bi to bilo cudno,ali kad sam u zagrebu npr.normalno mi je sacekati nekog u kaficu,ili kad se s muzem dogovorim da se nadjemo negdje,normala totalno.... :kafa
Uzmem novine,cvike i kuliram :travolta
I kad vidim mahom zena ili cura tako,nije mi neobicno,kod nas bas i nije svakodnevno za vidjeti :cudi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by String » 03 Apr 2012, 18:09

Uh koliko sam samo puta sjedio sam u kaficu...Najcesce kad krenem nesto da kupim pa svratim tako. I nikada nisam ostao potpuno sam jer uvijek ima raje koju znas pa ono kada dolaze pridruze se i tako to. Zadnju put sam tako sjedio sam za sankom i prisla mi djevojka neka od koje sam dobio neku ulaznicu za privatnu svirku Tonija Cetinskog...Neka promocija Philip Morris cigareta bila... :pusi
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120362
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Sam u kafiću

Post by Krokodil Behko » 23 Sep 2014, 11:12

Eto, sve je gotovo. Riješio neke probleme i sada je lakše. Još samo sutra kod doktora na obradu (mojih) nalazai to je to. Osjećam potrebu za šetnjom i da budem malo ono baš sam u kafiću. To znači, da zaobilazim bircuz :oo
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by greeneyes » 23 Sep 2014, 11:27

Donedavno mi je bilo nezamislivo da sam sjedim u kafiću i pijem kafu, a sad u nedostatku društva vrlo rado sam ispijem kafu(u Šoping Centru na balkonu :valja ). Nužda stvari mijenja. :oo
Samo sabura

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96385
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34359 times
Been thanked: 21088 times
Contact:
Status: Online

Re: Sam u kafiću

Post by Rum » 23 Sep 2014, 11:45

Zakon sam mobitel i ja :obrve
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by storm » 23 Sep 2014, 11:47

Otići na kavu mi sasvim ok, onako sam... Mada je rijetko sam i dovršim... Uvijek uleti netko poznat...
Već na pivu ne bi nikad sam sjeo :jok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Awenary
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 366
Joined: 22 Nov 2013, 22:58
Location: Monstropolis
Status: Offline

Re: Sam u kafiću

Post by Awenary » 30 Sep 2014, 22:05

Samo sam nekoliko puta u životu izlazila na kafu baš sama, al' ne vidm tu ništa loše. Uzmeš knjigu, sjedneš i totalni merak :rumenko
I'm to busy to be charmed (c)

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests