Podsjeca me na forumasa

Predstavite se

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by storm » 19 Jan 2020, 09:28

HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:16 A haj realno sta je problem bio? Frka,panika,mediji,dizanje ustedjevina,obustave ulaganja,kupovine,banke traze povrat odobrenih kredita...Zasto? Odjednom krenu ko da nista nije bilo...
Ide to u valovima. Priča mi frend bankar, kako banke to rade, izbaci se lova, radi se, investira, gradi... Onda umjetno spuste balon. Da se krediti naplate, pa opet.
Eto najavljuju da će opet, već lani je trebalo sve malo pasti, ali ja ne vidim, prošla godina bolja nego ikad... A ni ova neće biti loša u najavi.
A građevina je jako bitna... Padne li taj sektor, pada prijevoz, dućani, cijene nekretnina... Kreditni grc, ljudi investiraju u neizvjesnosti samo nužno.
Tad smo se mi i prebacili na održavanje zgrada od do... I tako preživjeli. Klasična građevina je zamrla, propala hrpa privatnika.
Ukratko, bankarski sustav.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 09:35

Ma lakse je sad,ko nauci skolu bolje reaguje.Neki dan zovu iz raiffeisen banke,kredit,nema problema,koliko god,stabilna firma...Ne hvala.Ali zasto,trazili ste u toj i toj...Otkud zna veze nemam...Pa reko fino,radili smo sa vama,u 6/2008 g ste mi odobrili revolving na godinu dana i pustili sredstva...U 10/2008 ste mi trazili da vratim revolving.Vratio sam i nisam vise nikada usao u vasu banku.I to je to.Dovidjenja.A to je sica,za knjige je sta su od lore uradili.Sahranili covjeka slicnom stvari za 6 mjeseci.Onakvu firmu.Pored par njegovih pogresnih odluka, oni su ga zakucali...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by storm » 19 Jan 2020, 09:37

HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:35 Ma lakse je sad,ko nauci skolu bolje reaguje.Neki dan zovu iz raiffeisen banke,kredit,nema problema,koliko god,stabilna firma...Ne hvala.Ali zasto,trazili ste u toj i toj...Otkud zna veze nemam...Pa reko fino,radili smo sa vama,u 6/2008 g ste mi odobrili revolving na godinu dana i pustili sredstva...U 10/2008 ste mi trazili da vratim revolving.Vratio sam i nisam vise nikada usao u vasu banku.I to je to.Dovidjenja.A to je sica,za knjige je sta su od lore uradili.Sahranili covjeka slicnom stvari za 6 mjeseci.Onakvu firmu.Pored par njegovih pogresnih odluka, oni su ga zakucali...
Eh da su nas u školama barem malo više financijski "opismenili"...
Ali naviklo da drugi misli za nas...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 09:38

Ma gradjevina nece pasti sigurno.Trazim izvodjaca radova za stambenu zgradu,ludilo. :grana
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 09:38

storm wrote: 19 Jan 2020, 09:37
HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:35 Ma lakse je sad,ko nauci skolu bolje reaguje.Neki dan zovu iz raiffeisen banke,kredit,nema problema,koliko god,stabilna firma...Ne hvala.Ali zasto,trazili ste u toj i toj...Otkud zna veze nemam...Pa reko fino,radili smo sa vama,u 6/2008 g ste mi odobrili revolving na godinu dana i pustili sredstva...U 10/2008 ste mi trazili da vratim revolving.Vratio sam i nisam vise nikada usao u vasu banku.I to je to.Dovidjenja.A to je sica,za knjige je sta su od lore uradili.Sahranili covjeka slicnom stvari za 6 mjeseci.Onakvu firmu.Pored par njegovih pogresnih odluka, oni su ga zakucali...
Eh da su nas u školama barem malo više financijski "opismenili"...
Ali naviklo da drugi misli za nas...
Ma isto je i vani,igranke su i tamo...Ima tu svasta,vrsta djelatnosti...Trgovina prva pada na glavu...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 09:45

HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:38 Ma gradjevina nece pasti sigurno.Trazim izvodjaca radova za stambenu zgradu,ludilo. :grana
Smij se ti ,a ja cu se jebavat :lud Nego haj vamo pa pravi. :ooo Ko 4 sarafa zna zavrnut radi nesta a dobrog majstora i firmu nacekaces se.Kaze mozda u septembru :sok Kakvom ba septembru, papiri gotovi,odobrena sredstva,ako mi puste kredit a zasteka izvodjac ubice me kamata.Sreca nisam povukao sredstva nego cu ici po situacijama.Nikad ovo ovako nije bilo.I sto zavrsim,zavrsim jer imam drugova da to rade,bukvalno jos hvala moram reci pored placanja...
Last edited by HAVANA on 19 Jan 2020, 09:45, edited 1 time in total.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by storm » 19 Jan 2020, 09:45

HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:38 Ma gradjevina nece pasti sigurno.Trazim izvodjaca radova za stambenu zgradu,ludilo. :grana
Isto je i tu, zato kažem najavljene krize nema... Mi recimo uzimamo komplet uslugu... Sve obrtničke radove, i muka je naći kooperante... Građevinu, elektro, knauf radimo sami, ostalo uzmemo vanjske... Ali nema, prebukirano.
Ali ipak sladje su to brige.
Kažem, pamtim one godine, kad si radio jedan objekt, i nisi znao kuda nakon toga... A obično barem za tri mjeseca znaš, kuda, kada i kako, ili više čak...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37862
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2937 times
Been thanked: 2277 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by Pasaga » 19 Jan 2020, 09:46

...nemoras uzet odmah cjeli kredit ...
parcijalno...
kako posao bude isao .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by storm » 19 Jan 2020, 09:48

HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:45
HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:38 Ma gradjevina nece pasti sigurno.Trazim izvodjaca radova za stambenu zgradu,ludilo. :grana
Smij se ti ,a ja cu se jebavat :lud Nego haj vamo pa pravi. :ooo Ko 4 sarafa zna zavrnut radi nesta a dobrog majstora i firmu nacekaces se.Kaze mozda u septembru :sok Kakvom ba septembru, papiri gotovi,odobrena sredstva,ako mi puste kredit a zasteka izvodjac ubice me kamata.Sreca nisam povukao sredstva nego cu ici po situacijama.Nikad ovo ovako nije bilo.I sto zavrsim,zavrsim jer imam drugova da to rade,bukvalno jos hvala moram reci pored placanja...
Smijem se jer točno znam o čemu pričaš :oo
Pa otvori firmu, radi za sebe, ako možeš naći kadar. Znaš dosta oko toga, vidim.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 09:48

storm wrote: 19 Jan 2020, 09:45
HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:38 Ma gradjevina nece pasti sigurno.Trazim izvodjaca radova za stambenu zgradu,ludilo. :grana
Isto je i tu, zato kažem najavljene krize nema... Mi recimo uzimamo komplet uslugu... Sve obrtničke radove, i muka je naći kooperante... Građevinu, elektro, knauf radimo sami, ostalo uzmemo vanjske... Ali nema, prebukirano.
Ali ipak sladje su to brige.
Kažem, pamtim one godine, kad si radio jedan objekt, i nisi znao kuda nakon toga... A obično barem za tri mjeseca znaš, kuda, kada i kako, ili više čak...
Neki dan jaran odbio undp 23 kuce klime i grijanja.Zamisli dokle je doslo.Sigurica i dobra naplata...Ne moze stici a i nema dovoljno strucnih ljudi.Meni poslo ekipu da mi nesto zavrse,samo tren sto je priuceni sam ostao,nije dobro stavio odvodnu cijev,poplava mala,sjeba mi rigips...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 09:51

Pasaga wrote: 19 Jan 2020, 09:46 ...nemoras uzet odmah cjeli kredit ...
parcijalno...
kako posao bude isao .....
Tako sam i dogovorio.Po situacijama izvodjenja radova.A nadam se u nekoj fazi da mogu preci u samofinansiranje bez povlacenja sredstava...Kad se ukrovi ide to...Vidicemo,valjda ce izdobrit.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by storm » 19 Jan 2020, 09:51

HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:48
storm wrote: 19 Jan 2020, 09:45

Isto je i tu, zato kažem najavljene krize nema... Mi recimo uzimamo komplet uslugu... Sve obrtničke radove, i muka je naći kooperante... Građevinu, elektro, knauf radimo sami, ostalo uzmemo vanjske... Ali nema, prebukirano.
Ali ipak sladje su to brige.
Kažem, pamtim one godine, kad si radio jedan objekt, i nisi znao kuda nakon toga... A obično barem za tri mjeseca znaš, kuda, kada i kako, ili više čak...
Neki dan jaran odbio undp 23 kuce klime i grijanja.Zamisli dokle je doslo.Sigurica i dobra naplata...Ne moze stici a i nema dovoljno strucnih ljudi.Meni poslo ekipu da mi nesto zavrse,samo tren sto je priuceni sam ostao,nije dobro stavio odvodnu cijev,poplava mala,sjeba mi rigips...
Kod vas je još taj problem... Sve što nešto zna, ode van čim može...
Izmedju nas.. Meni se sarajevo čini odlična prilika, puno tu toga fali tj ima mjesta za biznis.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 09:52

storm wrote: 19 Jan 2020, 09:48
HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:45

Smij se ti ,a ja cu se jebavat :lud Nego haj vamo pa pravi. :ooo Ko 4 sarafa zna zavrnut radi nesta a dobrog majstora i firmu nacekaces se.Kaze mozda u septembru :sok Kakvom ba septembru, papiri gotovi,odobrena sredstva,ako mi puste kredit a zasteka izvodjac ubice me kamata.Sreca nisam povukao sredstva nego cu ici po situacijama.Nikad ovo ovako nije bilo.I sto zavrsim,zavrsim jer imam drugova da to rade,bukvalno jos hvala moram reci pored placanja...
Smijem se jer točno znam o čemu pričaš :oo
Pa otvori firmu, radi za sebe, ako možeš naći kadar. Znaš dosta oko toga, vidim.
Ne mogu,to mi je druga djelatnost.Jedino da se kloniram.Tri djelatnosti imam.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by HAVANA » 19 Jan 2020, 09:56

storm wrote: 19 Jan 2020, 09:51
HAVANA wrote: 19 Jan 2020, 09:48

Neki dan jaran odbio undp 23 kuce klime i grijanja.Zamisli dokle je doslo.Sigurica i dobra naplata...Ne moze stici a i nema dovoljno strucnih ljudi.Meni poslo ekipu da mi nesto zavrse,samo tren sto je priuceni sam ostao,nije dobro stavio odvodnu cijev,poplava mala,sjeba mi rigips...
Kod vas je još taj problem... Sve što nešto zna, ode van čim može...
Izmedju nas.. Meni se sarajevo čini odlična prilika, puno tu toga fali tj ima mjesta za biznis.
Ma ovi moji sto znaju i dugo rade,sto stvarno znaju...Ne idu oni nigdje,ubise se od posla.Grijanje,struja,proizvodnja stolarije...Imam jednog za rigips...Cuvam ga ko oci u glavi. :ooo
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by Mohr » 19 Jan 2020, 23:27

storm wrote: 19 Jan 2020, 08:46
ElTriconi wrote: 19 Jan 2020, 08:34

Nekad se utrefi poso da valja a nekad budes donji. :ok

Tesko da se mogu tako vile i kola zaradit ako se radi legalno ali se moze fino zivjet. :ok
Pa bilo je godina krize ono 2010-2013... Uzmeš posao, znaš da si u najboljem slučaju nula... Ali da okrenes, da plače isplatis, doprinose pokrijes, itd... U našem žargonu - mjenjačnica.
Ali zadržis ljude, firma pliva.
Tata je uvijek govorio... Sine ti si treći na redu...
1. Radnik
2. Država
3... Pa mi, šta ostane...
Ovi neki privatnici malo drukčije to sloze, ali ne traje to dugo... I nije to patetika, tako to ide, ako misliš na dugi rok raditi u ovoj državi.
Leleeee! Pa ovo je tačno da ne povjeruješ :sok

Vazda (lafo) radnik prvi, al' jbg, nekako svi vole da imaju radnike(ispred sebe, dapače :p )... Bolje, je l' de, biti treći (na redu), nego prvi :obrve

Kadikad je ta "misterija" razjašnjena, stara je to priča... ;)


Nego, ko ovdje koga na koga podsjeća :D.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by Mohr » 19 Jan 2020, 23:28

Evo, recimo npr. mene drug HAVANA podsjeća na Broj 1 :hihi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by storm » 20 Jan 2020, 04:07

Mohr wrote: 19 Jan 2020, 23:27
storm wrote: 19 Jan 2020, 08:46

Pa bilo je godina krize ono 2010-2013... Uzmeš posao, znaš da si u najboljem slučaju nula... Ali da okrenes, da plače isplatis, doprinose pokrijes, itd... U našem žargonu - mjenjačnica.
Ali zadržis ljude, firma pliva.
Tata je uvijek govorio... Sine ti si treći na redu...
1. Radnik
2. Država
3... Pa mi, šta ostane...
Ovi neki privatnici malo drukčije to sloze, ali ne traje to dugo... I nije to patetika, tako to ide, ako misliš na dugi rok raditi u ovoj državi.
Leleeee! Pa ovo je tačno da ne povjeruješ :sok

Vazda (lafo) radnik prvi, al' jbg, nekako svi vole da imaju radnike(ispred sebe, dapače :p )... Bolje, je l' de, biti treći (na redu), nego prvi :obrve

Kadikad je ta "misterija" razjašnjena, stara je to priča... ;)


Nego, ko ovdje koga na koga podsjeća :D.
A šta da odgovorim osobi, koja vjeruje u Marxa :D. (nameće se samo po sebi, da joj mnogo toga nije jasno)
Ali de, hajde... Poredao sam prioritete plačanja obaveza.
A jasno je tko je prvi u odgovornosti, organizaciji, traženju posla... Pa snosenju posljedica za eventualne krive procjene... Tad iznenada marksisti kolektivno gubite poriv biti prvi... Šaljiva sorta :p
Habibti, ya nour el - ain... :srce

uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28466
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1466 times
Been thanked: 1472 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by uvijek_kontra » 20 Jan 2020, 14:29

Gledam reklame, iskoci mi Iskra. :D.

:pusa
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by Venera » 20 Jan 2020, 14:39

uvijek_kontra wrote: 20 Jan 2020, 14:29 Gledam reklame, iskoci mi Iskra. :D.

:pusa
uh dobra si, mene Irksa podsjeca na telefone i usisivace :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Podsjeca me na forumasa

Post by Iskra » 20 Jan 2020, 14:45

uvijek_kontra wrote: 20 Jan 2020, 14:29 Gledam reklame, iskoci mi Iskra. :D.

:pusa
:grana habibi mi nedavno kaže, ambalaža za sijalicu, Iskra. Tebi sam.mikser. dobro. Vidjet ćete oboje. Spremam vam iznenadjenje.

:ha
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

Post Reply

Return to “Upoznaj forumase da bi ih volio”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests