INCEST

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Čupava » 27 Jan 2019, 00:27

Mutevelija wrote: 27 Jan 2019, 00:25
Čupava wrote: 27 Jan 2019, 00:24 Kako Turci ( Muslimani) žene tetkine kćerke :grana i to im je bliži rod.. stvarno ih nikada nisam mogla shvatiti... meni je to ko sestra/ brat
Sad ja odgovorih na pitanje :D.
A zato i rađaju djecu sa fizičkim ili mentalnim problemima ..( vrlo često )...
.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Mutevelija » 27 Jan 2019, 00:28

Čupava wrote: 27 Jan 2019, 00:27
Mutevelija wrote: 27 Jan 2019, 00:25

Sad ja odgovorih na pitanje :D.
A zato i rađaju djecu sa fizičkim ili mentalnim problemima ..( vrlo često )...
Kažu da ima u Pakistanu tih anomalija i ostalim azijskim drzavama.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Čupava » 27 Jan 2019, 00:30

Mutevelija wrote: 27 Jan 2019, 00:28
Čupava wrote: 27 Jan 2019, 00:27

A zato i rađaju djecu sa fizičkim ili mentalnim problemima ..( vrlo često )...
Kažu da ima u Pakistanu tih anomalija i ostalim azijskim drzavama.
Ma ima ali mi se čini da kod ovih ima vise ... od onih bar koje poznajem... skoro u svakoj porodici imaju jednog člana porodice koji ima zdravstvenih problema...
.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by toxic » 28 Jan 2019, 14:50

Nice try wrote: 26 Jan 2019, 17:28 Ne smatra se ni danas normalnim ovako nešto. Dobro, bilo je i ima izoliranih zajednica gdje su ovakvi brakovi bili " normalni", ali barem zbog potomaka koji se rode, nije i niti će se ikad smatrati poželjnim u svijetu na kakav smo navikli.
Ne znam, ovakve ljubavi su u najmanju ruku poremećene.
Pored svega, nije mi jasno i da izađu u javnost sa svojom pričom :hm
Komsije do mene, u braku, od dva brata deca, razlika 3 ili 4 godine, odrasli zajedno u istoj kuci, sad oni imaju petoro dece. Meni to nije normalno :lud
Pa, ne znam, ja mislim da sve i da mi neko nije rod, a da smo odrasli zajedno ne bi ga odvajala od roda. Al' dobro, ona kaze da je kod njih normalno.
Ono sto mene zbunjuje jer nemam pojma sto se tih stvari tice.. religiozni su. Jel Islam podrzava ovakvu vrstu brakova?
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Hurija » 28 Jan 2019, 14:55

Uzvišeni Allah kaže: "Zabranjuju vam se majke vaše, i kćeri vaše, i sestre vaše, i sestre očeva vaših, i sestre majki vaših, i bratične vaše i sestrične vaše." (En-Nisa', 23.).


Bez obzira na sve mislim da je potrebno uključiti zdrav razum :ne
Ostalo je cutanje.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Venera » 28 Jan 2019, 14:57

toxic wrote: 28 Jan 2019, 14:50
Nice try wrote: 26 Jan 2019, 17:28 Ne smatra se ni danas normalnim ovako nešto. Dobro, bilo je i ima izoliranih zajednica gdje su ovakvi brakovi bili " normalni", ali barem zbog potomaka koji se rode, nije i niti će se ikad smatrati poželjnim u svijetu na kakav smo navikli.
Ne znam, ovakve ljubavi su u najmanju ruku poremećene.
Pored svega, nije mi jasno i da izađu u javnost sa svojom pričom :hm
Komsije do mene, u braku, od dva brata deca, razlika 3 ili 4 godine, odrasli zajedno u istoj kuci, sad oni imaju petoro dece. Meni to nije normalno :lud
Pa, ne znam, ja mislim da sve i da mi neko nije rod, a da smo odrasli zajedno ne bi ga odvajala od roda. Al' dobro, ona kaze da je kod njih normalno.
Ono sto mene zbunjuje jer nemam pojma sto se tih stvari tice.. religiozni su. Jel Islam podrzava ovakvu vrstu brakova?
toksicna, Mute je gore postavio tekst , abrhamske religije zabranjuju jer podrazumijevaju pod grijehom , nema razlike , ali je istovremeno , u tri religje je istovremeno pristuno krsenje istog pravila, tj. zastupljeno je mnogo brakova izmejdu brace sestara :rumenko

nisu krscanstvo ni judaizma nista bolji ili gori od islama :D
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96638
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34577 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Rum » 28 Jan 2019, 14:59

Žene koje je zabranjeno trajno ženiti

■ Prvo – žene koje su zabranjene zbog rodbinske veze;

U ovu skupinu ulazi:

– majka, majka od majke (nana/nena) i njena majka (pranana), majka od oca (nana) i njena majka (pranana), i tako uzlaznom lozom,

– kćerke, kćerke od kćerki (unuke) i kćerke od sinova (unuke), i tako silaznom lozom,

– sestre i polusestre (svejedno od oca ili majke),

– tetke i polutetke ((sestre od oca (hale) i od majke)) i tetke i polutetke oca i majke (sestre od dvije nane i dva djeda),

– kćerke od brata i polubrata,

– kćerke od sestre i polusestre.

■ Drugo – žene koje su zabranjene zbog tazbinske veze;

Od njih su žene koje postaju zabranjene samim sklapanjem bračnog ugovora:

– majka supruge i njena nana (svejedno bila od oca ili majke), i tako uzlaznom lozom,

– supruga sina, supruga od unuka tj. od sinovog i od kćerkinog sina, i tako silaznom lozom,

– supruga oca (maćeha).

Žena koja postaje zbaranjena polnim odnosom nakon bračnog ugovora:

– kćerka supruge (pastorka).

■ Treće – žene koje su zbaranjene zbog dojenja;

Sve žene koje su zabranjene zbog rodbinskih veza, tj. sedam žena, zabranjene su i zbog dojenja (majka, kćerka, sestra i polusestre, tetke i polutetke, kćerke od brata i polubrata i kćerke od sestre i polusestre). Dokaz za ovo je hadis mutefekun alejhi: “Zabranjeno je zbog dojenja ono što je zabranjeno zbog rodbinstva”.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Venera » 28 Jan 2019, 15:00

Mutevelija wrote: 27 Jan 2019, 00:25
Čupava wrote: 27 Jan 2019, 00:24 Kako Turci ( Muslimani) žene tetkine kćerke :grana i to im je bliži rod.. stvarno ih nikada nisam mogla shvatiti... meni je to ko sestra/ brat
Sad ja odgovorih na pitanje :D.

Oni računaju da im nije mahrem, dakle ne mozes sam ostati sa rodicom u sobi po Šerijatu ako ti nije sestra haram ti je.
Ili da rodica ostane sama sa rođakom u sobi nesto da pricaju haram, ili da se rukuju itd ali ja odo u finese.

To je ono što se prevodi kao "ženski guardian" kao čuvar, a to je mahrem u Saudijskoj Arabiji, npr žena treba imati brata kraj sebe da bi bila sa amidžićom u sobi jer joj on nije mahrem. Tako isto i za putovanje i ostale stvari koje su propisane šerijatom.

Toga ja mislim ima i kod Ortodoksnih Židova to pravilo

jah, a svi muski zastitnici nisu iskoristili priliku sa zenskom rodjakom , povijest kaze nesto drugo :hihi

kako je tek sa homosekslanim relacijama i zastitnicima mejdu rodjacima i rodjakama :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Venera » 28 Jan 2019, 15:01

Rudolph wrote: 28 Jan 2019, 14:59 Žene koje je zabranjeno trajno ženiti

■ Prvo – žene koje su zabranjene zbog rodbinske veze;

U ovu skupinu ulazi:

– majka, majka od majke (nana/nena) i njena majka (pranana), majka od oca (nana) i njena majka (pranana), i tako uzlaznom lozom,

– kćerke, kćerke od kćerki (unuke) i kćerke od sinova (unuke), i tako silaznom lozom,

– sestre i polusestre (svejedno od oca ili majke),

– tetke i polutetke ((sestre od oca (hale) i od majke)) i tetke i polutetke oca i majke (sestre od dvije nane i dva djeda),

– kćerke od brata i polubrata,

– kćerke od sestre i polusestre.

■ Drugo – žene koje su zabranjene zbog tazbinske veze;

Od njih su žene koje postaju zabranjene samim sklapanjem bračnog ugovora:

– majka supruge i njena nana (svejedno bila od oca ili majke), i tako uzlaznom lozom,

– supruga sina, supruga od unuka tj. od sinovog i od kćerkinog sina, i tako silaznom lozom,

– supruga oca (maćeha).

Žena koja postaje zbaranjena polnim odnosom nakon bračnog ugovora:

– kćerka supruge (pastorka).

■ Treće – žene koje su zbaranjene zbog dojenja;

Sve žene koje su zabranjene zbog rodbinskih veza, tj. sedam žena, zabranjene su i zbog dojenja (majka, kćerka, sestra i polusestre, tetke i polutetke, kćerke od brata i polubrata i kćerke od sestre i polusestre). Dokaz za ovo je hadis mutefekun alejhi: “Zabranjeno je zbog dojenja ono što je zabranjeno zbog rodbinstva”.
Koje muskarce je zabranjeno zeniti ?
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96638
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34577 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Rum » 28 Jan 2019, 15:02

za mene je bolest ozeniti ili sta raditi sa bratovom zenom a kamo li rod :lud
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Hurija » 28 Jan 2019, 15:02

:hihi Treba ovdje uvažavati i pojedine očeve i čuti koju gdje su se sve muhali
Ostalo je cutanje.

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Divlja_u_srcu » 28 Jan 2019, 15:06

tobe tobe,, pu pu!! :bua
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Venera » 28 Jan 2019, 15:09

Rudolph wrote: 28 Jan 2019, 15:02 za mene je bolest ozeniti ili sta raditi sa bratovom zenom a kamo li rod :lud
ali zabrane za zene su drugacije od zabrana muskarcima , ili nisu !? :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Venera » 28 Jan 2019, 15:09

Hurija wrote: 28 Jan 2019, 15:02 :hihi Treba ovdje uvažavati i pojedine očeve i čuti koju gdje su se sve muhali
narocito prije printanja modernije verzije kondoma :djed
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by toxic » 28 Jan 2019, 15:17

statebriga wrote: 28 Jan 2019, 14:57 toksicna, Mute je gore postavio tekst , abrhamske religije zabranjuju jer podrazumijevaju pod grijehom , nema razlike , ali je istovremeno , u tri religje je istovremeno pristuno krsenje istog pravila, tj. zastupljeno je mnogo brakova izmejdu brace sestara :rumenko

nisu krscanstvo ni judaizma nista bolji ili gori od islama :D
Nisam ni rekla da je neko bolji ili gori, samo da mi nije jasno. A njihova tvrdnja se ne poklapa s tekstom sto je Mute postavio :cudi
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Venera » 28 Jan 2019, 15:19

toxic wrote: 28 Jan 2019, 15:17
statebriga wrote: 28 Jan 2019, 14:57 toksicna, Mute je gore postavio tekst , abrhamske religije zabranjuju jer podrazumijevaju pod grijehom , nema razlike , ali je istovremeno , u tri religje je istovremeno pristuno krsenje istog pravila, tj. zastupljeno je mnogo brakova izmejdu brace sestara :rumenko

nisu krscanstvo ni judaizma nista bolji ili gori od islama :D
Nisam ni rekla da je neko bolji ili gori, samo da mi nije jasno. A njihova tvrdnja se ne poklapa s tekstom sto je Mute postavio :cudi
pa informiraj se, procitja malo vise o tome u religijama :rumenko
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Hurija » 28 Jan 2019, 15:26

Šalu na stranu , spomenute veze ne podržavam zbog kako kaže naukla tuv. recesivnih ili latentnih- loših gena., imamo ih svi oko 10 odsto.
Kada se dvoje supruznika odluči za djecu ili se ona "zalome" bitna stvar je da su njihovi recesivni geni razliciti sto je jedino moguce kad su oni u
daljem srodstvu.D akle što tinje partnerka ili partner genetski bližipšostoji mogućnost degenaracije kod potomstva-.
Ostalo je cutanje.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by toxic » 28 Jan 2019, 15:26

statebriga wrote: 28 Jan 2019, 15:19
toxic wrote: 28 Jan 2019, 15:17

Nisam ni rekla da je neko bolji ili gori, samo da mi nije jasno. A njihova tvrdnja se ne poklapa s tekstom sto je Mute postavio :cudi
pa informiraj se, procitja malo vise o tome u religijama :rumenko
Pa, eto, pitala sam vas :D.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Hannibal » 28 Jan 2019, 15:28

prosle godine u tutinu su se za malo uzeli brat i sestra, nisu znali da su u srodstvu
🐽

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Venera » 28 Jan 2019, 15:29

Hannibal wrote: 28 Jan 2019, 15:28 prosle godine u tutinu su se za malo uzeli brat i sestra, nisu znali da su u srodstvu
oh , ovo je jos uvijek tabu tema u drustvma :djed
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests