SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderator: Krokodil Behko

Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Reactions: 3802
Status: Offline

Re: SEBIJA - SEKA IZETBEGOVIĆ (GRAĐEVIĆ)

Post by Krokodil Behko » 06 Nov 2018, 22:58

KOMESAR wrote:
06 Nov 2018, 10:00
Krokodil Behko wrote:
06 Nov 2018, 09:43
KOMESAR wrote:
06 Nov 2018, 08:08
Socrates wrote:
05 Nov 2018, 23:00
Komesaru Sebija nešto kriva i kad je bolesna.

Postoji li uopste stanje u kojem Sebija nije kriva?
Bolesni su i drugi,pa nemaju mogućnost isprazniti sprat državne klinike i dovesti doktore iz Beograda da ih operišu.

p.s.
Bakir je privatizirao državu i stavio je na raspolaganje paru begovskih porodica.Da bi takvo stanje zadržao mora se držati tronošca,jer u protivnom bi bio jad kao što i jeste.
Halo bolesnik, ima li dokaz da je ona?
Kako je Bakir privsatizirao državu, kad su osvojili svega 25% glasova Bošnjaka?
Ti si ono baš dobar dokaz moje teroije, kako smo i zašto, ušli u postčinjenično doba.
Nebi on osvojio ni 5% da nije država odnosno ono što on kontroliše u tronošcu u njegovim rukama,a što se tiče Sebije ti pribavljaj dokaze meni ne trebaju.

p.s
Ja znam koliko je ona bolesna.

"Prof. dr. Sebija izetbegović je u odličnom zdravstvenom stanju i evidentno dobrom raspoloženju danas obavila veliku vizitu na nekoliko klinika. Vedru i nasmijanu vidjelo ju je na stotine kolega i kolegica, ali i pacijenata, čime je na najbolji način obesmišljena na lažima konstruirana medijska senzacija u protekla tri dana".
0

KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 1069
Status: Online

Post by KOMESAR » 07 Nov 2018, 09:42

NOVI SKANDAL NA KOŠEVU: PSIHIČKI SAM ZLOSTAVLJANA I PONIŽAVANA, DAJEM OTKAZ!

Prof. dr. Lilijana Oruč, trenutno jedini redovni profesor na Psihijatriji Kliničkog centra UNSA, sa ogromnim brojem međunarodnih visokocitiranih radova, nosilac raznih projekata, juče je podnijela otkaz direktorici Kliničkog centra UNSA prof. dr. Sebiji Izetbegović.

Dakle, prof. Oruč sama traži raskid ugovora zaključenog između Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu (poslodavac) i nje, kao uposlenice, za radno mjesto ljekar specijalista neuropsihijatar – subspecijalista kliničke psihijatrije.

Ugroženo liječenje

U obrazloženju raskida ugovora o radu, prof. dr. Oruč piše: “Nakon više od 30 godina rada na Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu prinuđena sam da otkažem ugovor o radu i prekinem radni odnos, zbog kontinuiranog mobinga koji trpim još od 2016. godine (…), a koji se ogleda u sistematskom nefizičkom uznemiravanju na radnom mjestu, ponavljanjem radnji koje predstavljaju psihičko zlostavljanje i ponižavanje, u svrhu ugrožavanja mog integriteta, dostojanstva, ugleda, časti, degradacijom radnih uvjeta i profesionalnog statusa, čime se u konačnici ugrožava liječenje mojih pacijenata”.

– U ovakvim uslovima narušenog radnog okruženja, ja nisam u prilici pružiti odgovarajuću uslugu svojim pacijentima, koja zadovoljava kriterije i standarde liječničke prakse u punom kapacitetu mog znanja i dugogodišnjeg radnog iskustva. Tokom proteklog perioda bila sam izložena omalovažavanju, ponižavanju i degradaciji od istih kolega i na Medicinskom fakultetu u Sarajevu, gdje sam kao jedini redovni profesor na Katedri za psihijatriju bila prisiljena napustiti Fakultet, kako bih zaštitila svoje ugled, čast i dostojanstvo. Time mi je onemogućen naučni rad i profesionalni napredak na domaćem i međunarodnom nivou, gdje sam postigla zavidnu reputaciju kao plod dugogodišnjeg mukotrpnog rada i truda, objašnjava dalje prof. dr. Oruč.

Dodaje kako je nakon toga dala ostavku i na mjesto šefa odjela na Klinici za psihijatriju KCUS-a, “ne želeći biti dio sistema koji ne poštuje osnovne principe liječničke profesije, čija je osnovna svrha zaštita zdravlja pojedinca, porodice i cjelokupnog stanovništva, sistema koji ne dozvoljava nezavisno i profesionalno djelovanje u struci, očuvanje i unapređenje slobode i ugleda liječničkog zvanja, kao jednog od osnovnih principa liječništva”.

– Neposredni povod ovakve moje odluke je bilo neovlašteno čitanje, kontrolisanje i preispitivanje mojih nalaza, kao i zahtjevi za njihovo obrazlaganje, bez saglasnosti pacijenata, neprimjereno povećanje broja pacijenata u skraćenom radnom vremenu, bez uključivanja dodatnog medicinskog osoblja, neopremljenost adekvatnim materijalom i medikamentima i niz drugih razloga zbog kojih smatram da nemam uslova da pružim adekvatnu liječničku uslugu svojim pacijentima, ističe dr. Oruč, koja je prije izvjesnog vremena, a povodom posljednjih dešavanja na KCUS-u i odlaska doktora sa ove zdravstvene ustanove, dala intervju za Oslobođenje, u kojem je ukazala na brojne probleme od kojih danas boluje bh. zdravstvo.

Cilj poziva

Istakla je da mnogi danas u zdravstvu ne pokazuju dovoljno empatije, licemjerni su, manipulativni, svoje neznanje prikrivaju krutošću, koja ne priliči intelektualcu.

– Ne shvatam doktore koji idu u politiku, jasno je u intervjuu istakla prof. dr. Oruč.

– Uvidjevši da se trenutnim načinom rukovođenja Klinike i ove kliničke discipline ne može postići svrha liječničke profesije i zaštita zdravlja naših pacijenata, što je osnovni cilj ovog poziva, odlučila sam se na otkaz ugovora o radu, kaže prof. dr. Lilijana Oruč.

Otkazni rok od sedam dana završava se zaključno sa 12. novembrom 2018. godine.

p.s.
Nije Srbija bolesna nego mi.
0
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by KOMESAR » 07 Nov 2018, 18:05

„Da, dijagnoza je vrlo teška… Sebija ima karcinom jajnika… sa metastazama… vidjet ćemo šta dalje…“
0

KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by KOMESAR » 07 Nov 2018, 18:07

: „Seka je u ponedjeljak oko podne izašla sa odjeljenja i kobajagi obišla pacijente na kardiohirurgiji. Kao… nije joj ništa, a jadna se napela da isfolira par ležećih pacijenata, kao da je sve normalno. A jedva je na nogama stajala. Onda je sišla do auta koje ju je odvezlo na pomoćno igralište Koševa, a odatle je odvežena helikopterom… Pretpostavljamo da je otišla samo do aerodroma pa dalje, jer helikopterom se ne može letjeti dalje od Zagreba ili Beograda. Tako da… to je to. Sumnjamo da ćemo sad neko vrijeme išta saznati. Mada… uvijek negdje procuri…“
0

Veca
...još uvijek slobodna!
...još uvijek slobodna!
Reactions: 1324
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!

Post by Veca » 07 Nov 2018, 18:13

...a sta joj znaci ovo "Nije Srbija bolesna, nego mi"?
0
"Ljudi su nepravedni, izigravaju naše povjerenje i ostavljaju nas kad nam je teško, potrebni smo im samo neoštećeni i jaki."

KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by KOMESAR » 07 Nov 2018, 18:34

Veca wrote:
07 Nov 2018, 18:13
...a sta joj znaci ovo "Nije Srbija bolesna, nego mi"?
Nije to njeno nego moje!
0

Veca
...još uvijek slobodna!
...još uvijek slobodna!
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!

Post by Veca » 07 Nov 2018, 18:36

OK. ...ako ima karcinom jajnika sa metastazama, gotova je! ...mozda je najbolje da sjasemo s nje! :ovaj
0
"Ljudi su nepravedni, izigravaju naše povjerenje i ostavljaju nas kad nam je teško, potrebni smo im samo neoštećeni i jaki."

Pasaga
Hadžija
Hadžija
Reactions: 1562

Post by Pasaga » 07 Nov 2018, 19:11

KOMESAR wrote:
07 Nov 2018, 18:05
„Da, dijagnoza je vrlo teška… Sebija ima karcinom jajnika… sa metastazama… vidjet ćemo šta dalje…“
... stigli aferimi .....
0
"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by KOMESAR » 07 Nov 2018, 20:00

Veca wrote:
07 Nov 2018, 18:36
OK. ...ako ima karcinom jajnika sa metastazama, gotova je! ...mozda je najbolje da sjasemo s nje! :ovaj
Da je žalimo??
0

Veca
...još uvijek slobodna!
...još uvijek slobodna!

Post by Veca » 08 Nov 2018, 20:24

...a vjeruj mi da ne znam, ali za ibrecenje, nije!
0

Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Reactions: 3802

Post by Krokodil Behko » 14 Nov 2018, 09:54

Sebija se ekspres brzo oporavila od raka, koji joj ništa nije mogao i potpuno je ukinula to oboljenje na KCUS i uručila mu otkaz, skupa sa ostalim nedužnim i marljivim doktorima.

Naravno, nezadovoljnih je bilo, ali nismo mogli dopustiti da odlaze i dolaze kad žele, da vraćaju pacijente mjesecima dok oni ne "shvate" da trebaju otići privatno ili nekome nešto dati. Neki su stalno bili na putovanjima ili lažnim bolovanjima, a u isto vrijeme radili privatno. Neki su sami sebi propisivali bolovanja u tim privatnim klinikama gdje su radili bez saglasnosti poslodavca. Neki su bili privilegovani toliko da su bili pošteđeni svih obaveza osim da šefu kuhaju kafu, da mu čuvaju mamu i djecu, da naše radnice umjesto oko bolesnika rade u kućama utjecajnih i poznatih uposlenika.

Toga više nema i naravno da se neki osjećaju pogođenima. Nema više odnošenja materijala i antibiotika u privatne klinike. Neka svako radi da zaradi plaću, plati porez državi, kupi iz svog džepa za svoju kliniku. Oni koji su uvijek puno radili potvrdit će da im nikad nije bilo bolje.
0

Post Reply

Return to “Politika u BiH”