Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumima?

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Obrisan profil » 10 Mar 2012, 18:46

carobnjak Nurudin wrote:
MORENA wrote:Naravno da je bila katastrofalna finansijska situacija u bivsoj Jugoslaviji, sto je za mene i jedan razlog raspada iste
Jašta ba,najprofitabilnija je bila crna ekonomija i šverc njemačkim markama ,80-ih . Ko je god stariji malo sjeća se toga
e vise ne pisem o bivsoj Jugi, ispascu jos najmatorija ovde :D

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by carobnjak N » 10 Mar 2012, 18:46

mrki62 wrote:
carobnjak Nurudin wrote: Jašta ba,najprofitabilnija je bila crna ekonomija i šverc njemačkim markama ,80-ih . Ko je god stariji malo sjeća se toga
Kako god bilo da bilo , velika većina je bolje živjela, družilo se je , imalo se i volje i vremena za obići/posjetiti svoju rodbinu , prijatelje, mnogo puta se je na ljudskom licu dalo primijetiti osmjeh , pomagao je susjed susjedu u po noći u po dana a kako danas !?
Sve je bilo ljepše kad je insan mlad bio hehe. Ma šta ja znam čovječe ja ti pričam činjenice i realnost ,Jugoslavija nije mogla opstati i ne samo ona nego još hrpa komunističkih država ....
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
visper
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 763
Joined: 26 Oct 2010, 19:35
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by visper » 10 Mar 2012, 19:17

Mislim da bi bio u svom i na svom i da bi svo slobodno vrijeme provodio u prirodi i sa prijateljima a malo sasvim malo na netu i tad bi skidao muziku filmove i tako to
NE CINI DRUGIMA ONO STO NEZELIS DA TEBI DRUGI CINE

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Major » 10 Mar 2012, 19:25

O cemu bi raspravljali, vjerujem da bi bilo na pretek tema.
Jedna od tema bila bi demokratsko ustrojenje, pa i Juga bi se demokratisala ili bi pak u vidu demokratije zaista postala cista diktatura.
Najveca glupost je reci da je Jugoslavija bila diktatorska tvorevina.
Jugoslavija je za istocne zemlje bila Amerika u malom.

Moguce da bi se razvila ili stekla status diktature, nije ni cudo sta se sve dogadjalo kratko pred trat, kompletnu kopilad i ono smece koji su rat zapoceli trebalo je u paketu spremiti na Goli Otok...ni nase pojedine iz naseg okruzenja Goli Otok nebi zaobisao.

O cemu bi raspravljali ?
Vi bi branili domovinu Jugoslaviju od kojekakvih ustasko/cetnickih nasrtaja iz dijaspore da vas omalovaze a dobar dio nas iskrenih patriota bi vam
povremeno pristizali u pomoc sa nasim podrskama.
Bilo bi siroko polje diskusije, politicko preuredjenje, film (bili smo po tom pitanju jako dobri), muzika, turizam,
a povrh svih tema bio bi Jugoslovenski sport.

Sedamdesetih kao i osamdesetih godina i u dijaspori se rasplamsavala diskusija o Jugoslaviji izmedju nas Jugosa u dijaspori i onih fasistickih dzukela.


Na mnogim forumima su zaista uobicajene diskusije , ma nisu to diskusije koliko su eglene vrlo cesto desnicarskih forumasa, vrlo brzo se iskristalizuju.....
...oni mi, on i onda udri po protivniku...ma bolesno to mi cak 18 godina posle rata.
A ko mi kaze da je danas bolje (u BiH) nego sto je bilo u Jugi takvima se nemoze pomoci, takvi jednostavno laze.

Cak je i meni losije u dijaspori zato sto je dole situacija jako losa.
Kod mene se u sustini nije nista promijenilo, konstantno radim i imam solidan posao kao i solidnu zaradu, ali....
puno vise novaca moram (ne da moram, ali to cinim) spremiti svojima u domovini...u Jugoslovenskim vremenima im nisam morao pomagati, sem sporadicno.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Zagorka » 10 Mar 2012, 19:40

Ko zna ko bi vladao sa nama i dali bi postojala demokratija,i dali bi svako domacinstvo imalo racunar :misli mozda i bi,ali ako bi sve bilo ok.onda bi malo omladine bilo nezaposlene,pa bi malo ko bio na forumu :hm a opet ko zna
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by silence » 10 Mar 2012, 19:52

Kako god, ljudi ne bi imali ružna sjećanja, gubitke najmilijih, gubitke svojih domova... Ne bi bilo sjećanja na četiri crne godine...i kako god ljudi bi bili veseliji. Skoro svi imamo zbog rata jednu veliku prazninu, crnu rupu u koju je napakovano dosta toga ružnog.Poslijedice rata su ogromne. U našoj državi je kriza svake vrste, počevši od ekonomske krize, pa do krize morala. Da nije bilo rata, ovo što se danas dešava, sigurne se ne bi deševalo, a i ako bi, bilo bi u mnogo manjoj mjeri. Da nije bilo rata svaka bi se kriza lakše podnosila.
Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumima?
Raspravljali bi kao što se u realnom životu raspravljalo prije rata. A bilo je jako puno lijepih i ljepšij tema nego što danas imamo. Veselije i ljepše se živjelo. Radilo se, privrijeđivalo, a to je osnov za dalji dobar život i lagodne teme.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Luna. » 15 Mar 2012, 01:10

mrki62 wrote:
Luna. wrote:ondabi moralo stalno o sexu pisat´ :haha... ne bi iali o cemu drugome
Vala baš,..... kad smo već kod toga,..... jesil za jedan prc :sex
ne smijem ti odgovorit... znas ono virtuelna prevara, tam vam... usijace se svijetu telefoni :haha
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Dr.Vejsil Hetjimitj
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 228
Joined: 05 Oct 2010, 20:45
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Dr.Vejsil Hetjimitj » 15 Mar 2012, 08:42

Raspravljalo bi se o Drugom Svjetskom Ratu,kao sto je radjeno za vrijeme bivse Jugoslavije.
Ante Markovic ,koji je donjeo blagostanje,bio bi nazivan "Ustasom"...
Raspravljalo bi se o Kosovu i "ugrozenosti" srpsva sirom Jugoslavije pa sve do Tokia.Sa takvim raspravama (a jos nije bilo ni foruma ni interneta ni danasnje munjevite komunikacije) je i krenuo rat u bivsoj Jugoslaviji
izbjeglicaizbezsmisla

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Sheval » 15 Mar 2012, 08:45

Raspravljalo bi se o dosta toga,većina od nas ima neki hobi tako da bi se pronašli.
Što se tiče muškaraca-automobili,sex,nogomet...su neiscrpne teme.
Žene-kuhanje,tračanje,cvijeće,moda,bacanje diska :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Krokodil Behko » 15 Mar 2012, 10:23

Obzirom na to, da je volkswagen, planirao da se malte ne, preseli u BiH, tokom 90-ih
godina, da nije bilo rata, vjerovatno bi raspravljali o tome, kad cemo vec jednom, izbaciti iz saobracaja one kante, golfove trojke, a mozda i cetvorke. Bili bi golf-nacija. Branili bi granice ponosne domovine od Hondi i Fordova. Razglabali bi o sramotno niskoj, minimalnoj plati od 1200 maraka a rijetki romanticari, pokusavvali bi da nam na sve nacine, objasne put do Dalmacije. Islo bi se u Tursku i Grcku na ljetovanje.

Da nije bilo rata, nacije u BiH, bile bi jos vise izmijesane nego prije rata, pa onda pogotovo, ne bi moglo biti rata.

Bijeljina i Brcko, kao gradovi sverca, vjerovatno bi imali neka kasina sa posebnim pogodnostima, jer su na tromedji a ni Madjarska nije daleko.
Seljaci bi rasprodali sve njive a zakonom bi bilo zabranjeno zagadjivanje nasih zlatnih zitnica sa psenicom, kukuruzom, raznim vrstama povrca i slicne niskoprofitne rabote.

Sarajevo bi plivalo u novcu od golfova koji bi picili po svih sedam potpuno izgradjenih autoputeva. Zenicka zeljezara, bila bi velika medjunarodna korporacija u vlasnistvu domacih ljudi. Mostar bi bio grad-spomenik sa veoma dobro, razvijenim turizmom. Ostale regije Hercegovine, brendirale bi svoje vinske i duhanske sorte i digli bi to do konkurencije francuzima. Tuzla bi izvozila Arix i Avu u Japan a so u SAD.

Sandzak bi se definitivno preselio u BiH i Bosnjaka bi bilo 2/3 od ukupnog stanovnistva.
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Nela » 16 Mar 2012, 16:27

Krokodil Behko wrote:Obzirom na to, da je volkswagen, planirao da se malte ne, preseli u BiH, tokom 90-ih
godina, da nije bilo rata, vjerovatno bi raspravljali o tome, kad cemo vec jednom, izbaciti iz saobracaja one kante, golfove trojke, a mozda i cetvorke. Bili bi golf-nacija. Branili bi granice ponosne domovine od Hondi i Fordova. Razglabali bi o sramotno niskoj, minimalnoj plati od 1200 maraka a rijetki romanticari, pokusavvali bi da nam na sve nacine, objasne put do Dalmacije. Islo bi se u Tursku i Grcku na ljetovanje.

Da nije bilo rata, nacije u BiH, bile bi jos vise izmijesane nego prije rata, pa onda pogotovo, ne bi moglo biti rata.

Bijeljina i Brcko, kao gradovi sverca, vjerovatno bi imali neka kasina sa posebnim pogodnostima, jer su na tromedji a ni Madjarska nije daleko.
Seljaci bi rasprodali sve njive a zakonom bi bilo zabranjeno zagadjivanje nasih zlatnih zitnica sa psenicom, kukuruzom, raznim vrstama povrca i slicne niskoprofitne rabote.

Sarajevo bi plivalo u novcu od golfova koji bi picili po svih sedam potpuno izgradjenih autoputeva. Zenicka zeljezara, bila bi velika medjunarodna korporacija u vlasnistvu domacih ljudi. Mostar bi bio grad-spomenik sa veoma dobro, razvijenim turizmom. Ostale regije Hercegovine, brendirale bi svoje vinske i duhanske sorte i digli bi to do konkurencije francuzima. Tuzla bi izvozila Arix i Avu u Japan a so u SAD.

Sandzak bi se definitivno preselio u BiH i Bosnjaka bi bilo 2/3 od ukupnog stanovnistva.
:ruke sad jedino imamo crnih tema na izvoz.
Da je još Juga "živa" ne bismo svijetu služili za ismijavanje. Na našoj muci snimaju filmove koji im donose brdo love, smišljaju viceve i poistovječuju nas sa afričkim plemenima. A nekima je po vrh svega to super i sviđa im se što žive ovako.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Peggy Sue » 25 Jan 2013, 22:20

Vjerovatno bismo glavne face u svijetu i na vijestima bismo slusali samo o tome kako nam svi lizu dupe.. i kako je nas predsjednik bio na prijemu kod ovog , kod onog predsjednika... A na nasim forumima bi se pisalo nekim "stranjskim" jezikom, da nas razumiju i oni koji ne zive u jugi, a zele da komuniciraju s nama, da bi imali o cemu pricati unucima... :)
Image

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by silence » 25 Jan 2013, 23:23

Nela wrote: Da je još Juga "živa" ne bismo svijetu služili za ismijavanje. Na našoj muci snimaju filmove koji im donose brdo love, smišljaju viceve i poistovječuju nas sa afričkim plemenima. A nekima je po vrh svega to super i sviđa im se što žive ovako.
:ok Nela...
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by paparaci » 19 Mar 2013, 23:07

da nije bilo rata, pitanje je da li bi uopste bilo foruma. :oo

a sigurno bi raspravljali o problemima koji ih pritiscu i o drugim temama koje vec imamo.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Krokodil Behko » 23 Mar 2013, 16:59

Peggy Sue wrote:Vjerovatno bismo glavne face u svijetu i na vijestima bismo slusali samo o tome kako nam svi lizu dupe.. i kako je nas predsjednik bio na prijemu kod ovog , kod onog predsjednika... A na nasim forumima bi se pisalo nekim "stranjskim" jezikom, da nas razumiju i oni koji ne zive u jugi, a zele da komuniciraju s nama, da bi imali o cemu pricati unucima... :)
Slažem se sa tobom ali stranjski ionako pišemo. i iz razloga što volimo i iz razloga da ispadnemo pametni a bogami i iz razloga što je tu ionako puno stranaca koji nas čuvaju od nas samih. Čudi me da ih nema i po forumima :oo

napisah već opširan post iznad i samo bih dodao da bi jedna od tema bila "Ko će prije
od nogometnih klubova ući u četvrtfinale Lige prvaka" O siromaštvu u nas, govorili bi samo
stariji forumaši u stilu "davno bilo i sjećam se kad smo Yugo vozili" i tome slično.
Ja bih u tim okolnostima bio prava rijetkost na forumu jer ne bih imao kad od klijentkinja.
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by mrki62 » 24 Mar 2013, 12:51

Jučer gledam na Tv nešto o čemu će se tek pričati.
Mađarska,...... svi ovi što su na ovoj temi pisali o nekakvoj ditakturi u komunizmu, nek se pozanimaju kakav sistem u Mađarskoj danas vlada i nek povuče neku paralelu.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by STrendzer » 24 Mar 2013, 13:26

i da nije bilo rata kod nas ne bi nista drugacije bilo gledano ekonomski i kulturoloski,jedino ne bi pricali o zrtvama rata...mi i ne znamo drugacije,da nije bilo rata bilo bi nesto drugo sto bi nas izhandrilo,mi smo takav narod i takva nacija,mi tako mislimo i to nam se i dogadja kako mislimo...ha ja..
ljudi moji,pa nije Historija juce pocela!..da smo sposobniji i vrijedniji za bolje onda bi nam i bilo bolje!vremena je bilo i to napretek,vjekovi su prosli..vrlo laka racunica..

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80748
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9938 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Julia-Klara » 24 Mar 2013, 13:40

Kako o cemu? Pa ja sa burekom vazda raspravljam, a nigdje o ratu :cudi znaci ima se uvijek stofa za raspravu ko hoce :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

dacina_curica
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by dacina_curica » 24 Mar 2013, 14:15

I ja najmanje oko rata raspravljam, doduse ja samo pendrecim okolo ionako, ne svadjam se nesto plaho :ooo

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Da nije bilo rata o čemu bi ljudi raspravljali po forumi

Post by Zagorka » 24 Mar 2013, 15:18

Pa neće se (valjda) zauvijek raspravljati o ratu,sve mislim (nadam se) ove generacije sto dolaze da ce sve manje i manje o tome govoriti......naravno da ga ne treba zaboraviti,ali ne treba se svakodnevno uzrujavati i potresati nekim ruznim uspomenama,zivot je prekratak za to :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests