Apel za pomoc

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Peggy Sue » 26 Jul 2013, 08:00

Voljela bih da imam živaca pisati o svim humanitranim organizacijama čiji sam član. Moram vam reći da sam pomalo i razočarana radom nekih od njih, pogotovo ovih "vladinih". Doduše nije to baš vladina, ovakva kakvu Calla predlaže, ali dosta slična. Pa se izčlanih (ili iščlanih.. ili prestadoh biti član :))

Sad radim tako što sam uključena u rad više humanitarnih akcija, ali isključivo tako da vodim računa o svemu što dostavim. Ne zato što mi je stalo do svih stvari koje dam, nego mi je stalo do ljudi kojima dajem. Pomozi.ba ovdje ima kancelariju, odlično i POŠTENO rade, tako da sam uključena u sve. Također tu je još jedno udruženje koje doslovno objavi i javno prikaže svaki fening koji je neko uplatio. Te račune koje su napravili... Eh, tu me možete vidjeti u svaka doba.. I iskreno da kažem veliki sam skeptik kada su ove kutije po gradu u pitanju. Nit znaš kome daješ, ni ko je ovlašten da to skuplja, ni da li će novac otići tamo gdje treba. Tu se ne bolježi ko je koliko dao, pa ne možeš imati stvarno stanje, dakle postoji mogućnost da se oduzme od sume (da, ima takvih. Postoji video snimak momka koji se nedavno lagano išetao iz tržnog centra Džananović sa kutijom za priloge ispod ruke)..

A najviše volim obradovati djecu u domu.. Njih pogotovo, lično obradujem, ništa žiro računi, ništa uplate... Duše moje male...
Image

Blackhawk
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Blackhawk » 01 Aug 2013, 10:32

Senadin dobio 10 koza i 2 jarica... Iskreni osmijeh na licu i sreca... Da Allah nagradi sviju koji su pomogli...
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Krokodil Behko » 01 Aug 2013, 10:41

E baš mi je drago. Bit će tu i malo jarića za tržište. Moći će i da zaradi za lijekove i ostalo što im je potrebno. Naravno, ukoliko ih sve zadrži jer ne znamo koliko mu zdravlje dozvoljava oko tih poslova.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Pasaga » 01 Aug 2013, 10:46

Krokodil Behko wrote:E baš mi je drago. Bit će tu i malo jarića za tržište. Moći će i da zaradi za lijekove i ostalo što im je potrebno. Naravno, ukoliko ih sve zadrži jer ne znamo koliko mu zdravlje dozvoljava oko tih poslova.
Kakvi bolan lijekovi...
pored kozijeg mlijeka....jos kad je taze,tek pomuzeno
neprokuhano....nema bolesti koju ne lijeci.
Nek im je sa hajrom.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Blackhawk
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Blackhawk » 01 Aug 2013, 11:01

Pa ne znam sad koliko koze daju mlijeka, ali pretpostavljam da sve sam nece moci popiti, a kozije mlijeko je skuplje nego kravije, tako da ce moci i tu nesto zaraditi prodajom mlijeka..

Sto se tice jos informacija, hrane (stocno brasno) za koze ima za oko 2 mjeseca, sijeno za zimu nisu obezbijedili, ali uz jos pomoci i to ce se rijesiti. I krenut ce u gradnju vodovoda..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Pasaga » 01 Aug 2013, 11:21

Blackhawk wrote:Pa ne znam sad koliko koze daju mlijeka, ali pretpostavljam da sve sam nece moci popiti, a kozije mlijeko je skuplje nego kravije, tako da ce moci i tu nesto zaraditi prodajom mlijeka..

Sto se tice jos informacija, hrane (stocno brasno) za koze ima za oko 2 mjeseca, sijeno za zimu nisu obezbijedili, ali uz jos pomoci i to ce se rijesiti. I krenut ce u gradnju vodovoda..
dovoljno da muze dvije koze.
Zavisi koliko su stare,trecu godinu one se razviju i tad su u punoj produktivnosti.
Ako ima jarice,nema tu nista dok oni doje.
Posle kad prestanu dojit,moze da da 1,5-2 litra,zavisi opet do hrane.
One moraju da imaju dovoljno da brste,nevole da pasu.
Nezgodne su za cuvat,a na privezu nemogu dati dovoljno mlijeka.
Devero sam sa kozama,dugo....znalo ih je biti i po 80 komada.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Fatma » 01 Aug 2013, 11:37

Svaka čast dobrim ljudima...sreća da nam humanost još nije nestala...

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Calla » 01 Aug 2013, 14:39

Peggy Sue wrote:Voljela bih da imam živaca pisati o svim humanitranim organizacijama čiji sam član. Moram vam reći da sam pomalo i razočarana radom nekih od njih, pogotovo ovih "vladinih". Doduše nije to baš vladina, ovakva kakvu Calla predlaže, ali dosta slična. Pa se izčlanih (ili iščlanih.. ili prestadoh biti član :))

Sad radim tako što sam uključena u rad više humanitarnih akcija, ali isključivo tako da vodim računa o svemu što dostavim. Ne zato što mi je stalo do svih stvari koje dam, nego mi je stalo do ljudi kojima dajem. Pomozi.ba ovdje ima kancelariju, odlično i POŠTENO rade, tako da sam uključena u sve. Također tu je još jedno udruženje koje doslovno objavi i javno prikaže svaki fening koji je neko uplatio. Te račune koje su napravili... Eh, tu me možete vidjeti u svaka doba.. I iskreno da kažem veliki sam skeptik kada su ove kutije po gradu u pitanju. Nit znaš kome daješ, ni ko je ovlašten da to skuplja, ni da li će novac otići tamo gdje treba. Tu se ne bolježi ko je koliko dao, pa ne možeš imati stvarno stanje, dakle postoji mogućnost da se oduzme od sume (da, ima takvih. Postoji video snimak momka koji se nedavno lagano išetao iz tržnog centra Džananović sa kutijom za priloge ispod ruke)..

A najviše volim obradovati djecu u domu.. Njih pogotovo, lično obradujem, ništa žiro računi, ništa uplate... Duše moje male...
Pegi ,,pohvala tebi za suosjecajnost i darezljivost pa cak i ljudsku pravednost za koju humanitarnu akciju si se ti na kraju odlucila ,i sama sam ti takva kada vidim u organizaciji da se ne ide pravednim putem dominantno rubim glave predsjednicima iznosim detalje na sjednicama i konfrotiram takve osobe licno razgovorom opomenem i definitivno ako se jos jednom slicno dogodi takav kradljivi personal koji pomaze njega otpustamo iz organizacije ,,upravo iz pohlepnih ljudskih pobuda sam i ja napomenula tu vladinu humanitarnu organizaciju oblik koji bi trebao biti uknjizen i najtransparentniji i za sve ostale organizacije koje postoje u zemlji i koje se trude iz sveg srca da pomognu ali su neiskusni u tome,,,svaka dobrovoljna organizacija je jedna firma koja posluje sa poklonjenim ovdje se traze lojalne osobe sa cvrstim istrajnim karakterom informacijama i iskustvom u humanirtarnim akcijama !
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Calla » 01 Aug 2013, 14:44

Senadin i njegove poklonjene koze
prelijepa dirljiva humanitarna akcija,, !!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Ruana
Status: Offline

Re: Apel za pomoc

Post by Ruana » 01 Aug 2013, 15:56

Vrijedi osmjeh ovog djeteta vise nego sve bogastvo ovog svijeta.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Dovde je došlo: Porodica traži hranu preko oglasa

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2013, 11:08

Image

Ekonomska situacija građana Bosne i Hercegovine svakog dana sve je lošija. Osim onih, svima dobro poznatih, sada već svakodnevnih prizora u kojima građani kopaju po kontejnerima da bi našli pokoju koricu hljeba, kao i prosjačenja po kućama ili pored puta, sve je više onih koji milostinju traže i putem novinskih oglasa.

Image

Najsvježiji primjer ovakvog načina preživljavanja je povratnička porodica iz Doboja. Mnogi su čitaoci, naime, u utorak u „Dnevnom avazu“ primijetili oglas putem kojeg porodica Damira Mangefića (29) traži pomoć. U oglasu koji je poslala četveročlana porodica s dva teška bolesnika navodi se da su ostali bez hrane!
Kontaktirali smo Mangefića, koji nam je kazao da živi s dvojicom daidža i 92-godišnjom nanom, a njena penzija jedini je priliv novca ovoj nesretnoj porodici.
- Ostali smo bez hrane! Nana prima penziju, ali to nije dovoljno ni za lijekove i režije, jer su sve troje teški bolesnici. Šećeraš sam, tako da nisam u stanju zaraditi i prehraniti porodicu – priča nam Damir.
Oca nikada nije upoznao, a Damirova majka nestala je 1986. godine, ne vrativši se s posla. On dalje navodi da su se odlučili poslati ovaj oglas, jer ih je nevolja natjerala. Kažu da ne vide drugi izlaz.
- Prije dva-tri dana dolazio je jedan momak iz Gradiške i donio nam hrane za nekoliko dana. On je vidio oglas pa se nadamo da će biti još dobrih ljudi koji neće dozvoliti da gladujemo u ove ramazanske dane – navodi Mangefić. (avaz)
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6779 times
Status: Offline

Re: Dovde je došlo: Porodica traži hranu preko oglasa

Post by Julia-Klara » 02 Aug 2013, 11:37

ja sam iz dana u dan sve ogorcenija na politicare i njihove zarade , i bezobrazluk... jel to ne postoji nikakav nacin da im se neke stvari uskrate? sve one silne nadoknade da im se uzmu makar?
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dovde je došlo: Porodica traži hranu preko oglasa

Post by Dust » 02 Aug 2013, 21:47

Eto Tihicu prilike, da ako nista drugo, a ono onaj doplatak za sahranu ti matere poklonis ovoj porodici. Hoces li Tihicu, a?
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Ruana
Status: Offline

Re: Dovde je došlo: Porodica traži hranu preko oglasa

Post by Ruana » 02 Aug 2013, 21:58

Ovaj oglas je mogao napraviti bilo ko.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Dovde je došlo: Porodica traži hranu preko oglasa

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2013, 22:00

I nije baš. Bilo je u današnjem printanom izdanju opširnije. Slike, podaci, ispovijesti. Uglavnom, svi članovi porodice su bolesni.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Dovde je došlo: Porodica traži hranu preko oglasa

Post by Ruana » 02 Aug 2013, 22:01

Seceras i nije u stanju raditi, zasto?

Blackhawk
Status: Offline

Re: Dovde je došlo: Porodica traži hranu preko oglasa

Post by Blackhawk » 02 Aug 2013, 22:01

Upravo tako Ruana, mogao napraviti bilo ko.. Danas ljudi puno koriste ove medije, posebno internet, jave se nekome iz nekih novina, ovi i ne provjere njihovu pricu i objave.. Uvijek se nadje neko ko se sazali, posalje pare, hrane robe, a ovi koriste iako ne treba ili nece nista da rade..

Ruana
Status: Offline

Re: Dovde je došlo: Porodica traži hranu preko oglasa

Post by Ruana » 02 Aug 2013, 22:06

Radila sam sa covjekom koji je imao secer udaro sam sebi insulin 3 put dok smo na poslu i to dijabetis 1 koji je dobio u djetinstvu. Nije invalid ako ima secer sto ne moze raditi, lakse prositi.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Dovde je došlo: Porodica traži hranu preko oglasa

Post by Dust » 02 Aug 2013, 22:10

Ruana wrote:Seceras i nije u stanju raditi, zasto?

Procitaj pazljivije: seceras sam i nisam u stanju zaraditi. Ako si upoznata sa diabetesom, onda znas kakve posljedice isti ostavlja na organizam (problemi sa vidom, bubrezima, krvotokom...). Mozda i radi, ali jednostavno nije dovoljno da zaradi za lijekove i hranu. Osim toga, zive u Doboju, gdje je vecinska populacija Srpska. Ko ce mu tamo dati da radi? Nemojte se grijesiti bezveze.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Dovde je došlo: Porodica traži hranu preko oglasa

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2013, 22:13

Dust wrote:
Ruana wrote:Seceras i nije u stanju raditi, zasto?

Procitaj pazljivije: seceras sam i nisam u stanju zaraditi. Ako si upoznata sa diabetesom, onda znas kakve posljedice isti ostavlja na organizam (problemi sa vidom, bubrezima, krvotokom...)
I nervnim vlaknima.. i nervnim vlaknima.. Znam ja sve :djed
online

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests