Jedan život - jedan partner

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by STrendzer » 21 Jun 2013, 08:38

Melek wrote:
Luna. wrote:ja bi zbog djece i zbog ljubavi svasta trpila... ali djeca narastu, pocnu jedno zivjet svoj zivot i zbog cega onda trpit ako nema ljubavi
Da, sve to stoji. I mozda se sve to i desi jednog dana kad djeca odlete iz gnijezda.. Samo kako covjek gleda na svoju proslost? Tvoja proslost je tvoj zivot koji je ostavljen iza tebe. Zivot se zivi samo jednom. Gorak je ojecaj kad svoj zivot vidis kao promasaj.

S druge strane, recimo i da se odlucim na taj korak. Sta dalje? Kakav ambis ceka dalje? U redu je, ne volim ali i ne mrzim.

Status quo. Gorki status quo. Mislim ipak da je to najbolje.. Previse toga je isprepleteno da bi sad navalio da odmotavam to klupko.
svaka cast druze iskren si ali i mozes to ovdje biti ako zelis jer je ovo ipak samo forum....vrlo dobro te razumijem,mozda cak i predobro, ali to uopste nije bitno,bitno je da ti nista pametno ne mogu reci u smislu da ti dadnem neku eventualnu pametnu ideju,ja to ne znam...ali nemoj se sikirat puno,ne izvire bas neka sreca vecini ljudi kad otvore dusu i pocnu pricat sta ih muci,cak ni iz onih koji tako srcano i zdusno daju savjete ili se sazalijevaju nad tudjom sudbinom..ko fol!..samo sto si ti otvoreniji i iskreniji od vecine..

Ruana
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Ruana » 21 Jun 2013, 08:45

Momci!!!!
[ytube][/ytube]

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Peggy Sue » 21 Jun 2013, 08:49

Melek wrote:
Luna. wrote:ja bi zbog djece i zbog ljubavi svasta trpila... ali djeca narastu, pocnu jedno zivjet svoj zivot i zbog cega onda trpit ako nema ljubavi
Da, sve to stoji. I mozda se sve to i desi jednog dana kad djeca odlete iz gnijezda.. Samo kako covjek gleda na svoju proslost? Tvoja proslost je tvoj zivot koji je ostavljen iza tebe. Zivot se zivi samo jednom. Gorak je ojecaj kad svoj zivot vidis kao promasaj.

S druge strane, recimo i da se odlucim na taj korak. Sta dalje? Kakav ambis ceka dalje? U redu je, ne volim ali i ne mrzim.

Status quo. Gorki status quo. Mislim ipak da je to najbolje.. Previse toga je isprepleteno da bi sad navalio da odmotavam to klupko.

Čudnu bih ja priču mogla ispričati upravo na ovu temu. I baš iz te čudne priče naučih da drugome u ovim situacijama ne možeš dati savjet, niti im reći nešto što im već milion puta kroz glavu nije prošlo. Toliko opcija, toliko mogućnosti, a opet si ukopan na jednom mjestu.. Dobro znam kako to hoda, vjeruj mi...

Ni ja ne volim ovakve teme, jer bi jedan post, kad bih ga napisala ono iz srca, imao 4 stranice i kubik emocija.

Možda samo... Moram da se složim s ovom posljednjom rečenicom.. tj cijelim pasusom... Tako se pokazalo u ovoj mojoj priči... Joj, kako mi dodje da zalozim dugačak post... Uh... Melek, nekad ni ta "monotonija" nije toliko loša... Znam da ćeš razumjeti šta želim da ti kažem... Sretno!
Image

Ruana
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Ruana » 21 Jun 2013, 10:21

camargue wrote:
Melek wrote:
Luna. wrote:ja bi zbog djece i zbog ljubavi svasta trpila... ali djeca narastu, pocnu jedno zivjet svoj zivot i zbog cega onda trpit ako nema ljubavi
Da, sve to stoji. I mozda se sve to i desi jednog dana kad djeca odlete iz gnijezda.. Samo kako covjek gleda na svoju proslost? Tvoja proslost je tvoj zivot koji je ostavljen iza tebe. Zivot se zivi samo jednom. Gorak je ojecaj kad svoj zivot vidis kao promasaj.

S druge strane, recimo i da se odlucim na taj korak. Sta dalje? Kakav ambis ceka dalje? U redu je, ne volim ali i ne mrzim.

Status quo. Gorki status quo. Mislim ipak da je to najbolje.. Previse toga je isprepleteno da bi sad navalio da odmotavam to klupko.
svaka cast druze iskren si ali i mozes to ovdje biti ako zelis jer je ovo ipak samo forum....vrlo dobro te razumijem,mozda cak i predobro, ali to uopste nije bitno,bitno je da ti nista pametno ne mogu reci u smislu da ti dadnem neku eventualnu pametnu ideju,ja to ne znam...ali nemoj se sikirat puno,ne izvire bas neka sreca vecini ljudi kad otvore dusu i pocnu pricat sta ih muci,cak ni iz onih koji tako srcano i zdusno daju savjete ili se sazalijevaju nad tudjom sudbinom..ko fol!..samo sto si ti otvoreniji i iskreniji od vecine..
Tacno je da svi imamo problema, ali problemi ne znace i brak bez ljubavi. I u drustvu kad sjedis osjetis ke te neko ne podnosi a rijetko mozemo sakrit kad i mi nekog ne podnosimo. Zamísli sada kakav glumac, lazov i kukavica moras biti pa 20 godina glumis i lazes. Ne kontam zenu koja to ne primjeti a jos vise onu koja primjeti a po cijenu mahale i lakseg zivota trpi. A djeca su samo izgovor.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Luna. » 21 Jun 2013, 10:55

ne znam melek, koliko je to tvoje sto ne volis zenu.. koji je intenzitet...
i sta mislis, kako bi tvoja zena reagovala kad bi joj reko da se zelis rastat.. nemoras joj reci da je ne volis. bolje nesto u tom smislu da bi trenutno radio zivio sam. nekako da pokusas ne povrijedit je... u smislu da ostanete bliski, jer ipak ste toliko godina prozivjeli skupa...
imam u blizem okruzenju vidjeti primjer, gdje covjek zenu ne voli... djeca su vec osnovala svoje familije i njih dvoje zive sami.. ona je bolesna a on nju sad ne moze ocima gledat...

pitanje je isto tako, sta ti zelis... mozda ti mislis da je ne volis.. mozda kad bi otiso od nje, vidio bi da ljubav bas i nije prosla...
i interesuje me bas,koliko vas dvoje uopste razgovarate, koliko ste bliski?
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Katja » 21 Jun 2013, 11:05

Ne postoji žena na ovom svijetu koja ne zna primijetiti da li je čovjek s kojim živi voli ili ne voli. :djed

Muškaraca već ima... :ooo

Ruana
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Ruana » 21 Jun 2013, 11:13

Katja wrote:Ne postoji žena na ovom svijetu koja ne zna primijetiti da li je čovjek s kojim živi voli ili ne voli. :djed

Muškaraca već ima... :ooo
Tako je. :pusa

Ruana
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Ruana » 21 Jun 2013, 11:17

Luna. wrote:ne znam melek, koliko je to tvoje sto ne volis zenu.. koji je intenzitet...
i sta mislis, kako bi tvoja zena reagovala kad bi joj reko da se zelis rastat.. nemoras joj reci da je ne volis. bolje nesto u tom smislu da bi trenutno radio zivio sam. nekako da pokusas ne povrijedit je... u smislu da ostanete bliski, jer ipak ste toliko godina prozivjeli skupa...
imam u blizem okruzenju vidjeti primjer, gdje covjek zenu ne voli... djeca su vec osnovala svoje familije i njih dvoje zive sami.. ona je bolesna a on nju sad ne moze ocima gledat...

pitanje je isto tako, sta ti zelis... mozda ti mislis da je ne volis.. mozda kad bi otiso od nje, vidio bi da ljubav bas i nije prosla...
i interesuje me bas,koliko vas dvoje uopste razgovarate, koliko ste bliski?
Pa vidis da kaze da je ozenio silom prilika. Znaci nije je nikad volio, a ako je ozenio iz neke koristi, e onda dabogda jos jedan zivot sa njom prozivio.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Veca » 21 Jun 2013, 11:43

Ruana wrote:
camargue wrote:
Melek wrote:
Luna. wrote:ja bi zbog djece i zbog ljubavi svasta trpila... ali djeca narastu, pocnu jedno zivjet svoj zivot i zbog cega onda trpit ako nema ljubavi
Da, sve to stoji. I mozda se sve to i desi jednog dana kad djeca odlete iz gnijezda.. Samo kako covjek gleda na svoju proslost? Tvoja proslost je tvoj zivot koji je ostavljen iza tebe. Zivot se zivi samo jednom. Gorak je ojecaj kad svoj zivot vidis kao promasaj.

S druge strane, recimo i da se odlucim na taj korak. Sta dalje? Kakav ambis ceka dalje? U redu je, ne volim ali i ne mrzim.

Status quo. Gorki status quo. Mislim ipak da je to najbolje.. Previse toga je isprepleteno da bi sad navalio da odmotavam to klupko.
svaka cast druze iskren si ali i mozes to ovdje biti ako zelis jer je ovo ipak samo forum....vrlo dobro te razumijem,mozda cak i predobro, ali to uopste nije bitno,bitno je da ti nista pametno ne mogu reci u smislu da ti dadnem neku eventualnu pametnu ideju,ja to ne znam...ali nemoj se sikirat puno,ne izvire bas neka sreca vecini ljudi kad otvore dusu i pocnu pricat sta ih muci,cak ni iz onih koji tako srcano i zdusno daju savjete ili se sazalijevaju nad tudjom sudbinom..ko fol!..samo sto si ti otvoreniji i iskreniji od vecine..
Tacno je da svi imamo problema, ali problemi ne znace i brak bez ljubavi. I u drustvu kad sjedis osjetis ke te neko ne podnosi a rijetko mozemo sakrit kad i mi nekog ne podnosimo. Zamísli sada kakav glumac, lazov i kukavica moras biti pa 20 godina glumis i lazes. Ne kontam zenu koja to ne primjeti a jos vise onu koja primjeti a po cijenu mahale i lakseg zivota trpi. A djeca su samo izgovor.
...Ruana,aferim! :aplauzz

...al' onaj burek moze ukakit stvar! :ljut ...on kofol,zna sve :ljut ...niko ovdje nije iskren?! ...samo je burek iskren!...jest' al' u kur.u mome! :ljut
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Veca » 21 Jun 2013, 11:46

Luna. wrote:ne znam melek, koliko je to tvoje sto ne volis zenu.. koji je intenzitet...
i sta mislis, kako bi tvoja zena reagovala kad bi joj reko da se zelis rastat.. nemoras joj reci da je ne volis. bolje nesto u tom smislu da bi trenutno radio zivio sam. nekako da pokusas ne povrijedit je... u smislu da ostanete bliski, jer ipak ste toliko godina prozivjeli skupa...
imam u blizem okruzenju vidjeti primjer, gdje covjek zenu ne voli... djeca su vec osnovala svoje familije i njih dvoje zive sami.. ona je bolesna a on nju sad ne moze ocima gledat...

pitanje je isto tako, sta ti zelis... mozda ti mislis da je ne volis.. mozda kad bi otiso od nje, vidio bi da ljubav bas i nije prosla...
i interesuje me bas,koliko vas dvoje uopste razgovarate, koliko ste bliski?


...de bona,Luno! ...muskarci to mogu raditi zato sto na to gledaju racionalno...znaci,samo glave sudjeluju u tome...zene su emocionalna stvorenja...nebo i zemlja!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by bubica » 21 Jun 2013, 11:48

Ipak mi jedno nije jasno, ok ako zene budu silom udate a zasto muskarci. Haj nema veze, i ne trebam znati sve stvari. Mozda je ovo i blef tema
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Veca » 21 Jun 2013, 11:53

...valahi,mislim :hm ...grehota je od boga,oba zivota!...kako vidim,slicno smo dozivjeli...samo karakteri nam nisu slicni...ja nisam mogla a ni htjela da zavaravam ni sebe,a ni njega!...tema je teska k'o olovo! :tuga
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Dust » 21 Jun 2013, 11:54

Kako ne mogu bubo i muskarci? Pa imas ih koliko hoces, koji su u braku zbog roditelja, tradicije, imetka.... natjerani uz obavezno "zavoljecete se s vremenom".
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Veca » 21 Jun 2013, 11:55

...nemoj ga bona,Ruana kleti,dosta mu je to,sto ima!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by bubica » 21 Jun 2013, 11:57

Dust wrote:Kako ne mogu bubo i muskarci? Pa imas ih koliko hoces, koji su u braku zbog roditelja, tradicije, imetka.... natjerani uz obavezno "zavoljecete se s vremenom".
prije 20 god, ratno doba. hmmmm nasilje nad nasiljem , gluho bilo.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Julia-Klara » 21 Jun 2013, 12:02

Mozda je do mene,ali zivjeti s nekim ispod istog krova, dijeliti sve, glumiti sretnu porodicu pred djecom ali i svima ostalima, a ne voljeti tu osobu, ne zeljeti biti tu kraj nje, znaci prisiljavati sebe da "jedes ono sto ne volis" (bukvalno receno), to ne razumijem, pa cak ni kad su u pitanju djeca.
Brak, cak i onaj fiktivni,nije rjesenje da se djeca sacuvaju problema, ili d anjima bude dobro. Djeca vremenom vide i sojete da nesto ne stima, i ne moze mi neko reci da ce im vremenom biti normalno da mama i tata spavaju o odvojenim krevetima, ne idu zajendo na odmore, vecere, ne komuniciraju ljubazno jedno s drugim.
Moje misljenje o tome je mislim poznato-svako na svoju stranu. Ako je roditlejima stalo do djece onda ce se truditi da im bude dobro, da dobijaju dovoljno ljubavi i paznje cak i ako su razdvojeni.Jer, nije ljubav kad su oboje u kuci, mama kuha, otac gleda tv, a dijete se samo igra... Ili jos gore da se ima neko "sa strane". Postenije je otvoriti karte, reci sta ne stima, pa svako na svoju stranu. I mirna Bosna.

Jedan partner da-ako je to "to". U protivnom se trazi dok ne naidje pravi/a
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Ruana
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Ruana » 21 Jun 2013, 12:17

Veca wrote:...nemoj ga bona,Ruana kleti,dosta mu je to,sto ima!
Znas sta ja razumijen u Afganistanu nazor zivjeti, ali kod nas NE. A ako neko iz koristi zivi sa nekim radi para ilh. Papira onda mi ga nije zao
I da burek pogresno ne razumije da se ja hvalim mojim brakom, ne cvjetaju nikome ruze pa ni meni, i ja nekad Allahu zahvaljujem sto je posjedovanje oruzja ovdje nezakonito inace bi bilo mrtav makar 3 put dnevno.
Ali definitivno ne zivim u braku bez ljubavi i znam da je obostrana.
I mrzim kad neko predstavlja sebe kao jadnika ili zrtvu a nista ne preuzima da to promjeni.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by bubica » 21 Jun 2013, 12:19

Jedan nas stalni gost u restoranu je ozenjen rumunkom. Imamo ono fakat prijateljski odnos. Kada sam ih prvi put vidjela mislila sam kako nikako ne pasu jedno uz drugo, ali hajd nejse. Imaju blizance od 5 god. Prije dok su skupa dolazili sta god je on porucio za jesti ili piti ona je uvijek njega ispravljala, nemoj veliku porciju necega uzmi malu, nemoj veliko 0,5 pivo uzmi 0,3 i tako uvijek. Od pocetka ove godine on dolazi sam, ili jako rijetko sa djecom. Vec sam se potajno pitala sta ne stima. Nekuu noc je on opet bio u pripitom stanju, imao je iphone otvoren an stolu, jbga oci same lete da pogledaju, vidim sms za neku zensku osobu koje nije njegova zena, pise: baby, ja te zaista volim ali nemoj da komplikujes stvari, ionako je dovoljno kompikovano. :sok Poceo je u neobicajno doba da dodje na pivo, dva, tri, preksinoc je doso popio pivo i zamalo zaspo na stolici, jedan drugi gost ga je usput pokupio da idu kuci. Ja sma odmah za njima zatvorila i posla kuci, elem sretnem tog tipa u sasvim drugom kraju svijeta gdje uopste ne stanuje, :hm. Ipak znaci je istina sto je jedan gost rekao: On ne spava vise kod kuce, samo dodje ponekad.
Da ne duljim inace ce te do navece citati ( ako citate) . Sinoc ja otisla do rest po nesto i zateknem tu sretnu famili, on otisao negdje sta ja znam a ona hoda za djecom koja se vani igraju i uopste ne trebaju nanny da ih cuva. Onda je dosla i sjela kod mene , naravno kao i uvijek obucena kao lahka roba, haljinica haman se dupe vidi. ( za nas navika), onda je doso i on od tudena gdje je bio, ona ga tjera da ide platiti pa da idu kuci dijeca moraju u krevet, a on udje unutra pa izlazi vani sa pivom u ruci. :hm to se prije nikada nije smjelo dogoditi. Onda joj je saopstio da treba pod hitno do grada jer je kod nekoga pukla vodovodna cijev :oo . Vjerovatno kod one "baby" . joj sto kontam. Uglavno se pokupise i odose. On ce vjerovatno nastaviti dolaziti a ona, ona ???
Kad malo bolje razmislim, ja sam njega nedavno pitala zasto njegove supruge vishe nema da dodje, da li nesto nije bilo ok? On kaze, nemam pojma...joj jes sve komplicirano
siromah nema sta a bogatas nema kad

Ruana
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Ruana » 21 Jun 2013, 12:27

Jos malo pocet ce dolaziti sa baby i sigurno mu nece kvocat sta ce jesti.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Jedan život - jedan partner

Post by Peggy Sue » 21 Jun 2013, 12:28

Da, bubice.. sve je mnogo komplicirano za citati, a pogotovo ljudima kojima je takva sudbina dodjiljena. Jako je opasno za nas da kritikujemo, pametujemo, osudjujemo.. Ja jedino molim Boga da se nikom to ne desi.. Jer tad se i razmisljanja promijene i stavovi i odluke i nestane te "hrabrosti" . ja bih ovo, ja bih ono.. Ma nista mi ne bismo...
Image

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests