Apel za pomoc

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: U BiH počela akcija "Kruh, hljeb za kasnije"

Post by Tempy » 02 Dec 2013, 11:18

podržaću akciju svakako, ali mislim da kod nas nema onih koji nemaju za hljeb. :)

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U BiH počela akcija "Kruh, hljeb za kasnije"

Post by Nela » 02 Dec 2013, 11:24

Odlicna akcija :respekt
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Trepavica
Status: Offline

Re: U BiH počela akcija "Kruh, hljeb za kasnije"

Post by Trepavica » 02 Dec 2013, 11:35

:aplauzz Za akciju ...

Blackhawk
Status: Offline

Re: U BiH počela akcija "Kruh, hljeb za kasnije"

Post by Blackhawk » 02 Dec 2013, 11:42

Tempy wrote:podržaću akciju svakako, ali mislim da kod nas nema onih koji nemaju za hljeb. :)
Varas se... puno se varas...

Akcija za svaku pohvalu, samo ce opet biti onih koji ce izvlaciti korist iz iste..

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: U BiH počela akcija "Kruh, hljeb za kasnije"

Post by Peggy Sue » 02 Dec 2013, 16:33

Vazi li ovo za bilo koju pekaru u gradu?
Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: U BiH počela akcija "Kruh, hljeb za kasnije"

Post by Maja » 02 Dec 2013, 17:12

Opet ona :grana

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: U BiH počela akcija "Kruh, hljeb za kasnije"

Post by Peggy Sue » 04 Dec 2013, 11:18

Image

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: U BiH počela akcija "Kruh, hljeb za kasnije"

Post by Pasaga » 04 Dec 2013, 19:01

Peggy Sue wrote:http://bhreporter.ba/index.php?option=c ... 35%3Aslajd

Sad je ovo politički potez :roll
Ovo u samom pocetku treba ostro sankcionisati.
I ovdje imaju te akcije,sakupljanja gdje se dnevno skupi
i do pola miliona vrjednosti u hrani.
Tu su nasle interes razne crkve,ima ih par vrsta,i tako
vrbuju siromasne,ponajprije novopristigle emigrante
u svoje clanstvo i redove.. :puca :puca
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim djet

Post by Nela » 24 Jun 2014, 22:54

Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim djetetom!
Image
http://www.haber.ba/thumbnail.php?
file=pictures/2014_june/gegic_hanka_980416358.jpg&size=article_large
"Ja sam Gegić Hanka, 1988. sam godište, samohrana sam majka malodobnog djeteta od godinu i sedam mjeseci i imam završenu Srednju stručnu spremu. Kćerkica je sa mnom već duže vrijeme, boravimo na ulici. S njezinim ocem sam imala problema u više navrata. Dva puta smo bili smješteni u jednu Socijalnu ustanovu.

Prvi put sam se vratila svojevoljno, zbog djeteta. Opet nakon svađe suprug me istjerao zajedno sa djetetom i otišla sam u policiju da bi podigla krivičnu prijavu, a potom su me pješke s malim djetetom i dva kofera poslali u socijalnu ustanovu.Onda nakon što sam drugi put bila smještena u tu istu Socijalnu ustanovu u kojoj sam boravila, nakon izlaska iz nje boravile smo kod jedne gospođe, ali nas je istjerala. Ta gospođa gdje sam živjela kod nje pila je alkohol i do svađe je došlo kada sam pitala da li je li sve uredu, ona je rekla šta tebe briga, počela da galami što dijete plače po noći, što meni zvoni telefon i rekla mi je da to ne može tako. To se desilo u subotu i od tada smo vani.

Što se tiče ustanova u jednoj primaju samo žene žrtve nasilja, prvi put i drugi put sam bila žrtva psihološkog zlostavljanja. Inače, muža sam zvala da barem dođe uzme dijete, jer je mala, bolesna da nije vani, ja nekako mogu, ali se nije javljao. Kod njega sam bila do kraja jedanaestog mjeseca. Od tada ne javlja i od tada nije vidio dijete.

Kada smo izašli u subotu od nje izašli smo s koferom i torbama, bili smo u parku. Jučer smo boravile kod neke drugarice samo da se malo ugrije dijete. Obratili smo se Socijalnim ustanovama, ali su nam rekli ako ne možeš s djetetom daj ga u Dom, ali ona ne može bez mene, jer je navikla i ne bi ja mogla da je ostavim, nemam hrabrosti za to. Ja sam se obratila jednom gospodinu psihologu, jer smo na ulici, a da bi nas smjestili u tu jednu Socijalnu ustanovu kaže kako je potrebna neka komisija, no ja sam rekla šta ću do tada? Samo je gledao u mene.

Inače, ja kada sam bila kod tog gospodina mene su zvali da ne silazim iz te kancelarije, jer su roditelji od supruga bili tu, vjerovatno kako bi izvidjeli situaciju. Sve druge ustanove što postoje traže da ja potpišem da se odričem djeteta i da ona sama ostane, ali ja to ne mogu. Ja apelujem da mi se pomogne na bilo koji način, a najpotrebniji mi je krov nad glavom, najviše zbog djeteta, jer ona je napolju zajedno sa mnom.

Ja ne radim nigdje, kada sam sa suprugom živjela u zajednici radila sam na Ilidži, ali od kada sam bila u Socijalnoj ustanovii prestala sam. Ja od svoje familije imam tetke, daidže, ali neće da mi pomognu, majka ima svoj život u Njemačkoj, preudala se od mog oca i ne želi da zna za mene, kaže kako ima svoj život i hoće da ga gradi, a za oca ne znam nikako, jer i ja sam odrasla u Domu u Zenici kada sam imala šest mjeseci.

Kada sam bila mala uzeli su me djed i nana, podigli su me do četrnaeste godine, ali nisu više imali uslova, pa sam opet do osamnaeste bila u Domu, ali onda sam postala punoljetna i počela svoj život i počela da zarađujem dok se nisam udala. Udala sam se sa dvadeset četiri. Što se tiče familije ja razumijem svog daidžu, njih ima 13-ero u kući, ostali nisu zainteresirani da mi pomognu. Nemam nikakvih primanja. Djevojčica ima leziju jetre, a ja imam kile na kičmi, trebala bi da operišem, ali to je veliki rizik, jer bi mogla da ostanem nepokretna, zbog čega ne bi smjela da podižem ništa teško. "

KONTAKT BROJ HANKE GEGIĆ KOJOJ JE POTREBNA POMOĆ: +387 65 688 211.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

dacina_curica
Status: Offline

Re: Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim

Post by dacina_curica » 24 Jun 2014, 23:17

E Boze :(

Ruana
Status: Offline

Re: Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim

Post by Ruana » 24 Jun 2014, 23:29

Svakakvih sudbina, pa kakva je to majka pa nece da joj pomogne.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim

Post by Nela » 24 Jun 2014, 23:42

Meni je tacno doslo da je dovedem kod sebe kuci :(
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim

Post by Krokodil Behko » 24 Jun 2014, 23:44

Ej, a ja sam stvarno po naslovu pomislio, da se Hanka Paldum uključila u neku humanitarnu akciju :888
online

Ruana
Status: Offline

Re: Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim

Post by Ruana » 24 Jun 2014, 23:58

Nela wrote:Meni je tacno doslo da je dovedem kod sebe kuci :(
Ne Nela ne mozes biti sirotinjska majka, Odnesi joj da jede i nesto djetetu ali nemoj je kuci voditi. Tako je slicno moja rodica uradila posljedice su bile katastrofalne.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim

Post by Nela » 25 Jun 2014, 00:54

Ruana wrote:
Nela wrote:Meni je tacno doslo da je dovedem kod sebe kuci :(
Ne Nela ne mozes biti sirotinjska majka, Odnesi joj da jede i nesto djetetu ali nemoj je kuci voditi. Tako je slicno moja rodica uradila posljedice su bile katastrofalne.
Zao mi djeteta :cudi
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim

Post by Peggy Sue » 25 Jun 2014, 09:52

Nadam se da će Hanki neko pomoći.. I da njena priča nije slična Fatiminoj...

Fatima je djevojčurak iz Zenice. I mislim da je poznaje svako ko je bar jednom prošao kroz ovaj grad. Fatimina beba nema još ni godinu dana, uvijek šuti i spava (ne smijem ni pomisliti zbog čega).
Međutim, nedavno sam u prodavnici stajala iza Fatime koja je kod kasirke ukrupnila 20 KM. Pomislih da je to dobra dnevnica, pa to i rekoh, a kasirka me pogleda i reče:"Svakih 15ak minuta donese po 20 KM." Prostom računicom se može doći do cifre od 4500 KM, koliko Fatima skupi mjesečno, svakodnevno prosjačeći po kafićima u Zenici.
I šta učiniti?

Ovako se pisalo o Fatimi kad se tek porodila. Po komentarima ispod članka vidi se da je Fatima žrtva prosjačenja, znaju se i imena ljudi, Roma koji je na to tjeraju i ništa se ne poduzima... Ne znam...

http://www.072info.com/prica-koja-je-po ... odencetom/

Nela, izvini, nisam htjela da ti upropastim temu.. Jednostavno me asociralo...
Image

Ruana
Status: Offline

Re: Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim

Post by Ruana » 25 Jun 2014, 16:27

Nela wrote:
Ruana wrote:
Nela wrote:Meni je tacno doslo da je dovedem kod sebe kuci :(
Ne Nela ne mozes biti sirotinjska majka, Odnesi joj da jede i nesto djetetu ali nemoj je kuci voditi. Tako je slicno moja rodica uradila posljedice su bile katastrofalne.
Zao mi djeteta :cudi
Znam Nela da ti je zao i znam dobro kakva si kad su ovakvi slucajevi u pitanju. Ali vidis sta Peglica pise. Ko zna koga mozes dovesti.
Moja rodica je pokupila tako zenu sa dvoje djece. Ova je sve slagala kasnije dosao i njen muz i sve po kuci pokrali. Da ne pisem sad sta je sve rodica imala i sta su pokrali. Ramove neke posebne sto su imali za slike, kasnije neki njihov prijatelj kupio kod nekog sanera.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim

Post by Nela » 25 Jun 2014, 16:38

Nije mi ni palo napamet sto Peglica kaze da ih je vecina zrtva trgovine ljudima. Ne znam Ru, tako mi ih je oboje zao a muz mi isto kaze da nisam normalna. Nastojat cu se raspitati.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20665 times
Contact:
Status: Offline

Re: Hanka od subote spava u sarajevskom parku sa malodobnim

Post by Rum » 25 Jun 2014, 20:58

Krokodil Behko wrote:Ej, a ja sam stvarno po naslovu pomislio, da se Hanka Paldum uključila u neku humanitarnu akciju :888
Behko blizu tebe je vodi je kod sebe :obrve
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

"Nahranite mi moje dijete ja mogu i gladan"

Post by Krokodil Behko » 26 Sep 2014, 15:31

Image

“Pomozite mi za hranu od srca vam hvala” natpis je na pogužvanom papiru koji u rukama ispred Hipermarketa “Bingo” u Kalesiji drži tridesettrogodišnji Nedžib Salihović rodom iz Zaseoka, ali sa trenutnom adresom stanovanja u Mihatovićima. U krilu drži trogodišnjeg sina Nedžiba koji je tražio hljeba i paštete.

“Muka me natjerala prijatelju da ovako tražim pomoć. Nemam nikakvog primanja, a djece traže da jedu. Gladni su”, govori nam Nedžib brišući suze sa lica.
Nedžib kaže da živi sa suprugom Havom, sinom Nedžibom, kao i sa kćerkama Nerminom i Amandom.

– Amanda mi ima problema sa sluhom, ljekari su rekli da se može liječiti, ali je nismo vodili više doktorima jer nemamo sredstava za to, priča nam Nedžib.
Naš razgovor prekida jedan od radnika obezbjeđenja, koji Nedžibu govori da mora napustiti mjesto ispred “Binga” jer su mu šefovi tako naredili, kako ne bi smetao kupcima.

Ovako je gdje god dođem, uvijek nekom smeta, a ja želim samo da skupim hranu za moju dječicu. Nek oni jedu, ja mogu biti i gladan, govori Salihović, koji je do Kalesije kako kaže došao zahvaljujući vozaču autobusa kojem se ne sjeća imena i koji ga je povezao bez naplate karte.

Na sreću govori Nedžib ima ljudi koji pomažu, koji daju hranu. On moli sve ljude dobre volje koji mu mogu pomoći i koji mu mogu donirati hranu da on živi u Mihatovićima u A-51 i svi se mogu uvjeriti u kakvim uslovima živi.
online

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests