ON:Moja mama to bolje radi

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Muškarci priznali: Mama kuha bolje od supruge!

Post by Sheval » 18 Mar 2012, 11:10

Da se malo ogradim od stereotipa,moja majka nema pojma o kuhanju.
Bude joj dobra sarma i još par starih jela,ostalo bezzzee :hihi

Zato je na indexu maher :kompjuter
Moja stara je raja :)

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Muškarci priznali: Mama kuha bolje od supruge!

Post by STrendzer » 18 Mar 2012, 11:11

naravno da mama najbolje kuha,ima to nesto i sa psihom posla,znamo mi muski da nam mama samo najbolje zeli tako da je ono sto mama skuha stoposto najbolje sto je ona mogla napravit...a zena,ma zena je ipak na neki nacin "tudjin",haj joj vjeruj da te nece otrovat ako si slucajno nekim slucajem suknjlovac ili ako je primijetila da pocesto bacas pogled prema komsinici .. ;) :plavi

ma ima tu svega a majka je jedina koja sigurno ne misli zlo svom sinu ma kakav on bio... :)

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: Muškarci priznali: Mama kuha bolje od supruge!

Post by mailed » 18 Mar 2012, 11:16

burek67 wrote:naravno da mama najbolje kuha,ima to nesto i sa psihom posla,znamo mi muski da nam mama samo najbolje zeli tako da je ono sto mama skuha stoposto najbolje sto je ona mogla napravit...a zena,ma zena je ipak na neki nacin "tudjin",haj joj vjeruj da te nece otrovat ako si slucajno nekim slucajem suknjlovac ili ako je primijetila da pocesto bacas pogled prema komsinici .. ;) :plavi

ma ima tu svega a majka je jedina koja sigurno ne misli zlo svom sinu ma kakav on bio... :)
i haj sad pa mu kuhaj :zao prisjelo vam dabogda :D.

i jos ocekuju da bude bolje nego sto mama skuha :zid

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11743 times
Contact:
Status: Offline

Re: Muškarci priznali: Mama kuha bolje od supruge!

Post by Maja » 18 Mar 2012, 11:41

Mama ima više iskustva, pa zato bolje kuha.
Možda će je žena i premašiti kad dođe u njene godine.

Kako god, s mamom ne možeš raditi ono u ono, niti ti ona može dati djecu, a nećeš ni ostariti s njom, pa nek joj ostane kao satisfakcija to jedino u čemu je bolja od nevjeste.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Muškarci priznali: Mama kuha bolje od supruge!

Post by STrendzer » 18 Mar 2012, 11:47

mailed wrote:
i haj sad pa mu kuhaj :zao prisjelo vam dabogda :D.

i jos ocekuju da bude bolje nego sto mama skuha :zid

no sikiriki mailed,kako maja@ rece imate vi zene svoj domen u kojem ste nezaobilazne,tu majke namjeu sta da rade...i dobro je tako..

ma nemoj bit tako kriticna na nase mame,da nije njih ne bi ni nas bilo ;) :plavi ...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Muškarci priznali: Mama kuha bolje od supruge!

Post by Zagorka » 18 Mar 2012, 15:11

burek67 wrote:naravno da mama najbolje kuha,ima to nesto i sa psihom posla,znamo mi muski da nam mama samo najbolje zeli tako da je ono sto mama skuha stoposto najbolje sto je ona mogla napravit...a zena,ma zena je ipak na neki nacin "tudjin",haj joj vjeruj da te nece otrovat ako si slucajno nekim slucajem suknjlovac ili ako je primijetila da pocesto bacas pogled prema komsinici .. ;) :plavi

ma ima tu svega a majka je jedina koja sigurno ne misli zlo svom sinu ma kakav on bio... :)
ja glupe ti recenice burek,izvini,ali me izbaci sa stolice........cuj jedino mu mama ne zeli zlo :lupa
ne znas svaciju situaciju,i ne znas da postoje mame koje i nisu bas toliki prijatelji sinu,i zato izvini molim te,ali nemoj bubati :kafa
(zena mu je kao neprijatelj :lud )
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Muškarci priznali: Mama kuha bolje od supruge!

Post by STrendzer » 18 Mar 2012, 17:30

madam Bovary wrote:
burek67 wrote:naravno da mama najbolje kuha,ima to nesto i sa psihom posla,znamo mi muski da nam mama samo najbolje zeli tako da je ono sto mama
skuha stoposto najbolje sto je ona mogla napravit...a zena,ma zena je ipak na neki nacin "tudjin",haj joj vjeruj da te nece otrovat ako si slucajno nekim slucajem suknjlovac ili ako je primijetila da pocesto bacas pogled prema komsinici .. ;) :plavi
jel vidis ove smajlije gore M.B.(ovo MB me podsjeca na mercedes benz skracenicu :oo :plavi )...jel vidis da sam to pomalo ironicno rekao...
ma ima tu svega a majka je jedina koja sigurno ne misli zlo svom sinu ma kakav on bio... :)
mozda i ima takvih majki,necu reci ne,ali znam moju majku kakva je i koliko je spremna za mene ucinit...ja pricam iz moje perspektive ali i vecina majki je spremna takoreci sve za svoje dijete da ucini
ja glupe ti recenice burek,izvini,ali me izbaci sa stolice........cuj jedino mu mama ne zeli zlo :lupa
ne znas svaciju situaciju,i ne znas da postoje mame koje i nisu bas toliki prijatelji sinu,i zato izvini molim te,ali nemoj bubati :kafa
(zena mu je kao neprijatelj :lud )

M.B.svi mi imamo svoje neko misljenje,a to znaci da onaj drugi nije bas glup ako zastupa drugo misljenje...ovo je forum a ne zakonodavna ustanova... :oo :pusi

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Muškarci priznali: Mama kuha bolje od supruge!

Post by Heidi » 18 Mar 2012, 19:21

ja sam svojoj nesudjenoj svekrivi u po ociju rekla da MOJA MAMA bolje kuha :oo
mozda je zato nesudjena :hm :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Muškarci priznali: Mama kuha bolje od supruge!

Post by silence » 18 Mar 2012, 19:24

Heidi wrote:ja sam svojoj nesudjenoj svekrivi u po ociju rekla da MOJA MAMA bolje kuha :oo
mozda je zato nesudjena :hm :oo
:hihi Trebala si joj reći da ti bolje kuhaš, možda bi tada bila suđena... Drugi put pamet u glavu... :plavi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Muškarci priznali: Mama kuha bolje od supruge!

Post by Heidi » 18 Mar 2012, 19:24

drugi put joj kazem iza ledja :hihi :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11743 times
Contact:
Status: Offline

Re: ON:Moja mama to bolje radi

Post by Maja » 18 Mar 2013, 00:12

Takvima samo treba gurnuti u ruke metlu, šerpu, zavisi na šta se žali, pa reći izvoli da vidim kako si to ti zamislio.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: ON:Moja mama to bolje radi

Post by Katja » 18 Mar 2013, 09:07

Zamijeniti gumicu na špini, zalijepiti otpalu pločicu, popraviti veš-mašinu, nabaciti knauf u dječju sobu, popiturati stolariju…. čak i ako vam je tata to bolje radio, mislim da mu ne biste trebale odmah istresti u facu 'Moj tata to bolje radi!'.
Nije lijepo od vas.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11743 times
Contact:
Status: Offline

Re: ON:Moja mama to bolje radi

Post by Maja » 18 Mar 2013, 10:09

Nešto nisam vidjela da žene muževima govore moj tata je bolji od tebe :hm

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: ON:Moja mama to bolje radi

Post by Peggy Sue » 18 Mar 2013, 10:50

Kad sam napravile prve mahune pojeo ih je u slast... Al ono bas.. I sto jest-jest bile su dobre. A prve :D (hvalim se) :)
i pohvalim se ja svojoj svekrvi, a ona upita je li ih pojeo. Rekoh jest, ostalo nam i zasutra. Kaze ona - pa on ne voli mahune :)
Kasnije se opet povukla tema oko mahuna i ona meni htjede udijeliti savjet "kad mahune kuhas, uvijek prije nego sto...." on je prekide i rece "mama, njene mahune su bolje od tvojih..Samo ti ljubavi kuhaj onako kako si i prosli put " Sta da vam kazem imam najboljeg muza na svijetu :) A vala i svekrvu - nije se naljutila..
Image

User avatar
Hana84
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 583
Joined: 02 Oct 2011, 00:12
Status: Offline

Re: ON:Moja mama to bolje radi

Post by Hana84 » 18 Mar 2013, 14:24

Eee, pa vala...meni moja mama bolje kuha od moje svekrve, a mom muzu , obnuto.
Kad bih moja svekrva napravila najobicniju splacinu, moj muz bi bio odusevljen od prevelike ljubavi prema svojoj mami.
Nikad se nismo nesto posebno " mirisale " pa nam ni hrana medjusobno nije mirisala, a tek zeludac je znao svoje, hrana moje svekrve za mene nije mnogo puta bila " lako probavljiva " i bolio me zeludac.
Ovo sve naravno u prenesenom znacenju...Hocu da kazem da je moja svekrva bila jako dominantna zena, koja je zavrtala vrat svom muzu, a svom sinu jedinicu je cesto znala reci ( u pocetku naseg braka) da ja pojma o kuhanju nemam, da me moja rodjena mati nista nije naucila, te da je njemu " jadna majka sa mnom , tako nesposobnom ."
Inace, moram da priznam, mnogi su je u nasem kraju smatrali za vrsnu kuharicu, sad da li je ona bila vrsna ili ne, to ne mogu sama da prosudim, ali mislim da je ona samo unijela malo novine u kuharstvu, jer je pripremala nama ne tako cesto dostupna jela, srbijanske kuhinje, a ljudima sve sto je drugacije i zanimljivije je.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: ON:Moja mama to bolje radi

Post by Katja » 18 Mar 2013, 15:01

Maja wrote:Nešto nisam vidjela da žene muževima govore moj tata je bolji od tebe :hm
Znam, samo bacam bubu u uho ako kojoj zatreba za uzvratiti. :oo

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: ON:Moja mama to bolje radi

Post by Luna. » 30 May 2014, 11:06

ja s ovim nemam problem. doduse samo mi je jednom, na pocetku, reko da ne znam napravit burek ko njegova mati. ja je pitala kako pravi, rekla mi i ja od tad tako pravim. meni to ne smeta. mozda bi mi smetalo kad bi bilo stalno da njegova mati zna bolje.
nisam od onih zena sto ne vole nista svekrvino makar bilo i bolje. ponekad kad nesto ne znam kako se pravi pitam i sad svekrvu.

kod nas je obrnuto, ja neke stvari vise volim kod njegove mame jest a on kod moje.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Ciklama
Status: Offline

Re: ON:Moja mama to bolje radi

Post by Ciklama » 30 May 2014, 14:24

Od gluposti se napravi "pauk". Nismo svi lahko prilagodljivi. Normalno da od rođenja do nekih 20 i nešto godina naviknemo na određenu hranu, navike, rituale ... meni nije smetalo kad je moj gazda znao reći da mu je nešto drugačije, da nije navikao na tako nego onako itd. Isprva smo bili u zajednici sa njegovima, i bome sa se i ja znala ibretiti nekim stvarima i govorila da to tako moja mama ne radi. :zubi
Al' nismo bili skoncentrisani na takve gluposti nego na bitnija životna pitanja tako da smo se postepeno prilagodili jedno drugom kad su životne navike u pitanju. :)

Sad, što nekom smeta poređenje sa mama, ili muškarac prigovara na ružan i drzak način koji samo partnericu iziritira, pa dovodi do svađa i rasparava, ili što partnerica na sam spomen njegove mame dobiva napade bijesnila ... e to je nešto drugo. :cudi

dacina_curica
Status: Offline

Re: ON:Moja mama to bolje radi

Post by dacina_curica » 30 May 2014, 14:55

Sta god ja skuham bilo bi mi "moja mama to bolje pravi". :D.

Moja mama najbolje kuha, ok lazem, buraz mi kuha bolje od mame ali necemo da joj barcemo u ego (osim ako se svadjamo :D.) tako da sam uvijek dobijala "dobronamjerne savjete" :ooo tipa "pitaj mamu kako pravi to i to". Upitam jasta ili jos bolje nazovem i zamolim da ona napravi. :oo. Nikakav bauk, ja jos uvijek ucim neke stvati a pomirila sam se s tim da neke nikad necu tako dobro izuciti. :cudi

A moja bivsa svekrva, jedna jako fina zena, pravi tako dobre kolace i dala mi je sve recepte jer sam trazila. Ne vidim poentu inata tipa "jedi sto sam napravila ili nemoj nista", voz' ba. :123

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: ON:Moja mama to bolje radi

Post by Dzagoda » 31 May 2014, 00:05

Zanima me koliko se takav "muskarcina" zgrije pored zene :hihi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests