Kockanje..

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Ovisnost o kocki BH državni neprijatelj br. 1

Post by Krokodil Behko » 06 Jan 2016, 17:36

Jučer uđoh u Premier. Nisam bio duže vremena, a jedini način da se kladite na sportske događajed, jeste da uzmete ponudu pa sjednete negdje drugo i sastavite listić, ili baciti pare na račun, pa igrati online.

Fuuuuj, kad sam ja strastveni pušač, osjetio nesnosan smrad (bogzna kojeg porijekla) e onda možete misliti kako je zaudaralo. Ne, to više nisu kladionice. Sad su to lotaonice online, a svi koji unutra sjede i igraju djeluju mi zombizirano.
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Ovisnost o kocki BH državni neprijatelj br. 1

Post by Vladimir RUS » 06 Jan 2016, 17:40

Mirelam wrote:Interesantna postavka stvari. Kladionica i radna mjesta. Koliko znam vecina tih curica radi za par stoja i mahom nisu prijavljene ni zdravstveno osigurane.
Gdje je tu stvaranje dodatne vrijednosti, pogotovo neplacanjem poreza, pitam se?
Ako uzmemo u obzir da kladionica prihoduje i od toga država ima dobiti na osnovu raznih nameta, zatim radnik ima platu koju troši u trgovini i od toga samo na osnovu PDV-a država opet ima koristi i to skoro petinu i to samo na osnovu jedne stavke onda mislim da ne treba zanemariti koliko je dobro da novac cirkulčiše u privredi umjesto što stroji u slamarici ili u nekom drugom mjestu van bilo kakvih drugih legalnih tokova od kojih, kao što rekoh, samo na osnovu PDV-a. ne računajući druge takse, država ima skoro petinu od ukupnog prometa.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Ovisnost o kocki BH državni neprijatelj br. 1

Post by Tokmak » 06 Jan 2016, 17:43

obično se najprije pomisli na sportsko klađenje ,međutim najveće zlo danas je igranje binga,tj. pogađanje brojeva koji izlaze...

unutar kladionica je obično samo 10ak posto,ako ne i manje igrača koji pogađaju sportske parove,a sve ostalo su roboti koji igraju taj bingo,svih generacija,spolova,nacionalnosti i uvjerenja...

da sutra Porezna zabrani igranje binga,pola ljudi bi završili u ludari,a drugo pola na tabletama za smirenje... :sok
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Ovisnost o kocki BH državni neprijatelj br. 1

Post by mehaning » 06 Jan 2016, 17:48

Zadnju srečku sam kupio prije više od 30 godina, kad mi u trafici nije imala za vratiti sitno, kod kupnje cigareta... :hm

Čak sam i dobio za vrijednost jedne šteke tada... :hop

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Ovisnost o kocki BH državni neprijatelj br. 1

Post by Mirelam » 06 Jan 2016, 17:50

Vladimir RUS wrote:
Mirelam wrote:Interesantna postavka stvari. Kladionica i radna mjesta. Koliko znam vecina tih curica radi za par stoja i mahom nisu prijavljene ni zdravstveno osigurane.
Gdje je tu stvaranje dodatne vrijednosti, pogotovo neplacanjem poreza, pitam se?
Ako uzmemo u obzir da kladionica prihoduje i od toga država ima dobiti na osnovu raznih nameta, zatim radnik ima platu koju troši u trgovini i od toga samo na osnovu PDV-a država opet ima koristi i to skoro petinu i to samo na osnovu jedne stavke onda mislim da ne treba zanemariti koliko je dobro da novac cirkulčiše u privredi umjesto što stroji u slamarici ili u nekom drugom mjestu van bilo kakvih drugih legalnih tokova od kojih, kao što rekoh, samo na osnovu PDV-a. ne računajući druge takse, država ima skoro petinu od ukupnog prometa.
Mislim da nisi dobro procitao tekst jer se govori o dugu od 60 miliona upravo neplacenih doprinosa i poreza. To je leglo organizovanog kriminala koje stvara jos vece socijalne probleme. U neimastini ljudi se hvataju i za tih nekoliko maraka da ce ih izvuci iz govana.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Ovisnost o kocki BH državni neprijatelj br. 1

Post by Vladimir RUS » 06 Jan 2016, 17:58

Krokodil Behko wrote:Jučer uđoh u Premier. Nisam bio duže vremena, a jedini način da se kladite na sportske događajed, jeste da uzmete ponudu pa sjednete negdje drugo i sastavite listić, ili baciti pare na račun, pa igrati online.

Fuuuuj, kad sam ja strastveni pušač, osjetio nesnosan smrad (bogzna kojeg porijekla) e onda možete misliti kako je zaudaralo. Ne, to više nisu kladionice. Sad su to lotaonice online, a svi koji unutra sjede i igraju djeluju mi zombizirano.
Ja ni prije kada sam išao u fizičku kladionicu nisam boravio dugo u kladionici (ustvari svega par puta) već dođem rano ujutro u kladionicu, uzmem bilten, odem kući, dobro izlistam bilten, stavim parove na list papira iskidanom iz sveske i stavim nakraju uplata toliko i toliko, zatim odem nazad u kladionicu, predam kombinaciju, dam pare i dam na kucanje. Kladionice su najčešće male (barem one u kojima sam ja bio) tako da nisu ni predviđene za dugi boravak, možda one koje su u sklopu nekog kafića, tu može se popiti kafa, ali kad sam došao zbog tiketa onda nema smisla, jedino možda ponekad petkom naveče kad je neka važna utakmica jer tada ima smisla i ostati, naručiti kafu, sok ili pivo, ali ovako mimo toga teško, dok online kladionica ima komoditet koji fizička nema, to je nesumnjivo.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Ovisnost o kocki BH državni neprijatelj br. 1

Post by Vladimir RUS » 06 Jan 2016, 18:08

Mirelam wrote:
Vladimir RUS wrote:
Mirelam wrote:Interesantna postavka stvari. Kladionica i radna mjesta. Koliko znam vecina tih curica radi za par stoja i mahom nisu prijavljene ni zdravstveno osigurane.
Gdje je tu stvaranje dodatne vrijednosti, pogotovo neplacanjem poreza, pitam se?
Ako uzmemo u obzir da kladionica prihoduje i od toga država ima dobiti na osnovu raznih nameta, zatim radnik ima platu koju troši u trgovini i od toga samo na osnovu PDV-a država opet ima koristi i to skoro petinu i to samo na osnovu jedne stavke onda mislim da ne treba zanemariti koliko je dobro da novac cirkulčiše u privredi umjesto što stroji u slamarici ili u nekom drugom mjestu van bilo kakvih drugih legalnih tokova od kojih, kao što rekoh, samo na osnovu PDV-a. ne računajući druge takse, država ima skoro petinu od ukupnog prometa.
Mislim da nisi dobro procitao tekst jer se govori o dugu od 60 miliona upravo neplacenih doprinosa i poreza. To je leglo organizovanog kriminala koje stvara jos vece socijalne probleme. U neimastini ljudi se hvataju i za tih nekoliko maraka da ce ih izvuci iz govana.
Pa kada jedno preduzeće (Krivaja) prema podacima iz 2012 duguje 57 miliona KM šta reći za druge koji privređuju u ovoj zemlji. Kombinacija sve većih poreskih opterećenja i sve manjeg prometa dovodi mnoge uključujući i kladionice u situaciju da ili da nastave sa poslovanjem koje (s obzirom na sve veće poreske namete) vodi do sve većih dugova ili da ugase proizvodnju i tako naprave još veću štetu tako da ne zna se šta je gore. To ne zavisi samo za kladionicu već i za cijelu privredu (koja je u lošem stanju zbog državne politike), ali eto kladionica nas pljačka. :roll

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Ovisnost o kocki BH državni neprijatelj br. 1

Post by Krokodil Behko » 06 Jan 2016, 18:28

Vladimir RUS wrote:
Krokodil Behko wrote:Jučer uđoh u Premier. Nisam bio duže vremena, a jedini način da se kladite na sportske događajed, jeste da uzmete ponudu pa sjednete negdje drugo i sastavite listić, ili baciti pare na račun, pa igrati online.

Fuuuuj, kad sam ja strastveni pušač, osjetio nesnosan smrad (bogzna kojeg porijekla) e onda možete misliti kako je zaudaralo. Ne, to više nisu kladionice. Sad su to lotaonice online, a svi koji unutra sjede i igraju djeluju mi zombizirano.
Ja ni prije kada sam išao u fizičku kladionicu nisam boravio dugo u kladionici (ustvari svega par puta) već dođem rano ujutro u kladionicu, uzmem bilten, odem kući, dobro izlistam bilten, stavim parove na list papira iskidanom iz sveske i stavim nakraju uplata toliko i toliko, zatim odem nazad u kladionicu, predam kombinaciju, dam pare i dam na kucanje. Kladionice su najčešće male (barem one u kojima sam ja bio) tako da nisu ni predviđene za dugi boravak, možda one koje su u sklopu nekog kafića, tu može se popiti kafa, ali kad sam došao zbog tiketa onda nema smisla, jedino možda ponekad petkom naveče kad je neka važna utakmica jer tada ima smisla i ostati, naručiti kafu, sok ili pivo, ali ovako mimo toga teško, dok online kladionica ima komoditet koji fizička nema, to je nesumnjivo.

Ama nekad je to bilo drugačije. Subota oko 11-12 sati, svi se klade na sportske događaje, a tek kad poćinje liga prvaka, jer se podrazumijeva da veliki gaze male nemilice, padaju opklade ko kiša. Da ni ne govorim u Euru ili Mundijalu. sad je skroz bezveze. Osjećam se kao neko ko nije dobrodošao u tu sredinu i kako to Tokak reče, svih nacija, polova, uvjerenja, starosnih dobi.. sve je otišlo u tačku.
online

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Ovisnost o kocki BH državni neprijatelj br. 1

Post by Mirelam » 06 Jan 2016, 18:53

Vladimir RUS wrote: Pa kada jedno preduzeće (Krivaja) prema podacima iz 2012 duguje 57 miliona KM šta reći za druge koji privređuju u ovoj zemlji. Kombinacija sve većih poreskih opterećenja i sve manjeg prometa dovodi mnoge uključujući i kladionice u situaciju da ili da nastave sa poslovanjem koje (s obzirom na sve veće poreske namete) vodi do sve većih dugova ili da ugase proizvodnju i tako naprave još veću štetu tako da ne zna se šta je gore. To ne zavisi samo za kladionicu već i za cijelu privredu (koja je u lošem stanju zbog državne politike), ali eto kladionica nas pljačka. :roll
Iskreno da ti kazem , meni je nezamislivo stavljati u istu ravan privredu i kladionicu, ali eto svasta covjek nauci.

CecaN
Na probnom
Na probnom
Posts: 1
Joined: 15 Jun 2016, 10:45
Status: Offline

Re: Kockanje..

Post by CecaN » 15 Jun 2016, 10:55

Na yt je postavljen film o kockanju, nekome može biti od pomoći: https://www.youtube.com/watch?v=VCQBgFBqqS8. Pozdrav

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Stanje u Hercegovini alarmantno, kocka sve više žena

Post by Krokodil Behko » 20 Oct 2017, 09:29

Image

Alkoholičar “popije“ svoju plaću, ali kockari potroše svoju plaću, plaće ukućana pa čak rodbine i prijatelja. Dugovanja, nesanice, svađe i sveprisutna laž, konstanta su u njihovom životu. Oni zapadaju u velike dugove posuđivanjem i kreditima, a neki čak posuđuju novac i od kamatara. Zbog toga se plaše za vlastiti život, dok drugi pomišljaju i na samoubistvo, jer ne vide izlaz iz začaranog kruga.

Romić: Sve više je žena koje ispijaju kafe i igraju bingo


Stanje u Hercegovini, po pitanju ovisnika o kocki, postaje iz dana u dan sve gore, ističe psiholog Marko Romić, voditelj Kluba liječenih ovisnika o kocki u Mostaru, jer problemi koji su evidentno prisutni već godinama i koji su ranije skrivani uspješno, sada postaju tako veliki da se više ne mogu kriti, zbog čega sve više njih traži pomoć.

- To je opet kap u moru, jer tek kada ih pritisne neka teška nevolja onda dolaze da se informiraju a i tada većina njih ne odluči da se liječi. Jako mali broj odluči se na liječenje, a ostali nakon informiranja ponovo se vrate kockanju - ističe Romić, dodavši da trenutno u terapijskoj grupi kluba ima 16 ljudi.

U kladionicama je sve više mlađih kockara, među kojima je i veliki broj žena, patoloških ovisnica o kockanju.

- Bio sam u većini osnovnih i srednjih škola u Mostaru i radio istraživanja. Rezultati pokazuju da problemi s kockanjem kod muške djece počinju već u sedmom i osmom razredu, tako da onu marku, dvije, koje dobiju od roditelja za sendviče, oni ostave u kladionici. Kod djevojčica, u istoj dobi, u zadnje vrijeme vrlo intenzivno se javlja taj problem ovisnosti o kockanju. Broj žena ovisnim o kocki svakoga dana raste. One idu na mjesta gdje mogu ispijati kafe i igrati bingo, što je sve masovnija pojava. Već u srednjoj školi imamo prave patološke kockare - ističe Romić.

Najmlađi patološki kockar, i to teški patološki kockar, koga su roditelji doveli u klub, je dečko koji je bio u drugom razredu srednje škole, sa 16 godina. Nažalost, takvih primjera je u ovom gradu, ističe, sve više. Niko od njih ne dođe samovoljno, već na prisilu.

- Stanje postaje alarmantno, a, nažalost, zajednicu, odnosno nadležne institucije nije briga. Katastrofalno je stanje, propadaju brakovi, porodice, imanja, a ima i samoubistava - dodaje Romić, koji s ovisnicima radi u „posuđenim“ prostorijama, jer Klub nema svoje vlastite.

Pozivi u pomoć, čovjeku koji volonterski radi ovaj posao, stižu iz cijele države pa i regije.

Jučer je od njega, ističe, zatražena pomoć s područja Crne Gore. Naime, čovjek je prokockao 50 000 eura, ostavio poruku da će izvršiti samoubistvo i nestao od kuće. Također, nedavno je porodica tražila pomoć zbog sina koji je podigao veliki kredit, više desetina hiljada maraka za izgradnju kuće pred ženidbu, i sve prokockao. Takvih primjera je, nažalost tvrdi Romić, na stotine.

Većinom sve krene iz razonode. Na početku je sve to zabavno i zanimljivo te bezazleno, nekada se osmjehne i sreća, ali ne traje dugo, jer ubrzo uslijedi pakao.


(faktor)
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Stanje u Hercegovini alarmantno, kocka sve više žena

Post by Hannibal » 20 Oct 2017, 09:51

haha ima ih na stupu pun qrac. obicno poznaju onu tetu sto radi u kladionici i tako to pocne
🐽

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6776 times
Status: Online

Re: Stanje u Hercegovini alarmantno, kocka sve više žena

Post by Julia-Klara » 20 Oct 2017, 11:32

Kocka je zlo, i najgore je sto i ovi koji svakodnevno uplacuju marku-dvije ne zele si priznati da to jesu.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stanje u Hercegovini alarmantno, kocka sve više žena

Post by KOMESAR » 20 Oct 2017, 11:37

Eto,u Bosni ne kocka?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Stanje u Hercegovini alarmantno, kocka sve više žena

Post by Chloe » 20 Oct 2017, 12:16

:lupa ... u Tuzli sam sebi kupila Bingo neki vanredni čini mi se da je izvlačenje krajem oktobra. Cura je drugima objašnjavala da treba sms poslati al' se nemam pojma št ai kako ... :grana

I na temu ... kod nas kocka ko stigne, i staro i mlado, i muško i žensko ... ... strašno. :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Stanje u Hercegovini alarmantno, kocka sve više žena

Post by Nice try » 20 Oct 2017, 12:48

Baš hoću i ja da napišem da ima kockara među svim generacijama i oba spola,nevjerovatno.
Što je zemlja u većoj krizi to se više vjeruje u te neke šarene laže.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Stanje u Hercegovini alarmantno, kocka sve više žena

Post by storm » 20 Oct 2017, 13:08

Dokazano je da cak veliki dobici ne donose srecu, ostalo je u pravilu financijski minus...ako vec treba prema ljudskoj prirodi uplatiti porez na budalastine, ima boljih nacina da se zabavim :oo (mislim na trosenje za gluposti)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Stanje u Hercegovini alarmantno, kocka sve više žena

Post by Chloe » 20 Oct 2017, 13:12

Nice try wrote: 20 Oct 2017, 12:48 Baš hoću i ja da napišem da ima kockara među svim generacijama i oba spola,nevjerovatno.
Što je zemlja u većoj krizi to se više vjeruje u te neke šarene laže.
Koliko god kriza toliko želja za lakim dolaskom do para ... :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Stanje u Hercegovini alarmantno, kocka sve više žena

Post by greeneyes » 20 Oct 2017, 16:30

Bojim se da nam sef'ca ne prokocka krvavo zaradjene pare
Samo sabura

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Stanje u Hercegovini alarmantno, kocka sve više žena

Post by Hannibal » 20 Oct 2017, 17:12

haha daj jednu sedmicu i dvije osmice
🐽

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests