Obrazovanje Djece !

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by ina » 27 Apr 2018, 16:15

kako vi obrazujete vasu Djecu da vas slusaju ?

Inace razgovorom i objasnjavanjem zasto ovo ili ono.
Dopustenjem da sam eksplorira i evolvira uz podrsku a ne forsiranjem. Slusajuci njegov ritam.
I pravilima... za odredjeno doba.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Mutevelija » 27 Apr 2018, 16:22

Većinom ovi što uspješnije obrazuju nemaju svekra i svekrve u blizini
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Heidi » 27 Apr 2018, 16:33

Nevjerovatno kakvo usko gledanje na svijet, dodje mi da zaplacem.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26271
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Veca » 28 Apr 2018, 12:16

...ja sam svoje oboje djece obrazovala ovako-dodju oni tako, poslije nekih nebuloza, i u razgovoru sa mnom meni kazu "Pa, ja sam mislio" :lud a ja k'o iz topa, misliti i srati-to je ISTO! :zubi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Mutevelija » 28 Apr 2018, 12:17

Jesil ih bolje obrazovala kad dodju u BIH :obrve jer takvo obrazovanje ne podržavaju standardi Njemačke :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26271
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14138 times
Been thanked: 3735 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Veca » 28 Apr 2018, 12:20

...ja tebe ne razumijem! :sunja
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Mutevelija » 28 Apr 2018, 12:21

Aha ne razumiješ ti ne razumiješ :oo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Nice try » 29 Apr 2018, 09:44

Mutevelija wrote: 27 Apr 2018, 16:22 Većinom ovi što uspješnije obrazuju nemaju svekra i svekrve u blizini
Djed i nena/baka imaju jako dobar doprinos dječijem odgoju i obrazovanju. Sve je u mjeri, ne treba dopustiti da se dijete, tako rečeno, preseli kod njih ili da oni prvenstveno odgajaju. Ali, dobro je što učestvuju.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Mutevelija » 29 Apr 2018, 11:56

Brane oni djecu :hihi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by ina » 30 Apr 2018, 22:57

Nice try wrote: 29 Apr 2018, 09:44
Mutevelija wrote: 27 Apr 2018, 16:22 Većinom ovi što uspješnije obrazuju nemaju svekra i svekrve u blizini
Djed i nena/baka imaju jako dobar doprinos dječijem odgoju i obrazovanju. Sve je u mjeri, ne treba dopustiti da se dijete, tako rečeno, preseli kod njih ili da oni prvenstveno odgajaju. Ali, dobro je što učestvuju.
Tako je. :)
Dobrim putem ide ako ne zaborave da su nena i djed.
A zna se ko su mama i babo.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Mutevelija » 30 Apr 2018, 22:59

Zavisi od ponasanja mame i babe, vrlo brzo mogu postati alternativa otac i mati.
A nene i djedovi se vole praviti heroji pa branit, barem kod nas na balkanu se jos djeca udaraju (mojne meni ne udaraju).
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Zagorka » 02 May 2018, 01:09

Nice try wrote: 29 Apr 2018, 09:44
Mutevelija wrote: 27 Apr 2018, 16:22 Većinom ovi što uspješnije obrazuju nemaju svekra i svekrve u blizini
Djed i nena/baka imaju jako dobar doprinos dječijem odgoju i obrazovanju. Sve je u mjeri, ne treba dopustiti da se dijete, tako rečeno, preseli kod njih ili da oni prvenstveno odgajaju. Ali, dobro je što učestvuju.

Ja znam za slucaj pogubnog doprinosa, u smislu pretilosti i uzasnih navika. :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Nice try » 02 May 2018, 08:19

Zagorka wrote: 02 May 2018, 01:09
Nice try wrote: 29 Apr 2018, 09:44
Mutevelija wrote: 27 Apr 2018, 16:22 Većinom ovi što uspješnije obrazuju nemaju svekra i svekrve u blizini
Djed i nena/baka imaju jako dobar doprinos dječijem odgoju i obrazovanju. Sve je u mjeri, ne treba dopustiti da se dijete, tako rečeno, preseli kod njih ili da oni prvenstveno odgajaju. Ali, dobro je što učestvuju.

Ja znam za slucaj pogubnog doprinosa, u smislu pretilosti i uzasnih navika. :kafa
Zna svako,bar za po jedan slučaj :hihi
To je ono kad dijete više vremena provodi sa djedom i nenom/bakom,nego sa svojim roditeljima.Znamo kako su većinom popustljivi prema unucima jer za svoju vlastitu djecu u vrijeme njihovog odrastanja nisu imali vremena.Radili su,borili se da ih othrane ili nešto drugo.Sada imaju vremena i na unucima nadoknađuju svu ljubav i pažnju koju tada nisu stigli dati.O posljedicama takvog odgoja,ne razmišlja se nimalo.Nažalost,ne bude OK.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7019 times
Been thanked: 11325 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by spacebound » 02 May 2018, 08:21

Vidjeh citiran Mutin post i jednom se moram slozit sa njim :sok Ako danas udari led znate zasto je :oo
:sunja

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Krokodil Behko » 15 Jul 2018, 15:02

MONSTRUMI DRŽALI DJECU U DRVENOM KAVEZU: „Drugačije nismo mogli raditi, smetali su nam…“


Image

Blizance stare tek tri godine pronašli su zaključane u malenoj drvenoj kutiji. Tamo su ih ostavili okrutni roditelji prije nego su otišli na posao. Nakon što je zaprimila anonimnu dojavu, policija je provalila u kuću u brazilskom gradu Aparecidinha i zatekla uznemirujuć prizor.

Kutija je u sredini imala predragu tako da se djeca nisu mogla ni dodirivati, a uz njih nisu bile ni igračke ni jastuci niti bilo što što bi im moglo pružiti bilo kakvu udobnost. Dječake je policija odvela u sigurnu kuću, a roditelje su uhitili.

- Roditelji su rekli da su djecu držali u kutiji kako bi nesmetano mogli obavljati svoje poslove u kući i na polju, rekao je policijski zapovjednik Sonimarcos dodavši kako nisu pronašli znakove koji bi ukazivali da su djeca bila izložena fizičkom zlostavljanju, piše The Sun.

Nakon ispitivanja roditelje su pustili i zasad nije poznato hoće li protiv supružnika iz pakla biti podignuta optužnica.

(24sata/SB)
online

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Femea » 15 Jul 2018, 15:26

Pa šta je ovim ljudima da li su normalni uopšte, nevjerovatno mi je da nekom ovakve stvari padaju na pamet :(
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Chloe » 17 Oct 2018, 21:46

Sinoć nisam bila dobro, pa sam rano zaspala, ustajala svako toliko i nisam puno sa starijom kćerkom komunicirala da bih se oko dva probudila i natjerala da ij odem obići.
Stariju sam zatekla da crta nekakve slike za biologiju.
:sok
Vrijedna, odgovorna, organizovana nisam uopće posumnjala u nju nego mi je kroz glavu prošao lik profesora biologije... Dokazuje vażnost svog predmeta.
Sjednem kraj nje i pomognem joj crtati. Nekako smo do 3 h završile, ali mene je već obuzela briga za dijete koje treba u 6 h ustati i provesti sedam časova u školi, bijes na profesora, jesam bila pod temperaturom da nisam mogla oka sklopiti do jutra.
Ujutro ona silazi niz stepenice i zaljulja se, sreća da sam bila blizu. Doşlo joj slabo. Nije ni čudo. Tri sata sna, stres, pritisak, trening od dva sata, učenje, učenje... :(
Odvedem je fino u krevet i ostavim kući.
Spavala je do 14 h ja je probudila telefonom.
Kad sam došla kući, ona plače...
Profesor biologije joj dao trojku danas. :sok
Juče su imali čas, zadao je te slike i najavio ocjenjivanje. Imali su prvi čas biologiju danas na koju nije doşlo njih 11 računajući nju.
On joj je dao ocjenu sa jučerašnjim datumom, umanjujući jer nema uvida u njenu svesku tj. te crteže i opaskom da je svima koji su pobjegli ide još ocjena manje.
Tek me iznerviralo. Ostavila sam da prenoći da vidim šta ću poduzeti.
Osjećam se odgovornom jer nije otišla u školu, došlo do svega toga... A nisam je mogla u onakvom stanju pustiti. :(
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by uvijek_kontra » 17 Oct 2018, 21:56

Najbolje sto mozes uraditi je da popricas s njom, objasnis joj neke stvari I definitivno kazes, da nema potrebe za plac jer trica nije za plakanje, koji god razlog bio. Sto se profesora tice.. ne bi ja tu nista poduzimala a) mozda shvati pogresno pa ce imat jos vece probleme b) postavi se u njegovu kozu, njih 11 nije doslo, a znali su da ce bit ocjena. U nase vrijeme to je bila ogromna 1 jer nisi dosao - nisi prosao.

Jedina opcija, po meni, kad budes isla profesoru objasnis kako je bilo, bez ocekivanja da to nesto promjeni, cisto da zna da je mala ozbiljna I da nije ostala kuci jer bi bila neodgovorna. A ima i takvih pa mogu shvatit I profesora.

Sretno malecki. :pusa Ja sam u 7 osnovne sa tatom do dva ujutro crtala I pisala prezentaciju. Znam tacno kako joj je, a I tebi. Al nekad valja presutit, nece trica nista promjenit. :ok

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by Chloe » 17 Oct 2018, 22:06

Sina sam bodrila da uči a nju da ne uči... Takva je. Preambiciozna. Perfetcionista. :grana
Prva trojka... :123
Koju glavobolju će mi zadati kad (ako) dobije keca... :place
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Obrazovanje Djece !

Post by uvijek_kontra » 17 Oct 2018, 22:14

Bila sam ja I takva nekad. Al moras joj objasnit I dat do znanja da je ona super I vrijedna I sve al da u zivotu nece uvijek da zavisi sve od nje. Tesko, al morace shvatit.

Ja sam za zadnji ispit ucila ko blesava I desi mi se da udje sa mnom jedna djevojka koja je ranije rekla da "nema pojma" I kako je profesorka pocela da je ispituje, ona lupala nesto bv I ova poludi, nagalami se na nju I vraca nama obema knjizice u rijeci, ovo nije za 6. Ja sam se sokirala. Zadnji rok, ja prvi put izlazim na izpit jer znam da znam.. znaci, haos. Propala bi mi godina al kasnije kad smo izasle, ja se ovoj nagovorila svasta. Rekoh kako te nije sramota dolazit uopste?! Kako sad ja da objasnim roditeljima sto su sebi od ista uzimali da sam ja mogla studirat, da sam pala zbog jedne budale. I ja krenem kuci, profesorka ta ista saceka me sa strane, aman sve cula, I pozove me na neobjavljeni rok za izpit. Kaze ne pricajte nikome, samo dodjite.

I ja budala opet rekla svim mojima nek nauce I dodju. Ko zna koliko njih sam spasila tad.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests