Obrazovanje Djece !

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Salko » 18 Oct 2018, 09:17

Jel iko od vas bio član tog vijeća roditelja, ili kako se već zove,

Razrednica predloži mene a ostali roditelji podržaše...
Imam osjećaj da ću se morat svađat s nekim nemam pojma šta me čeka.
"ignorance is bliss"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by storm » 18 Oct 2018, 09:20

mad_max_ba wrote: 18 Oct 2018, 09:17 Jel iko od vas bio član tog vijeća roditelja, ili kako se već zove,

Razrednica predloži mene a ostali roditelji podržaše...
Imam osjećaj da ću se morat svađat s nekim nemam pojma šta me čeka.
Sigurno si djelovao najozbiljniji...pa se namece pitanje, samo po sebi...kakvi su tek ostali :oo

Šalu nastranu...
Ako imas dosadnih roditelja...kuku tebi :D.
Ti si tampon zona..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Chloe » 18 Oct 2018, 09:21

lejlamo wrote: 17 Oct 2018, 22:32 Ono što bih preporučila roditeljima je da ne rade zadatke za djecu. Ukoliko smatraju da je došlo do preopterećenja da se obrate nadležnim institucijama i traže povratne informacije jer se na drugi način neće smanjiti obim niti olakšati djeci, a ni nastavnicima.
Dakle, samo pismeno i formalno obraćanje sa argumentima može donijeti rezultat.
Rad umjesto djeteta, kukanje i slično samo odmaže.
@lejlić mislim nije isto raditi zadaću umjesto djeteta i pomoći. Za mene je zadaća utvrđivanje gradiva koje se u školi uči, i ako zapne, mišljenja sam da treba pomoći djetetu da savlada prepreku, ne uraditi - neko navesti da shvati. :hm Mislim da je to ok.
Last edited by Chloe on 18 Oct 2018, 09:33, edited 1 time in total.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Chloe » 18 Oct 2018, 09:27

mad_max_ba wrote: 18 Oct 2018, 09:17 Jel iko od vas bio član tog vijeća roditelja, ili kako se već zove,

Razrednica predloži mene a ostali roditelji podržaše...
Imam osjećaj da ću se morat svađat s nekim nemam pojma šta me čeka.
Jesam ja i bila i sad sam ... :spavanje

pa bude svega. Ja sam imala sreću da nije bilo nekih problematičnih situacija.
Jedini jedan sukob malo jači je bio kad je sinov razrednik htio mjesec dana prije kraja
školske godine, jednog problematičnog dječaka prebaciti u drugu školu.
Dijete je dolazilo iz problematične porodice, nije trebalo odbacivanje, nego ljubav, razumjevanje
i ja sam im se svima suprostavila i direktora dobila na svoju stranu i odbijen je zahtjev.
U osmom razredu smo svi s njim radili, popravio je bio ocjene, vladanje, na kraju završio i srednju školu.
Sad radi u Slo.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Salko » 18 Oct 2018, 09:32

Ma nisam ja ozbiljan nikada bio, već bila priča o ekskurziji. Jbte 4 odjeljenja idu, mi samo znamo grad gdje idu, smještaj kako se zove i adresu čak ni razrednica ne zna. Treba nakih kuna za neki ulaz u disko, treba love kada budu u povratku za ručak, koji će se desiti u Jajcu da bi se ispostavilo da to nije ni Jajce nego Donji Vinac koji je ispod Jajca. (no mixed meanings intended)
Nije problem u lovi uopšte ali zar se nije moglo organizovati da kada se plaća exkurzija bude sve u toj cifri, u današnjem svijetu tehnologije zar nismo mogli dobiti u elektronskoj formi ili na jednom listu papira kako se kaže na našem itinerary.
Bolje da sam šutio :D.
"ignorance is bliss"

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Chloe » 18 Oct 2018, 09:39

mad_max_ba wrote: 18 Oct 2018, 09:32 Ma nisam ja ozbiljan nikada bio, već bila priča o ekskurziji. Jbte 4 odjeljenja idu, mi samo znamo grad gdje idu, smještaj kako se zove i adresu čak ni razrednica ne zna. Treba nakih kuna za neki ulaz u disko, treba love kada budu u povratku za ručak, koji će se desiti u Jajcu da bi se ispostavilo da to nije ni Jajce nego Donji Vinac koji je ispod Jajca. (no mixed meanings intended)
Nije problem u lovi uopšte ali zar se nije moglo organizovati da kada se plaća exkurzija bude sve u toj cifri, u današnjem svijetu tehnologije zar nismo mogli dobiti u elektronskoj formi ili na jednom listu papira kako se kaže na našem itinerary.
Bolje da sam šutio :D.
Prošle godine moja kćerka je bila deveti razred i imali su exskurziju. Promašaj. Nije lokacija koliko su razrednici bili strogi i ograničavali im zabavu, ma ne ograničavali, branili skroz. Djeca došla razočarana.
Druga je škola išla na Vlašić i njih par su došli na ideju da bi mogli ići sami kao razred, bez onih drugih.
Razrednica ih pitala ironično zar misle da će ih roditelji podržati, jer ona ih voditi neće,
moja ustala i rekla, moja Chloe će to sve riješiti i ići s nama samo ako se mi dogovorimo ... :D. :D.
I bih. Da su se dogovorili, sve bih im organizovala i išla s njima. :hihi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Salko » 18 Oct 2018, 09:55

Chloe wrote: 18 Oct 2018, 09:39

Prošle godine moja kćerka je bila deveti razred i imali su exskurziju. Promašaj. Nije lokacija koliko su razrednici bili strogi i ograničavali im zabavu, ma ne ograničavali, branili skroz. Djeca došla razočarana.
Druga je škola išla na Vlašić i njih par su došli na ideju da bi mogli ići sami kao razred, bez onih drugih.
Razrednica ih pitala ironično zar misle da će ih roditelji podržati, jer ona ih voditi neće,
moja ustala i rekla, moja Chloe će to sve riješiti i ići s nama samo ako se mi dogovorimo ... :D. :D.
I bih. Da su se dogovorili, sve bih im organizovala i išla s njima. :hihi
Ma šuti, evo došli su sa exkurzije, vezano za mog sina sve je ok, njemu je lijepo bilo vidjeli su nešto, bili su na Krku. Ali imali su probleme nastavnici sa jednom grupom, majke mi stid me reći, djevojaka koje su konzumirale alkohol te se sa nekim strancima zatvarale u sobe.....

Pa s tim u vezi, iz svog sopstvenog iskustva sa mojih exkurzija, mogu reći da su najgori bili ovi koji su uvijek bili pod stegom roditelja, to se ponašalo kao pušteno sa lanca....

Za razliku od nekih koji su čak dobijali, upravo zbog ponašanja na exkurziji, popravljeno vladanje sa nedovoljan na vrlo dobar :oo.

A i ta naša exkurzija u gimnaziji, samoinicijativno smo se organizovali, nafatali sobom agenciju, pregovarali cijene i dobili odobrenja od svih "nadležnih". Od tada, naši gimnazijalci idu na to odredište...
"ignorance is bliss"

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Chloe » 18 Oct 2018, 10:07

:cudi ... tako je uvijek i bilo.
Zato su mene uvijek hvalili i ibretili se kako budem dobra ... :D. :D.
očekivali probleme a ja budem primjerna ... :trepka :valja
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Salko » 18 Oct 2018, 10:20

Chloe wrote: 18 Oct 2018, 10:07 :cudi ... tako je uvijek i bilo.
Zato su mene uvijek hvalili i ibretili se kako budem dobra ... :D. :D.
očekivali probleme a ja budem primjerna ... :trepka :valja
to to
:ooo
"ignorance is bliss"

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Čupava » 18 Oct 2018, 10:59

Protivnica sam zadaca, iz razloga sto djeca kad dodu kuci nakon nastave i svih aktivnosti i nisu u mogucnost se koncentrisati..a i imati volju jos dodatno raditi ..

Bitnije je da dodu u skolu odmorni dobrog raspolozenja i zeljom da nauce nesto novo..Zadaca nije nesto cime se potvrduje da je lekcija savladana..Puno drugih metoda i nacina postoje..

Pazljivost na nastavi, moze da donese bolje rezultate od ijedne zadace..Zadace su im samo dodatni stres, kao da ga nemaju dovoljno..A nastavnika i profesora ima koji se samo na zadacu oslanjaju i smatraju da je to jedini nacin da djeca shvate i nauce gradivo..
.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by lejlamo » 18 Oct 2018, 15:22

Čupava wrote: 18 Oct 2018, 10:59 Protivnica sam zadaca, iz razloga sto djeca kad dodu kuci nakon nastave i svih aktivnosti i nisu u mogucnost se koncentrisati..a i imati volju jos dodatno raditi ..

Bitnije je da dodu u skolu odmorni dobrog raspolozenja i zeljom da nauce nesto novo..Zadaca nije nesto cime se potvrduje da je lekcija savladana..Puno drugih metoda i nacina postoje..

Pazljivost na nastavi, moze da donese bolje rezultate od ijedne zadace..Zadace su im samo dodatni stres, kao da ga nemaju dovoljno..A nastavnika i profesora ima koji se samo na zadacu oslanjaju i smatraju da je to jedini nacin da djeca shvate i nauce gradivo..
POTPISUJEM!
Međutim, naši trenutni NPiP i predmetno-časovni rasporedi ne omogućavaju takve oblike rada, ne daju autonomiju nastavnicima i kao rezultat, uglavnom, imamo neupotrebno znanje.
Od Blumove taksonomije, većina zadovolji samo prvi i drugi nivo..a to se, nažalost tiče reprodukcije.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Venera » 18 Oct 2018, 15:33

storm wrote: 18 Oct 2018, 06:38 Briga i soc...pisete iz perspektive uredne drzave...a ovdje to i nije slucaj.
Naravno ima losih prosvjetnih radnika, koji nikako nemaju smisla za posao kojim se bave, ali danas je mnogo veci problem sustav, pa potom stanje duha roditelja i djece....
Spirutus movens je ....moje dijete :sok
Ne :jok ono je savrseno, mi smo kao roditelji savrseni :zubi
I odlicno znaju svoja prava...duznosti dosta manje...
Imam klinca u srednjoj, idem na roditeljske i samo gledam one roditelje i njihovo ponasanje...pa ne mogu ni djeca biti bolja :lupa
Mislim...i ja sam bio budaletina ali sam pazljivo birao vrijeme i mjesto :oo
I tako se prosvjetni radnik nalazi izmedju loseg sustava i bahatih ucenika tj roditelja im...za neadekvatna primanja.
SLO nije uredjena drzava :hm

SFRJ je bla uredjena , ali je izivljavnja prosvjetnih radnika bilo poznato :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by lejlamo » 18 Oct 2018, 15:36

Chloe wrote: 18 Oct 2018, 09:09

3. Problem/nesporazum ne rješavam sa predmetnim nastavnicima/profesorima nego prvo za razrednim starješinom razgovaram (kako bi izgledalo da svi idemo kod tog profesora radi u biti isti situacije ... :cudi )



5. Jedna situacija nije baš razlog za napraviti cijeli niz žalbi i pokretanje nekakvih postupaka i procedura. Početak je školske godine,
rigorozni nastupi i visoki kriteriji su bili i kad sam ja išla u školu radi selektiranja djece.

Osvrnut ću se na stavku br. 3 i stavku br. 5.
Praksa u mojoj školi, a i moja lična praksa, gdje god da radim, je da se za konkretnu situaciju, nesporazum ili pitanje bilo koje vrste odlazi kod osobe koja je direktni učesnik, a ne posredniku. Ja kao razrednik ne mogu dati informaciju šta se događalo na času engleskog jezika, npr. niti uputiti roditelja u nastavne sadržaje i zahtjeve tog predmeta. Svaki nastavnik mora imati termin za informativne razgovore, baš iz tog razloga i roditelji bi trebali to koristiti i poštovati.
Razredniku se obraćamo za redovne informacije, za pitanja općeg karaktera ili zbog nekih specifičnosti koje su vezane za dijete. To bi se tako trebalo prezentovati na roditeljskim sastancima, da se zna šta je čija nadležnost i dužnost.

Stavka br. 5
Ja sam iznijela način na koji će se nešto riješiti. Kada se uputi pismena molba, žalba, prigovor, pohvala, prijedlog..bilo šta, to se protokoliše i garantovano će osoba dobiti relevantan odgovor. U suprotnim situacijama govoriš u vjetar.

I, glavna stavka...

Roditelji i nastavnici su na istim stranama. Nisu protivnici, ne smiju biti u sukobu i zajednički cilj je
ISTI- dobrobit djeteta.
S takvim stavom treba da se pristupa obostrano.

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Salko » 18 Oct 2018, 15:45

lejlamo wrote: 18 Oct 2018, 15:36
Chloe wrote: 18 Oct 2018, 09:09

3. Problem/nesporazum ne rješavam sa predmetnim nastavnicima/profesorima nego prvo za razrednim starješinom razgovaram (kako bi izgledalo da svi idemo kod tog profesora radi u biti isti situacije ... :cudi )



5. Jedna situacija nije baš razlog za napraviti cijeli niz žalbi i pokretanje nekakvih postupaka i procedura. Početak je školske godine,
rigorozni nastupi i visoki kriteriji su bili i kad sam ja išla u školu radi selektiranja djece.

Osvrnuti ću se na stavku br. 3 i stavku br. 5.
Praksa u mojoj školi, a i moja lična praksa, gdje god da radim je da se za konkretnu situaciju, nesporazum ili pitanje bilo koje vrste odlazi kod osobe koja je direktni učesnik, a ne posredniku. Ja kao razrednik ne mogu dati informaciju šta se događalo na času engleskog jezika, npr. niti uputiti roditelja u nastavne sadržaje i zahtjeve tog predmeta. Svaki nastavnik mora imati termin za informativne razgovore, baš iz tog razloga i roditelji bi trebali to koristiti i poštovati.
Razredniku se obraćamo za redovne informacije, za pitanja općeg karaktera ili zbog nekih specifičnosti koje su vezane za dijete. To bi se tako trebalo prezentovati na roditeljskim sastancima, da se zna šta je čija nadležnost i dužnost.

Stavka br. 5
Ja sam iznijela način na koji će se nešto riješiti. Kada se uputi pismena molba, žalba, prigovor, pohvala, prijedlog..bilo šta, to se protokoliše i garantovano će osoba dobiti relevantan odgovor. U suprotnim situacijama govoriš u vjetar.

I, glavna stavka...

Roditelji i nastavnici su na istim stranama. Nisu protivnici, ne smiju biti u sukobu i zajednički cilj je
ISTI- dobrobit djeteta.
S takvim stavom treba da se pristupa obostrano.
Ako smijem par komentara uputiti, onako kako razmišljam a povodom chloinog slučaja.

Ne bih pisao nikakve žalbe prigovore niti bilo što po tom pitanju jer bi kod profesora moglo izazvati pogrešan stav prema djetetu u narednom periodu, a djevojčica je tek prvi razred, valja se njoj još 4 godine boriti sa djelima dotičnog profesora. Kontam ako je u stanju dati ocjenu bez prisustva učenika, spreman je i na druga podbadanja koja mogu prouzrokovati otpor djeteta prema tom predmetu.
Pokušao bih razgovarati sa njim face to face, čisto iz gore navedenih razloga da utvrdimo u čemu je problem i na koji način ga riješiti. Suptilno naišaretiti da strogoću trenira negdje drugo. Pa da vidimo kako će se stvari odvijati.
"ignorance is bliss"

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by lejlamo » 18 Oct 2018, 15:50

Koliko sam ja shvatila, ocjena nije upisana na datum izostanka i nije rezultat jednog odgovora ili pismenog rada nego kontinuiranog praćenja.

Drugo, ja sam i navela da se ode na najnormalniji razgovor sa predmetnim nastavnikom, a ne sa posrednikom koji je neupućen, jer bi to moglo izazvati revolt kod predmetnog nastavnika što je preskočen, a pismene prigovore i pohvale sam navela u slučaju kada postoji potreba za tim, a navela sam i kada.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Chloe » 18 Oct 2018, 15:52

lejlamo wrote: 18 Oct 2018, 15:36
Chloe wrote: 18 Oct 2018, 09:09

3. Problem/nesporazum ne rješavam sa predmetnim nastavnicima/profesorima nego prvo za razrednim starješinom razgovaram (kako bi izgledalo da svi idemo kod tog profesora radi u biti isti situacije ... :cudi )



5. Jedna situacija nije baš razlog za napraviti cijeli niz žalbi i pokretanje nekakvih postupaka i procedura. Početak je školske godine,
rigorozni nastupi i visoki kriteriji su bili i kad sam ja išla u školu radi selektiranja djece.

Osvrnuti ću se na stavku br. 3 i stavku br. 5.
Praksa u mojoj školi, a i moja lična praksa, gdje god da radim je da se za konkretnu situaciju, nesporazum ili pitanje bilo koje vrste odlazi kod osobe koja je direktni učesnik, a ne posredniku. Ja kao razrednik ne mogu dati informaciju šta se događalo na času engleskog jezika, npr. niti uputiti roditelja u nastavne sadržaje i zahtjeve tog predmeta. Svaki nastavnik mora imati termin za informativne razgovore, baš iz tog razloga i roditelji bi trebali to koristiti i poštovati.
Razrednik se obraćamo za redovne informacije, za pitanja općeg karaktera ili zbog nekih specifičnosti koje su vezane za dijete. To bi se tako trebalo prezentovati na roditeljskim sastancima, da se zna šta je čija nadležnost i dužnost.

Stavka br. 5
Ja sam iznijela način na koji će se nešto riješiti. Kada se uputi pismena molba, žalba, prigovor, pohvala, prijedlog..bilo šta, to se protokoliše i garantovano će osoba dobiti relevantan odgovor. U suprotnim situacijama govoriš u vjetar.

I, glavna stavka...

Roditelji i nastavnici su na istim stranama. Nisu protivnici, ne smiju biti u sukobu i zajednički cilj je
ISTI- dobrobit djeteta.
S takvim stavom treba da se pristupa obostrano.
Kod nas nije praksa direktno ići predavaču, ali ih ima koji bi otišli, ali ja ne, znaju se pravila.

Nije ona jedina dobila ocjenu sa datumom od juče da je nema, nego njih 11, kolektivni je problem,
bez obzira što je njeno odsustvo druge prirode volim je učiti kolegijanosti ... :cudi
Učenici će sami upoznati razrednicu sa situacijom, ja ću porazgovarati i dati do znanja da stojim uz svoje dijete i da sam upućena
u dešavanja.
Razredna će razgovarati djecom i profesorom, tek ukoliko se ukaže potreba sazvati roditeljski sastanak a djeca imaju svoja vijeća
koja zastupaju njihove interese.

Ne razumijem zadnji dio ... Gdje sam napisala da podržavam sukobe? :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by lejlamo » 18 Oct 2018, 15:59

To je moj aneks, nevezano za tvoj post. U uvodu sam napisala da se iz tvog posta osvrćem na dvije stavke i to i citirala.

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by lejlamo » 18 Oct 2018, 16:02

Chloe wrote: 18 Oct 2018, 15:52
Kod nas nije praksa direktno ići predavaču, ali ih ima koji bi otišli, ali ja ne, znaju se pravila.

Ok, ako ste pristali na takva pravila, poštujte ih, naravno.

Ja radim po onim koja sam navela.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Socrates » 18 Oct 2018, 16:10

Nikakva kolegijalnost, Chloe.

Ovo desetoro ostale djece su možda stvarno pobjegli sa časa bez opravdanog razloga.
. . . . . . . . .

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Chloe » 18 Oct 2018, 16:24

Socrates wrote: 18 Oct 2018, 16:10 Nikakva kolegijalnost, Chloe.

Ovo desetoro ostale djece su možda stvarno pobjegli sa časa bez opravdanog razloga.
:hm Na stranu odsustvo koje će biti kažnjeno što neopravdanim izostankom, što ukorom ali i dalje ostaju ocjene koje je taj dan podjelio odsutnima. :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests