Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6950 times
Been thanked: 7871 times
Status: Online

Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Krokodil Behko » 28 Mar 2011, 13:20

Razlog za pokretanje ove teme,lezi u cinjenici da je po statistikama,
danas u BiH i u regionu inace,sve vise i vise neuspijesnih brakova.. Na zalost.
Vidim ima svakakvih tema u ovom Pdf.. i u susjednom (Ljubav i prijateljstvo) ali
ove nema.. Ili je bar ja nisam primjetio..
Naime,sve je to lijepo...romantika,ljubav,tema o ovom ili onom detalju iz bracnog
zivota...ali sta sa surovom stvarnoscu ???
Zbog cega se ljudi danas u nasim krajevima,toliko razvode??
I sam srecem (kud god krenem) razvedene zene,koje su u 95% slucajeva sa djecom,
same i prepustene same sebi u ovoj sredini koja ne prasta neuspijehe pa makar ta
osoba i ne bila zasluzna za to..
Pisite sta vi mislite o razlozima ovih razvoda.. Kako da nastave dalje,zene sa djecom..?
Kako muskarci,tako jednostavno okrenu ledja i otperjaju nekoj drugoj..??
Naravno da ne kazem da oni zaborave svoju djecu i slicno.. Ali uglavnom,djeca
ostanu uz majku.. Sta razvedeni muskarci misle kad su daleko od djece..
Pitaju li za njih? Brinu li? Kako uopce dolazi do te situacije u kojoj djeca,gube jednog
roditelja? Kako ce se to odraziti na njih? Sta supruznici treba da ucine prije ili poslije
razvoda..?' Ma ovih pitanja je milion.... Da ne nabrajam.
Mozete pisati i o svojim iskustvima sa osobama koje iza sebe imaju neuspijesan brak..

Ja licno,imao sam neka iskustva i mogu reci,izuzev jedne "neobicne" dame,ostale su
sve bile u potpunosti OK... kako se to desi uopce..?? taj razvod..
Mogu reci,ja ne bih imao nekih predrasuda ako bih bio u situaciji da udjem u vezu/brak
sa zenom koja je razvedena.. nebitno za djecu..
online

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by merylin » 28 Mar 2011, 20:03

Što se tiče rastave braka,postoji tu mnogo faktora,ne bih mogla navesti samo jedan jedini razlog zašto se brakovi raspadaju,ali evo navest ću par njih da budem preciznija:
Dob u vrijeme sklapanje braka,pa neriješeno stambeno i financijsko pitanje,pretjerano liberalna stajališta prema braku,sexualnosti i rastave i mnogi drugi razlozi.
Po meni opet najgore prođu oni koji su brak sklopili isključivo iz interesa.Zašto?
Zato što se zadovoljstvo u braku godinama mijenja, umanjuje i troši.
Gubitak početnoga zanosa, oduševljenja novim i nepoznatim , na čije mjesto dolazi poznato, uobičajeno, rutinsko,na to dodaš da ne gajiš nikakve emocije prema toj osobi,eh onda je pakao!

A djeca su ta koja većinom ispaštaju zbog grešaka svojih roditelja!
Bilo da žive sa ocem ili majkom,hendikepirani su zato što im fali i ona druga polovica,ne može roditelja zamijeniti ni oćuh niti maćeha!

Ja kažem,nekada je razvod izlaz iz mračnog tunela,i morao je da se desi i hvala bogu što postoji i ta procedura...ali djecu ne treba nikako zanemarivati,treba postojati za njih u svakom smislu te riječi...
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by mrki62 » 28 Mar 2011, 22:22

Ja kažem,nekada je razvod izlaz iz mračnog tunela,i morao je da se desi i hvala bogu što postoji i ta procedura...ali djecu ne treba nikako zanemarivati,treba postojati za njih u svakom smislu te riječi...
S tim je sve rečeno i slažem se s tim objašnjenjem.
U mnogim zapadnim državama je to regulativa i alimenti su normalna pojava, kao i odnosi do djece , jer djeca ne trebaju trpjeti zbog nekih nesuglasica vlastitih roditelja.
Najočitiji primjer nerazumnog ponašanja je događaj prošlog tjedna,kad je otac svoju kćerkicu bacio sa devetog sprata kroz prozor, da bi se osvetio nekadašnjoj ženi i onda i sam skočio, on je odmah umro a za nju se još bore za život.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119606
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5624 times
Been thanked: 12127 times
Contact:
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Maja » 29 Mar 2011, 00:17

rastavljenim ženama je jako teško. ne samo zato što im je time odgoj djece znatno otežan već i zbog njih samih. takve žene su uvijek pod lupom. čim "stanu" s nekim muškarcem odmah počnu govorkanja da su ljubavnici. čim dobije povišicu il se slaže sa šefom odmah se priča da mu daje ....
a nijedna majka ne želi da joj sin oženi "raspuštenicu" i o njoj muževa rodbina priča drugačije nego o nevjestama koje nisu prije udavane.

također, nisam jednom čula od muškaraca da kažu kako je najbolje loviti raspuštenice jer su one željne k.... što je stvarno fuj... i kako onda da te žene vjeruju u ljubav, da vjeruju da će naći nekog drugog s kim će se skrasiti.

Još veći je belaj ako žena nije finansijski zbrinuta, pa se vrati roditeljima. ali po meni bolje je trpiti te glupe priče nego muža koji ti ni po čemu ne odgovara. valja pokušati zbog djece, al ako ne ide, razvod je pametno rješenje. po nekom pravilu roditelji bi se trebali rastati u miru (čak i ako se mrze) i pri tome nastojati objasniti djeci da je tako bolje za svih njih, ali ali...

User avatar
bmw
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 307
Joined: 25 Oct 2010, 09:21
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by bmw » 29 Mar 2011, 00:50

Po tom pitanju mi je jako zao nasih zena u Bosni koje su razvedene jer nemaju neke velike nade za lijepu buducnost zbog svega ovog sto je Maja navela a i zbog toga sto nemaju od drzave podrsku.

U Njemackoj je opet obratno, sve je u rukama zene, tako da mi je cesto muskaraca zao jer cak i kad zena vec nadje drugog i zivi sa njim ovaj prvi mora da joj dugo vremena, ako ona ne radi jer je uz djecu, placa skoro svaki novcic koji zaradi. Zamisli: ostavi te zbog drugog i ti pored sto za djecu placas, moras i njoj slati a i ljubavnik joj od tvoje plate, cesto u tvojoj kuci, rasbaskario se i uziva.
Ukoliko muz ne radi, zena dobije dovoljno od drzave (socijalnog) da izdrzava djecu. Sve zene su zbrinute, ako im je muz nasilnik imaju posebne kuce za zene za koje niko ne zna u Njemackoj, naizgled su savim obicne kuce koje policija cuva,nisu pored kuce ali se stvore za sekundu ako je potrebo. Tu su zene i djeca zbrinuti sa svim: od psihijatra koji svaki dan dolazi do namirnica, posjete kinu, teatru itd..tako da ispacene zene zaborave s vremena na vrijeme iz kakvog su pakla pobjegle. Ja sam bila u jednoj takvoj kuci davno.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6950 times
Been thanked: 7871 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Krokodil Behko » 29 Mar 2011, 12:03

Ma vala.. nisam ni mislio da u Njemackoj,zena ostane sa djecom da se pati..
Ovdje je na zalost tako.. Poznajem zenu kojoj muz placa svega nesto malo,
mislim bivsi muz... tek da zalegne za kiriju,jer je podstanar.. Sve rezije,hrana,odjeca,obuca,skolarina,dzeparac..oko cerke..sve sama mora
zaraditi...
A poznajem i slucaj gdje bivsi muz,delozira zenu,da bi se stan prodao i
pare da e dijele na pola..posoto njegova nova zena (djevica sa 40 godina :plavi )
ima kucu.. A ova jadnica sa dvoje djece..nek gleda sta ce kupiti za 50 hiljada u SA..
Uzasni smo po tom pitanju!!!
online

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by mrki62 » 29 Mar 2011, 12:08

Eto, na drugim temama se prepucavamo kako se u vrijeme tite nije znalo ni ko smo ni šta smo a sad je tobože hvala Bogu to riješeno i sve ostalo nije važno a pogotovo kad nekakvi tobože vjernici počnu vjeru prezentirati a sve ostalo negirati i ignorirati a evo ova tema objašnjava koliki su problemi po tom pitanju.
Onako usput rečeno; yebe mi se i ko sam i šta sam - važno mi je da je u kući sloga.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6950 times
Been thanked: 7871 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Krokodil Behko » 29 Mar 2011, 12:19

mrki62 wrote:Eto, na drugim temama se prepucavamo kako se u vrijeme tite nije znalo ni ko smo ni šta smo a sad je tobože hvala Bogu to riješeno i sve ostalo nije važno a pogotovo kad nekakvi tobože vjernici počnu vjeru prezentirati a sve ostalo negirati i ignorirati a evo ova tema objašnjava koliki su problemi po tom pitanju.
Onako usput rečeno; yebe mi se i ko sam i šta sam - važno mi je da je u kući sloga.
Ovo je Mrki,tragicna slika naseg drustva..
Na zalost,zaista je u BiH,jako puno propalih brakova..
Statisticki,duplo vise nego u doba SFRJ..bar toliko..
Osim ponekog sturog clanka u novinama,niko se i ne bavi
tom problematikom.. Na TV,to ja ne znam da je ikada bilo..
U pravu si.. Ovi demokrati su sad glavni i ima na TV samo da
se prica o njihovim demokratijama u lopovluku-naravno..
A nigdje,kud god se okrenemo,gledamo djecu sirocad pored
zivih roditelja.. Nije ono gore sot je BMW navela slucajno u
Deutchelandu uvedeno...
Mislim da je uvedeno iskljucivo iz razloga da se ne bi desavalo ovo
sto se kod nas desava... Eto naveo sam dva teska primjera.. Dakle,
takvim zakonima,muskima se stavlja do znanja da moraju brinuti o
semu u vezi svoje djece i nakon razvoda...pa ko voli nek izvoli...
I to je dokaz da smo u zaostatku po drustenim normama a i bicemo
jos dugo-dugo..sve dok se pika to,da krivac nikada nije medju nama...
online

User avatar
novembar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1050
Joined: 01 Apr 2011, 15:45
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by novembar » 01 Apr 2011, 20:36

Rastala sam se prije tri godine i na samom pocetku mi je bilo jako tesko, ne sto sam ostavila njega vec sto se je komsiluk uvijek zapitkivao, sta, kako, zasto, zbog cega, ovo, ono...
onda su poceli komentari naravno: "ti si mlada, ti neces moci, propast ces u zivotu" itd..itd...itd...
Tada sam shvatila da ljudi vole gledati kako drugi propadaju i okrenula sam se 360 stepeni! Na kraj su shvatili da komentare ne bendam ni jedan posto dok eto, moj bivsii kad je shvatio koliko je pogrijeso - trazio je da se to opet sve vrati alii kasno...jabuku kad prepolovis vise je ne mozes sastaviti...nego pojedi ono sto si raspolovio...casu kad slomis ne lijepi je vec baci je i da izvinete...kad se pos*re...da se ne jede :)
Imamo jedno djete - djete je kod njega iz dosta razloga ali je vikenom inace kod mene...
za narod (jer sam slobodna) bas kao sto neko rece, ako stanem s'nekim muskarcem kurva sam, ako se zaglrim s'nekim ljubavnik mi je, ako izadjem, trazim da bi nesto (opet oprostite na izazu) *ebala...ali ljudi ne shvataju da je to cinjenica u zivotu...i za kraj, svakom ozejenom covjeku si meta (pricam iz iskustva)...
tek sam tada zavoljela zivot....a sto se djece tice...nek je on meni ziv i zdrav...mi oboje njega volimo i pruzamo koliko mozemo...on dobija obostranu ljubav ali kad nesto ne ide, ne ide i bolje sto sam ostavila nego da mi sutra moje djete bude kao svoj otac da moze od svoje zene raditi sta hoce, ovako...kad bude dovoljno star ja cu mu objasniti svoju stranu, otac njegov svoju a on sam nek odluci sta od zivota zeli i to je to :)
Mudrom mozes reci frtalj, pametnom pola, a budali moras reci sve.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6950 times
Been thanked: 7871 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Krokodil Behko » 01 Apr 2011, 22:27

Ma samo ti Novembar...furaj svoj fazon.. Ako znas sta zelis postici i da si u pravu..bas te briga ko ce sta reci... Misljenja ovakvih mentaliteta i ponasanja,u svijetu nisu nikakvo mjerilo.. Niti bi trebalo da to tako bude.. :cvike
online

User avatar
novembar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1050
Joined: 01 Apr 2011, 15:45
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by novembar » 01 Apr 2011, 22:46

Ja ne kazem nista....samo sam primjetila da um mnogo starijih od mene ne radi kako treba, naprotiv, trebaju posavjetovati svojet koji nailazi a ljudi rade obrnuto....ja kazem...ne zenite se, ne udajite se dok sve ne okusite i kad vam bas bude dosta onda zena i djeca i obrnuto...no eto, svijet ne slusa, misli da ce negdje zakasniti :D

U svakom slucaju, meni je lijepo a kome se ne svidja, slobodno me moze zaobici naravno :D
Mudrom mozes reci frtalj, pametnom pola, a budali moras reci sve.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6950 times
Been thanked: 7871 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Krokodil Behko » 08 Jan 2012, 18:19

Od 1. januara do 30. septembra 2011. godine u BiH zabilježen je negativan prirodni priraštaj - broj umrlih bio je za 2 829 veći od broja rođenih, podaci su Agencije za statistiku BiH.
[24 sata info]

Tokom ovih devet mjeseci u BiH su rođene 23 843 bebe, što je u odnosu na isti period 2010. godine za 5,62 odsto manje.

U navedenom periodu 2011. godine umrla su 26 672 lica, što je povećanje broja umrlih za 4,38 odsto u odnosu na isto razdoblje 2010. godine.

U ovom periodu u BiH su sklopljena 15 454 braka, a rezvedeno je 1 159 brakova.

Kako prenosi Srna, broj sklopljenih brakova u 2011. u poređenju sa istim periodom 2010. godine veći je za 0,42 odsto, dok je broj razvedenih veći za 55,57 odsto.



Izvor vijesti: http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i- ... z1it89H1fB


Definitivno, nesto ne stima, sa brakovima. Kladim se da je rijec o onima, koji su sklopljeni u ratu i prvim godinama, nakon rata. Negdje citah, statistiku, takvih se pola raspalo.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6950 times
Been thanked: 7871 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Krokodil Behko » 14 May 2012, 15:45

Pogledajte faksimil zahtjeva za razvod braka: Previše šaha i traljavo obavljanje bračne dužnosti

Image

Još prije tri godine, jedna visokoobrazovana gospođa poslala je Opštinskom sudu u Beogradu molbu za poništenje braka, jer ju je muž „uhvatio na trudnoću“. Ovo su njeni argumenti za poništenje braka, jer ona ne želi razvod....

Image
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Zagorka » 14 May 2012, 20:48

O moja ona ti,sad ti doslo iz zicegu u vugla.... :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by nezaboravna » 14 May 2012, 21:41

madam Bovary wrote:O moja ona ti,sad ti doslo iz zicegu u vugla.... :kafa
Stipu labadu da tipa :tjesi
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by silence » 14 May 2012, 22:36

madam Bovary wrote:O moja ona ti,sad ti doslo iz zicegu u vugla.... :kafa

:plavi

Pogledaj joj samo sadržaj tužbe, pa češ vidjeti da ona još uvjek u glavi nema ništa... A diplomirani XXX ? Samo da mi je znati koji je ona fakultet završila? :valja
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Luna. » 14 May 2012, 22:44

ovo je fake tuzba, ovo niko normalan, bez obzira koliko neskolovan bio, ne bi napiso
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6950 times
Been thanked: 7871 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Krokodil Behko » 14 May 2012, 22:49

Zato ona i insistira, da predmet vodi muškarac jer eto, i na našem forumu,
dokazalo se, da žene ne kontaju stvar. Poenta je u tome, da je ona, toliko
nezadovoljna sa svojim mužem, da smatra, da nije zaslužio razvod, nego samo
poništenje braka. Otuda i taj ironični ton u zahtjevu.
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by silence » 14 May 2012, 22:54

Ona je toliko glupa, da može da traži ponoštenje , poslije toliko godina braka i poslije rađanja dvoje djece. Poništenje se jedino može tražiti poslije kratkog bračnog staža gdje brak nije uopšte konzumiran.

Traži muškarca za sudiju, jer misli da je ni jedna žena ne bi shvatila, a muškarac vjerovatno bi (njeno mišljnje).
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6950 times
Been thanked: 7871 times
Status: Online

Re: Razvodi..Kako dalje...sta sa djecom ..?

Post by Krokodil Behko » 14 May 2012, 22:59

Nije ona glupa.
Traži maksimalno kako bi uspjela u naumu. Ionako se već svidja, nekom drugom.
Ona kaže, da ima 16 g. staža. Znači, nema više od 45 god. On je izgleda, podosta
stariji i nema posao. Žena se samo zapitala, šta će biti sa njom i do kada će rintačiti
za njega.
online

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests