Zijad Turković

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Krokodil Behko » 21 Dec 2011, 19:42

Suđenje Turkoviću / Semir Cerić Koke: "Završio sam na leksilijumu i apaurinima, život mi je otišao dođavola"

Image

Na današnjem suđenju Zijadu Turkoviću svjedočio je folk pjevač Semir Cerić Koke, koji je zbog postupka privođen na ispitivanje, kao i njegov sin.
[24 sata info]

U nastavku suđenja Zijadu Turkoviću svjedočio je njegov prijatelj i vlasnik sarajevskog restorana Toscana, pjevač Semir Cerić. Cerić je objasnio zašto je Turkoviću poslao poruku da je na svadbu Elvisa Keljmendija, došao njegov otac Naser. Turković se navodno prije vjenčanja pomirio sa Elvisom, te je želio doći na svadbu. Odnosi s Naserom su još bili loši, pa mu je Cerić, koji je pjevao na svadbi, poslao poruku da ne dolazi. Podsjetimo, Turković je priznao da je namjeravao ubiti Nasera Keljmendija na sinovoj svadbi u Radon Plazi.

Cerić je dodao da je njegova dugogodišnja karijera pjevača koristila u neke lijepe svrhe, a da je zbog poruke sada prikazan kao član Turkovićeve grupe.

Koke je još izjavio: "Pjevanje se sada svelo na nakoliko mjesta, restoran (Toskana op. a) gotovo nikako ne radi, a izlasci su se sveli na relaciju stan-radnja-stan. Završio sam na leksilijumu i apaurinima. Život mi je otišao dođavola."

Suđenje će biti nastavljeno 28. decembra, kada će, najvjerovatnije, videolinkom svjedočiti Darko Elez

Prilikom svjedočenja Koke je rekao da je Turković ugledni građanin ove zemlje, divna osoba s kojom je blizak i da naprosto ne može vjerovati da se Turković nalazi na optuženičkoj klupi.
online

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by adacta » 27 Dec 2011, 10:49

Zločinačka organizacija

Kako su insajderi raskrinkali zločinačku organizaciju Zijada Turkovića? Gdje je završio novac od pljačke pošiljke ABS banke sa sarajevskog aerodroma? Šta su otkrili prisluškivani razgovori u mostarskom zatvoru? Kako je ubijala Turkovićeva organizacija? Specijal 60 minuta - ZLOČINAČKA ORGANIZACIJA


http://www.federalna.ba/bhs/vijest/6297 ... -60-minuta

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Rum » 14 Oct 2013, 00:45

Kada ce presuda :hm
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Nela » 14 Oct 2013, 00:50

Sad bi nekad trebala, bile su zavrsne rijeci
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Rum » 14 Oct 2013, 00:56

Nela wrote:Sad bi nekad trebala, bile su zavrsne rijeci
I sta mislis koliko ce dobiti :hm
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Nela » 14 Oct 2013, 01:09

Rum wrote:
Nela wrote:Sad bi nekad trebala, bile su zavrsne rijeci
I sta mislis koliko ce dobiti :hm
Pa ne znam bas, ako je Gasi dobio 20, onda ce on 40 :D.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Bla » 14 Oct 2013, 01:55

Pa onda raspoređeno na ostatak bande, a da se kladim, rekao bih da će, ako bude osuđen, izaći za 10-ak godina... :D U svakom slučaju bliže desetki nego četrdesetki. Neki moj interni osjećaj za pravdu... koji vlada u državi za čovjeka u kojoj narod zna da za(gra)bih. :ooo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Ciklama
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Ciklama » 14 Oct 2013, 09:21

Prije nekoliko godina sam prvi put čula za Šejlu Jugo. Onako, lijepa novinarka, ali meni se zgadila. Pod svojim inicijalima ispisala je hrpu laži i gadosti. Pitala sam se šta joj treba, što nije provjerila informacije, zašto sjeda ljudima na muku, zašto ide na ruku kriminalcima? Tu je sve počelo i završilo, lijepa Šejla Jugo za mene je bila gad i đubre, to je sve što sam znala o njoj. Kad je pokrenut slučaj Turković, sve mi je postalo jasno.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Krokodil Behko » 14 Oct 2013, 09:41

Evo, opet da kažem, čini mi se da su se oni ubijali isključivo među sobom :cudi
Jeste da je havaz veličao ove koji su ubijeni i pravio svece od njih, ali valjda je to zbog toga što njihov gazda pripada Keljmendijevom klanu. Nešto se ne sjećam da su žurili pisati o njemu mada je FBI rekao, da je riječ o jednom od najvećih mafijaša u cijeloj evropi. Ok, ovi su stvarno bili brutalni ali takvi su svi mafijaši. Ovi su u poređenju sa Zemuncima male mace.
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Nela » 14 Oct 2013, 12:39

Bla wrote:Pa onda raspoređeno na ostatak bande, a da se kladim, rekao bih da će, ako bude osuđen, izaći za 10-ak godina... :D U svakom slučaju bliže desetki nego četrdesetki. Neki moj interni osjećaj za pravdu... koji vlada u državi za čovjeka u kojoj narod zna da za(gra)bih. :ooo
Jeste da je pravda u nasoj drzavi diskutabilna, ali uzevsi u obzir vrijedjanje na svakom rocistu i sudije i tuzilaca, ako nista, zbg toga ce mu odrezati sto vise mogu, a osim toga, imaju dokaze koje ne moze pobiti nikakav advokat na svijetu.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Bla » 14 Oct 2013, 12:45

Ma nije advokat ni bitan, doći će neki drugi Prešjednik pa pomilovati... po guzi :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Nela » 14 Oct 2013, 12:48

Ma ko ce ga pomilovati, ima djela ko Branko Copic
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Zijad Turković

Post by Krokodil Behko » 14 Oct 2013, 13:13

Pa sad, vrijeđanje tužilaca koji su također kriminalci i nije neki prekršaj.
Opet kažem, Zijo i njegovi mafijaši su brutalne ubice i zaslužuju najgoru kaznu ali smeta mi ovo selektivno provođenje pravde koju provodi ministar, ni manje ni više nego sigurnosti.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Danas presuda Zijadu Turkoviću i ostalima

Post by Krokodil Behko » 28 Nov 2013, 12:08

Image

Nakon iscrpljujućeg i mučnog suđenja zločinačkoj organizaciji Zijada Turkovića, čiji se pojedini članovi terete za više monstruoznih likvidacija, međunarodnu trgovinu drogom, pljačku 2,5 miliona maraka iz Sarajevskog aerodroma, otimanje dionica Fabrike čarapa “Ključ” te za pranje novca, danas će predsjedavajući Sudskog vijeća Izo Tankić izreći presudu optuženima.

Droga i ubistva

Tokom suđenja brojni članovi zločinačke organizacije priznali su krivična djela koja su im se stavljala na teret te su se nagodili s Tužilaštvom i izvukli blaže kazne.

Osim Turkovića, na optuženičkoj klupi našli su se Saša Stjepanović, koji se tereti da je prevozio drogu za Turkovića, i Milenko Lakić, koji je, prema njegovom nalogu, brutalno likvidirao više osoba.

Optuženi su i Muamer Zahitović Ševrtko, član zločinačke organizacije koji je upetljan u otimanje dionica Fabrike čarapa “Ključ”, Nijaz Zuban, insajder koji je pljačkašima dao ključne informacije o pošiljci novca na Međunarodnom aerodromu u Sarajevu, Hilmija Mašović, zaposlenik Federalne uprave policije koji je svojim prisustvom zastrašivao Zahitovićevog ortaka Fehima Seleka, te Fadil Aljović, koji je, zajedno s osuđenim Hajrudinom Memovićem, čistio krv iz kuće u Binježevu gdje su ubijeni Mithat Mekić Miki i njegova trudna djevojka Lusija Salas Kortez.

Podsjećamo da je Tužilaštvo BiH za Turkovića i Lakića zatražilo najstrožiju moguću kaznu prema našem zakonu u trajanju od 45 godina zatvora.

Zahtjev Tužilaštva

Za ostale optužene Tužilaštvo je zratražilo maksimalne kazne u zavisnosti od krivičnih djela koja im se stavljaju na teret.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Danas presuda Zijadu Turkoviću i ostalima

Post by Rum » 28 Nov 2013, 14:23

Epilog suđenja zločinačkoj organizaciji
Zijadu Turkoviću jedinstvena kazna od 40 godina zatvora


Nakon iscrpljujućeg i mučnog suđenja zločinačkoj organizaciji Zijada Turkovića, sudija Izo Tankić prije nekoliko trenutaka izrekao je jedinstvenu kaznu Zijadu Tukoviću u trajanju od 40 godina zatvora.

Uskoro opširnije...
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96636
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34573 times
Been thanked: 21246 times
Contact:
Status: Offline

Re: Danas presuda Zijadu Turkoviću i ostalima

Post by Rum » 28 Nov 2013, 14:29

Nakon iscrpljujućeg i mučnog suđenja zločinačkoj organizaciji Zijada Turkovića, sudija Izo Tankić prije nekoliko trenutaka izrekao je jedinstvenu kaznu Zijadu Tukoviću u trajanju od 40 godina zatvora.



I Milenko Lakić je dobio isto tako 40 godina, Muamer Zahitović tri, Saša Stjepanović 12, Fadil Aljović pet. Dakle svi zajedno su dobili ukupno 100 godina.



Nijaz Zuban i Hilmija Mašović su oslobođeni optužbe.


Zijad Turković iz nepoznatih razloga nije se pojavio na izricanju presude.



U obrazloženju presude, navedeno je da su krivi što su povezivanjem i dogovaranjem te samostalnim orzganiziranjem napravili više krivičnih djela (ubistva, pokušaj ubistva, preprodaja droge, pljačka Kargo centra na sarajevskom aerodromu te preuzimanje dionica fabrike čarapa Ključ).

Predsjedavajući Sudskog vijeća sudija Izo Tankić također obrazlažući presudu naveo je niz radnji koje ukazuju na preprodaju droge, lokacije, stanove koje su koristili na raznim adresama, također i plan i realizaciju pljačke Kargo centra, ali i sistemsko planiranje pet ubistava za koje se terete.



Uskoro opširnije...
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Danas presuda Zijadu Turkoviću i ostalima

Post by Obrisan profil » 28 Nov 2013, 17:34

Ma ko kaze da se srbi i muslimani ne slazu

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Danas presuda Zijadu Turkoviću i ostalima

Post by Spanac_113 » 28 Nov 2013, 18:17

neka su zaglavili, tako im i treba. samo mi nije jasno koji su to oni zlocin pocinili da zarade 40 ako se za Srebrenicu izlazi za 10 :cudi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Danas presuda Zijadu Turkoviću i ostalima

Post by Krokodil Behko » 28 Nov 2013, 18:18

Spanac_113 wrote:neka su zaglavili, tako im i treba. samo mi nije jasno koji su to oni zlocin pocinili da zarade 40 ako se za Srebrenicu izlazi za 10 :cudi
Bili su protivnički klan Keljmendijevom klanu.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Danas presuda Zijadu Turkoviću i ostalima

Post by Pasaga » 28 Nov 2013, 18:19

Keljemendi je odabrao pravu stranu,ortake.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests