Podno grejanje broj 1 u svetu

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Podno grejanje broj 1 u svetu

Post by storm » 14 Jan 2019, 05:29

lisko wrote: 13 Jan 2019, 21:29
Ciklama wrote: 18 Jan 2014, 00:54 Podno imamo samo u prostorijama gdje je keramika, hodnici, kupatilo, kuhinja (maleni dio), i ok je.
Ali ne sviđa mi se kad je po svim prostorijama. U dvije kuće u koje zalazimo podno je u svim prostorijama, toplo je i pretoplo, i guši me takvo grijanje, na to sve nogama je pretoplo, odemo van prevelika je razlika u temperaturi, imam osjećaj da se obuća ohladi za sekundu, pa dok dođemo kući smrznu mi se noge. Zbog toga te prijatelje zimi ne obilazimo kad su veće hladnoće.
Nije svacije to radit ,nesmije dolazna temperatura vode bit visa od 56 stepeni i za to ima uredjaj jedan koji se ugradi da to ne desi se . Vidio sam da nasi dole majstori razrijede cijevi stefe pa ih onda skopcaju direkt ko radijatore tad to nikako nevalja .
Bravo lisko...
Ako "osjetis" podno grijanje i vruće ti je... Nešto gadno ne valja u sustavu...
Temperature koje se puštaju u cijevi, cca upola su niže, nego klasično radijatorsko grijanje... Negdje izmedju 28-33 stupnjeva max...
Potrebno je ugraditi kretnicu, koja manju temperaturu pušta u podno grijanje.
Meni i dalje top sustav grijanja :ok
talno-ogrevanje-1.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Podno grejanje broj 1 u svetu

Post by lisko » 14 Jan 2019, 06:44

storm wrote: 14 Jan 2019, 05:29
lisko wrote: 13 Jan 2019, 21:29

Nije svacije to radit ,nesmije dolazna temperatura vode bit visa od 56 stepeni i za to ima uredjaj jedan koji se ugradi da to ne desi se . Vidio sam da nasi dole majstori razrijede cijevi stefe pa ih onda skopcaju direkt ko radijatore tad to nikako nevalja .
Bravo lisko...
Ako "osjetis" podno grijanje i vruće ti je... Nešto gadno ne valja u sustavu...
Temperature koje se puštaju u cijevi, cca upola su niže, nego klasično radijatorsko grijanje... Negdje izmedju 28-33 stupnjeva max...
Potrebno je ugraditi kretnicu, koja manju temperaturu pušta u podno grijanje.
Meni i dalje top sustav grijanja :ok

talno-ogrevanje-1.jpg


Puno kilometara cijevi i kvadrata tog sam napravio ja
Max smijes 55 stepeni u vorlauf pustit . A taj uredjaj ovamo se zove Fußbodenheizung Divicon
Pa sad jos ovisi koju kucu imas u kfw 50 grijes sa 30 stepeni
Koliko izolacije i tako toga
Naj bolje radi to kad imas odgovarajuci Pufferspeicher
Prosjecna kuca od 1000 l je dovoljan kad se zagrije 10 sati crpis toplotu i toplu vodu pravis bez problema
Na to jos par plata solara 4 minimalno za dvije familije otprilike i onda stedis pare tek!
Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Podno grejanje broj 1 u svetu

Post by storm » 14 Jan 2019, 07:06

Jesi radio sa multibeton cijevima, lisko?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Podno grejanje broj 1 u svetu

Post by Chloe » 14 Jan 2019, 07:12

lisko wrote: 13 Jan 2019, 21:29
Ciklama wrote: 18 Jan 2014, 00:54 Podno imamo samo u prostorijama gdje je keramika, hodnici, kupatilo, kuhinja (maleni dio), i ok je.
Ali ne sviđa mi se kad je po svim prostorijama. U dvije kuće u koje zalazimo podno je u svim prostorijama, toplo je i pretoplo, i guši me takvo grijanje, na to sve nogama je pretoplo, odemo van prevelika je razlika u temperaturi, imam osjećaj da se obuća ohladi za sekundu, pa dok dođemo kući smrznu mi se noge. Zbog toga te prijatelje zimi ne obilazimo kad su veće hladnoće.
Nije svacije to radit ,nesmije dolazna temperatura vode bit visa od 56 stepeni i za to ima uredjaj jedan koji se ugradi da to ne desi se . Vidio sam da nasi dole majstori razrijede cijevi stefe pa ih onda skopcaju direkt ko radijatore tad to nikako nevalja .
Ne znam ko je kod drugih radio al' kod jednih prijatelja je maksuz brat iz Ljubljane dolazio i odradio,
a tamo ima svoju firmu za grijanje. :cudi
Nama je radila naša firma, i ne vidim nikave probleme na dijelu gdje je podno, mada su sva na minimalcu.
Kako kome, i dalje mi podno grijanje nije ugodno u prostorijama u kojima boravim,
al' svako ima svoje pa neka tako i radi ... :D
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Podno grejanje broj 1 u svetu

Post by lisko » 14 Jan 2019, 07:21

Chloe wrote: 14 Jan 2019, 07:12
lisko wrote: 13 Jan 2019, 21:29

Nije svacije to radit ,nesmije dolazna temperatura vode bit visa od 56 stepeni i za to ima uredjaj jedan koji se ugradi da to ne desi se . Vidio sam da nasi dole majstori razrijede cijevi stefe pa ih onda skopcaju direkt ko radijatore tad to nikako nevalja .
Ne znam ko je kod drugih radio al' kod jednih prijatelja je maksuz brat iz Ljubljane dolazio i odradio,
a tamo ima svoju firmu za grijanje. :cudi
Nama je radila naša firma, i ne vidim nikave probleme na dijelu gdje je podno, mada su sva na minimalcu.
Kako kome, i dalje mi podno grijanje nije ugodno u prostorijama u kojima boravim,
al' svako ima svoje pa neka tako i radi ... :D
Mozda je prevelika Temperatur u cijevima to je i opasno za zglobove moze dovest do oboljenja 😐
Image

Post Reply

Return to “Kuća i ured”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests