Guranje titula gdje im nije mjesto

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by gejsha » 25 Mar 2012, 21:38

Na prvu pomisao jeste ružno , ali možda bi moglo biti od pomoći ako neko traži tog i tog pa mu vidi na vratima ..ali kad bolje razmislim dovoljno je i ime i prezime .
Možda nije baš vezano za temu , ali meni je smiješno kada neki političar stavi svoju sliku na zid.On sam na slici , velika slika na zidu.
:lupa
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by STrendzer » 25 Mar 2012, 21:41

silence wrote::plavi

Zar se i tamo ne odvajaju? :plavi
mah silence eno na fb-u svi oni sto su kao ozenjeni ili se kao vole pisu sa dva imena,zensko i musko hahah...joj koliko sam takvih upozno sto se vole pa ne vole...:plavi :hihi

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by niska grana » 25 Mar 2012, 21:47

gejsha wrote:Možda nije baš vezano za temu , ali meni je smiješno kada neki političar stavi svoju sliku na zid.On sam na slici , velika slika na zidu.
:lupa
Joj, ovo me podsjeti na situaciju kad sam jednom prilikom u inostranstvu bio u stanu ustaških emigranata.
Helem, domaćin je na zidu dnevnog boravka okačio Pavelićevu sliku, a odmah do nje i svoju u istoj veličini :valja
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by Zagorka » 25 Mar 2012, 22:30

gejsha wrote:Na prvu pomisao jeste ružno , ali možda bi moglo biti od pomoći ako neko traži tog i tog pa mu vidi na vratima ..ali kad bolje razmislim dovoljno je i ime i prezime .
Možda nije baš vezano za temu , ali meni je smiješno kada neki političar stavi svoju sliku na zid.On sam na slici , velika slika na zidu.
:lupa
Srećko Šojić :ha
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by Luna. » 25 Mar 2012, 22:55

burek67 wrote:
silence wrote::plavi

Zar se i tamo ne odvajaju? :plavi
mah silence eno na fb-u svi oni sto su kao ozenjeni ili se kao vole pisu sa dva imena,zensko i musko hahah...joj koliko sam takvih upozno sto se vole pa ne vole...:plavi :hihi
jest meni to primitivno, kad ljudi na fb imaju zajednicki profil... kaze, nemam sta krit´...
pa ne adi se o tome, imal´ se sta krit´... ti je meni krajnje neukusno, jer npr. dopisujem se s prijateljicom i picamo o neki " zenskim temama" i njen muz kasnije cita te poruke :bua ...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by String » 25 Mar 2012, 23:10

Ma glupo mi je uopste i ime da stavljam na vrata. :ooo Kad vidim ime na vratima pomislim da se vrata tako zovu a kad vidim te titule mr, dr itd. pomislim da je ta vrata pravio taj neki dr. mr....
Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by STrendzer » 25 Mar 2012, 23:18

Luna. wrote:
burek67 wrote:
silence wrote::plavi

Zar se i tamo ne odvajaju? :plavi
mah silence eno na fb-u svi oni sto su kao ozenjeni ili se kao vole pisu sa dva imena,zensko i musko hahah...joj koliko sam takvih upozno sto se vole pa ne vole...:plavi :hihi
jest meni to primitivno, kad ljudi na fb imaju zajednicki profil... kaze, nemam sta krit´...
pa ne adi se o tome, imal´ se sta krit´... ti je meni krajnje neukusno, jer npr. dopisujem se s prijateljicom i picamo o neki " zenskim temama" i njen muz kasnije cita te poruke :bua ...
bas tako,nikad ne znas ko ce citat a jos gore od toga je sto nikad ne znas s kim pises jer jedan dobar dio ljudi uopce nema naviku(da se ne izrazim drugacije) da se predstavi imenom i kaze ko je kao i na telefonu kad ih zoves,samo kazu -molim, i to je to,a s kime pricas nemas pojma i moras pitat...hmmm stas,tako je... :hm

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by Sheval » 25 Mar 2012, 23:23

dr ili mr. na vratima...jadno.
Stara latinska poslovica u prijevodu ide ovako 'dobar proizvod ne treba hvaliti'
Dakle,ako si ti tako uvažen kako voliš isticati,nema potrebe da naglašavaš,tko te bude htio naći,naći će te.
Svojevremeno,dok sam bio u Sarajevu,neki se lik vozao po Ilidži sa registracijom Razveden :lupa
Neki baja,muzika ovo-ono,ćelav,ruka kroz prozor,meščini da je sa sjevera Crne Gore.

User avatar
TheDieD
Na probnom
Na probnom
Posts: 42
Joined: 19 Apr 2010, 19:09
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by TheDieD » 29 Mar 2012, 12:29

Koliko sam primijetio većina voli na FB da ispod imena i pr. piše koji fakultet su završili.
I to je neki vid folirancije.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by gejsha » 29 Mar 2012, 12:41

Neki dan tata mi govori da mu provjerim mail, neki čovjek mu trebao poslati.A ja to sve za njega obavljam, jer se on slabo razumije u računare.
Kad tamo na kraju maila taj profesor se potpisao prof dr ___________ dipl ing ______ :lupa
Kao da je bitno...Zar nije mogao samo da napiše svoje ime?
Bilo bi dovoljno, ali eto.Očito je od neke ključne važnosti što je on diplomirani inžinjer.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by gejsha » 29 Mar 2012, 12:43

TheDieD wrote:Koliko sam primijetio većina voli na FB da ispod imena i pr. piše koji fakultet su završili.
I to je neki vid folirancije.
Slažem se.Kao i ono gdje si zaposlen.Fejsbuk je i onako s*anje.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by silence » 29 Mar 2012, 19:47

Imamo mi i na forumu titule (zlu ne trebalo) Dr. Vejsil, pa Čarobnjak Nurudin :sok ...

:valja
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by nezaboravna » 15 May 2012, 18:26

Jaca wrote:mogu da guraju gdje god hoce te svoje titule ja im se obracam sa gospodine ili gospodjo :)
:D. :aplauzz Moa Jaco mozes li zamislit kad mene zovnu Safija-hanuma,a ja hanume ni vidjela nisam nit zelim da mi kace ono sto nisam :plavi :plavi :plavi ja sam za sve samo gospodja :D. :D. :plavi
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by Ideja » 08 Dec 2012, 17:34

Jucer bila kod doktora, prijavila se kod sestre i iako sam imala termin razvuklo se cekanje na nekih sat vremena, ali hajde neka je. Nakon tih sat vremena ulazi neka gospodja i takodjer se prijavljuje i sjeda do mene. Nakon 5 minuta bude prozvana : gospodja magistar bla bla. I udje. Uh, kako sam se naljutila. Hajd sto je prozvase po tituli ali sto je prozvase prije mene :ljut
Cista diskriminacija :oo
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by Peggy Sue » 14 Dec 2012, 13:15

Na vratima samo prezime.. Titula mi dodje k'o neki mamac za lopove.. Bujrum, imam para :D

Ja sam i u svakodnevnom govoru primijetila naglasavanje tih titula. "Evo krenuo na kafu s jaranima. Doslo mi njih 6 inspektora iz Sarajeva".. Pa sad il' su jarani pa ćete se druzit, il' su inspektori, pa cete bit na poslovnom sastanku...
Image

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96455
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34399 times
Been thanked: 21139 times
Contact:
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by Rum » 14 Dec 2012, 13:44

Ne volim kurcenje i hvalu nikako ,takvi neka me zaobidju,niti patim za dr i drugim civijama sranjima kad im se uvlace u guzice...
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96455
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34399 times
Been thanked: 21139 times
Contact:
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by Rum » 14 Dec 2012, 13:47

Za mene je doktor isto kao i rudar ,rudar kopa a dr me mora ljeciti i nije Bog,tako i nastavnici ucitelji kad se pusu nista gore...
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

dacina_curica
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by dacina_curica » 14 Dec 2012, 13:51

Titula mi sluzi iskljucivo za posao i samo se u poslovnim mailovima potpisujem sa istom. U svakodnevnom zivotu mi je nepotrebna i po mom misljenju suvisna. :)

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26711
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14767 times
Been thanked: 3952 times
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by Veca » 14 Dec 2012, 13:54

Rum wrote:Ne volim kurcenje i hvalu nikako ,takvi neka me zaobidju,niti patim za dr i drugim civijama sranjima kad im se uvlace u guzice...


...moj si,tip! :pusa
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Guranje titula gdje im nije mjesto

Post by Katja » 14 Dec 2012, 14:13

Po svemu nabrojenom više bi nam trebalo smetati kad netko šminkom istakne lijepe usne koje mu je Bog dao
nego kad istakne titulu koju je vlastitim trudom zaslužio. :djed


niska grana wrote: Joj, ovo me podsjeti na situaciju kad sam jednom prilikom u inostranstvu bio u stanu ustaških emigranata.
Helem, domaćin je na zidu dnevnog boravka okačio Pavelićevu sliku, a odmah do nje i svoju u istoj veličini :valja
Valjda tada još nije bilo photoshopa. Danas bi mogao namontirati sebe kako sjedi Paveliću u krilu i plješće Taši,taši,tanana...

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests