Tolerancija

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Tolerancija

Post by toxic » 23 Nov 2017, 02:41

Koliko ste tolerantni?
Razliciti ljudi razlicito reaguju u razlicitim situacijama.

Kako vi reagujete kad vam 'pukne film' ili kad neko predje tzv. prag tolerancije?

Nisam nasla slicnu temu, ako je vec bila izvinjavam se. :cvike
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3703 times
Been thanked: 3611 times
Status: Online

Re: Tolerancija

Post by srculence7 » 23 Nov 2017, 03:01

Za to sam, godinama se bavim tom problematikom i imala sam prilike da upoznam različite profile ljudi pri čemu se trudim da im maksimalno pristupim s razumevanjem. A u slučajevima kada se pređu neke granice i kada se ona ne može postići ili to postane na neki način opterećenje, pribegavam konstruktivnim raspravama, uvek s poštovanjem osobe i s kritikom na račun ponašanja :)
Dobro je što si otvorila ovu temu, ne znam da li smo je imali već ali baš sam imala u planu jednu drugu sa kojom se može dovesti u vezu, a reč je o emotivnim manipulatorima. :ok
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Nice try » 23 Nov 2017, 08:11

toxic wrote: 23 Nov 2017, 02:41 Koliko ste tolerantni?
Razliciti ljudi razlicito reaguju u razlicitim situacijama.

Kako vi reagujete kad vam 'pukne film' ili kad neko predje tzv. prag tolerancije?

Nisam nasla slicnu temu, ako je vec bila izvinjavam se. :cvike
Mnogo,zaista mnogo.Imam razmijevanja za svakoga i za sve situacije i u stanju sam sve opravdati pred sobom i drugima.Nekako s godinama brže dođem do neke granice iliti praga kada prestanem da opravdavam dobre namjere ili postupke,svoje ili tuđe,ali i tada se trudim da ostanem maksimalno tolerantna.Kako će dalje ići,ne znam,ali mislim da je visoki prag tolerancije vrlo poželjan i potreban svima nama.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by toxic » 23 Nov 2017, 13:36

Nice try wrote: 23 Nov 2017, 08:11
toxic wrote: 23 Nov 2017, 02:41 Koliko ste tolerantni?
Razliciti ljudi razlicito reaguju u razlicitim situacijama.

Kako vi reagujete kad vam 'pukne film' ili kad neko predje tzv. prag tolerancije?

Nisam nasla slicnu temu, ako je vec bila izvinjavam se. :cvike
Mnogo,zaista mnogo.Imam razmijevanja za svakoga i za sve situacije i u stanju sam sve opravdati pred sobom i drugima.Nekako s godinama brže dođem do neke granice iliti praga kada prestanem da opravdavam dobre namjere ili postupke,svoje ili tuđe,ali i tada se trudim da ostanem maksimalno tolerantna.Kako će dalje ići,ne znam,ali mislim da je visoki prag tolerancije vrlo poželjan i potreban svima nama.
Sta se desava kad neko predje taj prag tolerancije?
Da li na tu osobu stavljas tacku? Da li te uznemiri? Da li brzo zaboravljas kao da se nije desilo i nastavljas dalje ili s menja odnos s doticnom osobom?
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80773
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9953 times
Been thanked: 6791 times
Status: Online

Re: Tolerancija

Post by Julia-Klara » 23 Nov 2017, 13:43

Uf, dobra tema. Pokusavam biti tolerantna koliko god je moguce, gledati svijet i dogadjaje i iz perspektive drugih, sto okolini nije bas po volji.

Ono sto me najvise nervira je beozbrazluk, koji se opravdava sa "ja sam takav/a, samo govorim istinu" a "nidje veze" (ovo sam vec negdje pisala :ovaj Druga stvar je ljudska glupost, e i to me izbacuje iz cipela :zid
Kako reagujem? Pa, vremenom sam naucila da je uzalud pricati, objasnjavati, kakio meni tako i njima, jer ipak imamo izgradjeno misljenje o svemu, pa mi onda taj razgovor vise izgleda kao presipanje supljeg u prazno. :cudi Ignorises, odes za svojim poslom, i rahat :cudi Nema druge
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Cvrle » 23 Nov 2017, 14:16

Tolerantna sam mozda i vise nego bih trebala biti. Obicno za sebe kazem da sam "jedno veliko magare koje moze dugo da podnosi", ali jednom kad mi pukne "filim" eh tu vise nema tolerancije. Tada se otvorim i sve saspem u facu. Ako osoba prihvati kritiku i shvati i konstruktivno razgovaramo o tome, nastavim dalje. Ali ako i dalje nastavi prosipati svoj bezobrazluk, tvrdoglavost, ili sta ti ja vec znam, tu osobu krizam iz svog drustva.
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80773
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9953 times
Been thanked: 6791 times
Status: Online

Re: Tolerancija

Post by Julia-Klara » 23 Nov 2017, 14:26

Ja ne raspravljam, cak ni kad mi pukne film, i ne sjecam se da li sam ikada nekome "sasula u facu". Ja odlazim. Bez rijeci. Ako ne znaju zasto onda nema svrhe ni objasnjavati :cudi



:kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 15:58

Puno sam tolerantan bio, sad više nisam.
Ali ne puca mi brzo film, mogu tolerirati dok stvarno ne utvrdi da je druga strana bezobrazna.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3703 times
Been thanked: 3611 times
Status: Online

Re: Tolerancija

Post by srculence7 » 23 Nov 2017, 16:06

Julia-Klara wrote: 23 Nov 2017, 14:26 Ja ne raspravljam, cak ni kad mi pukne film, i ne sjecam se da li sam ikada nekome "sasula u facu". Ja odlazim. Bez rijeci. Ako ne znaju zasto onda nema svrhe ni objasnjavati :cudi



:kafa
Ne može se u svakoj situaciji izmaknuti :cudi
Jedan primer, sarađuješ sa ljudima i dođe u trenutku kad treba nešto bitno odlučiti do sukoba mišljenja, a problem se mora rešiti, neophodno je u takvim situacijama prevazići nerazumevanje i postići neki dogovor, tako da je tolerancija neophodna, a pitanje je kako se u tim situacijama postaviti, nije to nešto nebitno što te se ne tiče, nešto što će se nadalje odvijati mimo tebe ;)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by damir5 » 23 Nov 2017, 16:11

u takvim situacijama postoji hijerarhija :)
ili kako ja kažem svojim poslovođama, ako se ne možemo dogovoriti biće onako kako ja kažem :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3703 times
Been thanked: 3611 times
Status: Online

Re: Tolerancija

Post by srculence7 » 23 Nov 2017, 16:25

damir5 wrote: 23 Nov 2017, 16:11 u takvim situacijama postoji hijerarhija :)
ili kako ja kažem svojim poslovođama, ako se ne možemo dogovoriti biće onako kako ja kažem :ooo
Recimo da ne postoji, opet primer, reč je o stručnim saradnicima istog profila iz različitih institucija koji treba da rade na sprovođenju nekog novog programa pa je neophodno postignuti dogovor na koji način će se to odvijati kao i usklađivanje izborne literature koja će se tom prilikom koristiti :p
Postoji neko iznad koji to može odlučiti ali opet treba da se postigne neki kompromis da svi budu zadovoljni :hihi
Ili primer oko određivanja zajedničkog starateljstva nad detetom u slučaju razvoda.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by damir5 » 23 Nov 2017, 16:39

za prvo imaš glasanje, reciprocitet i paritet, pravo veto i vitalni nacionalni interes :ooo

a za zadnje his honor judge :oo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3703 times
Been thanked: 3611 times
Status: Online

Re: Tolerancija

Post by srculence7 » 23 Nov 2017, 16:44

Kada bi time svi nesporazumi bili rešeni dobro bi ispalo :hihi
Pazi ovo:
Ukoliko dođe do razvoda braka, uvek se nameće pitanje kome će pripasti starateljstvo nad detetom ili decom. Zbog ovog pitanja, brakorazvodna parnica može da se oduži, a u priču se uključuje Centar za socijani rad. Zato Porodični zakon nudi najbolje rešenje za dete - zajedničko starateljstvo. Zajedničko starateljstvo u našoj zemlji u odnosu na naš mentalitet je poprilično zahtevan model za roditelje. U praksi bi to značilo, da bi vi i bivši suprug trebalo da se ponašate kao da ste i dalje u braku, ali da prihvatite nove partnere i sve ostalo vezano za nekadašnjeg partnera, a sve u interesu vašeg deteta.

:ooo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Nice try » 23 Nov 2017, 17:15

toxic wrote: 23 Nov 2017, 13:36
Nice try wrote: 23 Nov 2017, 08:11
toxic wrote: 23 Nov 2017, 02:41 Koliko ste tolerantni?
Razliciti ljudi razlicito reaguju u razlicitim situacijama.

Kako vi reagujete kad vam 'pukne film' ili kad neko predje tzv. prag tolerancije?

Nisam nasla slicnu temu, ako je vec bila izvinjavam se. :cvike
Mnogo,zaista mnogo.Imam razmijevanja za svakoga i za sve situacije i u stanju sam sve opravdati pred sobom i drugima.Nekako s godinama brže dođem do neke granice iliti praga kada prestanem da opravdavam dobre namjere ili postupke,svoje ili tuđe,ali i tada se trudim da ostanem maksimalno tolerantna.Kako će dalje ići,ne znam,ali mislim da je visoki prag tolerancije vrlo poželjan i potreban svima nama.
Sta se desava kad neko predje taj prag tolerancije?
Da li na tu osobu stavljas tacku? Da li te uznemiri? Da li brzo zaboravljas kao da se nije desilo i nastavljas dalje ili s menja odnos s doticnom osobom?
Pa, desi, desi. Čak i visok prag nekad se predje ili bar onako, malo kvrcne prstom. Prvo se ljutim na samu sebe što sam dopustila nekome da ide tako daleko, onda većinom kažem sta me zasmetalo. Moram reći jer ne razumije svako sta meni smeta ili u čemu je pretjerao. Bez razlike hocu li preci preko toga ili raskinuti sve odnose, volim istjerati stvari nacistac jer me jako muči ono što ostane nedorečeno i u zraku.
Zatim, zavisi ko mi je presao prag, da li je prvi put, deseti, da li je familija ili prijatelj. Sve zavisi, a do sada, u mom cijelom životu trajno sam prekrizila mozda par osoba.
Vjerujem u ljude, znam da uvijek mogu bolje, samo im možda situacija ne dozvoljava.
Nema svako isti karakter, niti sposobnosti i zato se uvijek prilagođavam i krojim odnose onako kako mogu biti skrojeni.
Nisam isključiva i trudim se da ne koristim riječi koje nesto trajno iskazuju.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 17:17

Ja znam da je u Nice Try visoka tolerancija, čim toleriše mene. :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Nice try » 23 Nov 2017, 17:25

S tobom se može, ne treba uvijek insistirati na istom mišljenju, pogotovo ne na forumu.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 17:35

Dobro necu vise na onoj temi se anamo raspravljati sa tobom :( :p da ne bude da insistiram na misljenju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Nice try » 23 Nov 2017, 17:38

Teme i jesu tu da se na njima piše i raspravlja. Neke stvari ne možeš shvatiti sada, ali hoćeš kasnije.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Tolerancija

Post by Mutevelija » 23 Nov 2017, 17:40

Eto sad ja ispado i zelen :sok :noga
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18083
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3703 times
Been thanked: 3611 times
Status: Online

Re: Tolerancija

Post by srculence7 » 23 Nov 2017, 18:29

Mutevelija wrote: 23 Nov 2017, 15:58 Puno sam tolerantan bio, sad više nisam.
Ali ne puca mi brzo film, mogu tolerirati dok stvarno ne utvrdi da je druga strana bezobrazna.
Tolerancija jeste trpeljivost u smislu poštovanja, uvažavanja različitosti bilo po pitanju verovanja, ponašanja, načina života itd., ali ne trpljenje koje izaziva ozlojeđenost, to je naša sposobnost da podnesemo,razumemo i prihvatimo nešto bez osujećenja, odnosno frustracije.
Tolerantna ličnost je svesna ograničenja i različitosti po pitanju individualnih pogleda na svet i zato je otvorena i slobodna da prihvati postojanje drugačijeg mišljenja. Ona ne odbacuje uverenja koja se razlikuju od njenih sopstvenih ali ne toleriše baš sve, ona se buni protiv socijalne nepravde. :ooo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests