Halo taxi!

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz auta

Post by Krokodil Behko » 20 May 2013, 10:02

Image

Naša sugrađanka Amela Čopra obratila se redakciji Oslobođenja želeći javnost upoznati o neprijatnostima koje je prije nekoliko dana doživjela od taksiste Sarajevotaksija.

Amela je zatražila vožnju na kraćoj relaciji, ali je, kako tvrdi, taksista to odbio i nasilu je i fizički napadajući izbacio iz vozila.

- Zatražila sam vožnju na relaciji Otoka - Cazinska ulica, ali sam dobila odgovor da je to kratka relacija i da će me taksista voziti samo ako platim deset maraka. To sam odbila i tražila da uključi taksimetar, ali vozač to nije učinio i naredio mi je da izađem iz taksija, uz psovke i vrijeđanja. Odbila sam i on je otvorio vrata i počeo da me vuče za ruku i kosu. Udarila sam glavom od vrata i povrijeđena mi je ruka oko zgloba, jer je vozač bio izuzetno grub, kaže Amela.

Iako je odmah obavijestila policiju, prema Amelinim riječima, prošlo je dvadesetak minuta dok je jedan policajac stigao na lice mjesta.

- Taksista Dževad Turkić me nastavo vrijeđati i pred policajcem. Dala sam izjavu i u policijskoj stanici i donijela ljekarski nalaz Službe Hitne pomoći u kojem je potvrđeno da mi je povrijeđena ruka i da imam čvorugu na glavi. Također sam sve ovo iznijela i u direkciji Sarajevotaksija. Ovaj slučaj je predat tužilaštvu i vjerujem da će biti riješen na sudu uz adekvatnu kaznu za ovog taksistu, ističe Amela.

Amela smatra da se nedolično ponašanje taksiste može ponoviti i nekom drugom, pa zato na ovaj način upozorava građane.

U Sarajevotaksiju osuđuju ponašanje svog člana i tvrde da su odmah preduzeli potrebne mjere i taksistu isključili iz njihovog sistema.

- Čekamo zapisnik policije i potom ćemo pokrenuti disciplinski postupak. Ukoliko se utvrdi da je tačno ono što iznosi djevojka, prema taksisti će se preduzeti odgovarajuće sankcije. Izvinjavamo se svim korisnicima ukoliko su imali neugodnosti u našim vozilima i poručujemo im da nećemo tolerisati nikakvo nedolično ponašanje naših vozača, naglašava Enver Suljagić, predsjednik Udruženja Sarajevotaksi.
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Nela » 20 May 2013, 13:05

Sad se fol ostali zgrazavaju a svi isto rade.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Peggy Sue » 20 May 2013, 15:03

Ja sam srela nasilnika na pijaci! Pika li se to i kome da se obratim? :)
Otjer'o me od štanda, jer sam (zaboga) htjela sam sebi da izaberem voće koje sam kupovala. PU za nasilne taxiste i pijačare!
Image

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Sheval » 20 May 2013, 18:32

Ima na klixu cijela jedna tema o ovim seljačinama.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12122 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Maja » 21 May 2013, 21:51

Ne seri Amela.
Svi ti koji zovu novine da se žale na nekog ili nešto su likovi željni pažnje.
Ako je već taksista bio budala pa joj rekao da je neće voziti što nije izašla i gotovo. I onako mu nije unaprijed platila, niti joj je naplatio više, pa da se žali. Nije htjela da izađe iz taksija jer ga je namjeravala natjerati da je odveze gdje hoće. I otkud mi znamo kako je ona nastupila u svemu tome.
Evo ok što je pozvala policiju, ali novine...

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Nela » 21 May 2013, 22:13

Majo nemas predstave koliko su bezobrazni, ljetos se meni desila slicna situacija, relacija nije bila ni duga ni kratka. Odmjerio me i vidjevsi stomak do zuba vjerovatno je pomislio kako cu pristati. Ne bih iz principa. Kad sam se okrenula rekao je sta fali da mu platim, po vrucini necu mocu trudna tramvajem. Sreca pa mi nikakav kamen nije bio pod rukom.
Zuti taksi zaustavim i covjek me odvuce, naravno, upali taksimetar.
I podrzavam ovo objavljivanje u novinama jer oni stalno nesto strajkuju i bune se proziv drugih taksi firmi a prema ljudima se ponasaju kao stoka.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12122 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Maja » 21 May 2013, 22:23

Ma dobro. Nisam upućena. Ali u zadnje vrijeme mi je na vrh glave tih likova koji se stalno nešto žale. Nikom više ne vjerujem.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Nela » 21 May 2013, 22:41

Ima toga da i ljudi vape za tim da se o njima pise u novinama, ali taksisti su katastrofa, isto jednom mi se desilo da sam usla u taksi, pozdravila i rekla relaciju a on odvrnu ezan i stoji i hajd ja cekam. Zavrsi se ezan kaze on meni kao valjda se prvo pozdravi i kaze relacija a ne samo suti, kako sma nekulturna :lupa ja ga gledam ne mogu da vjerujem. Samo sam mu rekla da stane jer je bio krenuo i izasla, vratila se na stand i sjela u drugo vozilo
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12122 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Maja » 21 May 2013, 22:52

Kako misliš on odvrnu ezan. Na kaseti?

:D.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Nela » 21 May 2013, 23:03

ma na radiju :D.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by paparaci » 22 May 2013, 02:51

ja sam alergican na taksiste/taksistkinje. koja je to bagra. ne svi naravno, ali vecina. voze kao da su sve ceste njihove i kao da su sami na ovom svijetu. (ovo se sve odnosi na njemacku tj. grad u kojem zivim, a i u jednoj Jedinoj nije drugacije). prije nekoliko mjeseci u centru grada prelazim sa jaranom preko semafora normalnom brzinom hoda, da bi nakon par metara zacuo iza sebe zenski glas. okrenem se, kad taksistkinja se dere na nas kao sto brze ne prelazimo cestu. :D. :lud

samo sam joj na nas nesto odbrusio i odmahnuo rukom da proseta :oo :puca
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Bahra » 22 May 2013, 09:09

Taxisti...ma malo je reci medjedi neotesani. Ja sam imala jednom problem sa bilmezom iz ovog plemena, jer sam mu smetala dok sam se parkirala. Covjek izasao da me udari. Naravno zvala sam mu policiju i prijavila ga. 99% taxista je zadnji olos.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Krokodil Behko » 23 May 2013, 15:44

Taksistina verzija dogadjaja

Nakon što je objavljeno da je vozač Sarajevotaksija Dževad Turkić napao i izbacio iz auta Amelu Čopru, redakciji Oslobođenja javio se i Turkić koji je iznio svoje viđenje pomenutog događaja.

Turkić je demantovao sve navode Čopre i kazao da većina njenih tvrdnji nije istinita, te da se ne poklapaju sa izvještajem policije o ovom slučaju.

- Djevojka je zatražila vožnju na kraćoj relaciji i ja sam je uputio na zadnjeg vozača taksija, jer je to naš interni dogovor kako ne bi izgubili red za duže relacije. Međutim, ona je to odbila, pa sam zatražio da izađe iz taksija, ali ona ni to nije htjela učiniti i počela je da vrišti insistirajući da je ja vozim, iako sam rekao da neću. Nisam joj tražio deset maraka kako tvrdi, pošto uvijek uključujem taksimetar. Nisam je ni psovao i nije istina da sam je povrijedio, samo sam je povukao za ruku. Pošto nije htjela sama izaći, odustao sam i ostavio je da sjedi u taksiju 20 minuta dok nije došla policija. U izvještaju policajac je naveo da je uopće nisam vrijeđao, a sve to mogu posvjedočiti i gospođe koje su ovo gledale, istakao je Turkić.

Turkić je kazao kako je ovo prvi nemili događaj koji mu se desio u dugogodišnjem radu i dodao da nikada nije disciplinski odgovarao, te da će ovo biti prvi put da se pojavljuje na sudu.

- Iznenađen sam ponašanjem djevojke i vjerujem da ću uz svjedoke na suđenju dokazati da nisam kriv, zaključio je Turkić.

Izvor: Oslobođenje
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by dacina_curica » 23 May 2013, 15:55

Jooooooooooj jeza me hvata pri pomisli na Sarajevotaksi :bua Jednom sjela u njega i nikad vise. :bua Nasla nekog starijeg ciku (ne sjecam se vise za koga je vozio ali nije za ove smetljare definitivno) i on vozao dijete I mene po Sarajevu, jos za neku bagatelu od cijene nas vodio po nekim zabitima koje sam ja htjela ponovo vidjeti. :srce I usput se I on isprica, ima djecu preko bare pa mu mi haman dodjosmo kao neki surogat te dvije sedmice. :ooo


A seljober iz Sarajevotaksija je moju prijateljicu izbacio iz auta isto tako jer mu je, na neko njego beljezganje o nekom seminaru sa kojeg ju je pokupio, odgovorila da se sledece godine I on prijavi. :oo Izbacio je ne sred dzade i nije htio ni pare uzeti. :valja

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119602
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5619 times
Been thanked: 12122 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by Maja » 23 May 2013, 18:15

Krokodil Behko wrote:Taksistina verzija dogadjaja

Nakon što je objavljeno da je vozač Sarajevotaksija Dževad Turkić napao i izbacio iz auta Amelu Čopru, redakciji Oslobođenja javio se i Turkić koji je iznio svoje viđenje pomenutog događaja.

Turkić je demantovao sve navode Čopre i kazao da većina njenih tvrdnji nije istinita, te da se ne poklapaju sa izvještajem policije o ovom slučaju.

- Djevojka je zatražila vožnju na kraćoj relaciji i ja sam je uputio na zadnjeg vozača taksija, jer je to naš interni dogovor kako ne bi izgubili red za duže relacije. Međutim, ona je to odbila, pa sam zatražio da izađe iz taksija, ali ona ni to nije htjela učiniti i počela je da vrišti insistirajući da je ja vozim, iako sam rekao da neću. Nisam joj tražio deset maraka kako tvrdi, pošto uvijek uključujem taksimetar. Nisam je ni psovao i nije istina da sam je povrijedio, samo sam je povukao za ruku. Pošto nije htjela sama izaći, odustao sam i ostavio je da sjedi u taksiju 20 minuta dok nije došla policija. U izvještaju policajac je naveo da je uopće nisam vrijeđao, a sve to mogu posvjedočiti i gospođe koje su ovo gledale, istakao je Turkić.

Turkić je kazao kako je ovo prvi nemili događaj koji mu se desio u dugogodišnjem radu i dodao da nikada nije disciplinski odgovarao, te da će ovo biti prvi put da se pojavljuje na sudu.

- Iznenađen sam ponašanjem djevojke i vjerujem da ću uz svjedoke na suđenju dokazati da nisam kriv, zaključio je Turkić.

Izvor: Oslobođenje
Ma tako sam i mislila. Čim se inatila i nije htjela napustiti taxi, pa osim policije pozvala i novinare...
Ali neću duljiti jer vidim da i forumaši imaju negativna iskustva s njima. Forumašima vjerujem, ali ne i Ameli :oo

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Nasilnik u Sarajevotaksiju: Vozač izbacio djevojku iz au

Post by harlekin » 23 May 2013, 18:25

mala se sam voli pravit pametna,da sam ja bio na mjestu ovog vozaca kod bih dreknuo mislim da bih joj se cipele zapalile trceci :kafa

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Halo taxi!

Post by Krokodil Behko » 05 Jun 2014, 13:18

Image
online

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Halo taxi!

Post by Dzagoda » 05 Jun 2014, 13:23

String wrote:Vec duze vrijeme posmatram taxiste na ulici i dolazim do zakljucka da su bas bezobrazni i saobracajno neodgojeni...SVI DO JEDNOG!!!
Koliko puta samo zakoce bez upozorenja svjetlosnom signalizacijom...prestrojavaju se bez iste...ulecu u makazice i psuju kao da su svi okolo krivi osim njih jer ne mogu do cilja normalnom brzinom.
Ja shvatam da je posao u pitanju i da se tesko zaradjuje zbog konkurencije ali brate ne mozes zivotinja biti...
Imam utisak da su zbog toga jer su svaki dan na cesti poceli da umisljaju da je ulica samo bas za njih rezervisana a da su ostali ucesnici u saobracaju tek neki cunjici koje treba sto prije zaobici...
Samo se sjetim kad sjedem u taxi pa kad taxista pocne da ukazuje na ostale vozace.
"Vidi ovog majke ti!!!" "PA GDJE CES KONJU!!!?????" itd.
O naplati onako "odokativno" necu niti da govorim...ono tipa: "Ma hajde, daj 5KM" i tako to....
Imate li vi problema s njima na cesti?
Obozavam taksiste specijalno u NYC :hihi Dusa draga im se uvaljivat, ali znamo da nikad ne zaboravljaju da su odgovorni za auto :zubi

Helenese, zivio Uber! I love it! Take that yellow cab :zubi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Čuj, žena taksista

Post by Krokodil Behko » 07 Sep 2014, 21:21

Image

Kuhinja i krevet - mjesta su koja su stereotipima pripisana ženi. Istini na volju, granica se pomjerila - muškarci su ušli u kuhinju, a žene su izašle iz četiri zida. Ravnopravnost je u mnogim branšama zadovoljena pa danas postoje veoma uspješne doktorice, advokatice, novinarke, arhitektice, ekonomistice... Ipak, čuđenje i dalje izazivaju žene za volanom, pogotovo one koje voze taksi, iako ih je u vrijeme bivše Jugoslavije bilo mnogo više.

U Sarajevu čak sedamnaest. Danas ih je tek nekoliko. Prva među njima koja je sjela za volan je Fatima Čelegija (60). Prije 30 godina, 1984. za vrijeme Olimpijade, izašla je na ulice Sarajeva i počela taksirati. Danas je njen taksi štand prekoputa Narodnog pozorišta Sarajevo, a vozi kraljevskoplavu Škodu Fabiju. - Kada sam počela, bilo je mnogo više žena taksistkinja nego danas i sve smo bile na udarnim štandovima u gradu.

U tom periodu pojavile su se i prve policajke. Ljudi su nas najnormalnije prihvatili, kolegama je bilo malo čudno na početku, ali su nas u ta sretna vremena toliko pazili, uvažavali i poštovali da je to za ne povjerovati. Danas su nas ostale tri, nemamo problema s kolegama, ali se struktura stanovništva promijenila i često dobijem komentar: “Čuj, žena taksista”, ili “Vidi babe za volanom” - kroz smijeh nam je ispričala Čelegija.

Crni Mercedes

Tvrdi da je taksiranje najbolje zanimanje za ženu, jer je to posao koji joj nudi fleksibilnost, koja, inače, ne postoji na drugim radnim mjestima. - Odgojila sam dvije kćerke. Moje radno vrijeme je fleksibilno. Uvijek mogu otići unuci na roditeljski, po dijete u školu, čuvam bolesnu majku, što, recimo, moje kćerke ne mogu, jer imaju osmosatno radno vrijeme.

Ovaj posao je divan za ženu ako ga zna profesionalno raditi, da ne dovede sebe u nezgodnu situaciju - pojasnila je Čelegija. Kaže da posla ima, ali da je prije rata bilo bolje... - Moj narod je tada radio, i mi smo imali više posla. Mi smo u posljednjih 10 do 12 godina vodili bitku s divljim taksistima. Sada se to malo promijenilo nakon januarskih protesta, mada ih još ima u kasnim satima.

Kako se taj problem malo riješio, progledali smo na oči, a do tada smo tapkali u mjestu – istaknula je Čelegija.

Petero djece

Njene kolegice, također zaposlenice firme “Sarajevo taxi", Sanela Nuhanović (40) i Borjana Karamustafić (47), počele su taksirati prije šest godina. Sanela je sjela za volan zato što joj je muž umro pa je preuzela licencu.

Image

- Do tada sam radila privatno, bila sam domaćica, odgajala djecu i onda sam počela taksirati. Zadovoljna sam poslom i kolegama, ali i mušterijama. Neprijatnosti do sada nisam doživjela. Radim i danju i noću - ispričala nam je Nuhanović, čiji se taksi štand nalazi na Podhrastovima, a vozi crnog Mercedesa.

Sliču sudbinu imala je Borjana

- Razbolio mi se muž, nakon čega je i umro pa sam preuzela licencu. Prije toga sam bila domaćica, majka petero djece. Nevolja me je natjerala da taksiram, ali sam sretna da mogu djeci zaraditi, da ih mogu školovati, hraniti, odijevati - iskrena je Karamustafić.

Image

Kaže da svaki dan radi po 16 sati bez ijednog slobodnog dana, bez godišnjeg. - Stalno sam za volanom. S obzirom na to da mi je štand na Aerodromu, često sam na putu, ali nikada ne gasim auto. Odem, istovarim i odmah se vraćam. Nekada bih voljela zadržati se, pogotovo kada idem prema moru, ali želje su jedno, mogućnosti drugo - pojasnila je Karamuratović, koja vozi tamnosivu Jettu.

Mušterije režu nokte, udvaraju im se...

Fatima, Sanela i Borjana susretale su različite mušterije. Kažu, ima drogiranih, pijanih, koji pjevaju ili povraćaju, šutljivih, do onih koji samo pričaju... S nama su podijelile najčudnija iskustva koja su doživjele. - Jednom je Arapin sjekao nokte na zadnjem sjedištu. Nađete se u takvoj situaciji da vozite homoseksualce, pratite vožnju u retrovizoru i najednom vidite kako glava nestane... Dođe vam muka. Ali, prema poslu se odnosite profesionalno - kaže Fatima.

Sanela tvrdi da taksisti moraju biti i dobri psiholozi i prosuditi koga će pustiti u auto. - Bitno je kako se postaviš. Moraš biti i ljubazan, i drzak, i bezobrazan. Mušterije mi se svakodnevno udvaraju, nude kafu, ručak, pa čak i novo auto da mi kupe. Bilo je i onih što su molili da idemo na more, a oni će sve platiti. Dan prođe, umoriš se, ali bude pozitivne raje koja te oraspoloži svojom nekom pričom - ističe Sanela te dodaje da se najviše ismijala kada joj je mušterija ušla u auto i povikala: "Jarane, do Dolac-Malte", a onda je uslijedilo: "Uh, izvinite, gospođo."

Borjana je, također, imala mušterije koje su joj se udvarale. - Ima svega. Ljudi su postali ludi. Moje je da odvučem, naplatim, zahvalim i to je to. Takav nam je posao da svakog dana imamo razne mušterije, svi su drugačije naravi, ja se prilagodim i svi izađu zadovoljni. Sekiracija i smijeh su svakodnevica u ovom poslu - pojasnila je Borjana.

Image

Obračun s djevojkom

- I u kasnim satima vozim bez problema. Imala sam jedan incident. Nakon 30 godina rada, desilo mi se da je došlo do fizičkog obračuna s jednom djevojkom. Ali, do te Nove godine nisam doživjela ružnu riječ od mušterije, a vozila sam od narkomana do pijanih ljudi. Bilo je onih koji ne plate, pjevaju, deru se, svega je bilo, ali da sam ugrožena od stranke koju vozim, do te kobne Nove godine nije bilo. Eto, valjda je trebalo da pred kraj i to loše iskustvo doživim. Nažalost, s djevojkom - ispričala nam je Čelegija.

Porodični biznis

- Moja prijevremena penzija bila bi sad u decembru, kada punim šezdeset godina života i 30 staža. Kćerka će me naslijediti. I moj muž rahmetli je bio taksista. To je nekako porodični biznis - kazala je Čelegija.

Napojnice od 20 do 370 KM

Fatima kaže da su je jednom prilikom zaustavili momci kod hotela “Europa” i zamolili da ih za sedam maraka odveze do Ilidže. - Rekla sam im: "Uredu, vozit ću vas dok taksimetar ne otkuca sedam maraka." Bili su uporni, molili su me da ih vozim do Ilidže i ja sam pristala. I kada sam ih dovezla, jedan mi je dao 50, a drugi 30 maraka. To je bilo da me neko baš počastio, inače nema napojnica - ispričala nam je ona.

Sanela ističe da je napojnica za nju svakodnevica, pogotovo od stalnih mušterija, koje su, kako tvrdi, veoma darežljive. - U posljednja četiri mjeseca dobila sam dvije napojnice. Jedna je bila 250, a druga skoro 370 KM - istaknula je ona. Borjana kaže da napojnicu, najviše do 20 KM, dobije uglavnom ukoliko mušterije vozi na dalji put, dok po gradu to bude nešto sitno.

Taksiranje je najbolje zanimanje za ženu, jer je to posao koji joj nudi fleksibilnost, koja, inače, ne postoji na drugim radnim mjestima, kaže Čelegija
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Čuj, žena taksista

Post by storm » 07 Sep 2014, 21:24

Ovdje ih ima dosta... ništa neobično :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests