Lopovi / krađe

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by IM_ex » 02 May 2012, 22:28

Dva i po puta mi je provaljeno u kucu :/
Prvi put, bjese nacinjena veca materijalna steta; pored tv-a, video recordera, muzicke linije, usisivaca, taj neki smjeli provalnik (kazem smjeli jer je kuca uz sami regionalni put) je elektricnu pec - ceran plata, iz novcate kuhinje, tako vjesto izvukao, da nigdje nije ostetio elemente kuhinje. Usao je kroz kuhinjski prozor, a da bi ga otvorio, 8 jacih pajskerskih zahvata znak je da se dobro namucio dok ga je nesto oslabio. Na kraju je najvjerovatnije nogom jako drmnuo, tako da je prozor popustio, otvorio se uz sasipanje stakala; ram prozora je otkinuo mapu za paru, naravno, krelac je i nju pokupio.
Intervenisalo se u policiji sto je ostalo tek puka formalnost, izlazak inspektora na uvidjaj i skrabanje o nanesenoj steti.
drugi put
Ne bih rekla da je bio profesionalac kao u prvom slucaju. To je bio tzv. kokoshar. Usao je kroz podrumski prozor. Steta ne bjese ni upola kao u prvom slucaju, ali je to kokosharsko govno isprevrtalo sve moguce.
to i po xD
Jesenas, igrala se neka bitnija tekma te noci, grmilo je, haos. Nestalo je struje i nasao se lola koji ce provaliti ulazna vrata, heej (rekoh da je kuca na udarnom, prometnom mjestu). Provalio je, razvalio bravu, otvorio. No, haman ga je neko ili nesto poplasilo da sve navodi da nije ni ukoracio u unutrasnjost. Ili je dosla struja u tom momentu, pa se aktivirala vanjska sijalica, ili ga je, iz kruga firme plahnula baterije svjetlost cuvara koji je napravio krug kontrole radi.

Elem, jako, jako ruzan, neopisiv osjecaj me drzi najmanje 3 dana nakon provale. Prvi dan je nesnosno; imam osjecaj da je drznik tu negdje, skriven, da me prati i smijulji mi se, hinjski. Nepojmiljivo mi, ne mogu se olako pomiriti s cinjenicom da mi je neko prerovio sve, cak i rovario cak i po mojoj intimi. Crko daBogda, k'o god je! Da. Tako me jede sto nikada necu saznati ko je bio taj degen; sto me ne popusta pomisao da to moze biti neko koga poznajem, kome srdacno kafu skuham :ljut
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Sheval » 02 May 2012, 23:22

IM_ex wrote:
Elem, jako, jako ruzan, neopisiv osjecaj me drzi najmanje 3 dana nakon provale. Prvi dan je nesnosno; imam osjecaj da je drznik tu negdje, skriven, da me prati i smijulji mi se, hinjski. :ljut
Baš tako...
Meni je svak bio sumnjiv tih par dana nakon pljačke.
Hodam ulicom,neka ekipa pije,kapuljače na glavama,pogledam njih,oni mene...stalno neki osjećaj,možda su oni.
Neka mi sad dođu,em što sam naoružan svim mogućim oružjem,od čakije do kalaša,em što su kamere u stanu,ispred ulaznih vrata,em što su blindo vrata od 2.500 KM.
Samo nek dođu :jupi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Lopovi / krađe

Post by Maja » 02 May 2012, 23:27

Ovdje na selu samo se jednom desila pljačka od kako je ovo područje naseljeno. Liku neko ukrao 15 000 km i ništa više. Odmah se znalo da ga je pokrao neko ko mu je blizak i ko je znao gdje drži pare. Tako je i bilo. Za par dana se saznalo da je čovjeka pokrao vlastiti sin.

A u Mostaru u zadnje dvije godine odemo ja ili brat jednom sedmično, znači uvijek pogašena svjetla u stanu i niko nikad nije pokušao da obije. Jest da su blindo vrata, al može se npr sa krova skočiti na balkon.

Isto tako, meni lično nikad niko nije ni žvaku ukrao :hihi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Lopovi / krađe

Post by Maja » 02 May 2012, 23:30

IM_ex wrote:Dva i po puta mi je provaljeno u kucu :/
Prvi put, bjese nacinjena veca materijalna steta; pored tv-a, video recordera, muzicke linije, usisivaca, taj neki smjeli provalnik (kazem smjeli jer je kuca uz sami regionalni put) je elektricnu pec - ceran plata, iz novcate kuhinje, tako vjesto izvukao, da nigdje nije ostetio elemente kuhinje. Usao je kroz kuhinjski prozor, a da bi ga otvorio, 8 jacih pajskerskih zahvata znak je da se dobro namucio dok ga je nesto oslabio. Na kraju je najvjerovatnije nogom jako drmnuo, tako da je prozor popustio, otvorio se uz sasipanje stakala; ram prozora je otkinuo mapu za paru, naravno, krelac je i nju pokupio.
Eh, ovo je reći krađa. U ovim primjerima do sada vjerovatno se radilo o mlađim i neiskusnim lopovima koji su krali samo ono što su mogli potrpati u džepove.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by silence » 02 May 2012, 23:42

Majo, postoje dvije vrste lopova. To mi je rekao inspektor kada je izašao na uviđaj. Nije u pitanju iskustvo ili neiskustvo. Jedna vrsta traga samo za onim što je neprimjetno i što se upravo može staviti u džepove, a vrijedno je: novac i nakit. Oni se ne bakču sa kabastim stvarima.
Druga vrsta pribjegava i jednom i drugom, pa ako se ukaže prilika i pogodnost, znaju isprazniti cijeli stan. Slušala sam i o takvim slučajevima. Ljudi su na poslu ili odmoru, dođe kamion i komplet odvuče sve. Komšije vide, ne reaguju jer pomišljaju da se radi o selidbi.

A postoje i oni treći... :hihi . Ako ne pronađu ništa od onog što su tražili znaju demolirati stan i uništiti stvari u stanu... :sok
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Lopovi / krađe

Post by Maja » 02 May 2012, 23:52

Komšije vide, ne reaguju jer pomišljaju da se radi o selidbi.
:D.
Naša kuća je bila jedna od rijetkih koja u ratu nije upaljena, ali samo zahvaljujući izbjeglicama koji su tu živjeli. I ostao je sav naš namještaj, a ove izbjeglice su stalno ponavljale kad pođu neće uzeti ni kašiku. Ali desi se to da su odnijeli I KAŠIKU. Utjerali su negdje u sred noći kamion u garažu i kroz vrata koja su spajala garažu s hodnikom iznijeli sav namještaj.

Sve što smo zatekli u kući bile su po dvije boce ili vina ili sirćeta, ne znam. Nešto je bilo kiselo. Ali u svakog sobi na podu dvije pune boce. Nekako i sad mislim da su to neke gatke :hm

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by IM_ex » 02 May 2012, 23:56

Mene je jedino utjesilo to da mi nisu osteceni zidovi, podovi i sic garnitura dnevnog boravka. O tome nisam ni razmisljala dok mi sestra ne rece da je bilo slucajeva gdje sve sto ne mogu ponijeti upropaste :sok
E sad necu ni kako ja hocu

Blackhawk
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Blackhawk » 02 May 2012, 23:58

silence wrote:
A postoje i oni treći... :hihi . Ako ne pronađu ništa od onog što su tražili znaju demolirati stan i uništiti stvari u stanu... :sok

Ovdje kod nas u jednom naselju.. provalili u kucu.. odnijeli isto tako neke sitnice.. I onda unistili sve sto mogli.. nozem sjekli namjestaj, izderali fotelje, trosjede i sve sto bilo.. razbijali, ulazili prljavim obucama i sve izgazili isprljali.. i na kraju... da prostite... posrali se na sred sobe i otisli

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Sheval » 03 May 2012, 10:08

I šta tom čovjeku,osim što je pokrao,uništi ti kuću.
Zajebi ti tu neke zakone,uzeo bih pravdu u svoje ruke bez obzira na posljedice.

[media]WqVoxi8HtJA[/media]

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by gejsha » 03 May 2012, 12:34

Jednom su čovjeku odnijeli tv i sreli ih neki u zgradi kada su ga snosili, a oni rekli da je tv pokvaren i da ga nose na popravku.
Bilo je dosta slučajeva da pozvone na vrata i kada vide da ima neko u stanu, bezveze kažu mu da pomakne auto, a kada vide da nema nikog, provaljuju.
Mojoj komšinici je ukradeno puno novca, to su joj poslali rođaci iz dijaspore, jer je tada pravila novu kuću..i trebala je da plati radnicima, novac je stajao u sobi, ali kada je došla novca nije bilo.To znači mora biti neko iz komšiluka, ko je tačno znao da ima mnogo novca i gdje joj otprilike stoji.Novac je ukraden u sred bijela dana, znači neko je od komšija, čiji ulazak u kuću nije bio sumnjiv.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by silence » 04 May 2012, 21:53

Mi pričamo o provalama i krađama, ali ima i drugih vrsta krađa, bez provaljivanja. :sok

U pitanju je tiho potkradanje. Ostala sam zapanjena kada sam čula za ovakav slučaj. :sok
Unosan posao njega starih i iznemoglih ili čuvanje djece. Stan kao na dlanu. Tiho se potkrada i iznosi, sve dok ne postane uočljivo. Kada postane uočljivo, onda slijedi izbacivanje-otkazivanje posla. Bezbolno za kradljivicu, jer ne završava na policiji, ali sve do jednom. Traži se novi posao i opet sve izpočetka... :sok
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Lopovi / krađe

Post by Maja » 27 Dec 2012, 11:05

Ne mogu da dođem sebi :haha

Sastaju se komšije od jutros. Imali smo sinoć lopova. Al slušaj ovo :plavi :plavi :plavi

Kod nas ukrao litar goriva, kod komšije lanac od ćuke :haha
Kod drugog komšije neku spojnicu sa šlaufa, kod četvrtog skinuo dva kola sa šporeta hejjj :sok
Kod petog koji inače ne živi tu, provalio u kuću ali izgleda ništa nije odnio.
Još čekamo šta će ostale komšije javiti :D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2012, 11:12

Prije nekih osam-devet godina, tu u blizini, živio je komandir policijske uprave u ovoj opštini. Jedne noći, lopovi mu ukrali auto iz avlije. :D. Otišli sa njim u neko obližnje selo, marnuli čitavo tele i strpali ga nekako u gepek. :misli Nakon toga, zapucali u Travnik.

E rekoh, kad komandiru murije, kradu kola, čemu mi ostali da se nadamo? :plavi
online

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Konsultant » 27 Dec 2012, 19:56

Maja wrote:Ne mogu da dođem sebi :haha

Sastaju se komšije od jutros. Imali smo sinoć lopova. Al slušaj ovo :plavi :plavi :plavi

Kod nas ukrao litar goriva, kod komšije lanac od ćuke :haha
Kod drugog komšije neku spojnicu sa šlaufa, kod četvrtog skinuo dva kola sa šporeta hejjj :sok
Kod petog koji inače ne živi tu, provalio u kuću ali izgleda ništa nije odnio.
Još čekamo šta će ostale komšije javiti :D.
Ma gadan je Sheval kad prepije.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Lopovi / krađe

Post by Maja » 27 Dec 2012, 23:43

:D. ne pali vatru.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Konsultant » 27 Dec 2012, 23:45

od 4 miliona dusa na ovim prostorima, prvi mi je on pao na pamet.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Sheval » 28 Dec 2012, 19:26

Konsultant wrote: Ma gadan je Sheval kad prepije.
:D
Ni blizu.
Mene cuga puca na pozitivu ;)
Glavno pravilo-ne budi dinosaur,prilagodi se.
Tako i ja...poznajem i dobar sam sa svim i svakim...od šibicara do žestokih lopova.
Daleko od toga da smo prijatelji i da se družimo,ali sve znam iz prve ruke.
I ta 'poznanstva' mogu biti od velike koristi.
Ja sam tako riješio neke stvari.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95673
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33892 times
Been thanked: 20669 times
Contact:
Status: Online

Re: Lopovi / krađe

Post by Rum » 28 Dec 2012, 19:31

Maja wrote:Ne mogu da dođem sebi :haha

Sastaju se komšije od jutros. Imali smo sinoć lopova. Al slušaj ovo :plavi :plavi :plavi

Kod nas ukrao litar goriva, kod komšije lanac od ćuke :haha
Kod drugog komšije neku spojnicu sa šlaufa, kod četvrtog skinuo dva kola sa šporeta hejjj :sok
Kod petog koji inače ne živi tu, provalio u kuću ali izgleda ništa nije odnio.
Još čekamo šta će ostale komšije javiti :D.
:haha ovo vidim tek :plavi :plavi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119218
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11751 times
Contact:
Status: Online

Re: Lopovi / krađe

Post by Maja » 14 Feb 2013, 20:30

Ukrali kod jednog komšije Hrvata iz sušare dva krmeta i ovcu i ostavili poruku Samo ti gledaj Sulejmana, a ode meso.

:haha :haha :haha

Jao kad sam to čula crkla sam od smijeha. Valjda su ukrali dok je trajala serija Sulejman Veličanstveni.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Lopovi / krađe

Post by Krokodil Behko » 15 Feb 2013, 01:19

:DD

Izgleda da su bacili pogled i na TV.
Taj što je ukrao lanac od cuke je legenda i bezdušnik :)
online

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests