Djeca i igracke

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by srculence7 » 20 Apr 2017, 03:38

Šta sve decu može zabaviti kao zamena za igračake iz radnje?

U današnje vreme deci su dostupne različite moderne igračke, a roditelji nisu ni svesni šta sve decu može zabaviti i podstaknuti njihovu kreativnost.Razni predmeti koje imamo u domu, mogu mališanima odlično da posluže za igru.

Cediljka

Image

Cediljka je divno pomagalo u kuhinji, ali takođe može biti i od koristi u dečijoj igri. Vrlo je jednostavno, ali itekako može pomoći u razvoju koordinacije ruku i očiju, kao i motoričkih veština. Uz cediljku dajte detetu špagete, perje ili slamke, a zatim neka pokuša da ih provlači kroz rupice. Osim toga, cediljka može biti odlična igračka za kupanje, poslužiti kao peščani sat, bazen ili zanimljiv alat za baštovanstvo. Gledanje kako voda i pesak cure kroz rupice verovatno je jedna od najzanimljivijih stvari u detinjstvu. Jednostavno poziva na još jedan pokušaj. Osim toga, može poslužiti i kao udica za lov plastičnih igračaka u kadi ili bazenu, ali i kao pravi dodatak u dečijoj kuhinji.

Plastične čaše

Image

Mnoga deca koriste ih kod bojenja, gde su odlično pomagalo. Odlično služe za mešanje različitih boja od kojih deca na kraju dobiju razne kombinacije. Takođe su odlično pomagalo kod slaganja, izlivanja, grabljenja, valjanja, sortiranja, skrivanja, pljeskanja, izgradnje i igre podudaranja. Vreme igre sa plastičnim čašama gotovo da je neograničeno. Deca ih mogu koristiti i za vreme kupanja, ali i u pesku.

Drvene kašike

Image

Drvene kašike zaista mogu postati odlične igračke, i to ne samo zato što ih sa bojenjem možete pretvoriti u likove iz omiljena crtića. Možete ih, ali i ne morate ukrasiti da bi deci bilo zanimljivije. Bebama je ponekad dovoljna najobičnija samo kako bi je mogli žvakati, a oni nešto stariji vole oponašati roditelje pa im je dovoljno dati alat u ruke kako bi mešali, mesili i “kuvali”. Osim toga, odličan su predmet za igre na otvorenom, odnosno za kopanje rupa u pesku ili vrtu.

Prazne rolne toaletnog papira

Image

Image

Osim da prazne rolne toaletnog papira samo recikliramo ili bacamo, itekako ih možemo iskoristiti i u dečijoj igri. Ako vas brine higijena, ovu “igračku iz domaćinstva” možete preskočiti ili je očistiti ostavljanjem nekoliko sati na Suncu. Rolne toaletnog papira odlične su kao igračke koje se kotrljaju, od kojih se slažu piramide, koje se mogu lepiti zajedno i od njih će nastati zanimljive kreacije i likovi. Osim toga, ako rolni malo zavrnete dno lako je pretvarate u oblik srca, a nakon toga se samo umoči u boju (koja se naravno nalazi u plastičnoj čaši) i presretna deca na papiru mogu ostavljati otiske srca. Veselju i igri nema kraja.

Kutije od kartona mogu poslužiti za razne improvizacije, kuhinje, zgrada, životinja itd.
Image
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Bla » 26 Jul 2017, 23:28

Oblak wrote: 26 Jul 2017, 22:59
Bla wrote: 26 Jul 2017, 22:53
Pokušavam da se sjetim fabrike koja je nekako najzastupljenija bila kod nas, barem što se tiče onih pravih metalnih modela, mislim da su talijani. :poludio
Image?

Valjda je ovdje prikladnije.

Bburago je bojim se bio vjerovatno jedan od najskupljih (lupetam) a koji su bili dostupni, pa sumnjam da je bio najzastupljeniji. :ovaj
Te se bacim malo u surfanje i mislim da su to ipak ovi Francuzi, ime koje sam skroz skroz zaboravio, Majorette, al' čim sam ga vidio sjetio sam se da sam ga hiljade puta pročitao s donje strane raznih autića.

Mada sam uvjeren da je bilo još nekih iako mi od nekoliko stotina imena proizvođača koje nađoh ovdje
http://www.wikiwand.com/en/List_of_model_car_brands
nijedno nije baš zazvonilo kao dobro poznato. :ovaj
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Nice try » 27 Jul 2017, 09:51

Kod mene se curica igra sa slamkama,praznim kutijicama,kašičicama od sladoleda,nekim krpicama koje samo njoj imaju neki oblik i vrijednost,kartonskim kutijama od cipela.Prave igračke su u nekom ćošku prekrivene prašinom.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Username » 27 Jul 2017, 10:05

Bla wrote: 26 Jul 2017, 23:28
Oblak wrote: 26 Jul 2017, 22:59
Bla wrote: 26 Jul 2017, 22:53
Pokušavam da se sjetim fabrike koja je nekako najzastupljenija bila kod nas, barem što se tiče onih pravih metalnih modela, mislim da su talijani. :poludio
Image?

Valjda je ovdje prikladnije.

Bburago je bojim se bio vjerovatno jedan od najskupljih (lupetam) a koji su bili dostupni, pa sumnjam da je bio najzastupljeniji. :ovaj
Te se bacim malo u surfanje i mislim da su to ipak ovi Francuzi, ime koje sam skroz skroz zaboravio, Majorette, al' čim sam ga vidio sjetio sam se da sam ga hiljade puta pročitao s donje strane raznih autića.

Mada sam uvjeren da je bilo još nekih iako mi od nekoliko stotina imena proizvođača koje nađoh ovdje
http://www.wikiwand.com/en/List_of_model_car_brands
nijedno nije baš zazvonilo kao dobro poznato. :ovaj
Majorette i Siku, drugo nista nije dopiralo do nas

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Username » 27 Jul 2017, 10:24

Nasao sam temu, pisali su davno i pamcenje svjezije

Matchbox mi nepoznat, sigurno su bili skupi

http://forum.vidi.hr/showthread.php?321 ... li-s-njima

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Bla » 27 Jul 2017, 10:32

ja se zadeverao oko veličine jer imam osjećaj da sam lupio onu 1:43 i da su većinom bili 1:64 a teško na slici skontati :lupa

1:64
64.jpg

1:43
43.jpg
:ovaj
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Bla » 27 Jul 2017, 10:34

Nice try wrote: 27 Jul 2017, 09:51 Kod mene se curica igra sa slamkama,praznim kutijicama,kašičicama od sladoleda,nekim krpicama koje samo njoj imaju neki oblik i vrijednost,kartonskim kutijama od cipela.Prave igračke su u nekom ćošku prekrivene prašinom.
Ma nije to više toliko bitno jer se sada djeca većinom igraju sama. :(
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Bla » 27 Jul 2017, 10:52

Meni Matchbox zvuči poznato, ali ne znam da li zbog same riječi koja je uobičajena ili sam viđao brand tada.
S druge strane, Siku mi je totalno nepoznato ime. :ovaj
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Nice try » 27 Jul 2017, 13:14

Bla wrote: 27 Jul 2017, 10:34
Nice try wrote: 27 Jul 2017, 09:51 Kod mene se curica igra sa slamkama,praznim kutijicama,kašičicama od sladoleda,nekim krpicama koje samo njoj imaju neki oblik i vrijednost,kartonskim kutijama od cipela.Prave igračke su u nekom ćošku prekrivene prašinom.
Ma nije to više toliko bitno jer se sada djeca većinom igraju sama. :(
Većinom,da.
Mada,moja curica uvijek ganja sestre da se igraju,a njih dvije su nekako prešle to neko doba za igru,pa joj ponekad izlaze u susret,a ponekad im je mrsko.
Srećom,voli društvene igre,pa tu često i ja sama uletim :hihi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Username » 27 Jul 2017, 15:52

Sestre kazu mladjoj, idi mami, ona ima najvise vremena

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Nice try » 27 Jul 2017, 16:41

Mi nju šaljemo od jednih do drugih, pa ko se ne uspije izvući ne gine mu partija šaha, karti ili sta u tom trenu želi da igra.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
arman
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 916
Joined: 23 Jul 2017, 12:54
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by arman » 27 Jul 2017, 16:44

Mala bi najvise gledala youtube posto je jedinica a ja gledam najvise da je vani sto vise u parku sa svojim drustvom

A izgleda danam mobiteli i youtube odgajaju djecu sto se meni ne svidja sve vise vidim djece roditelji im uvale tablete samo da su oni mirni a djete sto zatupi to nista

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Mutevelija » 27 Jul 2017, 16:53

Kad se sjetim kad sam se igrao sa paturikama gradio zgrade, imao dva tri autića i to kod komsije na rezotini od velikog cekulara se igrao.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Nice try » 27 Jul 2017, 16:56

Mutevelija wrote: 27 Jul 2017, 16:53 Kad se sjetim kad sam se igrao sa paturikama gradio zgrade, imao dva tri autića i to kod komsije na rezotini od velikog cekulara se igrao.
Tad nije bilo neta?
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
arman
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 916
Joined: 23 Jul 2017, 12:54
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by arman » 27 Jul 2017, 16:58

Meni zao ovo djece ko zombiji vise smo se mi prije igrali

Gledam u kaficu neka "mama" uvalila djetetu tablet da gleda crtane a nema mu ja mislim ni 10 mj i jos dijete uzelo onu praznu tablu od tableta i zvace ona ni sa skonta a ja gledam da nece dijete progutati one alu folije sto ostane kad se tableta izvadi

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by spacebound » 27 Jul 2017, 17:04

Mojima se ne isplati kupovati igracke, svaka im potraje 3 sata u vrh glave :123 Neki dan im kupila lego kockice, moze se od njih napravit robot ili auto, pravili taj dan, i ja sa njima.Eno sad ih pola nema,Boga pitaj gdje su :123

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Nice try » 27 Jul 2017, 17:08

Treba birati prema dobi djeteta. Mojim su neke igračke stajale godinama dok im nisu postale zanimljive ili dok nisu sazreli za njih.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Mutevelija » 27 Jul 2017, 17:08

Nice try wrote: 27 Jul 2017, 16:56
Mutevelija wrote: 27 Jul 2017, 16:53 Kad se sjetim kad sam se igrao sa paturikama gradio zgrade, imao dva tri autića i to kod komsije na rezotini od velikog cekulara se igrao.
Tad nije bilo neta?
Ne nije. Ni kompijutera a kamol neta.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Bla » 27 Jul 2017, 17:41

u moje vrijeme nije bilo ni paturike
šta god da je to :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Mutevelija » 27 Jul 2017, 17:44

Kad klas od kukuruza iskomiš i ono što ti ostane je "paturika". Ložila nena vatru sa tim. I bilo ih je dosta kod peći.
:rol
Image
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests