Jeste li spremni za brak?

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

User avatar
zvrcka
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 111
Joined: 20 Oct 2010, 15:41
Location: Ljubljana
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by zvrcka » 03 Nov 2010, 08:32

hhhhhhhhhh bila spremna a danas...... udaram s lopatom po glavi sto ne razmisli o tome prije

User avatar
BH FANATIKOS
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 302
Joined: 31 Oct 2010, 20:12
Location: LIVNO
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by BH FANATIKOS » 03 Nov 2010, 11:00

bio jednom u braku ....... :lol ....sad u vezi i razmisljam ponovo o braku ......sve je do osobe bio ti u braku ili u vezi kad se
" koljes" isto je samo sto u vezi ona puse i huji kod mame u kuci a u braku moras je gledat :ooo
BOLJE DA MALO LJULJA NEGO DA ZULJA

User avatar
Betty-B
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 549
Joined: 21 Oct 2010, 19:45
Location: Bihać
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Betty-B » 03 Nov 2010, 19:15

valter wrote:Lijepo je brate u braku uz uslov da se prije braka dobro "ishoda",da se oćeifi sa svim onim momačkim ičkijama i u tom slučaju brak dodje kao neki smiraj,kao relaksacija.
Ja sam u braku poprilično dugo,imam ženicu koju neizmjerno volim,sina i kćerkicu ( tatin ponos ) lijep posao,tako da mi je u braku super i uopšte nije monotono i dosadno,uvijek nastojimo da unosimo neku novinu u naš život i da ubijemo svakodnevnicu.
Tako da bi svakom savjetovao da na vrijeme obavi i tu "gradjansku" dužnost,brak je nešto najljepše,pogotovu kada dodju i djeca,kada vidiš i znaš da živiš i boriš se za nešto i nekog.
Svaka čast na postu,sad si mi još draži :pusa

Mi smo nakon 2,5 godina veze odlučili se za brak.Jednostavno nije nam više bilo interesantno u gradu,bolje smo se osjećali kod kuće.Sad smo 2 godine u braku imamo sina i super nam je,nadopunjujemo se,pomažemo jedno drugome,pazimo se mazimo.Milina :ples
Image

User avatar
Betty-B
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 549
Joined: 21 Oct 2010, 19:45
Location: Bihać
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Betty-B » 03 Nov 2010, 19:18

A zaboravih napisati curama koje nisu spremne.
Vidjet ćete kad naleti onaj pravi,nećete više tako razmišljati.
Znam iz iskustva.Meni su sad najbitniji u životu moj sin i muž pa onda svi ostali.
Image

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Cici » 03 Nov 2010, 22:31

bila u braku...:) ali opet hmmm ne znam ,,,trebam dobro o tome razmisliti
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Betty-B
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 549
Joined: 21 Oct 2010, 19:45
Location: Bihać
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Betty-B » 03 Nov 2010, 22:40

Cici wrote:bila u braku...:) ali opet hmmm ne znam ,,,trebam dobro o tome razmisliti
to je ono ko se jednom opeče,puše i na hladno...
Image

User avatar
BH FANATIKOS
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 302
Joined: 31 Oct 2010, 20:12
Location: LIVNO
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by BH FANATIKOS » 03 Nov 2010, 22:43

haj sta ima veze vidio da znam pa sad je lako i za sastavi i rastavu ..... :haha
BOLJE DA MALO LJULJA NEGO DA ZULJA

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Cici » 03 Nov 2010, 22:49

da da jednom zmija ujede i gustera se bojis ... al ne znaci da su svi tako ... al opreza malo nije visak ;)
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
BH FANATIKOS
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 302
Joined: 31 Oct 2010, 20:12
Location: LIVNO
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by BH FANATIKOS » 03 Nov 2010, 22:51

kao sto citas gore mene je opeklo ali se nikad ne predajem......idemo daljeeeeeeeeeeeee :D
BOLJE DA MALO LJULJA NEGO DA ZULJA

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Cici » 04 Nov 2010, 08:26

nije stvar u predaji ... samo u oprezu ... ja se nikad ne predajem za bilo sta ....
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

zafrkanaka
Na probnom
Na probnom
Posts: 12
Joined: 04 Nov 2010, 08:14
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by zafrkanaka » 04 Nov 2010, 08:39

Ne znam,mislim da nisam nasla jos onog pravog :)

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Cici » 04 Nov 2010, 08:46

nema danas pravog nije nikad ni bilo...ali ima srodnih dusa skojom se 90% slazes a 10% ne to cini zivot ... ne trazi princa na konju naletices na konja na princu ;)
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

zafrkanaka
Na probnom
Na probnom
Posts: 12
Joined: 04 Nov 2010, 08:14
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by zafrkanaka » 04 Nov 2010, 08:48

hahahahaha izgleda da je tako :)

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Nela » 04 Nov 2010, 22:46

Nela wrote:Ma ni pod tačkom razno nisam spremna
:laugh
Što se brzo predomislih
Sad definitivno tvrdim da koliko god se neko osjećao da nije spreman na takav korak (kao što sam i sama bila ubijeđena) nije naišao na pravu osobu, jer kad naiđeš sve se mijenja pa i stavovi :D
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31687
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7224 times
Been thanked: 3933 times
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Mister No » 04 Nov 2010, 23:01

lisko wrote:dali se osjecate spremni za brak i kako to osjecate dali ste dovoljno zreli??

Zar se za to može ikada biti spreman!?
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
BH FANATIKOS
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 302
Joined: 31 Oct 2010, 20:12
Location: LIVNO
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by BH FANATIKOS » 05 Nov 2010, 01:28

jedna stara nana mi rekla kad sam se zenio .......sine velii"brak ti je ko tegla puna govana a na vrhu med ....e kaze kad polizes med ono sto ti ostane je zivot u braku " :haha ....vazda je se sjetim
BOLJE DA MALO LJULJA NEGO DA ZULJA

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Cici » 05 Nov 2010, 08:12

dobro je ta nena rekla :)
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by sann » 15 Nov 2010, 22:26

U sretnom braku.. :ples :D
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

User avatar
Amazonka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3919
Joined: 18 Nov 2010, 11:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by Amazonka » 18 Nov 2010, 19:44

Bilo bi bolje pitanje, jesam li spremna za razvod? :haha :haha :haha

Šala mala, u braku sam već dugo :)))
Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja
da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam
još jučer smatrala nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj.

Vjerojatno bih odustala i od sebe same, ali ne mogu. Jer, ko će
ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah?....


Image

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Jeste li spremni za brak?

Post by adacta » 24 Jan 2011, 10:17

1. Žena se brine za buducnost sve dok se ne uda.- Muškarac se ne brine za svoju buducnost sve dok se ne oženi.

2. Uspješan muškarac je onaj koji može zaraditi više novaca nego što mu žena može potrošiti. - Uspješna žena je ona koja uspije uloviti takvog muškarca

3. Za srecu s muškarcem, treba ga malo voljeti i puno razumjeti.- Za srecu s ženom, treba ju puno voljeti i ne pokušavati ju razumjeti.

4. Neoženjeni muškarci žive krace od oženjenih,- ali ovi oženjeni imaju manju želju za životom.

5. Muškarac se najcešce ne mijenja preko noci,- dok žene nekako uspiju drasticno promijeniti svoj izgled do jutra.

6. Svaki oženjen muškarac bi trebao zaboraviti svoje pogreške,- nema smisla da dvoje ljudi pamti iste stvari.

7. Žena se uda za muškarca u nadi da ce ga promijeniti, ali ne uspije.- Muškarac se oženi u nadi da mu se žena nece promijeniti, ali žena se ipak promijeni.

8. Žena uvijek ima zadnju rijec u svadi.- Što god da muškarac naknadno kaže smatra se pocetkom nove svade u kojoj ce žena opet imati zadnju rijec.

9. Muškarac ne razumije ženu samo dvaput u životu,- prije vjencanja i poslije vjencanja

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests