Apel za pomoc

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Apel za pomoc

Post by merylin » 11 Apr 2010, 15:20

Marizela Čirak hitno treba pomoć!!!


Marizelu Čirak od rođenja prati teško oboljenje – nedostatak dijela kičmene moždine. Da sve bude još teže, prisutna je i cista koja opterećuje njen mali mozak.

Doktori u Tuzli su odmah po Marizelinom rođenju izvršili prvu operaciju, ali rješenja nema bez tretmana na specijaliziranoj klinici u Torinu.

Marizela sa roditeljima živi u izbjegličkom naselju na području Lipnice kod Tuzle, u porodici čiji petogodišnji sin boluje od epilepsije i njeni roditelji nemaju sredstva neophodna da je što prije pošalju u Italiju na liječenje.


Marizeli možete pomoći uplatama na žiro račun:
SPARKASSE BANK TUZLA
199-050-60800750-40

Tekući račun
21-87965-800750
za liječenje Marizele Čirak

a tu je i humanitarni telefon 090 292 027
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Sanjar.Lutalica
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 953
Joined: 21 Jun 2010, 21:53
Location: Sarajevo
Has thanked: 13 times
Been thanked: 58 times
Status: Offline

Re: APEL ZA POMOĆ!!!

Post by Sanjar.Lutalica » 22 Jun 2010, 00:13

Ja sam ti nazvo humanitarni telefon 1 sa kucnog , ne smijem vise , kokuz sam :(
Whatever doesn't kill us makes us even more annoying.

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: APEL ZA POMOĆ!!!

Post by merylin » 23 Jun 2010, 21:15

Sanjar.Lutalica wrote:Ja sam ti nazvo humanitarni telefon 1 sa kucnog , ne smijem vise , kokuz sam :(

:huuhh svaka čast :rukovanje
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: APEL ZA POMOĆ!!!

Post by merylin » 06 Jul 2010, 13:49

Zbog
nedostatka novcanih sredstava mali Vedad Razanica vise nije na klinici u
Palermu i zdravstveno stanje se pogorsalo,hitno je potrebna pomoc,
humanitarni broj na koji donirate 2 KM je 090 291 027...... ko može pomoći neka zove obaveznooo!!!
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Apel za pomoc maloj Ajsi

Post by komsija » 10 Jul 2011, 06:52

Ajša Hajdarević je beba koja sa roditeljima živi u oronuloj kući koja svakog trena može da se sruši u selu Grajani koje se nalazi u blizini Visokog. Od rođenja punih 17 mjeseci ima zdravstvene probleme, epileptične napade (i do 20 na dan). Ajša je na kućnom liječenju samo uz svoje roditelje koji se o njoj brinu konstatno 24h,bez stručnog i medicinskog nadgledanja.

Zbog teškog zdravstvenog stanja Ajša ne zna šta je toplo majčino mlijeko ,niti zna šta su voće, povrće i drugi slasni obroci. Mala Ajša se hrani SONDOM ! Da dobro ste pročitali SONDOM, kroz koju roditelji male Ajše ubrizgavaju specijalnu hranu NOVALAC AR koja u slobodnoj prodaji u apotekama košta oko 50 KM. Zahvaljujući gospođi Jasminki vlasnici privatne apoteke u Sarajevu koja se nalazi na adresi Višnjik 35a (telefoni 033 550 096 ; 061 486 006) hrana se može kupiti po nabavnoj cijeni 25 KM. Zbog neadekvatne ishrane mala Ajša je teška svega 7 kg.



Sigurno se pitate zašto je Ajša na kućnom liječenju ? Zar se o Ajši ne bi trebala brinuti država tj. nadležne institucije? To bi trebalo biti tako da je ovo normalna država, ali po svemu sudeći ovo nije normalna država i nije normalno da se o Ajši brinu samo njeni rodtelji. I nije normalno da priču o Ajši "guraju" volonteri umjesto onih koji za to platu primaju. Zato nam treba vaša pomoć , pomoć dobrih ljudi koji u grudima još uvijek imaju srce a ne , hvala Bogu, komad kamena.

Također, nije normalno ni to da Ajši nikada nije uspostavljena zvanična dijagnoza!

Također nije normalno da Ajši u zdravstvenim institucijama nikada nisu urađeni svi potrebni nalazi, kao što je npr. magnetna rezonanca! Magnentna rezonanca je po prvi put urađena u petak 01.07.2011. u privatnoj ordinaciji zahvaljući gospođi Merimi Fazlić koja je uplatila kompletan iznos pregleda.

Nije normalno ni to da malu Ajšu nikada nije pregedao neuropedijatar !

Jednostavno Ajša je prepuštena sama sebi i Uzvišenom Bogu . Međutim Ajša više nikada neće biti sama u borbi protiv teške bolesti. Uz nju će biti ljudi dobrog srca koju su čuli za ovu tužnu priču.

Trenutno za liječenje male Ajše je potrebno dnevno izdvojiti oko 100 KM ( hrana, fiziološka voda, kisik...) a za početak liječenja koje će se najvjerovatnije raditi u Austriji najmanje 100 000 KM!

Video klipove koje govore o maloj Ajši možete pogledati ovdje :







Slike sa prve magnetne rezonance možete pogledati na slijedećem linku:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 6188567887

- KAKO POMOĆI MALENOJ AJŠI HAJDAREVIĆ -

Uplate za Ajšu Hajdarević se mogu izvršiti na transakcijski račun otvoren kod UniCredit banke na ime :

Edin Hajdarević

br. računa 3380000000000072,

broj partije -- 45209809000.

Uplata za Ajšu Hajdarević u inostranstvu se mogu izvrsiti na račun „Otvorene mreže" s naznakom

„za Ajšu Hajdarević":

Devizni račun kod VOLKSBANK BH 5030120-220918 ,

IBAN broj-BA39 1401010022091880,

SWIFT-VBSABA22.

Ili pozovite:

BH Telecom 090 291 027

HT Eronet 092 890 827

i donirajte 2 KM + PDV (važi za korisnike fiksne telefonije i postpaid korisnike mobilne telefonije).

Sredstva takodjer mozete donirati preko PayPal-a

http://ajsahajdarevic.bbnow.org/donate.php

A ako želite stupiti u kontakt sa njenim rodtiteljima ovo su brojevi telefona :

+387 62 771 715

+387 61 438 503

Možete pomoći i doniranjem osnovnih potrepština kao što su hrana, pelene, higijenski pribor ... o čemu će biti priče na forumu, tj . raspravama na FB profilu

http://www.facebook.com/pages/Pomozimo- ... 6188567887

Ajši se također može pomoći tako što će te ovu priču proslijediti dalje svojim prijateljima , rodbini, poznanicima. A ako ste zaposleni u medijima ili znate nekoga ko jeste pokušajte ovu tužnu priču "progurati" da što više ljudi preko medija sazna za nju. Do sada su sve TV stanice ostale gluhe na naše pozive, stoga se potrudite da to promijenite ako ste u mogućnosti.
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Apel za pomoc maloj Ajsi

Post by komsija » 11 Jul 2011, 06:45

Image
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: APEL ZA POMOĆ!!!

Post by Maja » 25 Aug 2011, 16:08

inače ne postavljam ovakve članke, ali radi se o momku kojeg poznajem i moja porodica je uplatila za njega koliko je mogla, pa ako neko od vas želi može mu pomoći. polovina para je skupljena, treba još 100 000 eura.


Dvadesetpetogodišnji Alem Tunović treba našu pomoć!

Image

Alem (Vehbije) Tunović, 25 godina starosti, obolio je od akutne leukemije.Nakon iscrpnog liječenja u Kliničkom centru u Sarajevu, potrebno je da hitno obavi transplataciju koštane srži u inostranstvu u Tibigenu u Njemačkoj. pronalazak podudarnog donora i presađivanje koštane srži košta oko 200. 000 eura.

Porodica nije u stanju da sama snosi troškove liječenja molim vas da se uključite u akciju spašavanja mladog života.
Pomažući u ovoj akciji porodica oboljelog će vam biti neizmjerno zahvalna a mi svi zajedno ponosni što činimo jedno dobro djelo.
Sredstva možete uplatiti u Bosni i Hercegovini na ovaj način:

Svrha plaćanja: Uplata za liječenje Alema Tunovića
Primalac uplate: Vehbija Tunović
Broj računa primaoca: 182-000-90000675-81 kod BOR Banke Sarajevo


Upute za plaćanje iz inostranstva
FIELD 32 (Amount) EUR/USD

FIELD 56a (Intermediary) DEUTSCHE BANK AG
SWIFT: DEUTDEFF

FIELD 57 (Account with institution) 100-9359324-1000 (EUR)
100-9359324-0005 (USD)
BOR BANKA DD SARAJEVO
SWIFT: BOIRBA22

FIELD 59 (Beneficiary) IBAN: BA391820009000067581
VEHBIJA TUNOVIĆ
Hamida Vuka br. 51
88 000 Mostar
Bosna i Hercegovina

Možete zvati i na humanitarni broj telefona: 090 291 019 (2 KM)

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/javnost/humanost ... z1W38fScKT

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: APEL ZA POMOĆ!!!

Post by merylin » 25 Aug 2011, 22:19

Treba bas postavljati ovakve clanke,neko ima novaca i zelio bi pomoci ali ne zna kako i kome udijeliti taj novac...


Za malu Ajsu je prikupljen novac,operisana je i hvala Bogu u puno boljem stanju...idemo dalje... ;)
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

Ina_Sa
Na probnom
Na probnom
Posts: 1
Joined: 31 Aug 2011, 18:30
Status: Offline

Apel za pomoc

Post by Ina_Sa » 31 Aug 2011, 19:03

Ja se izvinjavam shto ´ upadam ´ovako na ovaj forum,al u nevolji se ulazi i bREz kucanja, nadam se da neche te zamjeriti! :))


Apel za pomoc tromjesecnoj bebi Iman Karic

U toku je akcija prikupljanja novcane pomoci za bebu Iman Karic,rodjenu 9 juna 2011 .g u Sarajevu.Vec sa 40 dana je Iman primljena na Pediatrijsku Kliniku u Sarajevu, gdje se i sada nalazi.Prvobitna dijagnoza je Hidrocifilus ili vodena glava sa hematomima koji uzrokuju krvarenje.Ljekari u Sarajevu rade sve sto je u njihovoj moci ,ali nazalost nisu u moguicnosti rijesiti problem bez pomoci Klinika u inostranstvu.Operacija kosta izmedju 20.000 – 50.000 eura,potencijalna klinika na kojoj bi operacija bila obavljena nalazi se u Turskoj.
Svi ljudi dobrog srca koji zele pomochi Imran Karic mogu to uciniti uplatom priloga na racune:

Broj ziro racuna za uplate u BiH:

Ime i Prezime primaoca: Omer Karic
Adresa: Zagrebacka 61,71000 Sarajevo
Broj ziro racuna : 40069794001

Broj Deviznog Racuna:

Ime i Prezime primaoca: Omer Karic
Adresa: Zagrebacka 61,71000 Sarajevo
Broj racuna:40069794102
IBAN: BA 393386902863161919
SWIFT: UNCRBA22

Uni Credit Bank DD
Kardinala Stepinca b.b.
88000 Mostar

Unaprijed zahvalna, da sam dobila ovu moguchnost na vashem forumu, nadam se da che se i medju vama nachi ljudi koji zaista mogu i zele pomochi!

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Bahra » 03 Jun 2012, 22:20

Ja bih zamolila sve forumase da ako mogu pomognu u prikupljanju novca za Alena Maslu.
Obolio je od histiocitoze langerhansovih stanica, rijetke bolesti (sansa da se oboli od ove bolesti je 1:1 000 000).

Alenovi problemi počeli su naizgled bezazleno. Ni slutio nije da će ga "obični" kašalj mjesecima prikovati za bolnički krevet dok ljekari bezuspješno pokušavaju postaviti dijagnozu. Alen je pet mjeseci ležao bez lijekova i bez terapije jer ljekari nisu uspijevali otkriti uzrok njegovih zdravstvenih problema.

Tek nakon što je biopisijski nalaz poslan u Ljubljanu dolazi odgovor da Alen boluje od rijetke i opake bolesti - histiocitoze langerhansovih stanica, koja se ne može liječiti u Bosni i Hercegovini. Alenu je potrebno hitno izmiještanje u Njemačku za šta je potrebno prikupiti 50 hiljada eura.

"Doktor u Njemačkoj je rekao da me može izliječiti, to košta, a novca nemamo dovoljno. Zato vas molim, sve koji možete da mi pomognete, da se moja priča ne završi, već nastavi tamo gdje je stala prije devet mjeseci”, poručuje Alen Maslo.


Ja ovo dijete poznajem od rodjenja, roditelji su mu divni ljudi i nadam se da ce uskoro vidjeti svoje dijete izlijeceno.

Svi koji žele pomoći Alenu mogu to učiniti na neki od sljedećih načina:

Pozivom na brojeve 090/291-027 i 092/890-827
Cijena poziva iz fiksne mreže BHTelecom 2,211KM
Cijena poziva iz mobilne mreže BHTelecom 2,218KM.

Sredstva možete uplatiti i na račun Unicredit banke:
Račun:4229 7500 0125 8018
Na ime Maslo Alen, Adresa: HUM BRDO 1 SARAJEVO
Za inostranstvo, devizni račun "Otvorene mreže" otvoren kod Volksbank BH: 5030120-220918
IBAN: BA39 1401010022091880
SWIFT: VBSABA22
Uz naznaku Alen Maslo
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: APEL ZA POMOĆ!!!

Post by IM_ex » 04 Jun 2012, 01:22

merylin wrote:Treba bas postavljati ovakve clanke,neko ima novaca i zelio bi pomoci ali ne zna kako i kome udijeliti taj novac...


Za malu Ajsu je prikupljen novac,operisana je i hvala Bogu u puno boljem stanju...idemo dalje... ;)
:-(
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2012, 10:54

butterfly wrote:Ja bih zamolila sve forumase da ako mogu pomognu u prikupljanju novca za Alena Maslu.
Obolio je od histiocitoze langerhansovih stanica, rijetke bolesti (sansa da se oboli od ove bolesti je 1:1 000 000).

Alenovi problemi počeli su naizgled bezazleno. Ni slutio nije da će ga "obični" kašalj mjesecima prikovati za bolnički krevet dok ljekari bezuspješno pokušavaju postaviti dijagnozu. Alen je pet mjeseci ležao bez lijekova i bez terapije jer ljekari nisu uspijevali otkriti uzrok njegovih zdravstvenih problema.

Tek nakon što je biopisijski nalaz poslan u Ljubljanu dolazi odgovor da Alen boluje od rijetke i opake bolesti - histiocitoze langerhansovih stanica, koja se ne može liječiti u Bosni i Hercegovini. Alenu je potrebno hitno izmiještanje u Njemačku za šta je potrebno prikupiti 50 hiljada eura.

"Doktor u Njemačkoj je rekao da me može izliječiti, to košta, a novca nemamo dovoljno. Zato vas molim, sve koji možete da mi pomognete, da se moja priča ne završi, već nastavi tamo gdje je stala prije devet mjeseci”, poručuje Alen Maslo.


Ja ovo dijete poznajem od rodjenja, roditelji su mu divni ljudi i nadam se da ce uskoro vidjeti svoje dijete izlijeceno.

Svi koji žele pomoći Alenu mogu to učiniti na neki od sljedećih načina:

Pozivom na brojeve 090/291-027 i 092/890-827
Cijena poziva iz fiksne mreže BHTelecom 2,211KM
Cijena poziva iz mobilne mreže BHTelecom 2,218KM.

Sredstva možete uplatiti i na račun Unicredit banke:
Račun:4229 7500 0125 8018
Na ime Maslo Alen, Adresa: HUM BRDO 1 SARAJEVO
Za inostranstvo, devizni račun "Otvorene mreže" otvoren kod Volksbank BH: 5030120-220918
IBAN: BA39 1401010022091880
SWIFT: VBSABA22
Uz naznaku Alen Maslo

Veliki čovjek: Džeko će uplatiti 50.000 KM za bolesnog Alena Maslu

Image

Edin Džeko će teško oboljelom Alenu Masli iz Sarajeva koji hitno treba na liječenje u Njemačku, uplatiti 50.000 KM.

Kako piše na Facebooku u grupi podrške Maslo Alenu, Edinova sestra je nazvala porodicu Alena Masle i kazala im da će u toku dana na Alenov račun biti uplaćeno dodatnih 50.000 KM, novac koji će osigurati bh. reprezenativac Edin Džeko.
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Blackhawk » 05 Jun 2012, 12:19

I od toga dizu toliku medijsku paznju..
Pa njemu 50 000 KM kao meni dati 5 ...

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by paparaci » 05 Jun 2012, 14:20

pa vrijedno je pomena u svakom slucaju i ne vidim nista lose u tome - naprotiv. svaka mu cast!! jednom vise je dokazao koja je ljudina. iako ima tolike pare ne podrazumijeva se da nekome pomogne. nije malo izdvojiti tolike pare. da ga Allah dragi nagradi!
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

tonko.
Na probnom
Na probnom
Posts: 62
Joined: 27 Mar 2010, 16:04
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by tonko. » 05 Jun 2012, 14:31

Drugi imaju i više novca, pa nikad nikom ne pomažu. Nek se momak hvali koliko hoće koga briga koja je svrha njegove pomoći. Važno je da je mali Alen dobio novac.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2012, 17:02

Ja sam evo provjerio ove SOS brojeve, da ih tako nazovem.
Okrenuo sam ih i rade oba.. Nemate šta brinuti :D
online

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Bahra » 05 Jun 2012, 17:15

Ako se hvali neka ja mu ne zamjeram jer je vratio nadu Alenu. Svaka mu cast!!!
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Major » 05 Jun 2012, 21:31

BlackHawk wrote:I od toga dizu toliku medijsku paznju..
Pa njemu 50 000 KM kao meni dati 5 ...
Nije bas tako.
Kod nas nije jedan slucaj sa potraznjom slicne pomoci.
Sta ako se sada pojave ili pak upute mu molbu stoine slicnih slucajeva da pomogne, svako lijecenje van granica domovine
iziskuje jako velike sume.
Po kakvim kriterijama je Dzeko postupio i dali je uopste pametno da njegovo ime kruzi da je spendirao za dobrotvorne svrhe
izvjesnu sumu novaca.
Sta ce da kazu drugi kojima ne pomogne, naravno da nije duzan pomoci, ali kakva ce mu se humanost okaciti o vrat.

Ako covjek ima namjeru i u stanju je da pomogne to se radi bez ikakve halabuke.
Halabuka na ovakav nacin donekle mi ganici sa provincijalizmom.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2012, 21:43

Ja nisam stekao utisak da je riječ o reklami humanog gesta.
Kako piše na Facebooku u grupi podrške Maslo Alenu, Edinova sestra je nazvala porodicu Alena Masle i kazala im da će u toku dana na Alenov račun biti uplaćeno dodatnih 50.000 KM, novac koji će osigurati bh. reprezenativac Edin Džeko.
Dakle, Džekina sestra je obavijestila porodicu Alena Masle. A to šta je dalje bilo,
nije do Džeke.

Još samo da ponovim, možete nazvati na ona dva br ako želite.
Eto, sad ja ne smijem da kažem, da sam to učino. Ispašće da se reklamiram.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20664 times
Contact:
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Rum » 05 Jun 2012, 21:47

Pravi humanista samo preda cek od 50 hiljadarki , ne javno :ne :ne :ne
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests