I sretni parovi se svađaju

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

I sretni parovi se svađaju

Post by komsija » 01 Jul 2012, 13:13

Tko kaže da su sretni parovi oni koji se ne svađaju međusobno i nisu ljubomorni?!

Sretni parovi su oni koji znaju kako izaći na kraj s ljubomorom. Mala količina je čak poželjna i dobrodošla jer tako pokazujete da cijenite ono što imate. Bitno je da se ljubomora ne pretvori u agresivnost.

Također, važno je znati se svađati. Nesuglasice se moraju riješiti, ali pri tome nije potrebno kritizirati, optuživati i vrijeđati. Naravno da možete reći što vam smeta, ne treba sve držati u sebi, durenje i ne pričanje po nekoliko dana ne treba dopustiti.

Kada se pomirite i oprostite partneru nemojte mu to nabijati na nos 20 puta dnevno. Ako se on stvarno pokajao i ne ponavlja grešku, zaslužio je da je i vi zaboravite. Ako se stalno budete vraćali na jednu te istu temu, imat ćete osjećaj da se problematična situacija ponavlja.

Još je važno zapamtiti da ne postoji savršen partner za vas ni za bilo koga drugog.

Svi su ljudi različiti i ako želimo izgraditi kvalitetan odnos s drugom osobom moramo biti spremni na kompromise. Nečega se vi morate odreći, a nečega partner. Situaciju morate prihvatiti onakvu kakva jest i možete je pokušavati popraviti, ali ne očekujte savršenstvo. Prisjetite se riječi koje ste već odavno zaboravili poput razumijevanje, poštivanje i tolerancija.

Pretpostavimo li da su nadmetanje, rivalstvo, uvjeravanja i rasprave u ljudskoj prirodi, ipak se ponekad upitamo gdje je razlika između normalnih svađa i onih nepremostivih?!

Granicu je poprilično lako odrediti. Ako ste u vezi s osobom koju volite i niste spremni izbaciti je iz svog života, tada su svađe još uvijek na normalnoj razini. Ali ako osjećate da svađe prerastaju u zlostavljanje ili da vam je jednostavno dosta takvog odnosa vjerojatno vam treba novi partner.

Mogu li se zaista ljudi složiti s tim da se ne slažu?!

U savršenom svijetu možda, ali za većinu parova, u praksi, vrlo teško. Ipak, postoji nada. Ali ako se potajno nadate da ćete promijeniti partnerovo mišljenje prije ili kasnije neslaganje će postati nepremostivo.

cover
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

france
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by france » 01 Jul 2012, 14:40

eih,vecina parova koji se ne svadaju dode kraj,i to vrlo brzo,nema ljubomore nema ni ljubavi.ali to oko slaganja i prihvacanja,lahko je prihvatiti,ali tesko je ako nemaju o cemu pricati jednostavno kad nemaju zajednicke teme.ima jedan slucaj,to sto si reko jednu gresku nabija na nos mjesecima,to je problem,ljudi su uglavnom sitnicavi pa je to problem i u vazama,ali ako nema svade ili ljubomore to ti nece dugo trajati,sigurno

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by Zagorka » 02 Jul 2012, 17:50

Svasta pa normalno je da se posvadjaju,materom se posvadja covjek,djetetom :cudi

Naidje jednom los dan,nervozan,druga strana pogresnu rijec i bum....ali kad ima ljubavi,sve je to nevazno.....
To je dio zivota,poneko zvocanje ili tu i tamo svadja,ali ako nije cesto i nije zbog bitnih razloga......
Imala sam rodicu,hodala je dvije godine s momkom,nikad nisu ni malu prepirku imali,kao savrseno,da bi on jednu noc dosao i rekao da mu je ta veza monotona,dosadila i otisao.......dugo joj je trebalo da skuzi da se nece vratiti :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by nezaboravna » 02 Jul 2012, 17:59

Ko se nikad nije posvadjao laze,nadze se uvijek nesto ali to ne mora bit razlog razvoda ili da ne pricaju :D
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by gejsha » 02 Jul 2012, 18:06

Meni je rodica pričala da se nikada nije posvađala sa svojim momkom. Sada su u braku, čeka bebu i ne znam da li je i ostalo tako, ali ja joj nekako vjerujem. Oboje su mirni po prirodi i možda se zaista nikada nisu posvađali. Mada je to rijetkost.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by nezaboravna » 02 Jul 2012, 18:16

gejsha wrote:Meni je rodica pričala da se nikada nije posvađala sa svojim momkom. Sada su u braku, čeka bebu i ne znam da li je i ostalo tako, ali ja joj nekako vjerujem. Oboje su mirni po prirodi i možda se zaista nikada nisu posvađali. Mada je to rijetkost.
Svasta moguce ali ja mislim da je teze kad sutis ne reagujes,kad u sebi skupljas ipak puknes kad tad :D. :D. Sto se tice rod.sacekaj par god. mozda i ne bude bas tako. :D
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by Calla » 03 Jul 2012, 13:34

sinoc ,,kad ga nisam slomilaaa:))))) :lup
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by gejsha » 03 Jul 2012, 13:52

nezaboravna wrote:
gejsha wrote:Meni je rodica pričala da se nikada nije posvađala sa svojim momkom. Sada su u braku, čeka bebu i ne znam da li je i ostalo tako, ali ja joj nekako vjerujem. Oboje su mirni po prirodi i možda se zaista nikada nisu posvađali. Mada je to rijetkost.
Svasta moguce ali ja mislim da je teze kad sutis ne reagujes,kad u sebi skupljas ipak puknes kad tad :D. :D. Sto se tice rod.sacekaj par god. mozda i ne bude bas tako. :D
Ne znam, ali ja im želim sve najljepše.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
evergreen
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 490
Joined: 03 Oct 2011, 11:34
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by evergreen » 03 Jul 2012, 15:32

Dobro je sve dok se ne prijeđe neka granica u svađi, iza koje, i nakon pomirenja, ništa više nije isto.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by Calla » 03 Jul 2012, 15:58

evergreen wrote:Dobro je sve dok se ne prijeđe neka granica u svađi, iza koje, i nakon pomirenja, ništa više nije isto.
a zamisli ovu nasu scenu od sinoc,,
slomim ga rjecima trebalo je nesto odraditi oko kuce
i on se smiluje (cuj,smiluje pa to je obaveza koja nas se tice bez pregovaranja)
da ocisti kisnirezervoar 7.000l vode do kraja upravo onako kako sam zamisljala da treba da bude ,,
danas sam ga tri puta zvala na posao i ljubila mu one vlazne ruke kojima je ispuljao prljavu vodu sa dna i kazem mu iskreno da me sinoc jako lose posevio tako da danas svako sedam min mislim na njeg i sex:hm ,,
:123
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by Major » 03 Jul 2012, 16:11

Callaclassicgirl wrote:
evergreen wrote:Dobro je sve dok se ne prijeđe neka granica u svađi, iza koje, i nakon pomirenja, ništa više nije isto.
a zamisli ovu nasu scenu od sinoc,,
slomim ga rjecima trebalo je nesto odraditi oko kuce
i on se smiluje (cuj,smiluje pa to je obaveza koja nas se tice bez pregovaranja)
da ocisti kisnirezervoar 7.000l vode do kraja upravo onako kako sam zamisljala da treba da bude ,,
danas sam ga tri puta zvala na posao i ljubila mu one vlazne ruke kojima je ispuljao prljavu vodu sa dna i kazem mu iskreno da me sinoc jako lose posevio tako da danas svako sedam min mislim na njeg i sex:hm ,,
:123
Eh, polako sada i nemoj odmah da buknes,odahni malo.
pa ti ces draga Calla tvog finog muzica totalno shebati, on na tvoju zalost ne dozivi duboku starost.
Hem si ga ukokala u tu silnu bacvu...heeeeej 7.000 l vode, pa to je cijeli bazen.
Ja u basti imam 5 bacvica po 210 l...e zamislim si sada imati takvih 35 bacvi, potopio bi mahalu sa tolikom vodom,
al moram priznati, kod nas cesto i kisa pada.

I onda povrh toga ti ocekujes posle one cistaze kacurine da on na tebi orgija, ma daj, nije ni cudo posle jurnjave po kaci
da si ti ostala nesredjena, ne bas dobro hebana....

Ne hateri mi Calla....al tako ti je, budi malo ljubaznija prema njemu kada ti je tako fin...joj ove zene, nikada im nije dosta. :klanja
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by Calla » 03 Jul 2012, 16:23

Major wrote:
Callaclassicgirl wrote:
evergreen wrote:Dobro je sve dok se ne prijeđe neka granica u svađi, iza koje, i nakon pomirenja, ništa više nije isto.
a zamisli ovu nasu scenu od sinoc,,
slomim ga rjecima trebalo je nesto odraditi oko kuce
i on se smiluje (cuj,smiluje pa to je obaveza koja nas se tice bez pregovaranja)
da ocisti kisnirezervoar 7.000l vode do kraja upravo onako kako sam zamisljala da treba da bude ,,
danas sam ga tri puta zvala na posao i ljubila mu one vlazne ruke kojima je ispuljao prljavu vodu sa dna i kazem mu iskreno da me sinoc jako lose posevio tako da danas svako sedam min mislim na njeg i sex:hm ,,
:123
Eh, polako sada i nemoj odmah da buknes,odahni malo.
pa ti ces draga Calla tvog finog muzica totalno shebati, on na tvoju zalost ne dozivi duboku starost.
Hem si ga ukokala u tu silnu bacvu...heeeeej 7.000 l vode, pa to je cijeli bazen.
Ja u basti imam 5 bacvica po 210 l...e zamislim si sada imati takvih 35 bacvi, potopio bi mahalu sa tolikom vodom,
al moram priznati, kod nas cesto i kisa pada.

I onda povrh toga ti ocekujes posle one cistaze kacurine da on na tebi orgija, ma daj, nije ni cudo posle jurnjave po kaci
da si ti ostala nesredjena, ne bas dobro hebana....

Ne hateri mi Calla....al tako ti je, budi malo ljubaznija prema njemu kada ti je tako fin...joj ove zene, nikada im nije dosta. :klanja
hhhahaah..Major ma ti si meni car careva,
,imponirao si mi upravo sa tom muskom solidarnoscu ,(uvjek muskarac muskoga brani)
,ee upravo u ovim mracnim bracnim svadama ili vodama (obaveze ,,kuca dvoriste ,garaze ciscenje travnjaka )mozemo pretjerivati sa tim bracnim svadama oko nicega
(praistorijska vjestica na cas proradi u nama zenama i izazove nas na tanak led
ih kako bih ja tu vjesticu u meni ukokala samo da znas, al ne ide)

naravno da se znam dubokonaknadno izvinuti kada vidim da sam pretjerala (a nije da nisam ) :lud
tebi :ljub
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by Zagorka » 04 Jul 2012, 22:44

gejsha wrote:Meni je rodica pričala da se nikada nije posvađala sa svojim momkom. Sada su u braku, čeka bebu i ne znam da li je i ostalo tako, ali ja joj nekako vjerujem. Oboje su mirni po prirodi i možda se zaista nikada nisu posvađali. Mada je to rijetkost.
...svasta ima,pa je i to moguće.....ali to ne znaci da su sretniji od ovih sto povremenu dignu ton...to je samo nacin zivota,tvoj temperament....to si ti...to je on.....prihvatas sve i postajete jedno...i nebi nista mijenjao/la.....
ja bih ipak malo uzbudjenja,vatre,pa makar i svadje,malo zivlje......ne bas samo po mirnoj vodi ploviti.....ali nismo svi rodjeni s istim zeljama i osobinama,pa sve treba postovati......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by blento59 » 14 Jul 2012, 19:43

bas tako, bezznacajne sitnice su najcesci razlog svadja
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by String » 15 Jul 2012, 10:25

Ovo meni isto k'o kad bi' rek'o "I niski ljudi disu na nos" :ooo
Image

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by gospođa Brams » 15 Jul 2012, 13:57

ne slažem se s time da je mala količina ljubomore poželjna i da ona znači nešto dobro
ljubomora samo pokazuje posesivnost i nepovjerenje

ljubomora je nešto što mi jako smeta, i ako momak nije u stanju mi vjerovat nemamo o čemu pričat
ne želim u svojoj vezi ni trunku ljubomore
naravno da partnera želiš za sebe i ne želiš da završi s nekim drugim ali ako imaš povjerenja u njega neke eventualne reakcije koje ti se dese ako ti momak priča sa nekom zgodnom ženskom ćeš ostavit za sebe

nisam predmet da me se posjeduje i da ne smijem pričat sa drugim muškarcima ili ić vani sama s prijateljicama, i momak koji bi mi imalo prigovarao zbog toga bi dobio nogu. nikakvu ljubomoru čak ni u tragovima ne trpim jer mi je to znak da mi se ne vjeruje i da me netko želi kontrolirat
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by silence » 15 Jul 2012, 14:14

Davno sam čitala jednu priču o bračnom paru iz Holandije koji nisu imali djecu, pa su željeli usvojiti dijete. Otišli su u Ustanovu za usvajanje, ispunili neki upitnik-test, a u upitniku je između ostaloih pitanja, bilo pitanje:"Da li se ikada svađate". Nihov odgovor je bio da se ne svađaju. Kada su došli po rezultate, rečeno im je da ne mogu usvojiti dijete. Razlog je bio samo jedan, a to je što se nikada nisu posvađali... :hihi. Smatrali su da za dvoje ljudi nije zdravo da nikada ne stupe u prepirku i ne posvađaju se. Ne mogu dva čovjeka uvjek imati iste misli i ideje. Ne mogu živjeti zajedno, a nikada ne se ne suprostaviti jedno drugom, pa bilo zbog čega.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by komsija » 21 Jul 2012, 03:35

Mislim....stvarno je cudno da se neki par u svemu slaze i da se nikada ne svadjaju
OK, za javnost je tako ali kada dodju u 4 zida pravo se "pohebu" :plavi :plavi
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by gejsha » 21 Jul 2012, 16:23

Zagorka wrote:
gejsha wrote:Meni je rodica pričala da se nikada nije posvađala sa svojim momkom. Sada su u braku, čeka bebu i ne znam da li je i ostalo tako, ali ja joj nekako vjerujem. Oboje su mirni po prirodi i možda se zaista nikada nisu posvađali. Mada je to rijetkost.
...svasta ima,pa je i to moguće.....ali to ne znaci da su sretniji od ovih sto povremenu dignu ton...to je samo nacin zivota,tvoj temperament....to si ti...to je on.....prihvatas sve i postajete jedno...i nebi nista mijenjao/la.....
ja bih ipak malo uzbudjenja,vatre,pa makar i svadje,malo zivlje......ne bas samo po mirnoj vodi ploviti.....ali nismo svi rodjeni s istim zeljama i osobinama,pa sve treba postovati......
Slažem se da ne znači da su sretniji od drugih.

ps.Rodila je nedavno sina :)
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120363
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: I sretni parovi se svađaju

Post by Krokodil Behko » 14 Jul 2013, 09:53

Ma naravno da se svađaju i sretni parovi. Svađe se dese i zbog sitnica.
Može se desiti svađa i zbog slučajno razbijene čaše ili nekog kašnjenja
od petnaestak minuta. Sve zavisi od raspoloženja i živaca.

Znam za bračne parove koji su se svađali i po 30 godina i tek u starosti su prestali
a nikada se nisu razvodili ili čak ni pričali o tome. Bez dobre svađe nema ni dobre ljubavi/strasti :D
online

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests