INCEST

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hahik
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1394
Joined: 29 Aug 2017, 10:04
Location: Uvijek ispred tebe
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Hahik » 26 Jan 2019, 13:46

Koji zajeb. Prema naslovu sam skontao je da je išao da isprazni pušku kad je vidi golu, a on plakao. :plavi :plavi :plavi
Ako ti ljudi kažu da se promijeniš, promijeni njih.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by toxic » 26 Jan 2019, 13:52

Svasta se danas smatra normalnim. :ccc
Meni zao dece koja se rode s raznim ostecenjima u ovakvoj vrsti veza.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Mirelam » 26 Jan 2019, 13:52

:inasab
:ubihse

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Čupava » 26 Jan 2019, 15:32

Hahik wrote: 26 Jan 2019, 13:46 Koji zajeb. Prema naslovu sam skontao je da je išao da isprazni pušku kad je vidi golu, a on plakao. :plavi :plavi :plavi
Pa možda je plačući praznio :ha
.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Vrag » 26 Jan 2019, 15:37

Od biraca nema jebaca

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Podrinjac » 26 Jan 2019, 17:21

Ye. em ti sunce.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Nice try » 26 Jan 2019, 17:28

toxic wrote: 26 Jan 2019, 13:52 Svasta se danas smatra normalnim. :ccc
Meni zao dece koja se rode s raznim ostecenjima u ovakvoj vrsti veza.
Ne smatra se ni danas normalnim ovako nešto. Dobro, bilo je i ima izoliranih zajednica gdje su ovakvi brakovi bili " normalni", ali barem zbog potomaka koji se rode, nije i niti će se ikad smatrati poželjnim u svijetu na kakav smo navikli.
Ne znam, ovakve ljubavi su u najmanju ruku poremećene.
Pored svega, nije mi jasno i da izađu u javnost sa svojom pričom :hm
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Mutevelija » 26 Jan 2019, 17:49

Meni svejedno ha bilo gay ha ovaj ozenio svoju sestru
To je sve ljubav.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Nice try » 26 Jan 2019, 17:51

Mutevelija wrote: 26 Jan 2019, 17:49 Meni svejedno ha bilo gay ha ovaj ozenio svoju sestru
To je sve ljubav.
Gay parovi nisu u krvnom srodstvu.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Femea » 26 Jan 2019, 17:54

Užas :grana
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Mutevelija » 26 Jan 2019, 18:14

Nice try wrote: 26 Jan 2019, 17:51
Mutevelija wrote: 26 Jan 2019, 17:49 Meni svejedno ha bilo gay ha ovaj ozenio svoju sestru
To je sve ljubav.
Gay parovi nisu u krvnom srodstvu.
Za mene je to oboje stramputica.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Julia-Klara » 26 Jan 2019, 19:54

definitivno sam protiv incestuoznih veza
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Hurija » 26 Jan 2019, 21:47

:ne NE
Ja sam protiv bilo kakvog braka posebno između blislkih srodnika .
Argumenti protiv toga su vidljivi u nekim zaostalim sredinama današnjice .Uzgred i kroz istoriju je dokumentovano da su aristokratske porodice od Rimskog carstva pa naovamo imale jezivo visok postotak novorođenčadi sa fizičkim i mentalnim retardacijama, sve zbog dugotrajne međusobne ženidbe svojih članova.Mislim da je najčešći razlog kod njih bio da bi nasljedstvo ostalo na hrpi.
Ostalo je cutanje.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Venera » 26 Jan 2019, 22:02

toxic wrote: 26 Jan 2019, 13:52 Svasta se danas smatra normalnim. :ccc
Meni zao dece koja se rode s raznim ostecenjima u ovakvoj vrsti veza.
carstva , monarhije stoljecima su se tako odrzavale :p

cak se i danas u porodicma izmejdu monarhskih porodica i porodica sa pobnim titulama ovo desava, a nisu na tepti medija :hm
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Hurija » 26 Jan 2019, 22:06

:mrgud Incest izaziva tay-sachs, cystic fibrosis, sljepocu.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Podrinjac » 26 Jan 2019, 23:57

U prošlosti engleske kraljevske porodice su bile zasnivane na incestu. Tada je to njima bilo normalno.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Hannibal » 26 Jan 2019, 23:57

zato i jesu onako ruzni
🐽

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Mutevelija » 27 Jan 2019, 00:18

Podrinjac wrote: 26 Jan 2019, 23:57 U prošlosti engleske kraljevske porodice su bile zasnivane na incestu. Tada je to njima bilo normalno.
U judaizmu kršćanstvu i islamu zabranjen je brak između provg koljena, dok samo u hadisima se može naći da nije preporučeno da amidžišnu oženiš.
Ali nije grijeh ni u jednoj od te tri religije.
Zabranjuju vam se: matere vaše, i kćeri vaše, i sestre vaše i sestre očeva vaših, i sestre matera vaših i bratične vaše, i sestrične vaše, i pomajke vaše koje su vas dojile, i sestre vaše po mlijeku, i majke žena vaših, i pastorke vaše koje se nalaze pod okriljem od žena vaših s kojima ste imali bračne odnose, – ali ako vi s njima niste imali bračne odnose, onda vam nije grijeh -, i žene vaših rođenih sinova, i da sastavite dvije sestre, – što je bilo, bilo je, Allah zaista prašta i samilostan je, -,

I udate žene, osim onih koje zarobite; to su vam Allahovi propisi, – a ostale su vam dozvoljene. Ako želite da im vjenčane darove date i da se njima oženite, a ne da blud činite. A ženama vašim s kojima ste imali bračne odnose podajte vjenčane darove njihove kao što je propisano. I nije vam grehota ako se, poslije određenog vjenčanog dara, s njima nagodite. Allah zaista sva zna i mudar je”. (En-Nisa’, 23-24)





"Napomena: žene koje su nekome privremeno zabranjene on njima nije mahrem.

U prvom ajetu i na početku drugog Uzvišeni Allah nabraja koje žene je muslimanu zabranjeno oženiti, a onda kaže: “To su vam Allahovi propisi, – a ostale su vam dozvoljene”.

Zato nema razilaženja među učenjacima da je dozvoljeno oženiti kćerku amidže, daidže i tetki sa obe strane (od oca i majke).

Međutim, ova tema je kod nas bauk, ali je neophodno objasniti propis kako ljudi ne bi upadali u grijeh ili ne dao Allah u nevjerstvo.

Naime, u našem narodu, rodbina se računa sve do devetog koljena. Nepoznato je odakle se taj običaj uvukao u naš narod, s obzirom da i hrišćani kao i državni zakoni (s malim razlikama), dozvoljavaju ženidbu među bližom rodbinom. Ova stvar je kod nas toliko osjetljiva, da je kod mnogih na težini ubistva ili još teža.

Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, je oženio Zejneb bint Džahš, Majku vjernika, koja je bila ćerka njegove tetke po ocu (halina ćerka). Također, oženio je Aliju, radijallahu anhu, koji mu je brat od amidže, svojom ćerkom Fatimom. Dovoljne su ove informacije, da čovjek ne smije ništa ružno reći po ovom pitanju (propisu), jer bi ga to djelo odvelo u nevjerstvo.

Ovo je praksa muslimana od ashaba do dana današnjeg pa čak i u Turskoj.

Međutim, učenjaci su se razišli po pitanju toga šta je bolje, da osoba stupi u brak sa stranom osobom koja joj nije rod ili da stupi u brak sa osobom koja joj je rod.

Neki učenjaci, poput imama Nevevija, preporučuju da brak bude sa osobom koja nije rod, radi boljeg kvaliteta potomstva, jer dijete uzima gene i kvalitete druge porodice, kao i zbog toga ako bi došlo do razvoda braka, da ne dođe do raskidanja rodbinskih veza.

S druge strane, s obzirom da je propis braka među rodbinom mubah – dozvoljenost, odgovor na ovo pitanje se vraća na prilike i običaje jednog naroda. Recimo, osnova u arapskom svijetu jeste da se osobe uzimaju među bližom rodbinom. Pa ako djevojka ima u bližoj rodbini muškarca koji se planira ženiti, onda se ona, uglavnom, ne udaje za drugog. Na taj način oni učvršćuju rodbinske veze, i njihov brak biva čvršći, a što svakako, nužno, ne mora biti tako, jer brak nema garanciju."

U arapskom svijetu, uglavnom, muškarac ne poznaje svoju buduću suprugu koja mu je bliži rod. Možda je čak nije nikad ni vidio. Ne igra se sa njom, ne odrasta sa njom. Pa je s toga takva osoba njemu potpuno strana, i lako može da razvije bračnu ljubav prema njoj.

Dok, s druge strane, kod nas djeca bližnje rodbine odrastaju zajedno, jedu, igraju se, čak spavaju u istoj sobi, i kao mali, a nažalost i kad odrastu. Zato, se među takvim osobama razvije isti osjećaj, kao što muškarac ima prema rođenoj sestri ili sestra prema rođenom bratu. Zato je gotovo nemoguće da normalana osoba u takvim uslovima, osjeća strast ili razvije bračnu ljubav prema drugoj osobi. Pa je iz tog razloga kod nas takvo nešto mnogo krupno, neprirodno i nezamislivo. Te kao što bi ljudi bili protiv braka između rođenog brata i sestre, tako su i protiv ovog braka. Zato shodno opisanom, nema sumnje da brak iz ovakvih opisanih uslova kod nas ne treba praktikovati."

Judaizam i Kršćanstvo
Incest Incest je većinom zabranjen u Bibliji, ali Bog ostavlja mogućnost za nekoliko iznimki. Abraham i Sara, Božji miljenici, navodno su polubrat i sestra. A Lotova kći je napala oca i 'popela se na njega', nakon čega ih je Bog nagradio muškom djecom koji su postali patrijarsi velikih naroda (Knjiga Postanka 19).
Last edited by Mutevelija on 27 Jan 2019, 00:24, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Čupava » 27 Jan 2019, 00:24

Kako Turci ( Muslimani) žene tetkine kćerke :grana i to im je bliži rod.. stvarno ih nikada nisam mogla shvatiti... meni je to ko sestra/ brat
.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: ON JE U VEZI SA SESTROM 20 GODINA: “Kad god sam je video g0lu, odmah bih otrčao u sobu i…”

Post by Mutevelija » 27 Jan 2019, 00:25

Čupava wrote: 27 Jan 2019, 00:24 Kako Turci ( Muslimani) žene tetkine kćerke :grana i to im je bliži rod.. stvarno ih nikada nisam mogla shvatiti... meni je to ko sestra/ brat
Sad ja odgovorih na pitanje :D.

Oni računaju da im nije mahrem, dakle ne mozes sam ostati sa rodicom u sobi po Šerijatu ako ti nije sestra haram ti je.
Ili da rodica ostane sama sa rođakom u sobi nesto da pricaju haram, ili da se rukuju itd ali ja odo u finese.

To je ono što se prevodi kao "ženski guardian" kao čuvar, a to je mahrem u Saudijskoj Arabiji, npr žena treba imati brata kraj sebe da bi bila sa amidžićom u sobi jer joj on nije mahrem. Tako isto i za putovanje i ostale stvari koje su propisane šerijatom.

Toga ja mislim ima i kod Ortodoksnih Židova to pravilo
Last edited by Mutevelija on 27 Jan 2019, 00:27, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests