Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by storm » 12 May 2018, 13:54

...veza poslije 40....odmah brak...dosta je zajebancije...znas sto trazis :oo
Jos bolje sto ne trazis...ja sam se zahebo al eto...mozda je tako trebalo.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80427
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 11565 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by spacebound » 12 May 2018, 13:58

Prije 2-3 godine bih se pronasla.Sada jok, a bas iz razloga sto brak moze bit itekako dobar ne volim te kategorizacije samac- sretan, ozenjen/udata- sta je Bogu skrivio/la.

Iscitah i uvodni tekst i prvu stranicu napokon :oo
Iz iskustva mogu reci da ljudi razlog za ostajanje u losem braku nikako ne traze u djeci.Ja sam prodisala kad su se moji rastali.Djeca znaju i osjete, vide, cuju, zive u napetoj atmosferi punoj svadja i netrepeljivosti.Svakom djetetu je bolje zivjeti u miru sa jednim roditeljem, nego imati porodicu na okupu, a disfunkcionalnu.
A Maja je dobro opisala zivot i price oko razvedene zene(nase). A nije jednostavno biti ni dijete razvedenih roditelja.Sad mozda nije kao kad sam ja bila dijete, jer je porastao broj razvoda.Mene su gledali k'o da imam grbu na ledjima :(

Ali Boze moj, sve to prodje, a rahatluk nema cijenu.
Exchan ❌️

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 12 May 2018, 14:01

Pa niko ne priča o sreci.

Sreća je nešto drugo. Malo je ljudi zaista sretno.
. . . . . . . . .

User avatar
Gabe
Na probnom
Na probnom
Posts: 13
Joined: 13 Sep 2017, 22:40
Location: Zagreb / Posušje
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Gabe » 12 May 2018, 14:30

Zagorka wrote: 12 May 2018, 00:15
Sve je preozbiljno ako ga dozivis takvim.
Ma sve je to tako lijepo i bezazleno kako govoriš. No, što ako netko shvati brak neozbiljno pa počne mijenjati partnere? Ili primjerice nije ga briga što je u braku pa krene raditi što hoće ne razmišljajući o partneru, ili se ponašati kao da smo slobodni a ne u braku? Razumijem da se u braku osjećamo opušteno S PARTNEROM i uživamo kao djeca (ako na taj način shvaćaš brak kao neozbiljnim), ali reći da se brak shvaća PREOZBILJNO, to mi je nekak smješno :cudi No, to je MOJE mišljenje, što ne znači da je 10000% ispravno :)
Zagorka wrote: 12 May 2018, 00:15..moze biti puno zajebancije, smijeha, seksa i divnih momenata...a mozes uhvatiti grcevito ko pit bul:"aj joj sta ako stupim u brak...jaoj majko mila sta ce biti ako stupim u brak...oj bogo bozji nedajte mi u brak....aj braco spasavajte tog zla...."
S ovim se slažem. No opet ovo drugo što si navela kao quote je po meni zapravo PARANOJA. Ili možda znak da ta osoba ne voli partnera. Jer netko tko nekoga voli smatram da se neće osjećati tako i tako govoriti. Kad nekoga volite, stupanje u brak je zapravo samo još jedan skok u životu koji treba napraviti prema veličanstvenom cilju, ako tako megalomanski mogu reći. Sve u svemu, ovo gore što si navela od zahebancije do sexa i divnih trenutaka je ono što brak TREBA BITI. Većina ima drugačije shvaćanje: "Sad sam ju/ga dobio/la, sad se mogu opustiti i ne moram se više truditi oko njega/nje", i onda ovo sve gore što si ti navela NESTANE! U tome najčešće i bude problem heh.
Zagorka wrote: 12 May 2018, 00:15Pa kad se ozenis/udas nastaviti sve u kukavnom tonu (a sto bi u vedrom, nema smisla), :"jaooj sta me snadje ja se ozeni...ha sta cu sad kad sam se ozenio....sad ce mi qrac otpasti i oslijepit cu ako budem gledao drugu zenu.....aaaaj joooj kuuukuuu....aaajjj mammmaaa braaaak "..

Und so weiter :kafa
Ahahahahaha, slažem se s ovim ahahahahaha :haha

Na žalost, zato postoji velika količina DEČKIĆA, i jako mali broj pravih muškaraca, kao i veliki broj djevojčica, a mali broj pravih žena.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 12 May 2018, 14:46

Pa da, to sa "pravim muškarcima i zenama" i jeste posmatranje braka kao elementarne nepogode. :ha

Jel' to direktno iz nekog ženskog magazina? :p
. . . . . . . . .

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Nice try » 12 May 2018, 16:22

Socrates wrote: 12 May 2018, 09:42 U najboljem slučaju, postanete jedno drugom kućni ljubimci pod stare dane u većini slučajeva. Kad isisate jedno iz drugog sve sto je ljudsko i usput odgojite par nezanimljivih kopija. U najgorem, well, treba li da navodim toliko očigledne primjere? :zubi

Uopste ne razumijem da se više ljudi ne popisa na domestic sofu, kao pas od Divlje. It's just natural.
Sve što misliš o braku zasnivas na tuđim, čini mi se većinom negativnim, primjerima.
Ne možeš ili nećeš da razumiješ da postoje i pozitivni primjeri.
Ovako nije moguća rasprava jer ne cijeniš i ne vjerujes sve ono što kažemo, mi koji smo u braku a javljamo se na temi.
Čemu potpuno vjerovati jednoj strani, a podsmjehljivo dočekivati odgovore druge strane?
Nema smisla.
To o isisavanju i nezanimljivim kopijama neću ni komentarisati.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by srculence7 » 12 May 2018, 16:41

I vi koji ste u braku ne znate kako je to biti razveden, znači ne govorite iz iskustva, nego na osnovu tuđeg primera ili vam je to možda drugi brak ? :hm
Ne zauzimam ničiju stranu, niti smatram da je neko od vas u potpunosti u pravu ali tema nije brak nego razvod i problematika koja se prilikom toga javlja sa decom, fokusirajte se :djed
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 12 May 2018, 16:43

Nice try wrote: 12 May 2018, 16:22
Socrates wrote: 12 May 2018, 09:42 U najboljem slučaju, postanete jedno drugom kućni ljubimci pod stare dane u većini slučajeva. Kad isisate jedno iz drugog sve sto je ljudsko i usput odgojite par nezanimljivih kopija. U najgorem, well, treba li da navodim toliko očigledne primjere? :zubi

Uopste ne razumijem da se više ljudi ne popisa na domestic sofu, kao pas od Divlje. It's just natural.
Sve što misliš o braku zasnivas na tuđim, čini mi se većinom negativnim, primjerima.
Ne možeš ili nećeš da razumiješ da postoje i pozitivni primjeri.
Ovako nije moguća rasprava jer ne cijeniš i ne vjerujes sve ono što kažemo, mi koji smo u braku a javljamo se na temi.
Čemu potpuno vjerovati jednoj strani, a podsmjehljivo dočekivati odgovore druge strane?
Nema smisla.
To o isisavanju i nezanimljivim kopijama neću ni komentarisati.
A gdje bogati ja sa podsmijehom odgovaram? Ja se niti smijem niti plačem. :p

Dovoljno mi je da vas čitam (figurativno govoreći, ne odnosi se isključivo na vas) da shvatim da većini vas brak nije ništa riješio niti donio, niti u bilo kojem smislu vas poboljsao da bi sad meni morali ovdje držati tirade o pozitivnim brakovima.

Ubise se psiholozi da objašnjavaju da na braku treba raditi. Ubise. Iz kojih razloga, da mi je znati?

To je ako brak posmatramo sa čisto ljudske strane. Ako ga hoćete posmatrati sa ekonomske strane, to je druga stvar.

Hvala Bogu da svi stvaraju nezanimljive kopije. Zar je ikad bilo drugačije otkad je svijeta i vijeka?

Dobro, eto, vaša djeca nisu nezanimljve kopije. Vi ste nekim cudom izuzeti iz svih ociglednih stvari ovoga svijeta. Sva ostala jesu. Izvinjavam se sto sam vam uznemirio malu zamišljenu idilu.

Neću više.
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by srculence7 » 12 May 2018, 16:50

Socrate, decu ostavi na miru!
Iznesi šta misliš ali stišaj strasti malo, ne moramo svi da delimo tvoje mišljenje kako bi bili vredni, zanimljivi i tome slično, po nekim tvojim kriterijumima :stop
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 12 May 2018, 16:53

A čiju ja to djecu diram?

I ja sam nečije dijete i nezanimljiva kopija.
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by srculence7 » 12 May 2018, 16:55

Aj sad, ne pravi se blesav, kažeš vašu decu a obraćaš se nekom tamo s drugog foruma?
Neću se zamajavati takvim doskočicama, znaš ti ;)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by storm » 12 May 2018, 16:56

Sto bi rekao Đuro...to manje zuba i vasim ustima...to vise radosti u vaseg deteta :D.
Sve je individualno...sta mene briga s cim se drugi tjese...a bome ni druge ne treba zanimati s cim se ja tjesim...
A iskreno...biti clan foruma, mreza, itd, itd...nije neka jebenica od srece :oo

Zivijo :pivo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 12 May 2018, 16:59

Sreća je druga stvar.

Pitanje je jedino zašto dijeliti nedostatak sreće u braku sa random strangerom.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Socrates » 12 May 2018, 17:02

There you go - našao sam odgovor.

Dijeljenje nedostatka sreće je poenta braka.
. . . . . . . . .

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96364
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34342 times
Been thanked: 21067 times
Contact:
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Rum » 12 May 2018, 17:06

pojma nemam , bez djece sam i zene trenutno trazim tako strasno mi je potrebna postena zena da je mogu osjetiti u zraku,da je mogu osjetiti pod prstima,da mogu vidjeti plocnike izgradjene za njene noge kojima ce koracati po njima,da mogu vidjeti jastuke za njenu glavu
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by srculence7 » 12 May 2018, 17:07

Rum wrote: 12 May 2018, 17:06 pojma nemam , bez djece sam i zene trenutno trazim tako strasno mi je potrebna postena zena da je mogu osjetiti u zraku,da je mogu osjetiti pod prstima,da mogu vidjeti plocnike izgradjene za njene noge kojima ce koracati po njima,da mogu vidjeti jastuke za njenu glavu
Neka ti je sa srećom :pusa
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by storm » 12 May 2018, 17:34

Rum wrote: 12 May 2018, 17:06 pojma nemam , bez djece sam i zene trenutno trazim tako strasno mi je potrebna postena zena da je mogu osjetiti u zraku,da je mogu osjetiti pod prstima,da mogu vidjeti plocnike izgradjene za njene noge kojima ce koracati po njima,da mogu vidjeti jastuke za njenu glavu
Isusati, ko da nema plocnika u zenici :D.
Trazi ti onu izgradjenu za tvoj korak tim plocnicima...u biti ...ne traži...tako dodju :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by storm » 12 May 2018, 17:35

Socrates wrote: 12 May 2018, 17:02 There you go - našao sam odgovor.

Dijeljenje nedostatka sreće je poenta braka.
Eee jes vidio...pomogao sam :D.
Za (ne)srecu je potrebno dvoje...a i troje ponekad :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Mutevelija » 12 May 2018, 18:11

Veca wrote: 12 May 2018, 13:01 ...meni Sokrat, sve vise pocinje licit' na mutonju! :sok


















:sunja
















...mog'o bi i on pod ban!
:123
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Zagorka » 13 May 2018, 00:13

Socrates wrote: 12 May 2018, 08:47
Zagorka wrote: 12 May 2018, 00:15
Socrates wrote: 11 May 2018, 23:38 Brak i jeste preozbiljno shvatanje života.
Sve je preozbiljno ako ga dozivis takvim.

..moze biti puno zajebancije, smijeha, seksa i divnih momenata...a mozes uhvatiti grcevito ko pit bul:"aj joj sta ako stupim u brak...jaoj majko mila sta ce biti ako stupim u brak...oj bogo bozji nedajte mi u brak....aj braco spasavajte tog zla...."

Pa kad se ozenis/udas nastaviti sve u kukavnom tonu (a sto bi u vedrom, nema smisla), :"jaooj sta me snadje ja se ozeni...ha sta cu sad kad sam se ozenio....sad ce mi qrac otpasti i oslijepit cu ako budem gledao drugu zenu.....aaaaj joooj kuuukuuu....aaajjj mammmaaa braaaak "..

Und so weiter :kafa
Il' se meni čini il' ti brak ovdje opisujes kao elementarnu nepogodu koja se ne može izbjeći.

A meni se pak čini da ti sa brakom imaš odnos ko štatebriga sa analnim seksom.

Znači neko je nju hebo kako joj se nije dopalo i ona je čitav forum smarala kako je to užasno.

Ne biste vjerovali, svi imamo različite guzice, različite glave, različita srca, različite želje i sta se koga od vas jebeno tiče šta će ko s čime?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests