Djeca i igracke

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Djeca i igracke

Post by Nela » 05 Jun 2013, 10:56

Kakve igracke kupujete djeci? Kvalitetne ili je svejedno?
Da li su vasa djeca radije birala daljinski umjesto neke zvecke?
Koje uopste igracke kupujete jesu li to samo autici i lutkice ili igracke koje poticu razvoj, kako fizicki, tako i mentalni?

Posto je moja curica jos mala i dok sam joj kupovala zveke gledala sam da su kvalitetne, cisto iz razloga sto ona njima toliko mlati da me bilo strah da ne pukne pa da nesto ne proguta.
Ona takodjer leti za daljinski, telefon, pokucnice i sl. ali joj ne dam pa i kad se dere zbog toga.
Sad postoji sto cuda kad su igracke u pitanju, namjena za svaku dob, od onih sviralica, suskalica, guralica itd. i bas gledam da joj takve stvari kupujem koje ce je potaci na akciju.

Kupila ja curici neku smijesnu kutiju koja ima tockice i stavim je u nju i vozam po kuci, mama me blijedo gledala, a cura odusevljena cim je stavim unutra ona cici od srece :D. Isto tako kupila joj autic koji suska i svira i ona ga satra, kaze mama ako si se ti igrala klikera ne znaci da i tvoje dijete treba autica :valja
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Zagorka » 05 Jun 2013, 11:18

Nemam još svoju djecu,ali kupujem u burazovoj,sestrinoj itd.djeci,i to one maštovite,ovaj moj stalno govori ma kakve si to patuljke uzela (ja neku bajku u tušu kupila),znaš da dečki vole auta,motore,on bi samo to kupovao,to je haman za djevojčice,rekoh briga meeee :oo ......vi svi isto ko klonovi kupujete djeci,nije ni čudo sto djeca nemaju originalnosti ni mašte,i kad su tinejdzeri,svi ko sa trake......što mora djevojčica imati samo bebu i dečki auta i kamione?Glupost.Moja rodica ima sina koji se voli igrati tanjurima,escajgom,i ona mu kupila set,i kad su bili na kasi,on govori:"mama ti reci da imamo seku kod kuće",ej tačno mi ga bilo žao,koliko ubijaju djecu u pojam,nemoj,to je za ženske i td :rol

Ne kupujem originale,ali ni one otrovne iz kineske,onako,osrednje,ne plaćam skupo jer je to počesto za dan u tiftikama.....

A kad donesem burazovim malcima,snaha kaže:"ah,sta si na ovo bezze trošila,bolje majicu neku uzeti djetetu" :zid ,još i mama potvrdi:"pa jest vala",ja im jedanput kazem:dosadne ste objeeee........svojim parama radim sta hoću,a djeca nisu gola,i nije moja duznost da ih oblačim vec da ih kao tetka obradujem.....očitala sam im zadnji put,i više ne govore :123
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Peggy Sue » 05 Jun 2013, 11:33

Nela, i ja imam malog djecaka u familiji. Od brata sin... Za sad je jedina bebica u familiji (ali ne zadugo :obrve ) tako da je logično da ima sve igračke...

Ali ništa mu ne može zamijeniti kese (obične šuškave najlon kese), kablove (najčešće punjače) i daljinski. I to daljinski od TV-a u dnevnom. Pokušali smo da mu "podvalimo" nov daljinski, ali pokazalo se da nije naivan. Tačno zna koji hoće...

Iako sam mu kupila i ljuljačku i kamiončić za vozanje i bicikl, najradije se voza u tepsiji na tepihu :grana ..

Kad mu kupujem igračke, samo gledam da ne kupujem kod Kineza... A ostalo šta god mi dodje pod ruku.. Ima punu godinu dana i sad gledam da mu kupujem igračke za poticanje razmisljanja (ne znam kako da ih nazovem), gdje slaze boju na boju ili slaze krugove od veceg ka manjem...ma znas vec na sta mislim...
Image

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Zagorka » 05 Jun 2013, 11:46

Ovi od mog buraza od kako su prohodali,idu za mojim starim u garažu,i uzimaju čekić,šarafe,kliješta,ispitivač,bonsek,i sve upotrebljavaju......ovaj stariji već zna napraviti dršku za sjekiricu......naravno nije profi,ali meni ibrat :cudi

Koliko god im sakrivali alat,i buraz stavljao natpis zabranjeno dirati njima dvojici,džaba,nađu.......ovaj stariji uživa slagati drva,cjepukati za potpalu(pronađe uvijek sjekiricu),praviti kao neke police od letvica,itd.........a ovaj manji ni crtiće nikako ne gleda :cudi i sad kad sam ga pitala sta ce,uzeo busilicu :D. .........znala sam da ce im kod kuce probijati mozak zvrrrrrrrm,ali nisam odoljela :ooo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Fatma » 05 Jun 2013, 12:06

Djeca su zaista interesantna...eto vidite da ih njihove igračke uopšte ne interesuju...

Moja kćerka je neki dan(dobro ona je sad malo veća,nije bebica),sjela sa rođakom na biciklo,koje je u fazi raspadanja i pustili niz jedno brdo,gdje je kaldrma,skrhali se oboje,sve joj noge ranjene....a novo biciklo u garaži....

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by bubica » 05 Jun 2013, 12:50

Moj se sin nije smio sa oruzijem igrati, mislim na igracke oruzije. Niti je smio PS igrice koje su sa nasiljem vezane igrati, ostatak smo imali svega i svacega a ponajvise lego kockice, koje sam i sacuvala. Nesta posebno nije volio ove mede brunde i to. priroda je bila najsladje uzivanje, da li mokar do koze u potoku, blatnjav do usiju, izgreban jer se lijana otkinula i on zavrsio u granju, poderana noga od pedale bicikla, moj sin je uzivao svoje djetinjstvo. Subota je bila tata-dan, znaci subotom su sin i muz isli van, poslije rucka ruksak na ledja za piti nesto i hop setnja a mama :plete
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12166 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Maja » 05 Jun 2013, 23:52

Zagorka wrote: A kad donesem burazovim malcima,snaha kaže:"ah,sta si na ovo bezze trošila,bolje majicu neku uzeti djetetu" :zid ,još i mama potvrdi:"pa jest vala",ja im jedanput kazem:dosadne ste objeeee........svojim parama radim sta hoću,a djeca nisu gola,i nije moja duznost da ih oblačim vec da ih kao tetka obradujem.....očitala sam im zadnji put,i više ne govore :123
Da. Ni ja nikad ne kupujem odjeću. Znam koliko sam se ja "radovala" odjeći kad bih je kao dijete dobila na poklon. Da je u pitanju porodica koja ima problema s novcem, svaka čast. Bilo bi i odjeće i igračke, al ovako jock :ne

Sestrin mali se isto igrao s kesama :oo a najviše je uživao u lupanju kašikom po plastičnoj posudi :oo
Onda isto daljinski i te stvari. U igračkama počinju uživati tek tamo od četvrte-pete godine.

Vucko
Na probnom
Na probnom
Posts: 55
Joined: 23 Nov 2011, 23:01
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Vucko » 09 Jun 2013, 23:55

Jao...ja imam strasan problem, jedna mala slatka curica (bratova) ima 7 mjeseci i nikako nisam siguran sto bi dijetetu u toj dobi bila igracka, u biti njoj sam ja najveca cupava igracka trenutno ali eto svi pokusaji kupovine igracki su bili -.-.Dijete jednostavno ne reagira na cupave igracke, nit na one sto zvone, pojavili su se zubici (cak dva - ima vise od dede joj :D ), pa sad mislim da li dijetetu kupit neku gumenu igracku za gickanje?
BLESAVO BLESAVIJE - JA :)

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Nela » 10 Jun 2013, 00:17

Vucko wrote:Jao...ja imam strasan problem, jedna mala slatka curica (bratova) ima 7 mjeseci i nikako nisam siguran sto bi dijetetu u toj dobi bila igracka, u biti njoj sam ja najveca cupava igracka trenutno ali eto svi pokusaji kupovine igracki su bili -.-.Dijete jednostavno ne reagira na cupave igracke, nit na one sto zvone, pojavili su se zubici (cak dva - ima vise od dede joj :D ), pa sad mislim da li dijetetu kupit neku gumenu igracku za gickanje?
U toj dobi su im interesantne igracke koje suskaju, sviraju i sl. a posto su zubici u opticaju u DM.u ima lijepih grickalica (igracaka) koje su bas za tu namjenu ;)
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Bla » 25 Oct 2013, 22:13

bubica wrote:ostatak smo imali svega i svacega a ponajvise lego kockice, koje sam i sacuvala.
Usput, najveći proizvođač guma nije Bridgestone, ni Michelin, ni Goodyear nego upravo Lego. Lego je samo u 2011. godini proizveo 381 milion guma, dok je te iste godine Bridgestone proizveo 190 miliona komada a ostala dva nešto manje. :oo
lego wheel.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7081 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Julia-Klara » 25 Oct 2013, 22:20

Rodicinoj kcerki ce u novembru rodjendan, i maloprije je ja pitam sta hoce, kaze ne zna... nabrajam ja lutka, bicikl, pantole, dzemper, jakna, patike, cizme, kaze: "Imam... Al nemam skije!" :valja pocela gledat s djedom skijanje haman, pa i njoj prahnulo :) napunice 4 godine

:srce
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Spanac_113 » 25 Oct 2013, 23:25

Ups, wrong topic

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Nela » 26 Oct 2013, 00:18

Moja cura za rodjendan dobila guralicu, posto vec samostalno hoda nasla joj je namjenu, nosa je po kuci, a ja umrem od smijeha, kad je podigne ne vidi se iza nje :D.
I da kazem da je igracke skoro pa ne interesuju jedino kad vidi kod svog malog rodjaka onda mu otme i fol se igra, a u opticaju su najvise zdjele plasticne koje otvara i zatvara :plavi
A kod tog malenog je vidjela autic na koji se sjedne i odguruje se nogama i naravno otela ga i vozala se, cijeli dan su se nagurivali zbog njega i odem ja odmah da joj kupim nije dva puta sjela ali joj zato posluzi da stane na njega kad hoce nesto dohvatiti
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Ciklama
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Ciklama » 26 Oct 2013, 22:06

Pazim šta kupujem. Ništa mi nije žalije nego kad se novci daju za lošu i nekvalitetnu igračku. Između djece je velika razlika, tako da nisam čuvala igračke, većinu sam podjelila, samo lego kocke, različitih veličina sam čuvala. Te igračke su dobra investicija. Sad moja beba se igra kockicama moga sina kojem je skoro 16.godina. :) Ostalo sve zavisi od interesa djeteta. Moje najmlađe voli i suđe, kupila sam joj ga, i šporet smo joj kupili, i beba kuha nama "ućka i tafe". :D

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by gejsha » 03 Nov 2013, 19:01

Julia-Klara wrote:Rodicinoj kcerki ce u novembru rodjendan, i maloprije je ja pitam sta hoce, kaze ne zna... nabrajam ja lutka, bicikl, pantole, dzemper, jakna, patike, cizme, kaze: "Imam... Al nemam skije!" :valja pocela gledat s djedom skijanje haman, pa i njoj prahnulo :) napunice 4 godine

:srce
I ja sam u tim godinama prvi put stala na skije. Bile su plastične :)
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12166 times
Contact:
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Maja » 03 Nov 2013, 23:00

Od sestre sin je za rođendan koji će mu biti za mjesec dana od nas naručio autić Citroen, za 7. rođendan Nissan, a za 8. Seat.
Isto tako je naručio torte za naredne 3 godine. Prvo sa slikom Betmena, za 7. rođendan u obliku Džekinog dresa, a za 8. hmmm ne mogu da se sjetim.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81262
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7081 times
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Julia-Klara » 03 Nov 2013, 23:05

Ja sam kad sam bila mala "uglavila" drvenu kocku u usta, jedva je izvadili (imala 4 godine). Pazljivo sa kockama ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Nela » 03 Nov 2013, 23:49

Julia-Klara wrote:Ja sam kad sam bila mala "uglavila" drvenu kocku u usta, jedva je izvadili (imala 4 godine). Pazljivo sa kockama ;)
To je moje dijete uradilo sa lopticom. Dobila lopticu koja svjetluca i bila sam uvjerena da joj ne moze stati u usta. Igrala se sa njom dva sata, i muz i ja sjeli da jedemo, vidim ona se usutila, ja je pogledam, ona zabezeknuto gleda, a loptica svijetli u ustima. Sto je najgore, loptica je knap stala i nemogu gurnuti prst da je izvadim, jedva nekako uspijem :(
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Ciklama
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Ciklama » 04 Nov 2013, 14:27

Sa svih strana vrebaju opasnosti, treba paziti šta im dajemo, kupujemo, kuću prilagoditi njima, ali ne možemo baš sve opasnosti izbjeći.
Ja sam ugurala zrno graha u nos, pokušavala sama izvaditi (bilo me sram reći, bili u gostima) zrno nabubrilo (mladi grah bio), jedva ga iščupali. :grana

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Djeca i igracke

Post by Ideja » 07 Jul 2015, 09:02

Sad mi nešto pade na pamet. Dok sam čuvala djecu (austrijsku), a bilo je više porodica, nikad nisam primijetila da neko od te djece ima pištolj ili pušku - igračku. A kod nas je to baš često, haman pa pravilo
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests