Žena zaradjuje više od muža

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3946 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Veca » 04 Jan 2013, 11:06

Pasaga wrote:
Tempy wrote:Nije to u redu da žena zarađuje više od muža! Trebala bi razliku diskretno uplatiti na mužev račun ili u firmi gdje radi tražiti da joj plaćaju manje ili da onaj "višak" ne prikazuju. :oo
A sad ozbiljno, nikad nisam mogao svariti bezobrazluk pojedinih poslodavaca koji su za iste poslove različito plaćali žene (manje), a toga još ima podosta u svim državama svijeta. Kakve veze ima spol sa platom? Nikakve. Ko koliko zaradi neka i dobije. Žene ionako više zarađuju na onim "nevidiljivim" poslovima po kući koje im niko ne plati.

Gospodin drug... ;) ,da ti nesto pojasnim za ovo boldirano.
Na mom bivsem poslu,odmah do mene radila je jedna zena,isti posao kao i ja.
To su bile malo vece masine i trebale su brzu poslugu i ponekad je trebalo malo i snage da bi je opsluzio,stegao nekoliko sarafa ili izmjenio halat.
Eh,kad je red da se mora nesto zivotom,haj pomozi...i tako svaki put,mada je imala vecu platu,ja kao neiskusan... :p
Mene je vise satralo to pomaganje negoli moj dio posla.
To sam posle rjesavao sa sefom,i dobila je premjestaj.
To je taj jemsteldhet(ravnopravnost)o kojem ti govoris.Kud se fata u kolo,nemere igrat.
Pa da je bar bila cemu,nebi se ja bunio. :plavi

:hm ...ja najvolim ''vake',radne kolege,isti pos'o,mashina kraj mene!:oo ...ah,meraka meni! :) ...ti bi meni bio k'o bubica! ;)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81258
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7067 times
Status: Online

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Julia-Klara » 04 Jan 2013, 11:40

hmm :hm

meSchini da je prica bila o istim poslovima za koje zene i muskarci nisu jednako placeni... ima toga na pretek, gledam svaki dan i jos se ibretim! IT je nekako muska domena, i onda valjd apo defaultu muski se vise razumiju (malo morgen), pa ih i klijenti drugacije gledaju...svako ce prije kontaktirati mog kolegu nego mene, iako ce on mene opet pitati kako da se to odradi...
i naravno da on ima vecu platu ;)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81258
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7067 times
Status: Online

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Julia-Klara » 04 Jan 2013, 11:46

Žene u EU zarađuju 16,4% manje nego muškarci

Žene širom EU u proseku zarađuju 16,4% manje nego muškarci, pokazuju najnoviji podaci koje je Komisija objavila 2. marta povodom Evropskog dana za jednake zarade.Taj dan pokazuje koliko dodatnih dana žene moraju da rade da bi dostigle zaradu kolega muškaraca. Prema podacima Nacionalne strategije za poboljšanje položaja žena i unapređivanje ravnopravnosti polova 2009-2015. razlika u visini plata muškaraca i žena u Srbiji je 16%. To znači da su žene morale da rade do 2. marta 2012. da bi ostvarile zaradu muških kolega iz prošle godine. Prema zvaničnim podacima koje su srpske vlasti navele u Odgovorima na Upitnik Evropske komisije, muškarci u Srbiji imaju u proseku samo 3,5% višu platu nego žene.
Ovo je drugi put da se u EU obeležava Dan za jednake zarade. Prošle godine obeležen je 5. marta jer je razllika između plata žena i muškaraca bila nešto veća - 17,8%. "Evropski dan jednakih zarada podseća nas na broj dana i sati u toku kojih žene rade za "džabe" od 1. januara pa do danas“, rekla je evropska komesarka za pravdu Vivijen Reding. Princip jednakih zarada upisan je u Ustavima EU počev od 1957. Krajnje je vreme da to primenimo svuda" rekla je Redingova.
Ove godine razlika između zarada ide od 2% u Poljskoj do više od 27% u Estoniji. Ispod 10% je u Italiji, Malti, i Sloveniji i Belgiji, više od 20% u Slovačkoj, na Kipru, u Nemačkoj i Grčkoj, a više od 25% u Estoniji, Češkoj i Austiji.

Međutim, ove podaci nisu dovoljni da se donese zaključak o nivou diskriminacije na tržištu rada. U većini zemalja u kojima je niska zaposlenost žena (Malta, Italija, Grčka, Poljska) razlika u zaradama je niža od proseka, što ukazuje na mali broj nekvalifikovanih žena na tržištu rada. Visoka razlika ukazuje najčešće na podeljenost tržišta (Finska, Estonija, Slovačka) ili na veliko učešće žena koje rade pola radnog vremena (Nemačka, Britanija, Austija, Švedska).
Uprkos pozitivnim trendovima, ima zemalja u kojima se razlika između zarada još više povećava, kao što su Bugarska, Francuska, Letonija, Mađarska, Portugalija i Rumunija.
Nejednake zarade ukazuju na problem balansiranja rada i privatnog života. Komisija ocenjuje da porodične dužnosti nisu jednako podeljene i da žene zbog dece često prave pauze u karijeri i ne rade puno radno vreme. Prema podacima iz 2010. stopa zaposlenosti žena sa detetom je 65,6% u poređenju sa 90,3 za muškarce sa detetom.
Iako dve trećine diplomaca čine žene, one ipak čine manje od 33% naučnika i inženjera širom EU. Čak i u sektorima u kojima dominiraju žene, kao što su zdravstvo i socijalni rad u kojima žene učestvuju sa 80%, žene imaju manju platu od muškaraca.
Ženske veštine su često potcenjene naročito u poslovima u kojima žene čine većinu. Na primer, poslovi koji zahtevaju fizičku spremnost a obavljaju ih muškarci, više su vrednovani nego kad ih obavljaju žene. Recimo, žena kasirka u supermarketu zarađuje manje nego muškarac u magacinu.
Kada žene dominiraju u poslu, primaju manju platu. Za muškarce važi suprotno, što ih je više primaju veću platu. Na primer, žene u sektoru čišćenja zarađuju manje nego muškarci sličnih veština u zanimanjima kojima dominiraju muškarci kao što je prikupljanje otpada.

Poslanica Evropskog parlamenta Edit Bauer iz redova slovačkih demohrišćana u svom izveštaju o razlikama u zaradama ističe da razlika raste sa godinama, objavljeno je na sajtu Evropskog parlamenta. Žene primaju manje penzije nego muškarci i kod žena postoji veći rizik da postanu siromašne nego među muškarcima.

Ona tvrdi da žene u Britaniji koje se zaposle odmah po izlasku sa fakulteta zarađuju više od muškaraca. Međutim, razlika nastaje prvi put kada se žena vrati na tržište rada nakon porodiljskog odsustva. Zbog toga ona smatra da je vreme da se promeni odnos prema materinstvu i vrednovanju roditeljstva u društvu.
Smanjivanje razlika u platama zahteva akciju na nekoliko nivoa, na čemu Komsija radi sa članicama. Nemačka vlada je prošle godine predstavila softver koji omogućava kompanijama da porede plate svojih zaposlenih. Austija je zakonom predvidela obavezu kompanija da objavljuju godišnje izveštaje o razlikama u platama.
Izvor: Euractiv.rs
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by lisko » 25 Jan 2013, 20:31

hvala bogu da mi je naci takvu ehh m oje srece da zaradjuje vise od mene moglo bi se trosit punoo
Image

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Sibila » 25 Jan 2013, 22:10

joj jes to cool, zamsili npr. petak ...muz ti kaze ...kratak sam daj mi cvaju odo na pivu sa rajom............ti kazes ne daaaaaam :pusi ............ili hajd u garanap pa ti dam......ili hajd operi sudje paš dobit :D.

ili jos gore : mogu ti posudit :plavi :plavi :plavi


:oo u svakom slucaju ne bih imala nista protiv.......ne iz ovih pomenutih razloga dakako.......to moze samo u slucaju nuzde :kiss :srce :zao

User avatar
nl74
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1607
Joined: 28 Nov 2012, 00:40
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by nl74 » 25 Jan 2013, 22:37

Tigris wrote:joj jes to cool, zamsili npr. petak ...muz ti kaze ...kratak sam daj mi cvaju odo na pivu sa rajom............ti kazes ne daaaaaam :pusi ............ili hajd u garanap pa ti dam......ili hajd operi sudje paš dobit :D.

ili jos gore : mogu ti posudit :plavi :plavi :plavi


:oo u svakom slucaju ne bih imala nista protiv.......ne iz ovih pomenutih razloga dakako.......to moze samo u slucaju nuzde :kiss :srce :zao
bilo ili ne cool hajde ti zarađuj više a ja ću da idem u granap kad god kažeš :plavi :plavi :plavi

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Sibila » 26 Jan 2013, 00:13

nl74 wrote:
Tigris wrote:joj jes to cool, zamsili npr. petak ...muz ti kaze ...kratak sam daj mi cvaju odo na pivu sa rajom............ti kazes ne daaaaaam :pusi ............ili hajd u garanap pa ti dam......ili hajd operi sudje paš dobit :D.

ili jos gore : mogu ti posudit


:oo u svakom slucaju ne bih imala nista protiv.......ne iz ovih pomenutih razloga dakako.......to moze samo u slucaju nuzde :kiss :srce :zao
bilo ili ne cool hajde ti zarađuj više a ja ću da idem u granap kad god kažeš


cekaj Nevzeta , prvo da provjerimo platne liste :D. :D. pa cemo da vidimo ko ide u granap. :oo

inace ja mrzim granap :pusi a i sudje mi je mrsko :zijeva


ps. ( u pon. trazim povisicu za svaki slucaj :lud :ooo )

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119659
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12156 times
Contact:
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Maja » 26 Jan 2013, 19:47

lisko wrote:hvala bogu da mi je naci takvu ehh m oje srece da zaradjuje vise od mene moglo bi se trosit punoo
Baš tako :cool

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Jonas » 26 Jan 2013, 20:19

Nije bitno ko više zarađuje, bitno je da su pare tu! :cudi

živi
Na probnom
Na probnom
Posts: 77
Joined: 25 Mar 2010, 23:12
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by živi » 27 Jan 2013, 02:42

volio bi nac takvu da zaraduje vise od mene pa gdje bi nam bio kraj hahah

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81258
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10211 times
Been thanked: 7067 times
Status: Online

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Julia-Klara » 27 Jan 2013, 11:35

živi wrote:volio bi nac takvu da zaraduje vise od mene pa gdje bi nam bio kraj hahah
ja nemam nista protiv da ti imas vecu platu...radu cu je trositi,vjeruj mi :srce
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Zagorka » 27 Jan 2013, 14:08

Tempy wrote:Nije to u redu da žena zarađuje više od muža! Trebala bi razliku diskretno uplatiti na mužev račun ili u firmi gdje radi tražiti da joj plaćaju manje ili da onaj "višak" ne prikazuju. :oo
.
Insan ne može a da se s ovim ne složi ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by lisko » 28 Jan 2013, 22:07

tigriss kolko zaradjujes idem ja u granap po pivo ipak
Image

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Sibila » 28 Jan 2013, 22:11

lisko wrote:tigriss kolko zaradjujes idem ja u granap po pivo ipak

moliiiiiiiim ,pa ti bi donio zakon da zena ne smije znat koliko muz zaradjue :plavi :pusi

pluis to je povjerljiva informacija :cvijece

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by lisko » 28 Jan 2013, 22:14

nemas sta manje ja zaradjujem svakako netrebas gledat u papire vjeruj
Image

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Sibila » 28 Jan 2013, 22:20

lisko wrote:nemas sta manje ja zaradjujem svakako netrebas gledat u papire vjeruj


ma nemoj :oo ako ti se ide u granap ........posalji mi mjescu cifru na pp da vidim trebaj li mi cigare :pusi

nema vise off top.............joj kako sam fina :zubi

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by lisko » 28 Jan 2013, 22:31

samo ti radi i zaradjuj ja cu prati sudove i ici u granap
Image

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Lanci » 29 Jan 2013, 16:29

Jonas wrote:Nije bitno ko više zarađuje, bitno je da su pare tu! :cudi

upravo tako :D
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Johny » 16 Mar 2013, 20:25

meni nebitno

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Žena zaradjuje više od muža

Post by Krokodil Behko » 28 Aug 2014, 11:16

Tigris wrote:joj jes to cool, zamsili npr. petak ...muz ti kaze ...kratak sam daj mi cvaju odo na pivu sa rajom............ti kazes ne daaaaaam :pusi ............ili hajd u garanap pa ti dam......ili hajd operi sudje paš dobit :D.

ili jos gore : mogu ti posudit :plavi :plavi :plavi


:oo u svakom slucaju ne bih imala nista protiv.......ne iz ovih pomenutih razloga dakako.......to moze samo u slucaju nuzde :kiss :srce :zao

Eto, zarađuješ više od mene, a ja nemam ništa protiv.. Ništa nas ne sprječava :p
online

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests