LGBTIQA+

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Homoseksualnost i prisvajanje djece ?!

DA
21
33%
NE
43
67%
 
Total votes: 64

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Socrates » 19 Jan 2017, 20:55

Jeste, vidim kako je stub drzave. :p

Stub drzave je razvoj, u svakom smislu te rijeci, a ne porodica.

Tamo gdje nije sekularna drzava, ljudi su stali u razvoju. To je cinjenica.

Sad sto bi ti sve vratio na neki 14-15-ti vijek, to je tvoj problem.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Mutevelija » 19 Jan 2017, 20:56

To šti zagovaraš je samoubojstvo Bošnjaka pa i tome Bosne.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Mutevelija » 19 Jan 2017, 20:58

Evo ti sekularne Turske :DD
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Socrates » 19 Jan 2017, 21:00

Ne, to je samo tvoja pogresna interpretacija.

Bosnjaci nisu ono sto si ti sebi u glavu uvrtio. Mogu, zamisli, biti I ateisti. I sasvim sigurno su evropski orijentisani, a ne po nekim tvojim teorijama.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Mutevelija » 19 Jan 2017, 21:01

Da mogu, ali što svi skaču na noge kad se uvodi u fakultete pauza za Džummu.

To ima i na Oxfordu i Hardwardu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Socrates » 19 Jan 2017, 21:07

Razlika je u drzavnom provodjenju pauze za dzumu I onoga sto bilo koje sveuciliste sprovodi kao mogucnost da se upraznjava religija. U Kanadi, na dosta sveucilista, postoji multi-faith prostorija gdje mozes da obavljas svoje religiozne obicaje, ali to ne znaci da ce se svijet zaustaviti zato sto ti moras klanjati.

Postoje cak i prostorije gdje mozes uzeti abdest. Znaci, sve postoji, ali nece zbog toga kanadski drzavni paralament da donosi zakon, niti ce svijet da se zaustavlja da se obavi religiozni obred.
Last edited by Socrates on 19 Jan 2017, 21:11, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Mutevelija » 19 Jan 2017, 21:08

Pa ito tako nećemo zaustavljati saobraćaj niti svijet mora da se zaustavi zato što pederi hoće gologuzi hodati.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Socrates » 19 Jan 2017, 21:10

E to prijatelju spada u jednu od tekovina demokratije, a to je pravo na mirno okupljanje.

Niko tebi ne brani da se mirno okupis. Sve dok ne narusavas ustavni poredak zemlje.

Tako ne treba ni homoseksualcima.

A to sto bi ti za sebe uzeo malo bolji dio kolaca u demokratskom dijalogu, to je tvoj problem.
. . . . . . . . .

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Mutevelija » 19 Jan 2017, 21:12

"Najmanje religiozna država na svijetu je Narodna Republika Kina sa čak 61 posto ateista, a slijede je Hong Kong (34 posto), Japan (31 posto), Češka Republika (30 posto) i Španija (20 posto). Najnereligiozniji predjeli planete su Zapadna Evropa i Okeanija.
Prema istraživanju Gallupa, 65 posto stanovištva u Bosni i Hercegovini sebe smatra religioznim, a 29 posto građana smatra da im religija ne predstavlja bitan faktor u životu. Uz njih, procenat ateista iznosi tri posto. Četiri posto ispitanih nisu bili sigurni u svoj odgovor.

Srbija je religioznija od BiH sa 72 posto građana koji svoju religiju smatraju izuzetno važnom. Blizu 18 posto građana religiju ne smatra bitnom, dok je procenat ateista isti kao u BiH – 3 posto. Sedam posto ispitanih nisu bili sigurni u svoj odgovor.

Kosovo je visokoreligiozno društvo sa 83 posto građana koji kažu da prakticiraju svoju religiju, dok tek sedam posto smatra kako im ona ne predstavlja važan dio života. Procenat ateista je tek jedan posto, a čak 10 posto ispitanih nije znalo kako odgovoriti na pitanje o religioznosti.

Ipak, po religioznosti u regionu prednjači Makedonija sa čak 88 posto privrženih vjernika, dok samo osam posto građana religiju ne smatra bitnom. Procenat ateista je dva posto, a dva posto ispitanih nije moglo da se odredi po pitanju religije.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Čarobni » 19 Jan 2017, 21:12

Socrates wrote: Cak I da je homoseksualnost izbor, ko smije da se mijesa u tudji izbor seksualnog opredijeljenja, sve dok se podrazumijeva da obje strane u vezi to rade dobrovoljno?
"Izbor" je previše širok pojam.

Između ostalog, incest se, pod odgovarajućim okolnostima, može savršeno uklopiti u tu definiciju.

I ta veza zahtijeva podršku?

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Socrates » 19 Jan 2017, 21:16

Čarobni wrote:
Socrates wrote: Cak I da je homoseksualnost izbor, ko smije da se mijesa u tudji izbor seksualnog opredijeljenja, sve dok se podrazumijeva da obje strane u vezi to rade dobrovoljno?
"Izbor" je previše širok pojam.

Između ostalog, incest se, pod odgovarajućim okolnostima, može savršeno uklopiti u tu definiciju.

I ta veza zahtijeva podršku?
Pa mozemo mi sada ici u krajnosti koliko hoces. Zakoni u vezi incesta su razliciti od drzave od drzave, i ostaje na sudovima i politicarima da se izjasne oko toga.

Meni licno je neprihvatljiv, ali to nije razlog da pozivam na ubijanje svakog ko ima takav seksualni odnos.

Neka rade sta hoce, who the hell cares?

Sasvim sigurno je da to nece biti neki siroko razvijeni socijalni problem.
. . . . . . . . .

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Čarobni » 19 Jan 2017, 21:29

Pa mozemo mi sada ici u krajnosti koliko hoces. Zakoni u vezi incesta su razliciti od drzave od drzave, i ostaje na sudovima i politicarima da se izjasne oko toga.

Meni licno je neprihvatljiv, ali to nije razlog da pozivam na ubijanje svakog ko ima takav seksualni odnos.

Neka rade sta hoce, who the hell cares?
Previše si pojednostavio problem pričom o ubijanju, naravno da nije uredu ubijati ih. Jedan od realnih problema je problem usvajanja djece od strane takvih parova. Eh sad, nameće se pitanje koliko je moralno kao građanin ne pokazati nikakav interes za sudbinu te djece("who the hell cares?").
Socrates wrote:
Sasvim sigurno je da to nece biti neki siroko razvijeni socijalni problem.
Takva vrsta garancije ne postoji, niti ju je moguće dati.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Socrates » 19 Jan 2017, 21:35

Pa ne znam, mozda je veci socijalni problem sto vas SDA, HDZ I Dodik handre vec nekoliko decenija. Mozda da se posvetite tome, a ne vasim nekim halucinacijama da ce vam homoseksualci preuzeti neki zamisljeni moralni teren.

Sasvim je sigurno da ce vecina homoseksualaca otici iz Bosne, ako nastavite ovako, ali ostace vam isti problem ljudi koji vas njihovim praistorijskim idejama vode unazad.

Ja bih se barem jednom zapitao sta je bolje za moju djecu, da idu naprijed ili da stoje u mjestu, ili cak da se vracaju nazad.

Eno, bramsica odgovorila o generalnoj brizi za nezbrinutu djecu na drugoj temi. Samo se igrate argumenata sa njihovom sudbinom. Sad ocekujem da se petnaest anti-gay forumasa javi da kaze da su usvojili nezbrinuto dijete. :123
. . . . . . . . .

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Čarobni » 19 Jan 2017, 21:47

Socrates wrote:Pa ne znam, mozda je veci socijalni problem sto vas SDA, HDZ I Dodik handre vec nekoliko decenija. Mozda da se posvetite tome, a ne vasim nekim halucinacijama da ce vam homoseksualci preuzeti neki zamisljeni moralni teren.

Sasvim je sigurno da ce vecina homoseksualaca otici iz Bosne, ako nastavite ovako, ali ostace vam isti problem ljudi koji vas njihovim praistorijskim idejama vode unazad.

Ja bih se barem jednom zapitao sta je bolje za moju djecu, da idu naprijed ili da stoje u mjestu, ili cak da se vracaju nazad.
Kome se obraćaš sa "vama"? Nekako mi tvoje obraćanje djeluje "s visoka", kao da je tvoje društvo imuno na ovakve društvene probleme?

BiH nije cijeli svijet. Problemi, koje sam naveo, nisu nepoznanica ni u SAD-u, Brazilu, Kanadi, Njemačkoj....

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Socrates » 19 Jan 2017, 21:53

Ja nikako ne pricam s visoka, nego je mute na topiku o homoseksualnosti navalio na pricu o Bosni, pa, dakle, uglavnom, pricamo o Bosni.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Socrates » 19 Jan 2017, 21:57

I ako mislite da je sve to oko homoseksualizma americka podla kapitalisticka demokratska liberalna zavjera, mozda da se sjetite da nije samo Amerika demokracija i da postoje neke Svedske, Norveske, Danske, Holandije, itd. itd.

I da je Amerika zapravo bila veoma konzervativna sto se ovoga tice donedavno.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by dr laganini » 19 Jan 2017, 22:21

..pa soc stvar je lobija a pederi imaju izuzetno snažne..prije par godina sam pročita da ne možeš u americi snimit film ako nisi u njihovom il židovskom lobiju..sjetimo s ekoje je neugodnosti ima mel gibson ..i to se reflektira na cili svit..isto već što se dešava s crncima kažu ako si crnac imaš 30 posto u startu da dobiješ oskara..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Socrates » 19 Jan 2017, 22:28

dr laganini wrote:..pa soc stvar je lobija a pederi imaju izuzetno snažne..prije par godina sam pročita da ne možeš u americi snimit film ako nisi u njihovom il židovskom lobiju..sjetimo s ekoje je neugodnosti ima mel gibson ..i to se reflektira na cili svit..isto već što se dešava s crncima kažu ako si crnac imaš 30 posto u startu da dobiješ oskara..
Opet pretjerujes. Koliko su oskara dobili crnci a koliko bijelci?

Lobiranje u demokraciji je legalno, dakle, ne vidim nikakav problem. U Americi je to lobiranje na granici obicnog podmicivanja, to priznajem.

Ali, da opet podsjetim, sto se tice gay prava Amerika je bila daleko iza mnogih drugih drzava sve do Obame.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by dr laganini » 19 Jan 2017, 22:36

Ja ne mogu glasati za nekoga samo zato što je crnac, izjavio je poznati britanski glumac i dobitnik Oskara Michal Caine, nakon što se Akademija filmskih umjetnosti i nauka (AMPAS) našla na udaru kritika zbog nominacija za 88. dodjelu prestižne filmske nagrade Oscar.

Već drugu godinu zaredom ni jedan tamnoputi glumac, glumica niti redatelj nisu nominovani u glavnim kategorijama za prestižnu nagradu Oskar, zbog čega su se neki od njih odlučili na bojkot ovogodišnje dodjele.

Povodom toga oglasio se i Caine, koji je kazao postoji mnogo glumaca crnaca, te da "nije moguće glasati za nekoga samo zato što je crnac".

"Ne možete reći: 'Idem glasati za njega. Nije on toliko dobar, ali je crnac i ja ću glasati za njega'", poručio je Caine, u izjavi za BBC radio 4.

On je pozvao tamnopute glumce da budu strpljivi.

"Naravno da će doći i red na vas. Meni su trebale godine kako bih dobio Oskara", poručio je prosljavljeni glumac.

Caine je na kraju podsjetio na govor glumice Viole Davis, koja je u septembru prošle godine ušla u historiju nagrade Emmy, kao prva Afroamerikanka kojoj je dodijeljena ova nagrada za najbolju glavnu glumicu.

"Prilika je jedino što razlikuje crnkinje od svih drugih. Ne možeš osvojiti Emmy ako uloge jednostavno ne postoje", poručila je tada glumica.

Holivudski glumac George Clooney ranije je poručio Akademiji filmskih umjetnosti i nauka (AMPAS) "da se kreće u pogrešnom pravcu“, a glumac Will Smith najavio je da neće ići na 88. dodjelu Oscara, par dana nakon što su to objavili njegova supruga Jada Pinkett Smith i režiser Spike Lee.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: HOMOSEKSUALNOST

Post by Mutevelija » 19 Jan 2017, 22:39

Čekaj laganini malo jesam li ja sexista ako ne glasam za ženu koja ima iste političke bodove kao muškarac.
Ta je anketa bila. Za koga biste glasali muškarca ili ženu.

Šta sam trebao reći bi za ženu eto samo zato što je žena nije li to sexistički prema ženi.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests