Palac gore-palac dolje

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by gejsha » 31 May 2013, 18:37

Ispunili obećanje: Umjesto za kupnju skupih haljina i odijela, novac dali za liječenje oboljelih sugrađana!


Image

Maturanti pirotske Gimnazije (Srbija) uručili su sinoć na svečanosti u svojoj školi, novčanu pomoć za tri obitelji u tom gradu čiji su članovi oboljeli od teških bolesti. Akciju maturanata pod nazivom "Tvojih pet minuta sjaja - nečiji cijeli život" organizirali su maturanti koji su u listopadu prošle godine odlučili da, umjesto skupih haljina i odijela za maturalnu večer, novac daju u humanitarne svrhe, prenose agencije.

U toj akciji, koju su osim učenika podržali uprava i profesori škole, prikupljeno je 3100 eura.

Poslije svečanosti u Gimnaziji, oni su prošetali glavnom gradskom ulicom pred velikim brojem Piroćanaca, obučeni u majice s natpisom "Tvojih pet minuta sjaja, nečiji cijeli život".


:ok
Ovo je super čuti danas
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

dacina_curica
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by dacina_curica » 31 May 2013, 20:11

Fantasticna djeca.. :klanja

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Lebowski » 18 Feb 2014, 15:16

Maja wrote:
Jutros sam pričala s jednom curom koja se za prvi mjesec trudnoće nadebljala 8 kg i ginekolog je napao i rekao da mora na dijetu.
I ona ti je skoro svako jutro doručkovala tunjevinu. Rekla sam joj da pređe na obične sardine jer tunjevina nije zdrava zbog žive, posebno ako se jede često kao što to ona radi. Uglavnom, poslušat će me.
Inače nikad nikom ne pametujem oko ishrane, jedino ako neko nešto upita. Neću da budem jedna od onih koji se zdravo hrane (ono ko et...djelimično zdravo) pa hoće da te navike silom nametne drugima ali žena je trudna pa sam joj skrenula pažnju.
Palac gore. :ok

:DD
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Maja » 18 Feb 2014, 15:58

Leb ne provociraj :oo

gejsha wrote:Ispunili obećanje: Umjesto za kupnju skupih haljina i odijela, novac dali za liječenje oboljelih sugrađana!


Image

Maturanti pirotske Gimnazije (Srbija) uručili su sinoć na svečanosti u svojoj školi, novčanu pomoć za tri obitelji u tom gradu čiji su članovi oboljeli od teških bolesti. Akciju maturanata pod nazivom "Tvojih pet minuta sjaja - nečiji cijeli život" organizirali su maturanti koji su u listopadu prošle godine odlučili da, umjesto skupih haljina i odijela za maturalnu večer, novac daju u humanitarne svrhe, prenose agencije.

U toj akciji, koju su osim učenika podržali uprava i profesori škole, prikupljeno je 3100 eura.

Poslije svečanosti u Gimnaziji, oni su prošetali glavnom gradskom ulicom pred velikim brojem Piroćanaca, obučeni u majice s natpisom "Tvojih pet minuta sjaja, nečiji cijeli život".


:ok
Ovo je super čuti danas
Ovo sam tek sad vidjela, svaka čast.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120361
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6954 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2014, 16:07

Palac gore:
Kupio sam sebi vreću napolitanki :ok
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119618
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5625 times
Been thanked: 12138 times
Contact:
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Maja » 18 Feb 2014, 16:09

Behko ti si jako human čovjek. Zaslužuješ članak na Avazu :ok

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by storm » 17 Oct 2015, 14:27

Amal Clooney

Image

Britanska odvjetnica, koja bi kao gospođa Clooney mogla uživati u lagodnom životu i poziranju na crvenom tepihu, najbolje odjevena odvjetnica na svijetuveć je prvu godinu braka pokazala, da da ne namjerava odustati od žestokih pravnih bitaka i impresivne karijere :ok

Na svijetu je malo takvih stručnjaka za međunarodno pravo i zaštitu ljudskih prava, pa ne čudi, da je uvijek pozvana kad je najteže....samo neki od najzvučnijih predmeta:

Julija Timošenko puštena je iz zatvora , pod optužbom da je zlorabila vlast
Image

Iz zatvora pokušava izvući nedemokratski svrgnutog predsjednika Maldiva Muhameda Našida
Image

Njezin klijent je i Muhamed Fahmi... novinar al- jazeere, optužen u Egiptu i utamničen.... na intervenciju Amal Clooney predsjednik Al- Sissi pomilovao ga je
Image

Prije četiri godine zastupala je i Juliana Assangea u borbi prtiv izručenju Švedskoj
Image

.... posljednja je šansa za Saifa Gadafija, sina svrgnutog i ubijenog Moamera Gadafija, te se trenutno bori, da mu omogući pravedno suđenje u Den Haagu ( u Libiji je osuđen na smrt)
Image

Kako joj je moda jakoo bitna, nedavno joj je luksuzni modni brand ponudio milijunski ugovor, što je odbila jer je u sukobu s njenim načelima

Image
Čak se i hoolywoodski zlatni dečko Georg Clooney voli inašaliti, da mu je pripakla uloga ljepše polovice....njegovo je da šuti i blista uz nju :D. do Amal s inteligentnim ljudima vodi ozboljne razgovore.

Nedavno je natjerala Lorda Faulksa ( britanski ministar pravosuđa) da proguta svoju izjavu i javno se ispriča.... blehnuo je sljedeće:
-Siguran sam da dobiva važne slučajeve i svi je žele, samo zato jer je udana za Georgea Clooneya, pa kad je angažiraju onda takvi slučajevi dobijaju publicitet :kafa

....sretnik George :ok

Image

Image
:srce
Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mohr » 18 Oct 2015, 10:24

dacina_curica wrote:Warren Buffet je prije nekoliko godina rekao da gotovo sve sto ostaje iza nega ide u prilog organizaciji koju vode Billi Melinda Gates. Izmedju njihova dva bogatstva radi se o ogromnoj sumi novca koja moze promijeniti toliko zivota ugrozene djece koji su oduvijek bili prioritet Gatesove organizacije.

Svaka cast!!! Nije novost ali je svakako vijest za pohvalu. :aplauzz
:D.

Gdje li su sva ta silna djeca čiji se životi promijeniše :o Koliko dugo vode tu svoju zakladu i koliko love imaju, trebalo bi dosad da su na tisuće djece usrećili, i čovjek bi očekivao da se roditelji te usrećene djece samoorganiziraju, formiraju udrugu tih mališana-sretnika te se javno zahvale, naprave promotivni spot, zaspu medije itd. kako već to ide... ;)

Bill & Melinda lovu daju (privatnim) sveučilištima (osobito medicinskim ustanovama) za istraživanja te za patentiranje medikamenata, koji onda idu na, slobodno bezbeli, tržište. Ono što je nekad masovno radila država (a i danas radi, samo malo manje) a to je da je financirala istraživanja (svega i svačega) do faze gotovog proizvoda. Pritom su vođe projekta uglavnom bili vladini službenici, koji bi onda po okončanju projekta i prije samoga plasmana proizvoda na tržište, osnovali privatne tvrtke i taj proizvod, koji je u cijelosti financiran javnim novcem, patentirali i registrirali na ime svoje novoosnovane firme, te hrabro i odlučno krenuli u ostvarivanje American Dream-a. E, to danas rade tih famoznih 1%... Buffet će dati Gatesu ili obrnuto i kakogod već neko nekome od njih između se, ali bitno je da sve ostaje u rukama te klike. Neće, naravno, dati Crvenome križu ili pak Crvenome polumjesecu, neće ni UNICEF-u, ni FAO-u, da i ne spominjemo javne škole, bolnice, kuhinje, beskućnike itd.


I moram da kažem, grozim se ljudske glupavosti :bua koja trubi o ov(akv)im filantropima.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Julia-Klara » 18 Oct 2015, 10:32

ih da Clooney mene vidi o'ma bi ostavio ovu Amaliju
3 moze od mene napraviti :auf
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by storm » 18 Oct 2015, 10:41

Julia-Klara wrote:ih da Clooney mene vidi o'ma bi ostavio ovu Amaliju
3 moze od mene napraviti :auf
Meni je žena prejaka.... volim takve, kad su se popeli na vrh a opet ostanu svoji.....mogla je baš glumiti neku tamu i keziti se samo pred kamerama ...

Dobro de, ti si bolja, ali da nahvalimo malo i ove druge :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Julia-Klara » 18 Oct 2015, 10:42

naravno... ma Amal je odlicna, stvarno palac gore
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mohr » 18 Oct 2015, 13:05

storm wrote:Amal Clooney

Image

Britanska odvjetnica, koja bi kao gospođa Clooney mogla uživati u lagodnom životu i poziranju na crvenom tepihu, najbolje odjevena odvjetnica na svijetuveć je prvu godinu braka pokazala, da da ne namjerava odustati od žestokih pravnih bitaka i impresivne karijere :ok

Na svijetu je malo takvih stručnjaka za međunarodno pravo i zaštitu ljudskih prava, pa ne čudi, da je uvijek pozvana kad je najteže....samo neki od najzvučnijih predmeta:


.... posljednja je šansa za Saifa Gadafija, sina svrgnutog i ubijenog Moamera Gadafija, te se trenutno bori, da mu omogući pravedno suđenje u Den Haagu ( u Libiji je osuđen na smrt)
Image

'nači, u Den Haagu se nepravedno sudi Image

Da li je, mor'bit, madam Amal zainteresirana za brutalno ubojstvo Saifova oca :roll

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mala_Mu » 18 Oct 2015, 13:25

Fantazija :klanja

:rozi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Julia-Klara » 18 Oct 2015, 15:02

ma koja crna fantazija, vidi kako je mrsava ba... :grana
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by SPINERKA » 18 Oct 2015, 15:06

Julia-Klara wrote:ma koja crna fantazija, vidi kako je mrsava ba... :grana

:jok mrsava, debela, mala........to je diskriminacija.


postuj ljude onakve kakvi su, izuzev..lopove , ubice itd
Image

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81167
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10177 times
Been thanked: 7024 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Julia-Klara » 18 Oct 2015, 15:10

bojim se da te nisam nista pitala

i da, samo sam tebe cekala da mi kazes kako cu i sta cu ... sad znam i s kojim cu te forumasem spojiti
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by SPINERKA » 18 Oct 2015, 15:14

Julia-Klara wrote:bojim se da te nisam nista pitala

i da, samo sam tebe cekala da mi kazes kako cu i sta cu ... sad znam i s kojim cu te forumasem spojiti

:sok zar treba da se ''pitamo''ovdje, zar nije 'otvoreno chaskanje,
Image

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Mala_Mu » 18 Oct 2015, 15:52

SPINERKA wrote:
Julia-Klara wrote:ma koja crna fantazija, vidi kako je mrsava ba... :grana

:jok mrsava, debela, mala........to je diskriminacija.
Palac gore :ok

Ko bi rekao :D.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Biba » 18 Oct 2015, 16:07

Ljudi koji cine dobra djela- ne trebaju publiciet...osim toga ravna je ko daska... lici na Dragovicku, a Dragovicka je umisljena i nekulturna..ja svojim ocima gledala...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Palac gore-palac dolje

Post by Heidi » 18 Oct 2015, 21:01

Bas je lijepa i elegantna
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests