Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by komsija » 29 Jan 2011, 21:26

Ne znam kako vi na to gledate, ja zaista ne volim kada dodjem negdje u drustvo gdje i djeca piju kahvu sa odraslima
Vi znate kakav je obicaj kod nas na prostorima bivse YU, tu se prica svasta , jednostavno se ljudi malo opuste a i djeca slusaju
Recimo dijete od 10-12 godina sjedi sa vama i naculilo usi da cuje sta vi pricate
Ne osjecam se dobro u takvom drustvu i radije ne bih ni pio ako su i djeca ukljucena u to
A vi?
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
sancezo
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 149
Joined: 25 Jan 2011, 19:08
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by sancezo » 29 Jan 2011, 21:44

Slažem se sa tobom, ima sve svoje u tom vaspitanju. Bljak, mrzim majke koje daju prioritet djeci ako ima goste. pa valjda se zna ko je zašto!!

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by Cici » 29 Jan 2011, 21:50

Slazem se s tobom marinac ... mislim da nije u redu da djeca slusaju sta stariji pricaju itd ...mada danas ima vise djece za stolom kad se kafa pije i vise znaju sta se u komsiluku desava nego odrasli ... imam ja jednu malecku od komsince kcerku ma koja tracara 10 joj ravno nije ... ali to sve je vaspitanje i zavisi od roditelja ...
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by Luna. » 30 Jan 2011, 02:24

meni se cini da je to je tipicno za nase podneblje... i ja vidim kad odem u bosnu djeca sve traceve znaju, ko je dobio donaciju, ko je kome zirant bio...

moja djeca ne sjede s nama kad dodju gosti, dodju se samo pozdravit´ a nekad bi i to zaobisli...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by Maja » 03 Feb 2011, 10:46

onda su već tinejdžeri
dođe period kad izbjegavaju da uđu i da se pozdrave kad ima gostiju

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by komsija » 17 Feb 2011, 00:04

Da jos jednom napomenem da kahvu ne bi pio ako bi kod domacina za stolom pila i njegova maloljetna djeca
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by Luna. » 17 Feb 2011, 15:11

Maja wrote:
:ok ... stari se :lol... ni ja sama ne mogu da vjerujem koliko moje starije dijete ima godina...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
metallica
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 214
Joined: 06 Jan 2011, 18:47
Location: sarajevo
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by metallica » 17 Feb 2011, 19:57

marinac wrote:Ne znam kako vi na to gledate, ja zaista ne volim kada dodjem negdje u drustvo gdje i djeca piju kahvu sa odraslima
Vi znate kakav je obicaj kod nas na prostorima bivse YU, tu se prica svasta , jednostavno se ljudi malo opuste a i djeca slusaju
Recimo dijete od 10-12 godina sjedi sa vama i naculilo usi da cuje sta vi pricate
Ne osjecam se dobro u takvom drustvu i radije ne bih ni pio ako su i djeca ukljucena u to
A vi?

pogresno vaspitanje djeca nisu za sijela nego za druge sobe i da se igraju ili spavaju i to je to

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by Krokodil Behko » 17 Feb 2011, 22:55

Meni je svejedno.. Mogu sa mnom za stolom sjediti i muski i zene i djeca i zirafe i slonovi i indijanci... samo ako mi se kafa pije... :kafa
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by blento59 » 09 Oct 2011, 17:11

prica odraslih vrlo cesto nije za djecije usi.a djeca dobro pamte ali na zalost vrlo cesto ne razumiju pricu izmedju odraslih, pa izvlace pogresne zakjucke.
zato djeco" mars" u drugu sobu i tamo se igrajte
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by Krokodil Behko » 09 Oct 2011, 18:45

Roditeljima bi bilo pametnije,i to puno pametnije,da se posvete,adaptiranju svoje djece,na svijet i zivot u sredini u kojoj zive ili ce zivjeti.. Bez obzira na to,na sta se sve,ova recenica,moze odnositi!

Kakva korist od djece,ako ce ih stalno,drzati zatvorene u njihovoj sobi i stititi od svega i svacega na svijetu? Efekat zastite "roditeljskog staklenog zvona" nestaje istog momenta,kad dijete izadje kroz vrata - na ulicu. meni su te price o odvajanju djece u sobu,toliko otrcana frazeologija da se mogu komotno,tretirati kao malogradjanstina. Jer sve sto ljudi masovno rade,sta je to ako nije malogradjanstina???
Djecu treba upucvati pomalo i u svijet odraslih i u svijet ulice,prijatelja,skole,formule 1,brodogradnju,gladijatorske fazone i svasta.
Ko kaze,da ce dijete biti lose odgojeno,ako to bude tako?
neki primjer??
Ako sam ista mrzio u zivotu,dok sam bio djak osnovne skole,kad neki pizdun posle skole kaze: Ne smijem ostati sa vama da igram fudbal,ruzice me mama i tata :puca
Eto,na kraju,dobijete takvog sina.. Djecaka koji se do desete godine,igra sa lutkama ko da je zensko. Nekakvu mazu,koja se rasplace cim mu neko nesto podvikne. A naravno,odgovornost,snose roditelji,zbog pogresnog vaspitanja.
Sve kazu: Branimo dijete od ovog-od onog,od ovih-od onih..i nikada ne shvate,da oni ne mogu ici sa svojim djetetom u skolu kao ni na igraliste. Takva djeca,najprije postanu problematicna i najprije,omrznu svoje roditelje,pa ih pocnu terorizirati. U neku ruku,sasvim zasluzeno.. To bi bio krajnji rezultat "fine pedagogije".
Last edited by Krokodil Behko on 09 Oct 2011, 18:49, edited 1 time in total.
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by blento59 » 09 Oct 2011, 18:48

da ali se to radi kada nemamo sijelo nego sa djecom nasamo
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by Krokodil Behko » 09 Oct 2011, 18:52

Blento...ja sam bio prisutan na milion sijela odraslih,dok sam bio dijete,pa jos uvijek,nisam pocinio niti jedno krivicno djelo.. Niko nikada,nije rekao da sam ni glup ni lose odgojen a zenske pogotovo! Susreo sam se u djetinjstvu,sa svim i svacim pa eto,na prav sam put opet izasao. Kao i moja braca i mnogi drugi..
Eto sjajnih priimjera!

Na osnovu cega si ti lupnuo to sto si lupnuo?
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by blento59 » 09 Oct 2011, 18:55

behko to su bila druga vremena.
daleko se vise provodilo vremena sa porodicom.
sporije se zivjelo pa se imalo vise vremena za razgovor i igru sa djecom.
danas se roditelji vrlo cesto dopisuju sa djecom puten poruka na ceduljici.
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by Krokodil Behko » 09 Oct 2011, 18:58

Nema tu nista posebno..
Stara strategija.. Jednom godisnje,babo lupi sinu samarcinu da padne na dupe.
Nece mu naumpasti nikakve gluposti u zivotu. Sigurno. samo ako ne pretjeruje
i ne tuce ga zbog sitnica.. Cak ce takav sin,vise postovati oca kad poraste.
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by blento59 » 09 Oct 2011, 19:01

da je batina izasla iz raja vo bi bio najpametniji.
mislim da zdrav razgovor daleko vise vrijedi.
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
komsija
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3367
Joined: 14 Jan 2011, 09:08
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by komsija » 09 Oct 2011, 19:05

Najgora stvar je kada te neko zovne da pijete kahvu je da prije nego sto ste i dosli djeca su se vec poredala oko stola i ovi im takodje sipaju kahvu
Ja na takvim mjestima ne zelim kahvu jer zasto me pozivaju ako imaju s kim piti
Neka djece, ne moraju ici u drugu sobu ali ne mogu piti kahvu sa mnom
Valjda se zna da ta kahva i nije dobra za djecu
Sto se tice vaspitavanja mnogi su pali i pogresno ih uce mnogim stvarima
Imam mnogo iskustava sa djecom a i upravo sada je u mojoj kuci jedan malisa s kojim uzivam i ucim ga svasta :D
Djeca ne treba da se uplicu u razgovor odraslih i zna se sta mogu a sta ne mogu
OK, nekome se mogu srati na glavu ali to je stvar onih cija su djeca
Kada ljudi odu od tebe, pusti ih neka idu.Tvoja sudbina nikada nije vezana za nekoga ko te napusti. To ne znači da je ta osoba loša, nego da je njena uloga u tvom životu završena."
I, obratno!

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by String » 09 Oct 2011, 19:10

Slazem se sa Behkom :ok

Danas su najgori oni koji su bili izolovani i svoj bijes, jer ga mama i tata posalju u sobu, iskaljivali sami u tisini. Oni su naucili da trpe u tisini i da u istoj toj tisini onako bijesni donose odluke za koje misle da su ispravne...a cesto su to izljevi agresije na nekim drugim mjestima... Socijalizacija je bitan faktor. A u drugu ruku, jesu li ti isti roditelji koji te posalju u sobu da se igras kada im dodju gosti dobro odgojeni?? Sta to oni pricaju pa da ti moras ici u drugu sobu da ne slusas? Ukoliko ti roditelji imaju zdravu pricu sa svojim prijateljima to bi moglo da se prenese i na tebe kao dijete i da izrastes u jednu normalnu komunikativnu i pristojno odgojenu osobu.
Mora li se ta kafa bas desiti u kuci ukoliko se ima pricati o nekim stvarima koje djeca ne bi trebalo da cuju?? Tu se djeci u vlastitom domu, gdje treba da se osjecaju najbolje, desava da nisu svoji na svome i da se postranjuju zbog nekih tamo ljudi koji su drugi na listi prioriteta....prvo dijete pa onda prijatelji....
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by Krokodil Behko » 09 Oct 2011, 19:28

String wrote: Socijalizacija je bitan faktor. A u drugu ruku, jesu li ti isti roditelji koji te posalju u sobu da se igras kada im dodju gosti dobro odgojeni?? Sta to oni pricaju pa da ti moras ici u drugu sobu da ne slusas? Ukoliko ti roditelji imaju zdravu pricu sa svojim prijateljima to bi moglo da se prenese i na tebe kao dijete i da izrastes u jednu normalnu komunikativnu i pristojno odgojenu osobu.
.
:ok

Komunikativnost i ugled kod drugih ljudi su bitni.
A to ti ni otac ni mati,ne mogu kuopiti niti obezbjediti na neki drugi nacin.

Posebno je dobro ono,sta to ti roditelji,toliko pricaju lose,pred djecom.
pa djeca ne smiju cuti???
online

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Vas stav: Djeca i kahva, kafa, kava

Post by Ideja » 09 Oct 2011, 20:41

Ne znam na koju dob djece je komsija mislio što se tiče pijenja kafe. Ja nisam smjela piti kafu do svoje 14 godine. Vidim da mnogi dopuste djeci još od 3-4 godine da zajedno s njima piju kafu, mislim da ne treba biti neki ekspert da se kaže da je kafa ipak neki vid ovisnosti pa zašto dijete tako rano na to navikavati.
Nisam za to da se djeca redovno odvajaju u drugu sobu, čisto zbog nadzora djece, bolje je da su ipak prisutna kod roditelja dok se igraju s drugom djecom, ukoliko ih ima.
Nije sve za dječije uši pa ipak mislim da je pretjerano ako su djeca redovno prisutna dok imamo goste. Ne kažem da to treba braniti ali ipak ih treba naučiti da se sami nečim zabave. To govorim jer znam puno primjera gdje djeca od početka do kraja posjeta sjede i slušaju ko detektivi šta se priča. Ne mora se pričati o sexu ili nekim ružnim stvarima, postoje stvari koje ipak nisu za dječije uši a koliko sam primijetila dijete se najviše nauči neke stvari rekla kazala,trač i sl.

Ono što mene najviše čudi je kad djeca naveče sjede s odraslima do neka doba noći, do ponoći i dulje, a ujutru moraju npr u školu ili čak vrtić (znam takve slučajeve)... i to je kao normalno. Ne znam, neki red bi valjda trebao postojati, kako ta djeca da sutradan budu skoncentrisana u školi?
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests