Svekrva/punica

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Biba » 12 May 2015, 00:59

Moj svekar je bio duša od čovjeka.Svekrva? poznaju je u selu...zlo bez razloga ali voljela je moga sina...sad smo u jako dobrim odnosima
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Krokodil Behko » 20 Jul 2015, 16:07

Pogriješila si što si se mirila, jer ćeš se ionako opet posvađati.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Pod istim krovom u Sarajevu: Svekrva ošamarila snahu

Post by Krokodil Behko » 15 Aug 2015, 09:32

Image
Od početka našeg zajedničkog života u trosobnom stanu imali smo nesuglasica koje su često znale prerasti u žestoke svađe, gdje nijedna od nas nije birala riječi. No, situacija je kulminirala kada me svekrva udarila, započela je svoju ispovijest za "Dnevni avaz" 30-godišnja Sarajka.

Završila je fakultet, dobila posao i sa 24 godine udala se za momka s kojim je bila u vezi godinu i po. Ali, kako on nije imao stalno zaposlenje, a njena plaća im nije bila dovoljna za samostalan život, uselili su se u stan kod njegovih roditelja. I tu su počeli problemi za nju, ali i za njega, a, vjerovatno, i njegove roditelje.

Muž po strani

- Govorila je da sam prljava, hranu koju sam spremala kad se vratim s posla nikada nije željela jesti, slušala sam kako je komšinicama i rođacima pričala da sam loša, da je njen sin mnogo bolji od mene. Muž je znao za netrpeljivosti između mene i njegove majke, ali nije nikada zauzeo stranu, jer nas obje voli - kazala je 30-godišnjakinja, koja nije željela da joj otkrivamo identitet.

U međuvremenu, postali su roditelji dvoje djece, a budući da novca za vrtić nisu imali, djecu su čuvali naizmjence.

- Kad završim s poslom, trčim kući dok svekrva nije otišla na posao, jer uvijek radi u drugoj smjeni. Zbog toga je nastao i naš najveći sukob do sada. Imala sam problem na poslu, zbog čega sam kući kasnila 15-ak minuta. Svekrva, koja je kasnila na posao, toliko me napala da su mi krenule suze. Rekla sam joj da je bezobrazna prema meni i onda mi je udarila šamar - navela je kroz suze ova žena.

Zajednički život

Otad ona i svekrva ne razgovaraju. Na šamar nije odreagirala jer, kako navodi, "nije odgojena da udara starije". No, ostala je živjeti sa svekrvom jer drugog izlaza nemaju.

Odnos svekrve i snahe tradicionalno je opisan kao loš, pun netrpeljivosti. Takvih primjera je mnogo, naročito u bh. društvu, gdje tradicionalne porodice (više generacija zajedno pod istim krovom) dominiraju nad modernim (supružnici i djeca). Kako navodi sociolog Srđan Vukadinović, zajednica i teška materijalna situacija utječu na poremećaj odnosa unutar porodice, koji se nerijetko završava razvodom jer je muškarac prinuđen izabrati stranu.

Mnogo netrpeljivosti

- Život zajedno proizvodi mnogo netrpeljivosti. Ako su dvije ženske sujete u pitanju, muškarca stavljaju na tihu vatru jer se od njega traži da se opredijeli. Ako izabere majku, razvodi se, ukoliko se odluči za ženu, nerijetko prekida kontakt s roditeljima. Preporučio bih da se živi u okviru moderne porodice jer tradicionalne uzrokuju mnogo sukoba - kazao je Srđan Vukadinović za "Dnevni avaz".

(avaz)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Pod istim krovom u Sarajevu: Svekrva ošamarila snahu

Post by storm » 15 Aug 2015, 09:47

Jako težak slučaj da ide zajedno staro i mlado... Ja osobno ne znam ni jednu iznimku... Kad tad pukne, jer ljudi smo sa situacijama i problemima :cudi
I uvijek na udaru onaj "domaći" izmedju dvije vatre...
Moja vrata - moj mir, moj privatni svemir :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Pod istim krovom u Sarajevu: Svekrva ošamarila snahu

Post by Melek » 15 Aug 2015, 10:16

Tako to biva kad se udas za luzera sto nema ni u lijevoj ni u desnoj a intelektualno nemocan da sta stvori i da kontrolise situaciju. Zar je ljubav zbilja toliko corava? A to sa podlim okotiteljima - pa to je dio balkanske svakodnevice - stoka smatra svoju djecu za stoku i malo im je sto zive svoje zivote pa hoce i tudje. Bljack.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Pod istim krovom u Sarajevu: Svekrva ošamarila snahu

Post by greeneyes » 15 Aug 2015, 15:58

Svakakvih svekrvoženturača ima. Teško se onim hanumama što ovakve moraju trpiti.
Samo sabura

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Pod istim krovom u Sarajevu: Svekrva ošamarila snahu

Post by rethna » 15 Aug 2015, 16:50

Hajde,hajde nisu ni snahe zlatne :roll
Question everything.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Pod istim krovom u Sarajevu: Svekrva ošamarila snahu

Post by navika » 15 Aug 2015, 19:35

Zar ovakve vijesti da dospiju do novina :lupa

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Pod istim krovom u Sarajevu: Svekrva ošamarila snahu

Post by Johny » 16 Aug 2015, 13:26

muška i k***a...
moze se u danasnje vijeme desiti da covjek izgubi posao ali da se prepusti dugogodisnjoj stihiji-ne moze
stupanjem u brak ili zajednicki zivot preuzimas obaveze doprinosenja zajednickom boljem zivotu,,,da ne spominjem brigu za prezivljavanje tvoje djece
dobar izraz Meleka ---Luzerčina

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Svekrve iz pakla

Post by Krokodil Behko » 07 Oct 2015, 23:07

Nije mi jasno šta je on vidio u tebi, bivša mu je bila bolja...
Image

Iako postoji divnih svekrva koje neizmjerno pomažu svojim nevjestama, kuhaju im ručak, čuvaju djecu i prihvataju ih kao svoje kćerke - ovdje nije riječ o njima. Otkrijte najluđe izjave i radnje svekrva na koje su se anonimne snahe požalile na internetu:

Slučaj balerina

Svekrva: Baš su mi ljupke te balerine. (gledajući balet na televiziji)
Snaha: Da, jako su lijepe.
Svekrva: Jesi li ti plesala balet kao mala?
Snaha: Ne, nažalost nisam.
Svekrva: Da, tako sam i mislila.
Snaha zašuti i razmišlja što bi to trebalo značiti.
Svekrva: One stvarno paze i brinu o svome tijelu.

Pitanje inteligencije

Svekrva: Voliš li fudbal? (ona s mužem redovno gleda utakmice).
Snaha: Ne baš, postoje drugi sportovi koje volim.
Svekrva: Fudbal vole inteligentni ljudi.

Trudnoća, trudnoća, trudnoća...

Svekrva: Izgledaš trudno. Jesi li trudna? Mogla bi biti trudna! Kad više planirate tu djecu? Ja želim unučad, pomoći ću vam, uselit ću se kod vas i brinuti o njima dok ste na poslu.
Snaha: Imam endometriozu, male su šanse da ostanem trudna. Razmišljamo i o posvajanju.
Svekrva: Da si prava, rastala bi se od mog sina i dala mu šansu da ima svoju djecu.

Loš uticaj

Pričali smo nešto i ja sam rekla riječ "lezbejka" pred svojom svekrvom i mojom dvogodišnjom curicom. Poludjela je i počela se derati: "To dijete će zbog tvojeg lošeg uticaja i spominjanja tvoje riječi postati gay!"

Facebook prijateljice

Objavila je video o vježbanju na mom Facebook zidu. Ispod njega je napisala da sada više nema razloga da ne skinem salo koje mi je ostalo od porođaja.

Nikako ne može prihvatiti

Moja svekrva je napisala svom sinu pismo o tome da dobro razmisli ne čini li grešku sedam dana prije vjenčanja. Do tada smo bili zajedno šest godina. Na vjenčanju je plakala kao da je sahrana te s njega otišla bez da je ikome išta rekla te vozila kući sedam sati. Godinu dana nismo razgovarali dok mi se nije izvinila. Danas imamo kakav-takav odnos. Kad je pozovemo na ručak, pošalje mi l poruku u stilu - vidimo se u 17 h, želim jesti supu i domaći kolač. Pravim se luda, pa čak i ako već imam pripremljenu supu, to joj neću poslužiti - radije složim grah.

Podsjećanje na bivše

Sjedili smo u kući svekrve i moj muž je spomenuo da se ne sjeća točno kad je posljednji put posjetio svoje roditelje u avgustu, da je tada prekrasna priroda. Svekrva je brzo uskočila i rekla: Oh, ja se sjećam, onda kad si došao s Majom ovdje. Kako je ona? Baš mi nedostaje... Čujete li se još uvijek? Pozdravi je od mene, ona je bila tako lijepa - cijelo vrijeme gledajući u mene.

Obično pada na drugačiji tip...

Nakon što smo prvi put ostale same:
Sverkva: Čudno da nisi crvenokosa, on obično pada na crvenokose.
Snaha: To je baš čudno. I ja isto obično padam na crvenokose.

Nije on kriv, ti si

Nakon što me suprug prevario i odlučila sam se rastati, svekrva koje me do tada nije voljela odjednom je željela da sačuvamo brak, vjerojatno u strahu kakvu će sad bludnicu dovesti. Ipak, objasnila mi je kako bih mu trebala oprostiti, jer sam ga sigurno ja nekako gurnula da me prevari.

Ko je vidio pizzu za večeru?

Navratila je nepozvana kod nas, baš u trenutku u kojem sam vadila pizzu iz rerne, pa sam joj ljubazno rekla da je došla u pravi trenutak za večeru. Imate pizzu za večeru? (rekla je uz okretanje očima). Ja radim pizzu samo ako sam jako lijena taj dan.

Ne guraj moje unuke!

Pred sam porođaj, dok sam ležala na bolničkom krevetu i čekala, došla mi je u posjetu. Moj sin se nekako okrenuo i pikalo me ispod rebara, pa sam se požalila na bol te s rukom prelazila preko tog dijela. Počela je histerično vikati "ne guraj mog unuka!" tako da me je cijelo bolničko osoblje sažalno gledalo.

Ne smiješ se zapustiti

Onaj dan u kojem sam došla kući nakon poroda primila me je za trbuh, protresla i rekla "ovog se moraš riješiti do ljeta. Niko ne voli zapuštene žene!".

(24sata.hr)
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Heidi » 07 Oct 2015, 23:17

Pa i one su mame i vole svoje sinove, stas :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Biba » 07 Oct 2015, 23:28

Ja sam se bila zarekla da se svojoj neću u kuću vratiti, a vratila sam se jer je svekar ostao bez posla a ona nikad nije radila...objasnila sam joj ubrzo da neću dugo ostati s njima...

Ne znam što se dogodilo u njezinoj glavi sada...valjda je shvatila sve...ali i da je meni netko rekao da ću ovako moći razgovarati s njom - rekla bih mu da nije normalan...
Svekar je bio divna osoba...a ona...nema smisla opisivati šta mi je radila
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Hannibal » 07 Oct 2015, 23:30

Bar te nije vezala lancima i macem igrala iks oks po ledjima
🐽

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by storm » 07 Oct 2015, 23:36

Hvala bogu pa imam pametnu mater....kad ovo pročitam i ne vjerujem da toga ima :grana

no brzo se to riješava efektnim odjebom :mah
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Biba » 08 Oct 2015, 00:29

Hannibal Lecter wrote:Bar te nije vezala lancima i macem igrala iks oks po ledjima

Moja ujna joj je rod...kad sam vec otisla, rekla je ujna da je bolje da sam u Savu skocila...da mi je to barem prije rekla-
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Ledena
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8339
Joined: 21 Oct 2010, 19:37
Location: Uzavreli grad
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Ledena » 08 Oct 2015, 00:58

I moja tu je gdje je..
If you wanna play, then follow my way but if you don't then get out of my way!!

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Biba » 08 Oct 2015, 01:30

Najbolju prognozu mi je dao moj razrednik iz osnovne - Bibo, ako sin ne zna majku zaustaviti, nije dobro...Ako sada na početku nije dobro, neće nikad ni biti.. :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Nole » 08 Oct 2015, 12:43

storm wrote:Hvala bogu pa imam pametnu mater....kad ovo pročitam i ne vjerujem da toga ima :grana

no brzo se to riješava efektnim odjebom :mah
Moja majka se sa mojom zenom udruzi pa jos mene ribaju, nikad nije bila na mojoj strani, uvek na zeninoj... :grana
zato mi ovo gore izgleda sve cudno... Moguce da je razlog jer ne zivimo ni zajedno, a ni blizu.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by greeneyes » 08 Oct 2015, 12:46

Koliko god su svekrve krive, isto toliko su i njihovi sinovi krivi pa dopuštaju mnogo štošta svojim majkama.
Samo sabura

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Nole » 08 Oct 2015, 12:49

greeneyes wrote:Koliko god su svekrve krive, isto toliko su i njihovi sinovi krivi pa dopuštaju mnogo štošta svojim majkama.
ne verujem bas da se danas svadjaju svekrve i snaje.. retko ko danas i zivi zajedno , a vecina roditelja pomaze i finansijski decu ili bar unuke..

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests