Sa djecom u restoranu...

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Sa djecom u restoranu...

Post by storm » 21 Oct 2014, 07:54

Poludim, kad odem negdje nešto pojesti, malo da se maknem od svega....a oko mene, dok jedem, vrišti, trči i urla horda djece .... a roditelji sjede potpuno indiferentno za svojim stolom, kao da ih se sve to uopće ne tiče ...oni su svoje odradili dovevši ih tamo, a ostali neka se bave njima :123
Isti je slučaj, kad ti dođu u kuću.... to se ne smiri dok nije totalni rastur stana/ kuće a roditelji kafendišu i uopće ih nije briga .... a ti ne možeš sad nešto dizati glas na tuđu djecu :cudi
Naravno, ne krivim djecu .... to su sve sad neki moderni roditelji koji dopuštaju djeci fol neke kreativne slobode...
a elementarni kućni odgoj ništa :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Calla » 21 Oct 2014, 10:38

nista Miki ,djeci preostaje samo par godinica gdje smiju biti djeca , mici se u restorane gdje nema puno djece,,!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by storm » 21 Oct 2014, 10:45

Calla wrote:nista Miki ,djeci preostaje samo par godinica gdje smiju biti djeca , mici se u restorane gdje nema puno djece,,!
Zanimljivo, kako je moj uvijek s mirom sjedio tamo gdje treba ( restoran, crkva, kod doktora,....svugdje na javnim mjestima) a jako je živ bio ..... mnogi roditelji brkaju dječju razigranost i odgoj :kafa

Znači moje je dijete malo i može skakati drugima po stolovima, ispod stolova, ulaziti u kuhinju :D.
Ne može :oo zato sam uvijek bez problema mogao s njim svugdje ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Luna. » 21 Oct 2014, 10:48

muz i ja smo bas na moru komentarisali o djeci, sto trce oko stolova.
nasa djeca nisu nikad tako. to je tacno sto calla kaze da su djeca samo par godina djeca ali i u tih par godina treba da se nauce nekom obziru prema okolini.
ne moze se dijete pustit da se ponasa kako hoce.
ovdje takvih situacija nisam primjetila u restranima, jer i roditelji vise vole da dodju sami i da se odmore bez djece. ako dodju sa djecom onda u svakom restoranu djeca dobiju odmah bojice i list iz bojanke da boje.
na godisnjem je drugo. moraju i djeca na veceru. kod male djece, do nekih 4 godine mogu tolerisati da im je dosadno, da nisu u stanju procijeniti kad je njihovo ponasanje neprimjereno. kod vece djece mi to vec nije normalno. razumijem da je djeci dosadno u restoranu i ne treba od njih zahtijevati da sjede i dosadjuju se za stolom ali bi roditelji trebali djeci da skrenu aznju da ne vriste i ne igraju se ganje i zmirke izmedju stolova. mogu se igrati necega drugog, sto ne pravi buku.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Luna. » 21 Oct 2014, 10:50

storm wrote:
Calla wrote:nista Miki ,djeci preostaje samo par godinica gdje smiju biti djeca , mici se u restorane gdje nema puno djece,,!
Zanimljivo, kako je moj uvijek s mirom sjedio tamo gdje treba ( restoran, crkva, kod doktora,....svugdje na javnim mjestima) a jako je živ bio ..... mnogi roditelji brkaju dječju razigranost i odgoj :kafa

Znači moje je dijete malo i može skakati drugima po stolovima, ispod stolova, ulaziti u kuhinju :D.
Ne može :oo zato sam uvijek bez problema mogao s njim svugdje ...
tako je i kod mene bilo.
ja sam uvijek vodila racuna o tome d adjetetu ne bude dosadno i uvijek sam imala u tasni neku igrackicu i slikovnicu. ja djecu razumijem da im je dosadno ali roditelji su ti koji treba da se pobrinu da njihova djeca nikome ne smetaju
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Calla » 21 Oct 2014, 10:52

Slazem se sa tobom,,ali i ti si roditelj stare garde,,
naravno da odgoj u restoranu ne smije izostati ali ne smije biti ni prestrog,,
ja bih sve restorane kada bih mogla narediti ugradila cosak za djecicu sa malim stolovima i malim igralistem jer je prosto nemoguce djecu tri puna sata lijepiti za stolice kao odrasle ,naravno da je pozeljno dok jedan roditelj jede drugi strazari i pazi na red za stolom u restoranu(ali moram i sama priznati iz tih razloga mi se nije islo u restoran sa djecom (mirno sjedenje za stolom ne predstavlja zadovoljstvo djecici,samo nama roditeljima da ne moramo kuhati kod kuce:)
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3773 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Veca » 21 Oct 2014, 10:54

storm wrote:
Calla wrote:nista Miki ,djeci preostaje samo par godinica gdje smiju biti djeca , mici se u restorane gdje nema puno djece,,!
Zanimljivo, kako je moj uvijek s mirom sjedio tamo gdje treba ( restoran, crkva, kod doktora,....svugdje na javnim mjestima) a jako je živ bio ..... mnogi roditelji brkaju dječju razigranost i odgoj :kafa

Znači moje je dijete malo i može skakati drugima po stolovima, ispod stolova, ulaziti u kuhinju :D.
Ne može :oo zato sam uvijek bez problema mogao s njim svugdje ...


:ok ...ne mogu se pozaliti na svoju djecu,al' sto jes' jes',do mene je! :ha
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by storm » 21 Oct 2014, 10:58

Luna. wrote: tako je i kod mene bilo.
ja sam uvijek vodila racuna o tome d adjetetu ne bude dosadno i uvijek sam imala u tasni neku igrackicu i slikovnicu. ja djecu razumijem da im je dosadno ali roditelji su ti koji treba da se pobrinu da njihova djeca nikome ne smetaju
upravo to :ok
i ako si ga već poveo sa sobom na neko mjesto uključi ga u događaj, u razgovor .... a ne , nemaš ga gdje ostaviti, povedeš, sjedneš i potražiš ga kad platiš račun kako mnogi rade :123

ok calla...stare garde :hm nema tu stare ili nove garde ....jel ima odgoja ili nema :cudi
a nisam blesav da idem sad na večeru od 4 sata i očekujem da dijete kao mumija sjedi pored mene ....u tom slučaju jednostavno ga ne povedem, kad je takva opcija u pitanju ... i da... sve je više restorana koji imaju taj kutak, igraonicu :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Calla » 21 Oct 2014, 11:12

Znala sam ja da je taj problem sa djecicom rjesiv,,
roditelji su vec drugi par cipela,I zaista ,nisu svi roditelji zreli kada postaju roditelji ,niti su blizu odgovorni i disciplinovani,,
znaci moramo ipak odrasle preodgajati,,,samo tko posjeduje toliku ´civilnu odvaznost da lezernim roditeljima nesto prigovori u javnom sektoru ??
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by storm » 21 Oct 2014, 11:21

Calla wrote:Znala sam ja da je taj problem sa djecicom rjesiv,,
roditelji su vec drugi par cipela,I zaista ,nisu svi roditelji zreli kada postaju roditelji ,niti su blizu odgovorni i disciplinovani,,
znaci moramo ipak odrasle preodgajati,,,samo tko posjeduje toliku ´civilnu odvaznost da lezernim roditeljima nesto prigovori u javnom sektoru ??
:hm teško .... mislim da kao pojedinci jedino svoju djecu možemo ispravno usmjeriti u nadi, da će i ona svoju ....jer i ovi koji neznaju sa svojom, su odnekud izvukli taj obrazac ponašanja ... nažalost :cudi

a ja sam prigovorio par puta :valja bilo je čudnih pogleda, ali znam i ja blagorečeno čudno pogledati :plavi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Bonaqua » 21 Oct 2014, 11:39

Ja im samo isaretom i oni premru. Ali treba i to znati. Najvise mrzim kad roditelji pocnu da vaspitavaju djecu u restoranu eto.
Iskreno, sve ovo djece sto znam sve su nekako umjerena, nista prestrasno. Slazem se da je do roditelja i kako ih oni odgoje.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Calla » 21 Oct 2014, 11:39

Znam znam,,postoji izreka odgojena djeca ,odgojeni odrasli,
zato obozavam ipak vise djecicu jer znam da nisu krivi za ponasanje svojih roditelja i koliko god mi zamisljali da smo civilizovani ako ne prenosimo prave vrjednosti na vrjeme na nasu djecu, nikada necemo moci dobiti na svim mjestima stabilnu sliku odraslog dobrog ponasanja !
Last edited by Calla on 21 Oct 2014, 11:47, edited 1 time in total.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Luna. » 21 Oct 2014, 11:40

po mom misljenju djecije je ponasanje nejvecim dijelom zasluga roditelja. zavisi to naravno u jednom dijelu i od prirode djeteta. moja kcerka je s nama uvijek rado isla na vecere i uvijek je uzivala, a imas djece koje to ne ineresuje.
meni je zao ako se moje diujete dosadjuje i zato sam se brinula uvijek da u tasni imam i nesto cime cu ih zabavit i nesto da pojedu i popiju ako idem u grad na neki termin.
nije mi ceif sjedit u restoranu sa malim djetetom ako jedno mora pazit a drugo jest. ako dijete nije u uzrastu za restoran bolje mi je ne ici, jer to meni skoci na nos. kad je sin bio beba pa na godienjem uvijek jedno mora oko njega dok drugo jede. robija, jebes takav izlazak u restoran.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by storm » 21 Oct 2014, 11:44

Bonaqua wrote:Ja im samo isaretom i oni premru. Ali treba i to znati. Najvise mrzim kad roditelji pocnu da vaspitavaju djecu u restoranu eto.
Iskreno, sve ovo djece sto znam sve su nekako umjerena, nista prestrasno. Slazem se da je do roditelja i kako ih oni odgoje.

e bravo bona :ideja i to .... primjete da se okolina zgraža nad njihovim djetetom ( iako nije ono krivo ) pa u restoranu započnu odgoj i dernjavu :grana ... ti su najgori
reakcija djeteta bude užasna i počinju im nabijati komplekse s takvim postupcima ....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Zagorka » 21 Oct 2014, 12:14

Mi izlazimo regularno cijelo vrijeme,s prijateljima ili sami,nikad hB problema nisam imala.

Ne znam kako ce biti,ali ako ja mogu kontrolirati ovog od nepunih 10 mjeseci,da se ne zna nikako za njega,valjda bi trebali moci i ti roditelji malo vecu kojima se bolje moze objasniti i dokazati.

Ima toga i u nas ali samo i iskljucivo je do roditelja.
Ljeti kad baustelija nagrne ne mozes biti.
Dijete demolira oni uhom ne mrdaju :sok

Ili puste premaleno da trce okolo pa pada udara se vristi place i onda kao svi horski za stolom sto su reaguju :rol



Neku noc sjedimo u bas finom(tihom) restoranu:curica,mama i nana.
Kunem se da je mala iz svega grla pjevala a nana je poticala:haj sad,haj sad :123 Pogolema vec.
Konobar prodje jadan,blago se nakaslje,one ni mukaet.
Zatim se vraca kraj nas,blago pocrvenio,zbunjeno se smjeska kao da se izvinjava(zna nas).

Ja se lijepo nalaktim i pocnem streljati pogledom babetinu.
Kad god mala zausti,ja dignem drsko obrve i šibam ih.Na moje iznenadjenje,zasutase.
Bila sam spremna da joj ustanem reci 2-3,ali eto ne bi potrebe.Nanu bi ja proresetala. :123
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Luna. » 21 Oct 2014, 14:13

mei je lijepo vidjet kad se djeca igraju, pa i u restoranu, ali ako to rade uj´´mjereno. i ja se sjecam da su me otac i mati vodili u gradsku kafanu kad sam bila mala. pojedem cevape i onda se igram sa djecom nekih pitalica u cosku basce. ne smetamo nikome. za promjenu dobijemo sladoled ionda opet igranje. n ikad mi nije bilo dosadno a sigurno nisam ni nikome smetala. mati bi me objesila za stubic ispred gradske.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by gospođa Brams » 21 Oct 2014, 14:26

Ja ne volim vidjeti djecu da divljaju okolo na mjestima koja nisu za to primjerena. Trčati oko stolova u restoranu, a stalno prolaze konobari i posluga, može se svašta dogodit. Dijete kao prvo ne bi ni odvela u restoran na neku dužu večeru, a kad već bi potrudila bi se svim silama da se tih sat-dva ponaša pristojno i primjereno.
Znam da je s djecom ponekad teško i neka su življa od druge, ali ako sam ja mogla kao dijete sjedit mirno gdje su me posjeli, mogu i druga djeca.

Neki dan isprobavam nešto u kabini za presvlačenje u dućanu i nečije dijete od nekih 4-5 godina trči okolo bez nadzora, i upadne mi u kabinu :roll sreća pa sam probavala jaknu i bila više manje obučena. A materu tog djeteta je naravno bolilo briga šta joj dijete radi.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by Rabiosa » 21 Oct 2014, 19:08

Svi smo nekad bili djeca......Nazalost, puno vise je odraslih sa nedolicnim ponasanjem iako bi se kao "veliki" trebali znati "ponasati".
Svakako s djecicom proci BONTON ponasanja u restoranu.
Aktiviram se na dodir.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by drugrankovic » 01 Nov 2014, 18:40

ma ništa strašno, sjećam se šćere, prvi put u piceriji, koja je na glasu... rukicama jede kao i tajo (prostačina jede onim tupim noževima, of kors isečem nam na trouglove) curi kečap niz bradu, ona halapljivo briše rukicama nema vremena za salvetu :D
posle pjeva uz muziku... postavlja svakak radoznala pitanja naglas... ma nema veze... djete je djete jebe mi se za bonton, nijenikog išla dirkat i pljuvat...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sa djecom u restoranu...

Post by storm » 02 Nov 2014, 10:23

drugrankovic wrote:ma ništa strašno, sjećam se šćere, prvi put u piceriji, koja je na glasu... rukicama jede kao i tajo (prostačina jede onim tupim noževima, of kors isečem nam na trouglove) curi kečap niz bradu, ona halapljivo briše rukicama nema vremena za salvetu :D
posle pjeva uz muziku... postavlja svakak radoznala pitanja naglas... ma nema veze... djete je djete jebe mi se za bonton, nijenikog išla dirkat i pljuvat...
ma to je ok, to svatko razumije, malo glasnije ponašanje djeteta .. vi ste za svojim stolom i koga briga... mene smeta, kako sam pisao ono trkeljanje po restoranu i ulazak drugim gostima za stolove :cudi... btw i ja volim pizzu iz ruke jesti ....sve okolo sa korom pojedem tako, tek na sredu kad navalim idu vilica i nož :gladan
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests