Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Igrice s foruma (arcade) i s neta
Post Reply
Landerstorn
Na probnom
Na probnom
Posts: 24
Joined: 15 Jan 2018, 18:23
Status: Offline

Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Landerstorn » 16 Jan 2018, 12:47

Nisam bio siguran gdje da svrstam ovakvu temu, da li u kategoriju sport ili igre pa sam ipak odlucio igre jer ima dosta ljudi koji se ne slazu sa cinjenicom da je sah novi sport. U ovoj temi pisite o tome, da li igrate sah u vasoj svakodnevnici ili se cak profesionalno bavite njime, gdje ga igrate itd.. Ako neko ide na turnire neka pise sta raditi dan prije turnira ili na dan turnira da bi se poboljsala koncentracija i dubinsko razmisljanje npr. hrana, pice..Recimo najbolji igrac svijeta Magnus Carlsen uvjek na turnirima pojede jabuku kao nesto sto mu pomaze pri koncentraciji, neko pojede dosta crne cokolade sa vecim postotkom kakaa jer sadrzi dosta kofeina, neko jednostavno popije koju soljicu kafe ili energetsko pice, a neko nista od navedenog, takodjer bitna je i ispavanost ili ne hmm? Uglavnom ovdje pisite vasa iskustva i neiskustva, nadam se da ima neko ko ce razmijeniti ovakva iskustva :pusi

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Cvrle » 16 Jan 2018, 12:53

Nekad sam svaki dan igrala saha sa ocem, ali kako moju paznju sve vise trebaju moji indijanci, rijetko kad imam priliku da se pocastim jednom partijom. Bas ne mogu da se sjetim kad sam zadnji put igrala sah. Dragi igra online sah, ali meni to nije to. Obzirom da rekreativno igram sah, nemam neke posebne ceremonije i pripreme za partiju.
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7019 times
Been thanked: 11325 times
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by spacebound » 16 Jan 2018, 12:59

Ne sjecam se kad sam igrala zadnji put.Tata me naucio kad sam dijete bila, a najcesce sam igrala sa jednim rodjakom dok sam zivjela u drugom gradu.Vjerovatno sam zahrdjala vremenom.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80749
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9938 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Julia-Klara » 16 Jan 2018, 13:00

Ne znam igrati sah.
Tata ne zna igrati sah.
Par puta smo igrali zajedno, on je pobjedjivao.
Toliko o tome.
:kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Landerstorn
Na probnom
Na probnom
Posts: 24
Joined: 15 Jan 2018, 18:23
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Landerstorn » 16 Jan 2018, 13:15

Cvrle wrote: 16 Jan 2018, 12:53 Nekad sam svaki dan igrala saha sa ocem, ali kako moju paznju sve vise trebaju moji indijanci, rijetko kad imam priliku da se pocastim jednom partijom. Bas ne mogu da se sjetim kad sam zadnji put igrala sah. Dragi igra online sah, ali meni to nije to. Obzirom da rekreativno igram sah, nemam neke posebne ceremonije i pripreme za partiju.
Danas se uglavnom neozbiljni turniri (ima i izuzetaka kad se takmice svjetski poznati igraci) i partije odrzavaju online, a samo ozbiljni turniri uzivo. Uglavnom ljudi na netu uce igrati sah jer imaju dosta videozapisa o tome kao i live prenosa i online partija najboljih igraca svijeta. Eto ako bas neko hoce da se druzi i ima pored sebe velemajstora, uclani se fino u neki klub mada tesko je naci tako dobrog ucitelja. Trebali bi izdvojiti malo vremena ako mozete za ovu igru, zarazna je "chess.com" :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Krokodil Behko » 16 Jan 2018, 19:28

Landerstorn wrote: 16 Jan 2018, 12:47 Recimo najbolji igrac svijeta Magnus Carlsen

Zar to nisu ona 2xK? :sok


Ima onaj sajt, Flyordie, nekad sam visio na šahu i curlingu :ok
online

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by gaga » 16 Jan 2018, 19:40

:D Volim sah,mislim da igram odlicno
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Bla » 16 Jan 2018, 20:01

e4
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Rum » 16 Jan 2018, 20:02

sah ,mat :bla
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80749
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9938 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Julia-Klara » 16 Jan 2018, 20:04

kad smo kod saha... izbjegli mi iz Brckog u Bijeljinu, maj 1992... I u ulici nekih djecaka vazda bilo, i jedan stalno bio sa mnom, pa kad ko od njegovih drugova naidje, on samo kaze "G6H12". I jednom ja pitam rodjaka sta im to znaci, a on onako strog, pita:"Ko ti je to reko?", rekoh, onaj tvoj drug Damir. Kaze "Ebacu mu mater ja"... Ispostavilo se da je G6H12 barenje :valja

Jel ovo vezano za sah? :trepka
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95668
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33875 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Rum » 16 Jan 2018, 20:06

sah , mat
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Krokodil Behko » 16 Jan 2018, 20:07

Julia-Klara wrote: 16 Jan 2018, 20:04 kad smo kod saha... izbjegli mi iz Brckog u Bijeljinu, maj 1992... I u ulici nekih djecaka vazda bilo, i jedan stalno bio sa mnom, pa kad ko od njegovih drugova naidje, on samo kaze "G6H12". I jednom ja pitam rodjaka sta im to znaci, a on onako strog, pita:"Ko ti je to reko?", rekoh, onaj tvoj drug Damir. Kaze "Ebacu mu mater ja"... Ispostavilo se da je G6H12 barenje :valja

Jel ovo vezano za sah? :trepka

Čini mi se da sam znao za taj izraz :plavi
Ma štaš bona, kooo ono mi, maštovit narod, najmaštovitiji u bejha :zubi
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80749
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9938 times
Been thanked: 6769 times
Status: Online

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Julia-Klara » 16 Jan 2018, 20:09

Jeste klinac bO
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by storm » 16 Jan 2018, 20:10

Julia-Klara wrote: 16 Jan 2018, 20:04 kad smo kod saha... izbjegli mi iz Brckog u Bijeljinu, maj 1992... I u ulici nekih djecaka vazda bilo, i jedan stalno bio sa mnom, pa kad ko od njegovih drugova naidje, on samo kaze "G6H12". I jednom ja pitam rodjaka sta im to znaci, a on onako strog, pita:"Ko ti je to reko?", rekoh, onaj tvoj drug Damir. Kaze "Ebacu mu mater ja"... Ispostavilo se da je G6H12 barenje :valja

Jel ovo vezano za sah? :trepka
To kad se konj kreće tablom :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by rethna » 16 Jan 2018, 20:38

Cvrle wrote: 16 Jan 2018, 12:53 Nekad sam svaki dan igrala saha sa ocem, ali kako moju paznju sve vise trebaju moji indijanci, rijetko kad imam priliku da se pocastim jednom partijom. Bas ne mogu da se sjetim kad sam zadnji put igrala sah. Dragi igra online sah, ali meni to nije to. Obzirom da rekreativno igram sah, nemam neke posebne ceremonije i pripreme za partiju.
Isto. Prije, jutarnja kafa i obavezno partija, dvije saha. Bio sam tad dobar a bilo je i lijepo :)
Kasnije pauza godinama da bi jednom rodjak poceo neku temu i kao mogli smo odigrati a znam da nije nikad igrao :lupa i tako je pocela nova era igranja :D.
Tad sam imao i kladionicarskog duha. Pa je vikend bio rezervisan za utakmice, partije saha uz pracenje rezultata, pa onda juris na popravni listic, vracas se pocinju Englezi, pa tako se znalo par puta na dan :valja sve do Talijana i Francuza.
Pa bude nedjelja, podesi se ispusis u sahu, ne ubodes ni jedan listic a sutra ponedjeljak :puca :ooo
Sad, opet nisam igrao godinama, znam pravila, ali sa tim dugim pauzama ispari ona strategija iz mene :lupa
Question everything.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by Melek » 16 Jan 2018, 20:39

Ma Bozo Dezulovic je velemajstor, ja vam velim :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Turniri u sahu i uopste igranje saha?

Post by rethna » 16 Jan 2018, 20:52

Landerstorn wrote: 16 Jan 2018, 13:15
Cvrle wrote: 16 Jan 2018, 12:53 Nekad sam svaki dan igrala saha sa ocem, ali kako moju paznju sve vise trebaju moji indijanci, rijetko kad imam priliku da se pocastim jednom partijom. Bas ne mogu da se sjetim kad sam zadnji put igrala sah. Dragi igra online sah, ali meni to nije to. Obzirom da rekreativno igram sah, nemam neke posebne ceremonije i pripreme za partiju.
Danas se uglavnom neozbiljni turniri (ima i izuzetaka kad se takmice svjetski poznati igraci) i partije odrzavaju online, a samo ozbiljni turniri uzivo. Uglavnom ljudi na netu uce igrati sah jer imaju dosta videozapisa o tome kao i live prenosa i online partija najboljih igraca svijeta. Eto ako bas neko hoce da se druzi i ima pored sebe velemajstora, uclani se fino u neki klub mada tesko je naci tako dobrog ucitelja. Trebali bi izdvojiti malo vremena ako mozete za ovu igru, zarazna je "chess.com" :D
Trazio sam prije nekad online sah i nije me nista privuklo bude uglavnom bezvezna grafika i animacije i sve skupa nakaradno izgleda. Ovo tvoje sto si postavio mi se cini ok, sad sam malo pregledao. Mozda navratim. :ok
Jedino sto sam presaltao listu korisnika i sve neki experti sa avatarima sahovskih ploca ispred sebe :oo
Question everything.

Post Reply

Return to “Igre”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests