Svekrva/punica

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by storm » 08 Oct 2015, 12:55

greeneyes wrote:Koliko god su svekrve krive, isto toliko su i njihovi sinovi krivi pa dopuštaju mnogo štošta svojim majkama.
egzakli :ok oni su ključni u tim odnosima
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Pasaga » 08 Oct 2015, 12:59

storm wrote:
greeneyes wrote:Koliko god su svekrve krive, isto toliko su i njihovi sinovi krivi pa dopuštaju mnogo štošta svojim majkama.
egzakli :ok oni su ključni u tim odnosima
Siroka tema je to...
Da bi dosli do nekih saznanja,pojasnjenja zasto je to tako
...treba proci barem par socioloskih teza i analizirat ih.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Biba » 08 Oct 2015, 13:01

Moja je mene optužila da sam ih sve uvračala i da ja mislim kako se ona švalera sa svojim sinom...sumnjala ja i da ja mutim sa svekrom...luda majke mi :pusi

Sjecam se da je jednom zamalo otrovala mog sina jer je badasta, i učila ga svirati ritam...žena totalno bez sluha...a bivši je uvijek govorio da je ona othranila troje djece i da sve zna..othranila 3 kurbetine...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Zagorka » 09 Oct 2015, 23:45

Dizem temu zbog ledene maksuz,da ne zachatava onu tamo ebala je svekrva :D.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Svekrve iz pakla

Post by Zagorka » 09 Oct 2015, 23:47

Pasaga wrote:
storm wrote:
greeneyes wrote:Koliko god su svekrve krive, isto toliko su i njihovi sinovi krivi pa dopuštaju mnogo štošta svojim majkama.
egzakli :ok oni su ključni u tim odnosima
Siroka tema je to...
Da bi dosli do nekih saznanja,pojasnjenja zasto je to tako
...treba proci barem par socioloskih teza i analizirat ih.
....
:maja :maja :maja :maja :maja

kad te ko hrakne,sjedni pa ga analiziraj,kad ti opsuje najdraze,isto tako.........analizu radi,nemoj hatoriti.........imas moju podrsku :jutarnja
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Ko je najstariji, kokoška, jaje, punica ili svekrva?

Post by Krokodil Behko » 10 Jan 2016, 10:04

Image
Svekrve i tašte… Od kad je uspostavljena institucija braka, uspostavljen je i vječiti rivalitet majki.

One ne vole naše, ali ni mi nismo ludi za njihovim. U najvećem broju slučajeva riječ je o pitanju kontrole, ali da li je to i jedino pitanje vječitog spora?

Kada bismo se zapitali koje od dva pitanja je starije, ono o kokoški i jajetu, ili ono ko je na koga više alergičan – mi na taštu ili ona na svekrvu, vjerovatno nikada ne bismo došli do traženog odgovora. U oba slučaja poletjele bi perke, a o broju polupanih jaja ovdje nećemo raspravljati…

Pitanje kontrole

Vjerovatno ste primjetili da majke ponekad umiju biti malo posesivne… Nemojmo ih kriviti. Fenomen se može pripisati, pa i nekom vidu profesionalne deformacije. Njihovo radno mjesto roditelja, odgajivača i vaspitača, definitivno je radno mjesto sa najdužim radnim stažom, što bi se reklo – od kolijevke, pa do groba… Logično, tokom tog radnog staža, postaju usko profilisane za sve najbolje odluke i izbore, u svom, a naročito u vašem životu, i jednostavno u njihove postupke ne treba sumnjati, jer majka zna najbolje… Barem one tako misle. Činjenica je da majke u svojoj savjetodavnoj ulozi ponekad pretjeraju i tada ste u problemu, prenosi Kurir.

Ko će koga…

Što se tašti tiče, naš problem je lako rješiv jer je muškarcima urođena ta opcija "ignore". Ova opcija se lako primjenjuje u većini svakodnevnih situacija – smarač koji davi o svojim Kazanova poduhvatima, zatim njeno trabunjanje o najnovijim cipelicama koje je vidjela na rasprodji.."ignore", njeno gunđanje sa tendencijom prerastanja u hronično zvocanje – "ignore", i na kraju jedno veliko "ignore" na svako taštino – zete, vidi, ja mislim… Međutim, što se žena tiče, rivalitet sa svekrvama poprima sasvim druge dimenzije. One imaju posla sa majkama njihovog muža, kojima mi, eto, dođemo – sinovi. A nema majke koja će u ruke nekoj tamo potpunoj strankinji dati svoje čedo tek tako. Strankinja će morati dobro da se pomuči da mu bude druga majka, mada realno, šta god da uradi ona to nikada neće biti, i draga svekrva će uvek imati jedno negodojuće Hmmm.. na sav trud svoje drage snaje.

Rješenje?

Rješenje – ne postoji. Pa šta mislite, zbog čega ova priča traje tako dugo? Ipak, moguća je jedna preventivna mjera, a to je bijeg od zajednice. Vi i vaša supruga započinjete novo poglavlje u svojim životima, osnovali ste svoju zajednicu koju činite vas dvoje plus djeca i zato, ako već imate problema sa uplitanjem stranih faktora, morate nastojati da svoju zajednicu učinite samo svojom. Majkama su posjete, naravno, dozvoljene, ali samo uz prethodnu najavu i zakazivanje posjete uz dostavu protokola posjete u pisanoj verziji.

(avaz)
online

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ko je najstariji, kokoška, jaje, punica ili svekrva?

Post by SPINERKA » 10 Jan 2016, 12:01

:hm

....ne objasnjen fenomen --da osoba zenskog pola moze biti --najgora svekrva, u isto vrijeme i najbolja punica.

...koji je to 'kliker' u glavi.
Image

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ko je najstariji, kokoška, jaje, punica ili svekrva?

Post by Zagorka » 10 Jan 2016, 18:46

Krokodil Behko wrote:
Image
Svekrve i tašte… Od kad je uspostavljena institucija braka, uspostavljen je i vječiti rivalitet majki.

One ne vole naše, ali ni mi nismo ludi za njihovim. U najvećem broju slučajeva riječ je o pitanju kontrole, ali da li je to i jedino pitanje vječitog spora?

Kada bismo se zapitali koje od dva pitanja je starije, ono o kokoški i jajetu, ili ono ko je na koga više alergičan – mi na taštu ili ona na svekrvu, vjerovatno nikada ne bismo došli do traženog odgovora. U oba slučaja poletjele bi perke, a o broju polupanih jaja ovdje nećemo raspravljati…

Pitanje kontrole

Vjerovatno ste primjetili da majke ponekad umiju biti malo posesivne… Nemojmo ih kriviti. Fenomen se može pripisati, pa i nekom vidu profesionalne deformacije. Njihovo radno mjesto roditelja, odgajivača i vaspitača, definitivno je radno mjesto sa najdužim radnim stažom, što bi se reklo – od kolijevke, pa do groba… Logično, tokom tog radnog staža, postaju usko profilisane za sve najbolje odluke i izbore, u svom, a naročito u vašem životu, i jednostavno u njihove postupke ne treba sumnjati, jer majka zna najbolje… Barem one tako misle. Činjenica je da majke u svojoj savjetodavnoj ulozi ponekad pretjeraju i tada ste u problemu
, prenosi Kurir.

Ko će koga…

Što se tašti tiče, naš problem je lako rješiv jer je muškarcima urođena ta opcija "ignore". Ova opcija se lako primjenjuje u većini svakodnevnih situacija – smarač koji davi o svojim Kazanova poduhvatima, zatim njeno trabunjanje o najnovijim cipelicama koje je vidjela na rasprodji.."ignore", njeno gunđanje sa tendencijom prerastanja u hronično zvocanje – "ignore", i na kraju jedno veliko "ignore" na svako taštino – zete, vidi, ja mislim… Međutim, što se žena tiče, rivalitet sa svekrvama poprima sasvim druge dimenzije. One imaju posla sa majkama njihovog muža, kojima mi, eto, dođemo – sinovi. A nema majke koja će u ruke nekoj tamo potpunoj strankinji dati svoje čedo tek tako. Strankinja će morati dobro da se pomuči da mu bude druga majka, mada realno, šta god da uradi ona to nikada neće biti, i draga svekrva će uvek imati jedno negodojuće Hmmm.. na sav trud svoje drage snaje.

Rješenje?

Rješenje – ne postoji. Pa šta mislite, zbog čega ova priča traje tako dugo? Ipak, moguća je jedna preventivna mjera, a to je bijeg od zajednice. Vi i vaša supruga započinjete novo poglavlje u svojim životima, osnovali ste svoju zajednicu koju činite vas dvoje plus djeca i zato, ako već imate problema sa uplitanjem stranih faktora, morate nastojati da svoju zajednicu učinite samo svojom. Majkama su posjete, naravno, dozvoljene, ali samo uz prethodnu najavu i zakazivanje posjete uz dostavu protokola posjete u pisanoj verziji.

(avaz)
To bi uglavnom bilo to...........ako neko u zivotu samo stavlja jesti djeci da jedu,kad vise ne bude potrebe za tim,ta osoba to ne moze podnijeti te puca po savovima i oplete po "krivcu"......nisu sve,ima i ok zena/svekrva..........tako cujem bar :D.

Ovo sto su zetovi uglavnom u boljim odnosima sa punicama,nego kcerke sa svekrvama,to je upravo zato sto su u svom,punica je gost,i to je svima jasno da ce kad popije kahvu otici.......nema ona tu sta pricati jer je on to stekao ili je to njegova babovina,pa tako bude svima jasno koje im je mjesto......a kad snaha ode ko izbjeglica bude.......nista tu nije njeno i nista je niko ne pita,pa je jasno da treba sutati,raditi i kimati glavom.........

eh,sad,ovi novi zetovi sto dodju zivjeti kod punice,pretpostavjam da se provedu ko snaha.......ko kad si na tudjem......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Ko je najstariji, kokoška, jaje, punica ili svekrva?

Post by Krokodil Behko » 10 Jan 2016, 18:57

Zagorka wrote:a kad snaha ode ko izbjeglica bude.......

:valja
:plavi

Ej, sad je u modi izraz imigrant. Moš mislit, mala se infiltrirala u kuću i još hoće
da ima prava ko svekrva :sok
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ko je najstariji, kokoška, jaje, punica ili svekrva?

Post by Zagorka » 10 Jan 2016, 19:09

Krokodil Behko wrote:
Zagorka wrote:a kad snaha ode ko izbjeglica bude.......

:valja
:plavi

Ej, sad je u modi izraz imigrant. Moš mislit, mala se infiltrirala u kuću i još hoće
da ima prava ko svekrva :sok
Tacku metnes iza prava :oo ..........a prije ko
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ko je najstariji, kokoška, jaje, punica ili svekrva?

Post by Biba » 12 Jan 2016, 11:25

Jaje je starije..a sta se tice svekrva..ima divnih a i gamadi...
I kokoš kad pilići odrastu tjera ih kljunom od sebe da se osamostale.
Najgore su one izuzetno posesivne. One ni prema svojim sinovima nisu dobre
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Ko je najstariji, kokoška, jaje, punica ili svekrva?

Post by Ideja » 12 Jan 2016, 11:31

Krokodil Behko wrote:Što se tašti tiče, naš problem je lako rješiv jer je muškarcima urođena ta opcija "ignore". Ova opcija se lako primjenjuje u većini svakodnevnih situacija – smarač koji davi o svojim Kazanova poduhvatima, zatim njeno trabunjanje o najnovijim cipelicama koje je vidjela na rasprodji.."ignore", njeno gunđanje sa tendencijom prerastanja u hronično zvocanje – "ignore", i na kraju jedno veliko "ignore" na svako taštino – zete, vidi, ja mislim… Međutim, što se žena tiče, rivalitet sa svekrvama poprima sasvim druge dimenzije. One imaju posla sa majkama njihovog muža, kojima mi, eto, dođemo – sinovi. A nema majke koja će u ruke nekoj tamo potpunoj strankinji dati svoje čedo tek tako. Strankinja će morati dobro da se pomuči da mu bude druga majka, mada realno, šta god da uradi ona to nikada neće biti, i draga svekrva će uvek imati jedno negodojuće Hmmm.. na sav trud svoje drage snaje.
:rol kad muškarac želi nešto objasniti

Teta Zagorka sve objasnila :respekt
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Ko je najstariji, kokoška, jaje, punica ili svekrva?

Post by Biba » 12 Jan 2016, 11:35

Nijedna normalna majka nije posesivna. To je bolest. Dobro poznajem neke takve. U stanju su bile čuda stvarati i izmišljati
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Chloe » 08 Sep 2016, 11:00

Upravo pripremamo uputnice i nalaze za redovnu kontrolu moje svekrve u KC u Sa.
Kao i uvijek, osjećam strah i nervozu od krajnjeg nalaza.
Naviru mi sjećanja svega što je herojski prošla (poput našeg @hojle),
ona je žena - zmaj, u momentu kad su je otpisivali ona se digla ... :love
Molim Allaha da bude sve ok.

Kad malo iščitam ovu temu,
ona je divna žena, majka, nana, svekrva ... :srce
zalužuje da se to zna ... :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Divlja_u_srcu » 08 Sep 2016, 11:04

Biće Chloe :pusa
Kao sto moja mama zna reci,,ako ima lijeka ima i vijeka, sve je u Allahovoj moći.
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

mehaning
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2458
Joined: 03 Jan 2016, 19:54
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by mehaning » 08 Sep 2016, 12:17

Moja nije baš jako puno starija od mene, tako da sluša... :cool

Za sada.. :hm

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Zagorka » 08 Sep 2016, 13:13

Hoce i ova chloe slagati :grana

Hopa ,mehaga :cool
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Chloe » 08 Sep 2016, 13:23

Zagorka wrote:Hoce i ova chloe slagati :grana

:sok

Zašto bih lagala? :klara ... Od kud ti to ... :cupka ... Zašto bih o tome lagala? :ljut

Zovem je mama. :cudi

:ccc
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by Zagorka » 08 Sep 2016, 13:24

:lala :lala

Pitacu ja Sebiju nasamo o tome :D.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Svekrva/punica

Post by greeneyes » 08 Sep 2016, 13:26

Svekrva pa još fina, draga i još je mlada cijeni i poštuje. Ma daaj :o




































:oo
Samo sabura

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests