Svekrva/punica

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Svekrva/punica

Post by Maja » 27 Sep 2010, 20:53

za udate i oženjene pitanje: kako se slažete sa svekrvom tj punicom
živite li s njom i ako da imate li neki recept za dobar suživot. poštujete li roditelje osobe koju volite i dešava li vam se ikad da prešutite nešto što vlastitoj majci ne bi prešutjeli

miješaju li vam se roditelji u odgoj djece

za neudate... bi li ikada mogli muškarcu dati ultimatum pred vjenčanje...da živite odvojeno od njegovih roditelja ili da se uopće ne vjenčate

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by merylin » 12 Oct 2010, 23:10

Maja wrote:
za neudate... bi li ikada mogli muškarcu dati ultimatum pred vjenčanje...da živite odvojeno od njegovih roditelja ili da se uopće ne vjenčate

Mogla bih dati svom muškarcu ultimatum prije vjenčanja da živimo odvojeno ili da se uopće ne vjenčamo...naravno da bih mogla ... mada ne bih nikada insistirala na tome,tek ako imam debeli,debeli razlog za to...
Kod mene važi ona,ne poštuješ ti mene,ne poštujem ni ja tebe!
I da se savršeno slažem sa svojim svekrom i svekrvom,voljela bih da imamo kutak samo za sebe,pa neka je i malen i ružan i ne znam ti ni ja šta...
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by merylin » 14 Oct 2010, 16:19

mandibulas wrote:
Mogla bih dati svom muškarcu ultimatum prije vjenčanja da živimo odvojeno ili da se uopće ne vjenčamo...naravno da bih mogla ... mada ne bih nikada insistirala na tome,tek ako imam debeli,debeli razlog za to...
samo da potvrdim - jel' ovaj "debeli razlog" gore naveden mora biti i dug (u isto vrijeme) ili je dovljno samo da je "fi" zadvoljavajucih normi?? :zao
kakav dug?
"fi"? :hmm
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by merylin » 14 Oct 2010, 16:28

dužina nije bitna...
Htjela sam da kažem da ne volim muškarce kojima mama kroji gaće...ako si spreman za brak,moraš biti spreman voditi svoj vlastiti život!
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by merylin » 14 Oct 2010, 16:39

mandibulas wrote:ali (istrazivanja su pokazala i ovo nije moja "suplja") ako se muskarac u zivotu povinuje svojoj mamici - to znaci da je zavistan od zene generalno - i vrlo lako buduca zenica moze odsvirati notu koju on voli cuti - pa ce se povinovati njoj (umjesto mamice)... zar to nije san svake zene (osim Maje sto tamo negdje napisa - "da voli da lola opali rukom od sto") :)
neka je on privržen svojim roditeljima...tako i treba da bude...da ih čuva,pazi i mazi...ali ne i da bude pod uticajem svojih roditelja toliko da uništava svojim postupcima zbog roditelja vezu ili brak!
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Svekrva/punica

Post by Maja » 14 Oct 2010, 16:51

mandibulas wrote:ali (istrazivanja su pokazala i ovo nije moja "suplja") ako se muskarac u zivotu povinuje svojoj mamici - to znaci da je zavistan od zene generalno - i vrlo lako buduca zenica moze odsvirati notu koju on voli cuti - pa ce se povinovati njoj (umjesto mamice)... zar to nije san svake zene (osim Maje sto tamo negdje napisa - "da voli da lola opali rukom od sto") :)
to nije tačno

mamin sin ostaje mamin sin

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Svekrva/punica

Post by Maja » 14 Oct 2010, 17:39

mamini sinovi su oni koji uvijek staju na stranu mame ako trebaju birati između žene i mame. nije to to što ti misliš

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Svekrva/punica

Post by Maja » 14 Oct 2010, 20:02

ne, upravo ti miješaš. mamini sinovi su oni kojima je mama ispred žene i koji u svađi između žene i mame staju na maminu stranu. a papučari su ti koje si opisao koji trebaju žensku suknju za koju će se držati pa poslije mame lako mogu preći na žene.

nije uvijek luda žena u pitanju već i žene kojima pregusti......... jer jednostavno neke svekrve od nevjesta prave sluškinje a to ne može.

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by merylin » 14 Oct 2010, 22:57

Maja wrote:ne, upravo ti miješaš. mamini sinovi su oni kojima je mama ispred žene i koji u svađi između žene i mame staju na maminu stranu. a papučari su ti koje si opisao koji trebaju žensku suknju za koju će se držati pa poslije mame lako mogu preći na žene.

nije uvijek luda žena u pitanju već i žene kojima pregusti......... jer jednostavno neke svekrve od nevjesta prave sluškinje a to ne može.
dabome :ok
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Sanjarko » 15 Oct 2010, 04:54

mandibulas wrote:nije tacno - ti mijesas "mamine sinove" i "pic.onje" :) (ko normalan ce birati izmedju zene i mame - to nisu dvije kompatibilne kategorije). luda je svaka zena koja postavlja takva poredjenja "ili ja ili mama"
oprosti mandi al za mene je lud svaki muskarac koji dovede zenu u takvu situaciju da mora postavit takvo pitanje :mig

po meni kad se udas prihvatis njegovu majku kao nku zamjenu/drugu majku(mada vec si dovoljno vekik da ti vise mama)i postujes ju kao i svoju...
samo nemora to znaciti da cete se slagati pa zavisi sve od osobe do osobe...
a sigurno da se vole mjesati u odgoj djece...jer ti si mlada i sta znas kako se odgajaju djeca...a njoj je odgojila njena svekrva pa kako ona onda zna :lol
mada moje misljenje je da majka najbolje zna sta je dobro za njeno djete i to najbolje osjeti...


Moja bivsa svekrva je jako teska osoba al svejedno nikada se nisam zakacila sa njom i cesto sam joj znala presutjeti...mozda zbog toga i sad o meni prica sve najbolje(a bolje bi bilo d aje prije bila bolja)
za neudate... bi li ikada mogli muškarcu dati ultimatum pred vjenčanje...da živite odvojeno od njegovih roditelja ili da se uopće ne vjenčate
na ovo nemam odgovor jer nemam namjeru vise se udati :zid

al u jedno sam sigurna da nezelim da moja djeca kad se ozene ili udaju zive kod mene...ako bas i budu morali u pocetku znam da cu ih prihvatiti kao svoje...
nemora mi snaja ustajati prije mene i praviti mi kavu(uvjek sam rekla kome se pije nek si sam skuha a onome kome se jos spava nek spava)
nikada necu razumjeti zasto snaja mora ustati prva a rodjena kci jos u krevetu :hm
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Sanjarko » 15 Oct 2010, 07:58

glupo je i raspravljati o tome jer cemu postavljati takvo pitanje pa zna se kad se ozenis da si/vjeruje se dovoljno zreo i shvatis sam da dalje zivot ti je vezan uz zenu a ne uz majku...
majku i dalje postujes,brines se o njoj al nemoras bas sve uraditi kako ona zapovjeda...
ako neki tako misle nek ostanu uz svoju mamu i ne zene se jos :sjedi
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Sanjarko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2498
Joined: 25 Jun 2010, 16:03
Location: Wien-Dubrovnik
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Sanjarko » 15 Oct 2010, 09:55

e vidis mandi i ja se cudila kad sam se udala :sok
nisam mogla vjerovati da takvi ljudi jos postoje(cudno bivsi mi bas inteligentna osoba al mama mu je bila gazda u kuci,jadan moj svekar)
mislila sam da sam dosla na drugu planetu a ne u drugu(tada)republiku :zid
tak da sve sto sam napisala nije rekla-kazala nego iz vlastitog iskustva...
a ne vjerujem da kcerka odmah trci mami :cccc
svatko svoj problem rjesi najbolje a pogotovo sa svojim suprugom :oklagija
Ne gledamo crte sa dlana netko zivi zivot a netko ga sanja

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Svekrva/punica

Post by Maja » 15 Oct 2010, 10:48

nemam svekrvu ali nisam slijepa mandibulas, niti sam formirala svoje mišljenje na račun hasanaginice. imam dvije sestre od toga jedna se dva puta udavala. imam i rodice udate, poznanice i vidim, posjećujem ih...vidim obje strane priče.

ima različitih nevjesta i svekrva i naravno da ne treba ženu osuđivati samo zato što ima titulu svekrve. ima i loših nevjesta, to stoji.

prvo ću navesti primjer rodice. ona ima samo svekra i po meni taj svekar je onako prosjek, više dobar nego loš jer znam da mu malo fali da bi bio zadovoljan. a s druge strane zna prigovarati nevjesti i sinu kako su rasipni i sl jer ne konta da su sad druga vremena, da oni mogu sebi priuštiti što hoće i da nije besparica ni "zajednica" kakva je bila u njegovo vrijeme. ali ono što mi se ne sviđa kod te nevjeste što dođe meni (a vjerovatno i drugima) pa priča o njemu ovo, ono, ovakav, onakav...a ja prezirem te ljude koji probleme iznose van kuće. i onda ona nazove muža telefonom i plače mu kako je svekar uvrijedio pa se sin sukobi sa ocem. pa čekaj bona......kao prvo preko nekih stvari trebaš preći...nešto i progutaš kako ti se muž i svekar ne bi posvađali. i kome će se svekar požaliti na telefon? nema ženu...... žao mi ga nekada jer poznajem ga čitav život i da je ona htjela, da se samo malo potrudila svekar bi je kovao u zvijezde. al eto.....

drugi primjer su moja sestra i svekrva. to nikad u životu nisam vidjela. 10 godina su skupa ŽIVE SKUPA i nikad se nisu posvađale. ali što...zato što su obje razumne. nije dovoljno da to jedna bude. sestra je jako fina i staložena osoba i par godina je samo ona radila i hranila ih. znam nekad, dočeka vikend i ja je zovnem da dođe kod nas a ona kaže ne mogu moram prati zavjese, tepih, ručak, kad već svekrva radnim danima čuva djecu i radi da je oslobodim barem za vikend. a njena koja je na prvi pogled prava mrkulja je jedna realna i razumna žena. i ona shvata da između nje i nevjeste i sina postoji jaz zbog godina, da različito razmišljaju i imaju različite potrebe i to poštuje, kao što sestra poštuje nju. to je ključ uspjeha u odnosu svekrva-nevjesta

treći primjer. moja tetka. ona je bila duša od žene a imala je vješticu za svekrvu. stalno je progonila i omalovažavala a to je isto radio i tetak. šuti ti, šta ti znaš, začepi...nevjestaaaa hajde pristavi kafu tvoji su došli, nisu moji......uh stara vještica. nikad neću pisati nešto što sam samo čula. ovo sam godinama gledala svojim očima. proganjala je zajedno sa svojim kćerima i sinom moju tetku a tetka je mislila da je najveća sramota u životu da se vratiš roditeljima

i četvrti primjer. moja druga sestra. udala se sa 19g. kad se udala sve njene komšije su pričale kako se neće dugo zadržati jer je svekrva užasna. tako je i bilo. eto čak, kad smo PRVI PUT došli kod sestre rekla nam je ako me bude slušala dobro ćemo se slagati. ne bih sad detaljisala ali bilo je i tih banalnih stvari...npr sestra razgrne veš a ona ga pokupi i razgrne po svome. naprosto, sve što bi sestra uradila bilo je loše. i onda kad je sestri više došlo do grla (a dijete, šta je 19 g) rekla je mužu ili ćemo seliti ili ja odoh i on je rekao idi. a nije luda mandibulas... njen bivši muž je poslije kad je vidio koja je budala ispao htio da se pomire ali ona nije htjela i on je još uvijek neoženjen a prevalo je četrdesetu. sestra se opet udala za predivnog muža i ima jako dobru svekrvu osim u jednom.....kao što sanjarko kaže većina svekrva se miješa u odgoj djece. ta ista svekrva je znala svoju djecu izbatinati zbog jedinice u školi a sad dopušta da je sestrin sin jaše. sestra nauči malog da sjedi dok jede, svekrva trči za njim s kašikom u ruci. sestra ga nauči da ide sam spavati, svekrva liježe s njim. i jednom joj sestra rekla nešto u vezi tog spavanja a svekrva na to....ili ću spavati s njim ili ćemo se biti. i šta da čovjek kaže na to... sestra je prešutila jer je sad i ona u nezavidnom položaju. ako se ne bude slagala sa svekrvom niko neće reći kriva svekrva već nevjesta čim se već jednom razvela




vjerovatno niko nije pročitao ovo što sam napisala :oo
htjela sam reći da ima različitih situacija, da se svekrva i nevjesta slažu, da svekrva ne valja u nekim situacijama, u nekim nevjeste i sl.

ja znam da svekrvama nije lako samo tako predati domaćinstvo i sina drugoj ženi. one su se toliko namučile dok su stvorile sve što su stvorile i sad nevjesta dođe na gotovo. ali to je tako, to treba tako biti. one trebaju shvatiti da žena njihovom sinu sada mora biti ono oko čega će se vrtiti njegov život jer žena je ta koja će mu podariti djecu i žena će ga kupati i hraniti kad ostari. najbolje je ako je ikako moguće da se razdvoje, makar jedni u prizemlje, drugi na sprat

i svekrve i nevjeste trebaju najprije prespavati pa nešto prigovoriti jedna drugoj. a kad se to već desi ne moraju trčati da odgovore. valja i prešutiti ako nije toliko važno, pa i na štetu vlastitog ponosa

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by vučica » 15 Oct 2010, 12:38

poznato je da se svekrve i snahe skoro nikada ne slažu,a šta ćeš kad svekrva nije mama,zato sam ja od svoje daleko pa nemamo problema....ali dok smo bile blizu ništa ja nisam prešućivala "što na umum to na drumu",ni moja mama mi ne može zapovijedati a bogami ni svekrva ali ako imaš dobroga muža kao ja da drži tvoju stranu a ne "maminu" onda nema problema,(ali malo je takvih...)

"...zato kao ti kaže sanjarko "mandi" dobro će ti doći ova tema,kad se oženiš da znaš da treba više poštivati ženu i držati njezinu stranu ako želiš skladan i miran brak....jer ipak si nju odabrao da provede ostatak života sa tobom....."
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Del Boy » 15 Oct 2010, 16:42

Ma ja cu imati najjacu punicu na svijetu ! :D
Direktorica skole i to moje. Slusa rock, ateist, pravi mangup. :haha :srce
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
zvrcka
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 111
Joined: 20 Oct 2010, 15:41
Location: Ljubljana
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by zvrcka » 22 Oct 2010, 18:46

Jedno jutro rano čim zora zarudi
Usta vrijedna svekrva snaju da probudi.......... postovala sam je al volela nisam nije to zasluzila s moje strane

User avatar
Betty-B
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 549
Joined: 21 Oct 2010, 19:45
Location: Bihać
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Betty-B » 22 Oct 2010, 20:23

Ja se moram pohvaliti da imam najbolju svekrvu ne živimo zajedno,a ipak mi je blizu da mi čuva dijete.Nepetlja se u naš zivot,niti pametuje i dijeli savjete oko našeg djeteta.
Zna ponekad udjeliti savjet i to baš kad treba.
Hvala joj za sve što je i što čini za nas,da mi je ziva još 100 godina onako fino nasmijana.
Image

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by adacta » 23 Oct 2010, 13:48

Jednom davno, djevojka po imenu Li –Li se udala i otišla da živi kod svog supruga i njegove majke. Za veoma kratko vrijeme Li-Li je shvatila da nikako neće uspjeti da se složi sa svojom svekrvom. Njihovo ponašanje je bilo toliko različito, da se Li-Li jako ljutila zbog mnogih svekrvinih navika, na šta je svekrva uglavnom odgovarala kritikom.
Prolazili su dani i mjeseci…

Li-Li i njena svekrva nikako nisu prestajale da se raspravljaju i svađaju. Međutim, činjenica da je Li-Li, shodno staroj kineskoj tradiciji, dužna pokoravati se svekrvi i ispunjavati njene prohtjeve, dodatno je otežavala situaciju.
Zbog svih tih svađa i nesreća u kući muž je jako patio. Na kraju Li-Li više nije imala snage da izdrži lošu narav i ponašanje svoje svekrve, pa je odlučila da što prije nešto poduzme. Otišla je kod očevog dobrog prijatelja, gospodina Huanga koji prodaje čajeve. Ispričala mu je o cijeloj situaciji i pitala da li bi on imao da joj proda neki otrov, kako bi ona mogla riješiti problem.
Gospodin Huang se malo zamislio i na kraju rekao:

“Li-Li, pomoći ću ti da riješiš svoj problem, ali moraš me dobro poslušati i ispuniti ono što ti budem rekao.”

“Da, gospodine Huang, učiniću šta god mi kažete.” Li-Li reče.

Gospodin Huang ode u stražnju sobicu i vrati se nakon par minuta sa paketom čajeva.

“Možeš koristiti otrov koji brzo djeluje da bi se oslobodila svoje svekrve, međutim, to može izazvati sumnje kod ljudi. Zbog toga sam ti dao dosta čaja koji će polako trovati njen organizam. Svakog drugog dana pripremi ukusno jelo i stavi pomalo ovih trava u njen obrok. Ipak, moraš paziti da neko ne posumnja na tebe kad ona umre, moraš biti veoma oprezna i promjeniti ponašanje prema njoj, budi ljubazna. Nemoj se svađati, poštuj ono što kaže i odnosi se prema njoj kao da je kraljica”

Li-Li je bila jako srećna. Zahvalila je gospodinu Huangu i požurila kući da što prije započne sa njenom zavjerom ubistva svekrve. Prolazile su sedmice, prolazili su mjeseci… Li-Li je svaki drugi dan servirala specijalno začinjeno jelo svojoj svekrvi. Sjećala se šta joj je gospodin Huang rekao kako da izbjegne sumnjičavost ljudi pa je kontrolisala svoju narav, bila je poslušna prema svojoj svekrvi i ophodila se prema njoj kao prema svojoj majci.

Nakon šest mjeseci cijela kućna atmosfera se promijenila.

Li-Li je naučila kako da kontroliše svoju narav toliko dobro da se čak nikad više nije ljutila ili bila nervozna. Nije imala čak ni jedan razlog za to od svoje svekrve tokom posljednjih šest mjeseci. Svekrva je djelovala puno nježnije, pa se obostrano slaganje zaista primjećivalo.

Njeno ponašanje prema Li-Li se promijenilo, počela je da voli svoju snahu kao svoju rođenu kćerku. Bez prestanka je pričala svojoj rodbini i prijateljicama kako je Li-Li najbolja snaha koju bi ikad poželjela. Li-Li i njena svekrva su se sada mnogo bolje ophodile jedna prema drugoj, baš kao majka i kćerka.

Muž joj je bio jako srećan vidjevši šta se događa u posljednje vrijeme.

Jednog dana, Li-Li je ponovo otišla kod gospodina Huanga i ponovo ga zamolila za pomoć:

„Dragi gospodine Huang, molim vas pomozite mi da spriječim otrov da ubije moju svekrvu! Ona je postala divna žena i volim je kao svoju majku. Ne želim da umre od otrova koji sam joj davala!”

Gospodin Huang se nasmješi i zavrti glavom

„Li-Li, nemoj ništa brinuti. Nikada ti nisam dao nikakav otrov. Čajevi su bili puni sastojaka namijenjenih da poboljšaju njeno zdravlje. Jedini otrov je bio otrov u tvojim mislima i ponašanju prema njoj, ali ni toga više nema, jer je tvoja ljubav prema njoj sve izmijenila.”



U Kini postoji poslovica:

Osoba koja voli druge je osoba koju drugi vole.

User avatar
Betty-B
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 549
Joined: 21 Oct 2010, 19:45
Location: Bihać
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Betty-B » 11 Dec 2010, 17:24

ja pročitala :kafa super post :ruke
Image

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Nela » 11 Dec 2010, 20:24

Imam i svekra i svekrvu i super se slažem s njima, to što sam se ja udala za njihovog sina oni gledaju kao da su dobili još jedno dijete i to je slučaj i sa mojom jetrvom, odnosno od muževog brata ženom (još žive u istoj kući)
Ne živimo sa njima ali bar dva puta sedmično smo kod njih.
I što mi je isto jako bitno on se slaže sa mojom mamom.

Eh sad što se tiče maminih sinova- to fakat zna biti veliki problem i onaj brak u kojem muškarac drži maminu suknju propada kad-tad i takvim je najbolje da se i drže mame, njima žena i ne treba. Moj bivši momak je bio taj tip i jedne prilike kad smo pričali o braku on kaže kako nikad ne bi otišao od mame i često smo umjesto izlaska znali otići kod njega da mu mama ne bude sama u kući (da je ne pojede baja valjda :laugh ) i hvala Bogu pa je ostao bivši, ali uglavnom i razišli smo zbog tih njegovih fix ideja o tročlanoj porodici gdje bi taj treći član bila njegova mati ali samo u svojstvu dirigenta :laugh
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests