Odgoj djeteta

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Salko » 15 Nov 2018, 13:01

storm wrote: 15 Nov 2018, 12:57
Chloe wrote: 15 Nov 2018, 12:24 :hm ... majka sam sina i dvije kćerke, svako mi je dijete drugačije, posebno i tako im pristupamo. a ova info me čak i naljuti malo ... :cudi
Drukčije su osobnosti ali tu prestaje svaka druga razlika...
Nešto je i do doba u kojem smo mi.. Koliko primijetim, ne odgajamo isto sa 25 i sa 35 recimo :hm
ma kod mene su tri sina u razmacima od po pet godina

svaki traži nešto svoje i sa svakim moram drugačije postupati....
Onaj traži razgovor, onaj traži strogoću onaj traži batine......

(primjera radi)
"ignorance is bliss"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by storm » 15 Nov 2018, 13:04

mad_max_ba wrote: 15 Nov 2018, 13:01
storm wrote: 15 Nov 2018, 12:57
Chloe wrote: 15 Nov 2018, 12:24 :hm ... majka sam sina i dvije kćerke, svako mi je dijete drugačije, posebno i tako im pristupamo. a ova info me čak i naljuti malo ... :cudi
Drukčije su osobnosti ali tu prestaje svaka druga razlika...
Nešto je i do doba u kojem smo mi.. Koliko primijetim, ne odgajamo isto sa 25 i sa 35 recimo :hm
ma kod mene su tri sina u razmacima od po pet godina

svaki traži nešto svoje i sa svakim moram drugačije postupati....
Onaj traži razgovor, onaj traži strogoću onaj traži batine......

(primjera radi)
Kojem najradije udovoljis :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Salko » 15 Nov 2018, 13:06

storm wrote: 15 Nov 2018, 13:04

Kojem najradije udovoljis :valja
ovom sa batinama
ne moram plaho filozofirat
:valja
"ignorance is bliss"

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Lanci » 15 Nov 2018, 13:08

Chloe wrote: 15 Nov 2018, 12:24 :hm ... majka sam sina i dvije kćerke, svako mi je dijete drugačije, posebno i tako im pristupamo. a ova info me čak i naljuti malo ... :cudi
Mislim da pretjeruju stvarno,istina je uvijek nekako da su zenska djeca vise razmazena nekako zele vise paznje nego muski,sve hoce ali nista da djele,kod mene kcerka je starija dva sina mladja,stvarno vise oko nje nekih obaveza I vise gledamo sve kako sta,dok od sinova manje neznam jeli to tako sto su ove godine njihove, mada nije velika razlika izmedju nje I starijeg sina ali definitivno da su zenska djeca uvijek vise zele i vise zahtjevaju.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Salko » 15 Nov 2018, 13:09

čupava
batina je iz raja izašla...
"ignorance is bliss"

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Salko » 15 Nov 2018, 13:10

čekaj ba

znam za najsicu i chloe da imaju troje

lanči nisam za tebe znao

imal nas još sa magičnim brojem 3?
"ignorance is bliss"

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Čupava » 15 Nov 2018, 13:11

mad_max_ba wrote: 15 Nov 2018, 13:09 čupava
batina je iz raja izašla...
Ma eto... ako može bez ... još bolje....
.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by storm » 15 Nov 2018, 13:12

Znam ja ali me veže moderatorska šutnja :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Salko » 15 Nov 2018, 13:12

Čupava wrote: 15 Nov 2018, 13:11
mad_max_ba wrote: 15 Nov 2018, 13:09 čupava
batina je iz raja izašla...
Ma eto... ako može bez ... još bolje....
to se koristi kao last resort ali se koristi...
"ignorance is bliss"

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Lanci » 15 Nov 2018, 13:13

mad_max_ba wrote: 15 Nov 2018, 13:10 čekaj ba

znam za najsicu i chloe da imaju troje

lanči nisam za tebe znao

imal nas još sa magičnim brojem 3?
Sad hajd znas😁kazu to je neparni broj😂😂
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Chloe » 15 Nov 2018, 13:15

mad_max_ba wrote: 15 Nov 2018, 13:01 ma kod mene su tri sina u razmacima od po pet godina

svaki traži nešto svoje i sa svakim moram drugačije postupati....
Onaj traži razgovor, onaj traži strogoću onaj traži batine......

(primjera radi)
:ok ... e to to ... a ista je ljubav, ista briga i za curice ili sina. Ne mogu ih odvajati.
Ono je nekad bilo greški kod odgoja muške djece, ne plači, budi jak, ti si muško, ne zagrliti ga, ne maziti :maja
i takav odgoj ostavi tragove na psihi djece, al' valjda smo to prevazišli , :hm bar mislim.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Znate li šta su "helikopter roditelji" i da li ste jedan od njih?

Post by Chloe » 15 Nov 2018, 13:23

storm wrote: 15 Nov 2018, 13:00 Družite se... Nemojte ovisnika napraviti :oo
Nekad mi se srce lomi ali neću... Neka okusi da život nema generalku..
I to treba, naravno, samo treba znati kad treba ostati doljedan a kad ipak popustiti. :hm
Ali ok, svi radimo u najboljim namjerama i sa puno ljubavi.

Zaista mi je najteži zadatak odgojiti djecu, a ujedno najljepši ... :inasab
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Salko » 15 Nov 2018, 13:33

Chloe wrote: 15 Nov 2018, 13:15

:ok ... e to to ... a ista je ljubav, ista briga i za curice ili sina. Ne mogu ih odvajati.
Ono je nekad bilo greški kod odgoja muške djece, ne plači, budi jak, ti si muško, ne zagrliti ga, ne maziti :maja
i takav odgoj ostavi tragove na psihi djece, al' valjda smo to prevazišli , :hm bar mislim.
ma nidže veze to muško budi jak vako nako..

ovaj veliki kad je imao 2-3 godine nije mogo zaspati bez da drži ruku moju ili drage, srednji sam po sebi takav da se ne voli mazit, primjera radi njegov poljubac je air kiss, ono kao air guitar :D. mali šta radi čim vidi da ko od nas sjedi eto ti ga u krilo šuljaj me (mazi me)....

sa velikim se i dan danas izgrlim i izljubim.....
srednji "šilo" je sad u fazi gdje me konstanto izaziva da se boxamo/gombamo i skačemo (pa nas mama ruži :oo a ja najgori od sve djece :D. )....
"ignorance is bliss"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by storm » 15 Nov 2018, 13:53

Al se kurcite s to troje djece...sutra ću otići na socijalno priznati još bar dvoje :auf

Šalim se... Svaka čast... Posao života :cool
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15352
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 644 times
Been thanked: 2120 times
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Laser » 15 Nov 2018, 14:23

Istraživanje iz uvodnog posta je za qrac. Čuvenog psihijatra odmah poslati na supervještačenje.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Socrates » 15 Nov 2018, 14:41

Ovo je neka feministička zamka.
. . . . . . . . .

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by navika » 15 Nov 2018, 14:42

mad_max_ba wrote: 15 Nov 2018, 13:33

ma nidže veze to muško budi jak vako nako..

ovaj veliki kad je imao 2-3 godine nije mogo zaspati bez da drži ruku moju ili drage, srednji sam po sebi takav da se ne voli mazit, primjera radi njegov poljubac je air kiss, ono kao air guitar :D. mali šta radi čim vidi da ko od nas sjedi eto ti ga u krilo šuljaj me (mazi me)....

sa velikim se i dan danas izgrlim i izljubim.....
srednji "šilo" je sad u fazi gdje me konstanto izaziva da se boxamo/gombamo i skačemo (pa nas mama ruži :oo a ja najgori od sve djece :D. )....
:D.

Nas, prvo je dojio duze od dvije godine, sto samo po sebi znaci zaspati uz mamu, a onda se je tri naredne igrao sa maminim pupkom dok ne zaspi. Babi je uzalud pokusavao da nekad uskoci na mamino mjesto, njegov stomak je jednostavno bio ruzan i dlakav :hihi
Pet narednih godina mami je njega milovala (mi smo to zvali komesanje) po glavi i ledjima. I njoj je sve bilo zadovoljstvo, osim jedan put - bili smo na kampovanju i hodali smo sumskim puticem nekih 3-4 milje. On je radosno preskakao svaki kamencic i potocic, da bi na kraju puta zaspao. Neko ga je morao nositi nazad do kamp lokacije. Pogodite ko je to bio... Babi se je zadovoljno smjesko :roll

Sa deset godina uselili smo u novu kucu i dobio je potpuno novu spavacu sobu. Cvrsto je odlucio da svima pokaze i dokaze da on nije, kako se u kuci vjeruje, mama`s boy.

I jeste, dokazao je. Ali sad sa 16 godina, ponovo se ujutro, pogotovo od kako je zastudilo, prije spremanja uvuce na kratko mami pod jorgan. Maza, reci ce mozda neko. I jeste, ali ta maze pored skole (8 sati dnevno) i radi 20-30 sati sedmicno, finansira svoje odijevanje i obuvanje, placa svoj mac i smart watch, placa svoje i sekine kafe i ruckove. Doduse seku je lahko hraniti od kako je otisla u vegetarijance.
Mami i babi ubace opet koji dolar u novcanik, zlu ne trebalo :)

A snaga, seka je njezna i krhka, nju bi sve bolilo, pa nju mozes izgnjaviti samo jastukom. Mami svako malo treba pokazti snagu - zagrliti je i pri tom je podici sa poda, manje ce nabrajati kako treba jesti zdravu i samo zdravu hranu, e jedino se jos babi kofrci. Pa jos uvijk mu ne mozes prevaliti ruku, jos uvijk je jaci.

Nisam ni citala sta pise u uvodnom textu. Djecu ne upropascuje ljubav, vec nedostatak discipline.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Chloe » 15 Nov 2018, 14:50

mad_max_ba wrote: 15 Nov 2018, 13:33
Chloe wrote: 15 Nov 2018, 13:15

:ok ... e to to ... a ista je ljubav, ista briga i za curice ili sina. Ne mogu ih odvajati.
Ono je nekad bilo greški kod odgoja muške djece, ne plači, budi jak, ti si muško, ne zagrliti ga, ne maziti :maja
i takav odgoj ostavi tragove na psihi djece, al' valjda smo to prevazišli , :hm bar mislim.
ma nidže veze to muško budi jak vako nako..

ovaj veliki kad je imao 2-3 godine nije mogo zaspati bez da drži ruku moju ili drage, srednji sam po sebi takav da se ne voli mazit, primjera radi njegov poljubac je air kiss, ono kao air guitar :D. mali šta radi čim vidi da ko od nas sjedi eto ti ga u krilo šuljaj me (mazi me)....

sa velikim se i dan danas izgrlim i izljubim.....
srednji "šilo" je sad u fazi gdje me konstanto izaziva da se boxamo/gombamo i skačemo (pa nas mama ruži :oo a ja najgori od sve djece :D. )....

:lupa malecka je maza mazava ... takva je jednostavno, nasmijana i mazava, još najmlađa ... :cudi

:ok

Nek' su živi i zdravi ... svačiji pa i naši kinderi .... :D
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Nice try » 16 Nov 2018, 16:10

Ne mogu da dokučim zašto bi spol djeteta igrao neku ulogu u težini ili lakoći odgajanja :hm
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Salko
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26742
Joined: 25 Sep 2018, 14:23
Location: Tamni Vilajet
Mood:
Status: Offline

Re: Zašto je teže odgajati mušku djecu: Ugledni neuropsiholog daje četiri važna savjeta roditeljima

Post by Salko » 16 Nov 2018, 16:14

Nice try wrote: 16 Nov 2018, 16:10 Ne mogu da dokučim zašto bi spol djeteta igrao neku ulogu u težini ili lakoći odgajanja :hm
pa vidi
u dubokim tajnama psihologije odgoja, izgleda da je jako bitno da li je pojeO ili pojelA
"ignorance is bliss"

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests