Gosti

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Maja » 16 Mar 2013, 13:15

Lanci wrote:
za ovo si upravu,,i ja sam ista takva volim da ugostim da udovoljim gostima..ali brate ako djeca su dosadna i nevaspitana nista gore :cudi ..il ako neko dodje bitno da je njemu fino a ne obraca paznju gdje su djeca i sta rade,,sto ima slucajeva puste djecu bitno da su mirni aa ovamo sve unistise :zid :hm meni je to sve do roditelja kako su ih ucili, ja tako vaspitam svoju djecu da nebih se nasala u takvim okolnostima da me neko ogovara za moju djecu..kod mene ako gosti dodju djeca idu odmah u sobu nema da mi sjedi i kupi rijeci sto nisu za njih... :oo
Primijetila sam da 99 posto mama glumi da ne vidi šta radi njeno dijete. Ignoriše kontajući da će tako baksuzluk njenog djeteta doći manje do izražaja, nego da mu viče smiri se, prestani, a zna da je dijete neće poslušati i da će tako otkriti da osim što joj je dijete baksuz ona sama nema nikakvog utjecaja na njega...
Zato se najčešće pravi da se unijela u priču i reaguje samo ako dijete obori televizor s komode npr.


Konsultant dođe i svaki put bude na netu, ali manje dolazi (2-3 puta sedmično) i manje bude na netu (od pola sata do sat). Dolazi u razumno vrijeme - poslijepodne, tako da se može izdržati. Ali primijetila sam da je skontao da mi pijemo kafu oko pola 8 a s obzirom da je veliki ljubitelj iste dođe sat vremena prije kafe, izigra se i onda kafeniše s nama :D.
Ali šuuuti...dobro smo prošli...ko mačija guza....
Sreća pa se rođak priključio na net pa kod njega ide.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Nela » 16 Mar 2013, 13:43

Stvarno volim da mi se dodje ali ima ljudi koje ne volim sresti a ne da mi dodju, u principu i ne dolaze mi.
Kad smo kupili kucu bila je navala gostiju, mrzim kada dodju oni sto bi samo da prokopaju kako sam sta uradila itd. Malo je njih pitalo treba li pomoci jer sam ja vec bila u 9. mjesecu trudnoce al hajd.
Poslije toga babine. Kod nas narod ima pravo ruznu naviku da dolazi prvih dana. Ja nisam mogla sebi a kamoli nekom drugom. Lezala sam u sobi i nisam ni pokusavala sici u boravak i najmrze mi je bilo kad ja podjem dojiti bebu dodje da je zagleda :lup
Skoro mi trebala doci rodica sa muzem i djecom a ona je prava mahalusa i bas kontam ko ce je gledati jer ona obicno sjedi po 5 sati. u medjuvremenu dodje od muza sestra s muzem i nenajavljeno prijatelji sa djecom. :place Nego sam fino rekla da mi dijete ide spavati u 9 i ja za njom, tako ako nista otisli su na vrijeme.
Ne volim da mi iko dolazi bez najave niti bih ja nekome bahnula na vrata
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Bla » 27 Sep 2013, 16:34

92. sam proveo 2 mjeseca u Zagrebu.
Tamo kad dođeš kod nekog i pita te hoćeš li da jedeš, ako odgovoriš negativno, i ostaćeš gladan. :D
Pa smo morali da ih učimo da to ne može tako, nego da treba da nas "nutkaju". :D

Hajde, uzmi, slobodno, nemoj se stiditi, što ne jedeš? Ma hajde, makar malo itd...
Kao što kod arapa ne možeš trgovati bez cjenkanja, tako ni kod nas ne možeš u goste a da ne prođeš ovaj vid maltretiranja. :D

Familija s očeve strane je u ovome, ja mislim, svjetski prvak. Sve i kad uzimaš sve što dođe pred tebe, opet ćeš čuti te riječi jedno bezbroj puta. Bukvalno kako je to Nikšić uradio u ovom videu:

[ytube][/ytube]
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Julia-Klara » 27 Sep 2013, 16:42

iii, sta ima :valja bas ovako
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Rum » 27 Dec 2014, 17:38

ImageKad pratite goste
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Maja » 27 Dec 2014, 17:56

Rum kaze se doĆte :D.
A vec sam spiminjala da kad krenu autom kratko svirnu. Wtf?
I onda kad odu pogledas u kesu koju su donijeli i vidis keks Paris :(

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Rum » 23 Nov 2016, 17:48

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Vjetar » 23 Nov 2016, 18:58

Suze me obliše :D. :D.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Vjetar » 23 Nov 2016, 19:25

A na temu:
Ne volim ići u goste, ne volim da mi se dolazi u goste. Ima izuzetaka kada mi bude super u gostima, ili kada bude sjajno gostovanje, ali to su 1/50 takvih prilika. Nekad mi se sviđa ideja nekoga u gostima kod mene, ali ako odmah u startu to ne postane sjajno, ja bih volio da taj neko što prije skonta da je bezveze i sam da ustane i ode. Onda je to mučenje, usiljenost u iščekivanju kad će proći ono dovoljno vremena za posjediti da se može s obrazom ustati i otići. Jedino volim da mi svašta donesu u onim kesurinama, od kafe kilo fckng kocke i keksove Jadro. Sa ono par poznanika se svakako ne obilazim po kućama već se nigdje ne viđamo. Ovo za goste se odnosi na rodbinu prvenstveno.
Žena je znala dovoditi prijateljice sa muževima njihovim, da se družimo :roll Pa upalimo tv i gledamo utakmicu. Željo Sarajevo derbi :ok :ubihse
Što je najgore, obično se natjeram da hinjim ljubaznost, zainteresiranost i onda hoće da dođu opet. Onda sam se razveo i spasio ih se.
Više sam volio ići nekome u goste, jer imao sam tu prednost da sam odlučujem kad ću to završiti. Mana toga je što rodbina odmah hoće da te nahrani a ja ništa ne jedem jer je sve fuj svakako. Onda kao u videu od Nikšića, nutkaju te i ja (kao na Rumovoj slici :valja ) lažem da sam s ručka došao kod njih i da ne mogu ni zinuti, mada sam siguran da je lijepo.... mmmmmmmm izgleda super, ali ne mogu Boga mi (ne lažem to, jer bih crko kad bih u usta stavio ). Onda potrefim gozbe kad su i cijeli sto sa njih petnaestero se snebiva aaaaa vidi onolika momčina a nolišno stavio u tanjir sebi, pa uzmi još mesa, svih petnaest me nude :place
:roll
Ali eto, nije da ne volim.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Tokmak » 23 Nov 2016, 20:28

meni su najdraza ova bliza gostovanja:Vrapcici,Pecara...nekad prije Bare ili Mokri Dolac... :valja
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Maja » 23 Nov 2016, 20:32

Oblače tebi bi najbolje bilo da postaneš kućni prijatelj s Bla. Ne bi se nikad obilazili a mogli bi drugima prdoklačiti kako imate prijatelja.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Zagorka » 26 Nov 2016, 15:56

Najbolji sam gost na svijetu. Boljeg od mene necete naci. Ali nemojte me pitat kakav sam domacin kad treba ugostit na vise dana plus razmazenu djecu trpit :ha

Na toj temi cu sutati.

Ok,bolja sam od oblaka.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Rum » 26 Jun 2018, 19:13

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Čupava » 26 Jun 2018, 20:12

Rum wrote: 26 Jun 2018, 19:13 Image
A sokovi mogu li se oni dirati ? :D.
.

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by dadojović » 16 Mar 2020, 17:05

Gosti su uvijek dobrodošli, lijepo je i otići u goste, ali najviše prakticiram druženje u kafićima, na koncertima i ostalim društvenim događanjima.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
hepo_kockica
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5948
Joined: 28 Aug 2019, 20:32
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by hepo_kockica » 16 Mar 2020, 17:07

dadojović wrote: 16 Mar 2020, 17:05 Gosti su uvijek dobrodošli, lijepo je i otići u goste, ali najviše prakticiram druženje u kafićima, na koncertima i ostalim društvenim događanjima.
I ja isto tako,najveći ćejf mi je lagano kafana,kafica,sokić,pa dalje šta bude 😆
:hop :hop

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by dadojović » 16 Mar 2020, 17:13

hepo_kockica wrote: 16 Mar 2020, 17:07
dadojović wrote: 16 Mar 2020, 17:05 Gosti su uvijek dobrodošli, lijepo je i otići u goste, ali najviše prakticiram druženje u kafićima, na koncertima i ostalim društvenim događanjima.
I ja isto tako,najveći ćejf mi je lagano kafana,kafica,sokić,pa dalje šta bude 😆
...podrum...
:-)
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
hepo_kockica
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5948
Joined: 28 Aug 2019, 20:32
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by hepo_kockica » 16 Mar 2020, 17:16

dadojović wrote: 16 Mar 2020, 17:13
hepo_kockica wrote: 16 Mar 2020, 17:07

I ja isto tako,najveći ćejf mi je lagano kafana,kafica,sokić,pa dalje šta bude 😆
...podrum...
:-)
Eh,nema više podruma,dosta sam se ja nasjedila po podrumima,proljeće me zove 🙂🍀
:hop :hop

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35700
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 585 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Venera » 16 Mar 2020, 17:23

dadojović wrote: 16 Mar 2020, 17:05 Gosti su uvijek dobrodošli, lijepo je i otići u goste, ali najviše prakticiram druženje u kafićima, na koncertima i ostalim društvenim događanjima.
ne volim koncerte :rumenko na istimm se ni ne mozs druziti :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Gosti

Post by Čupava » 16 Mar 2020, 17:29

Venera wrote: 16 Mar 2020, 17:23
dadojović wrote: 16 Mar 2020, 17:05 Gosti su uvijek dobrodošli, lijepo je i otići u goste, ali najviše prakticiram druženje u kafićima, na koncertima i ostalim društvenim događanjima.
ne volim koncerte :rumenko na istimm se ni ne mozs druziti :D.
Vjerovatno ode na koncert sa nekim gostima koje ne želi slusati / čuti.. :D.
.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests