Lopovi / krađe

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

Blackhawk
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Blackhawk » 15 Feb 2013, 08:59

Kod nas ima jedna trgovina u manjem naselju, ostatak jos od nekadasnjih Zadruga... Ima tih par trgovina ovdje.. I svako malo ta trgovina opljackana.. Da su nakon par godina pljackanja otkrili da pljacka niko drugi nego radnice te trgovine.. Mati i cerka :) I obe otkaz po kratkom postupku i na sud...

A prije nekoliko izvukli su iz elktrodistribucije sef sa novcem tezak oko 300 kg, i odnijeli u njemu blizu 10 000 KM ..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2013, 09:13

Eh. kad se već spomenula elektrodistribucija. :D

Prije nekih 7-8 godina u ovom naselju je bila velika akcija zamjene starih drvenih
bandera sa novim betonskim. Usput su se naravno, mijenjali i kablovi. Došla je
ekipa iz elektrodistribucije i bazu su napravili gdje bi drugo nego u mojoj avliji.
To je bila nekakva tradicija svim firmama koje su ovdje nešto pravile. Moj rahmetli
otac je bio takav da je volio uspostavljati "strateške kontakte" sa majstorima svih
firmi koje se pojave ovdje. Počevši od onih krajišnika koji su radili za slovence tu
dok se gradio autoput pa preko vodovoda i telekoma pa sve do elektrodistribucije.
Dovukli su gomilu kablova sa sobom a glavna atrakcija bio je onaj veliki kotur sa
debelim kablom. Boga pitaj pošto je desetak metara takvog kabla.
I trajalo je to danima. Svako malo isključe struju da bi još nešto napravili. Jednog
poslijepodneva, dodje njih nekoliko iz elektrodistribucije i traže da im otključam svoju
garažu gdje su držali kablove. Ja sve knotam oni nešto rade pa im treba. I režu li
režu kablove. I to sve one najdeblje. Odvojili su sigurno tridesetak metara i na polasku
kažu mi "Nemoj reći našem poslovodji da smo bili" :lupa
Pa jbt oni imaju po 1700 maraka platu, i kradu od svoje firme to kablova da bi ih negdje privatno instalirali :lupa :lupa
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Pasaga » 15 Feb 2013, 09:36

Krokodil Behko wrote:Eh. kad se već spomenula elektrodistribucija. :D

Prije nekih 7-8 godina u ovom naselju je bila velika akcija zamjene starih drvenih
bandera sa novim betonskim. Usput su se naravno, mijenjali i kablovi. Došla je
ekipa iz elektrodistribucije i bazu su napravili gdje bi drugo nego u mojoj avliji.
To je bila nekakva tradicija svim firmama koje su ovdje nešto pravile. Moj rahmetli
otac je bio takav da je volio uspostavljati "strateške kontakte" sa majstorima svih
firmi koje se pojave ovdje. Počevši od onih krajišnika koji su radili za slovence tu
dok se gradio autoput pa preko vodovoda i telekoma pa sve do elektrodistribucije.
Dovukli su gomilu kablova sa sobom a glavna atrakcija bio je onaj veliki kotur sa
debelim kablom. Boga pitaj pošto je desetak metara takvog kabla.
I trajalo je to danima. Svako malo isključe struju da bi još nešto napravili. Jednog
poslijepodneva, dodje njih nekoliko iz elektrodistribucije i traže da im otključam svoju
garažu gdje su držali kablove. Ja sve knotam oni nešto rade pa im treba. I režu li
režu kablove. I to sve one najdeblje. Odvojili su sigurno tridesetak metara i na polasku
kažu mi "Nemoj reći našem poslovodji da smo bili" :lupa
Pa jbt oni imaju po 1700 maraka platu, i kradu od svoje firme to kablova da bi ih negdje privatno instalirali :lupa :lupa

I nisi trazio procenat.... :zid
Nikad od tebe kapitalista... :ooo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2013, 09:40

Nisam. Bio sam šokiran činjenicom da ja radim za pola tih para i ne kradem mada
je bila privatna firma. Ovi u državnoj, što će reći opšte dobro a marišu sve u šesnes.
online

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Jonas » 15 Feb 2013, 10:06

Prilika čini lopova & lopov čini priliku.

Citam postove o kradjama i sl., i mogu samo reci da se ovdje radi o "sitnim ribama". 1l goriva je 2 KM, spojnica za šlauf 15 KM, lanac 20 KM itd.

Upravo se vrte vijesti o skandalu s konjskim mesom, koje je deklarirano kao goveđe, a koje se prodavalo u najmanje 16 europskih zemalja. :oklagija

Ne znam, samo mislim da je pružanje dobrote u sadašnjem svijetu nekako glupo i naivno. Mozda i na kraju nepotrebno. :jonas

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Maja » 15 Feb 2013, 10:46

Nije sve sića jonas. Ovdje je jedna žena za godinu dana u prodavnici u kojoj je radila ukrala robe u vrijednosti od 11 000KM. Gazda rekao da će je zadržati i da će joj oduzimati od plate, ali sljedeću godinu je bilo još 9 000 manjka. Ukupno uzela 20 000 i dobila otkaz. Morala je podići kredit da mu vrati a nije mogla, pa je pokušao muž, ali mu plata mala i šef mu nije htio dati potvrdu na osnovu koje može dignuti kredit, a ovaj ti je provalio u njegovu kancelariju i sam sebi udario pečat :D.
Naravno to se saznalo i bio je dobio otkaz ali je uletio njegov brat, čestiti policajac i jedini koji nije od mita napravio kuću i tako mu sačuvao posao.
E sad, s jedne strane bi tu porodicu čovjek žalio jer ih je petero a imaju tu malu platu od 500-600 KM gdje na gorivo mužu ide 100-150 KM. Ali s druge strane svi u naponu snage, imaju ogromnu zemlju, a neće da rade. Puše oboje Marlboro (heeej :lud ) to se svaki dan kupe dva hljeba, argete, namazi i razna čuda. Svaki dan se s kesama dolazi iz prodavnice. Sad zvučim ko one babe tračare, ali brate neodgovorni su totalno.

Druga situacija, jedna porodica štedila dvije godine od zemlje a radili su od jutra do sutra što se kaže. Baš paćenici bili. Htjeli su napraviti sprat sad na proljeće da ima gdje sin kad se oženi. I zaova im ukrala 10 000 KM, a 10 000 ostavila :lud
Otkrilo se da je ona, ali policija još ništa nije poduzela, niti su pare vraćene. Pa majku joj njenu ja bih je za gušu i davila dok ne vrati :puca To bratu svom uraditi :lud Ali nije ni čudo jer kažu da je pokušala svekrvu nabosti vilama, pa je muž tjerao od kuće ali opet popustio jer imaju malo dijete.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Blackhawk » 15 Feb 2013, 11:10

Majo gdje ti zivis :D :D

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Pasaga » 15 Feb 2013, 11:13

Blackhawk wrote:Majo gdje ti zivis :D :D
izgleda da je negdje u Mexsiku... :plavi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Luna. » 15 Feb 2013, 11:21

Pasaga wrote:
Blackhawk wrote:Majo gdje ti zivis :D :D
izgleda da je negdje u Mexsiku... :plavi
:ha
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Maja » 15 Feb 2013, 11:47

Ma bez zezancije do nazad godinu dana smo se hvalili kako spavamo u otključanim kućama jer se ništa nije kralo, ali zato su sad sve nadoknadili. Ja ne znam šta se ovo dešava.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Pasaga » 15 Feb 2013, 16:43

Maja wrote:Ma bez zezancije do nazad godinu dana smo se hvalili kako spavamo u otključanim kućama jer se ništa nije kralo, ali zato su sad sve nadoknadili. Ja ne znam šta se ovo dešava.
..desi li se kadgod da ko ukrade kakvu curu.... :D. :D.
u moj vakat je to bilo u modi....
aaa sto ih je tesko bilo ukras.... :ha :888
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2013, 16:46

Koliko sam ja upratio preko vijesti tamo je višak momaka. Jedino momke da kradu :DD
online

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Dust » 15 Feb 2013, 18:44

Maja wrote:Nije sve sića jonas. Ovdje je jedna žena za godinu dana u prodavnici u kojoj je radila ukrala robe u vrijednosti od 11 000KM. Gazda rekao da će je zadržati i da će joj oduzimati od plate, ali sljedeću godinu je bilo još 9 000 manjka. Ukupno uzela 20 000 i dobila otkaz. Morala je podići kredit da mu vrati a nije mogla, pa je pokušao muž, ali mu plata mala i šef mu nije htio dati potvrdu na osnovu koje može dignuti kredit, a ovaj ti je provalio u njegovu kancelariju i sam sebi udario pečat :D.
Naravno to se saznalo i bio je dobio otkaz ali je uletio njegov brat, čestiti policajac i jedini koji nije od mita napravio kuću i tako mu sačuvao posao.
E sad, s jedne strane bi tu porodicu čovjek žalio jer ih je petero a imaju tu malu platu od 500-600 KM gdje na gorivo mužu ide 100-150 KM. Ali s druge strane svi u naponu snage, imaju ogromnu zemlju, a neće da rade. Puše oboje Marlboro (heeej :lud ) to se svaki dan kupe dva hljeba, argete, namazi i razna čuda. Svaki dan se s kesama dolazi iz prodavnice. Sad zvučim ko one babe tračare, ali brate neodgovorni su totalno.

Druga situacija, jedna porodica štedila dvije godine od zemlje a radili su od jutra do sutra što se kaže. Baš paćenici bili. Htjeli su napraviti sprat sad na proljeće da ima gdje sin kad se oženi. I zaova im ukrala 10 000 KM, a 10 000 ostavila :lud
Otkrilo se da je ona, ali policija još ništa nije poduzela, niti su pare vraćene. Pa majku joj njenu ja bih je za gušu i davila dok ne vrati :puca To bratu svom uraditi :lud Ali nije ni čudo jer kažu da je pokušala svekrvu nabosti vilama, pa je muž tjerao od kuće ali opet popustio jer imaju malo dijete.


:D. :D. Daj bona Majo napisi neku knjigu sa ovim dogodovstinama da se ljudski smijemo.
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by gejsha » 15 Feb 2013, 19:33

Maja wrote:Nije sve sića jonas. Ovdje je jedna žena za godinu dana u prodavnici u kojoj je radila ukrala robe u vrijednosti od 11 000KM. Gazda rekao da će je zadržati i da će joj oduzimati od plate, ali sljedeću godinu je bilo još 9 000 manjka. Ukupno uzela 20 000 i dobila otkaz. Morala je podići kredit da mu vrati a nije mogla, pa je pokušao muž, ali mu plata mala i šef mu nije htio dati potvrdu na osnovu koje može dignuti kredit, a ovaj ti je provalio u njegovu kancelariju i sam sebi udario pečat :D.
Naravno to se saznalo i bio je dobio otkaz ali je uletio njegov brat, čestiti policajac i jedini koji nije od mita napravio kuću i tako mu sačuvao posao.
E sad, s jedne strane bi tu porodicu čovjek žalio jer ih je petero a imaju tu malu platu od 500-600 KM gdje na gorivo mužu ide 100-150 KM. Ali s druge strane svi u naponu snage, imaju ogromnu zemlju, a neće da rade. Puše oboje Marlboro (heeej :lud ) to se svaki dan kupe dva hljeba, argete, namazi i razna čuda. Svaki dan se s kesama dolazi iz prodavnice. Sad zvučim ko one babe tračare, ali brate neodgovorni su totalno.

Druga situacija, jedna porodica štedila dvije godine od zemlje a radili su od jutra do sutra što se kaže. Baš paćenici bili. Htjeli su napraviti sprat sad na proljeće da ima gdje sin kad se oženi. I zaova im ukrala 10 000 KM, a 10 000 ostavila :lud
Otkrilo se da je ona, ali policija još ništa nije poduzela, niti su pare vraćene. Pa majku joj njenu ja bih je za gušu i davila dok ne vrati :puca To bratu svom uraditi :lud Ali nije ni čudo jer kažu da je pokušala svekrvu nabosti vilama, pa je muž tjerao od kuće ali opet popustio jer imaju malo dijete.
Eh Majo kod tebe svašta.. od smiješnih do čudnih situacija.. :D
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Maja » 15 Feb 2013, 23:10

Ma nisu ovi iz moje mahale. Malo su dalje, jedno 5-6KM ali ih dobro poznajem :D

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6780 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Julia-Klara » 15 Feb 2013, 23:17

Juce...Bila sa sestrom u trznom centru, i kad je ona htjela platiti nesto skonta da joj nema novcanika.Pretrazi tasnu, pretrazim ja svoju-nista! U novcaniku joj sve-kartice, lk,vozacka, pare koje je ponijela(nije ostavila kod kuce-ne pitajte me zasto) ... Kad smo dosle kuci nazove banku da blokiraju karticu, i kaze joj lik da je kartica vec blokirana, jer je taj dan pokusana napraviti previsoka i sumnjiva transakcija...

Ovako nesto se vec desilo jednoj prijateljici, grad je pun dzeparosa, i mada pazim na svoje covjek nikad ne zna koliko su sposobni , i na koji nacin rade. Ali isto tako moram priznati da me reakcija ljudi u banci pozitivno iznenadila,i cinjenica da su zablokirali karticu.
Aferim!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Maja » 06 Oct 2014, 23:03

Ovdje je nedavno bila krađa ali se ispostavilo da je komšija sam sebe opljačkao jer je na tom mjestu, osim njegovih, bilo i stvari njegovog adže :lud

A jutros se desila čudna situacija. Tata uvijek ustane rano i izađe negdje, ostavi otključano a ja i brat spavamo u svojim sobama na spratu.
I kaže jutros ušao u kuću i čuo nekog u hodniku na spratu, pošao gore kad neki čovjek :sok
Tata ga pitao ko si ti, šta radiš tu. Ovaj sišao i rekao da kao traži pare za nečiju operaciju :maja
Tata ga naravno izbacio.
Zamisli to, ušao u prizemlje, dole nikog nije bilo i popeo se na sprat. Šta je htio, šta je namjeravao, šta bi se desilo da nije tata došao, boga pitaj.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Čarobni » 08 Aug 2015, 01:32

U zadnje vrijeme se određena ekipa baš nameračila na naš komšiluk.

Prije 10-ak dana komšija usred noći čuo nekoga kako mu hoda oko kuće. Kroz prozor ugledao njih dvojicu kako pokušavaju obit vrata prizemlja u kojem živi njegov sin s porodicom. Ljudi su naoružani i imaju velikog psa, ali to klošare opet ne spriječava da pokušaju obaviti pos'o.

Neku noć, oko 3 sata iza ponoći, učini mi se da sam čuo motorolu. Pogledam kroz prozor, kad policajac hoda ulicom ispred kuće. Ispostavilo se da su neke (vjerovatno iste) osobe pokušale provaliti u kuću drugog komšije, ali nije im uspjelo, digla se uzbuna.

Ovih dana ih i ja očekujem, šta znaš... Image

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Konsultant » 09 Aug 2015, 07:06

Čarobni wrote:U zadnje vrijeme se određena ekipa baš nameračila na naš komšiluk.

Ovih dana ih i ja očekujem, šta znaš... Image
S vremena na vrijeme pojavi se ekipa u nekom podrucju koja bi lake pare. Ili se s tog podrucja odaju se alkoholu, drogi.. ili nalete iz okolnog mjesta. Cuvajte se u narednom periodu, pojacano pazite na sve osobe koji se motaju a ne znate ih, zapamtite ili zapisite serijske oznake vozila. Pu pu pu... daleko bilo, nek vam ne bude mrsko uslikati serijske brojeve uredjaja ili nekih vrijednosti koje imate. Dok ih policija ne uhapsi, necete imati mira.

Ne krade se iz neimastine. U ratu se manje kralo nego danas. Ako se uzme koliko je bilo kretanja naroda, ko sve nije dolazio, koliko se imalo, to je 10% od danasnjih kradja. Jednostavno su pogodne prilike za zavrtanje jer dok te nadju, privedu, osude... prodje ihajhaj. Dobar primjer su vozila. U Sarajevu dnevno nestane skoro 5-6 vozila, vecinom skupocijenih. http://dnevni-list.ba/web1/krade-vozila ... -zupaniji/

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Biba » 09 Aug 2015, 12:09

Moj susjed je okorjeli i nepopravljivi lopov...kad je nama cijepao drva, napravio rupu u slozenimmdrvima i prebacivo drva u svoju bascu...a ja se pitala sta ce mu ta rupa i sta svakih pola sata trci kuci kad je piva imo kod nas puno...moja mam ga uhvatila kako baca drva u svoju bascu...i nju je bilo stid njemu to reci....on putuje motorom i po Bosni cak i krade sta uvati...ma imam prica...al moram pazit rucak...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests