HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Chloe » 09 Jul 2018, 09:23

Krokodil Behko wrote: 09 Jul 2018, 09:13
Chloe wrote: 09 Jul 2018, 08:32
Krokodil Behko wrote: 08 Jul 2018, 20:49 I tako to.
Sad ovo čuju Bošnjaci koji su navijali za HR, pa se predomisle, pa kad HR izgubi, a ovi proslave, e ona se oni Hrvati iz Hrvatske pitaju, koji im je đavo i kako su im Englezi, ili neki Turci preči od susjeda. :poludio
Niko štete ne nanese ovoj HR, kao razdragana ekipa Hercegovaca.
Vjerovatno ovo slijedi... :misli

Ma ipak ne vjerujem. Mislim da su navijači HR repke ionako oguglali, na ove Hercegovce, pa su postali i tradicija. Gledam u Bingu, možeš kupiti navijačku rekvizitu, od samo tri reprezentacije: BiH, Brazil i HR.
Ne bi to Bingo uradio, da nije shvatio kako postoje fanovi Modrića i Rakitića i tamo gdje ima malo Hrvata.
Ma kod nas je već bilo podjeljenih mišljenja oko toga, znaš Rusi su bili u prednosti kod odreďenih graďana e sad takve informacije samo dobro doďu za opravdanje ili im potvrda...
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Krokodil Behko » 09 Jul 2018, 09:27

Chloe wrote: 09 Jul 2018, 09:23
Krokodil Behko wrote: 09 Jul 2018, 09:13
Chloe wrote: 09 Jul 2018, 08:32
Krokodil Behko wrote: 08 Jul 2018, 20:49 I tako to.
Sad ovo čuju Bošnjaci koji su navijali za HR, pa se predomisle, pa kad HR izgubi, a ovi proslave, e ona se oni Hrvati iz Hrvatske pitaju, koji im je đavo i kako su im Englezi, ili neki Turci preči od susjeda. :poludio
Niko štete ne nanese ovoj HR, kao razdragana ekipa Hercegovaca.
Vjerovatno ovo slijedi... :misli

Ma ipak ne vjerujem. Mislim da su navijači HR repke ionako oguglali, na ove Hercegovce, pa su postali i tradicija. Gledam u Bingu, možeš kupiti navijačku rekvizitu, od samo tri reprezentacije: BiH, Brazil i HR.
Ne bi to Bingo uradio, da nije shvatio kako postoje fanovi Modrića i Rakitića i tamo gdje ima malo Hrvata.
Ma kod nas je već bilo podjeljenih mišljenja oko toga, znaš Rusi su bili u prednosti kod odreďenih graďana e sad takve informacije samo dobro doďu za opravdanje ili im potvrda...
Rusi mi nisu mogli biti u prednosti, a naveo sam razlog, na sportskoj temi.
Ne zaboravimo, nama je selektor Prosinečki, a ne Decembarski. Šta bi čojk mislio o nama, a taman je na dobrom putu, da postane legenda (i) u BiH :hihi

Činjenica, imamo problem sa HDZ-ovcama, ali to je jedina stranka, sa kojom imamo problem :hm
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Socrates » 09 Jul 2018, 09:59

Ne znam koja je razlika izmedju Rusa I Kolinde.

I jedni i drugi rade da vam sruse drzavu. Rusi, ako nista, bar se deklarativno zalazu za Dayton. Kolinda I izdajnicka bagra hoce da ga mijenjaju.

A vala kad gledam dogadjanja posljednjih dana.....
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Socrates » 09 Jul 2018, 10:06

A sto se tice hrvatskih igraca, trenera bosanske reprezentacije i Cire Blazevica :D. jos uvijek cekam nekog od tih skotova da osude ovo u Sirokom Brijegu.

Nemam ja prostora da budem politicki korektan nasilu. Drugim rijecima, ko ih sve jebe. :zao
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Socrates » 09 Jul 2018, 10:15

Bio sam ogromna budala kad sam pomislio da se ovo medju Hrvatima nece ispolitizirati, pa sam navijao za njih.

Navijao sam i za Srbiju dok nisu ispolitizirali utakmicu protiv Svicarske. Bogami, nikad vise ni za jedne ni za druge.

Dok ne vidim da je generalni diskurs javnog zivota u tim drzavama potpuno rascetnizovan i razustasizovan.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Socrates » 09 Jul 2018, 10:48

Davor Suker na grobu Ante Pavelica. Kako se samo simpaticno smijesi. :inasab

Mlado - Ludo, sad je sigurno postao najbolji covjek na svijetu. Zato su ga i izabrali za Predsjednika Saveza. Sad ce sasvim sigurno da osudi ove nestasne momke i djevojke iz Sirokog Brijega i pjevanje ustasko-herceg-bosanskih napjeva u svlacionici hrvatske reprezentacije. I believe. :inasab
image.jpeg


Ovako se isto Joachim Low slikao pored Hitlerove spomen-ploce, pa je postao liberal u kasnijoj fazi svog zivota.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
. . . . . . . . .

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Hannibal » 09 Jul 2018, 15:55

Krokodil Behko wrote: 08 Jul 2018, 20:49 I tako to.
Sad ovo čuju Bošnjaci koji su navijali za HR, pa se predomisle, pa kad HR izgubi, a ovi proslave, e ona se oni Hrvati iz Hrvatske pitaju, koji im je đavo i kako su im Englezi, ili neki Turci preči od susjeda. :poludio
Niko štete ne nanese ovoj HR, kao razdragana ekipa Hercegovaca.
mindfuck
🐽

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Venera » 09 Jul 2018, 23:01

Socrates wrote: 09 Jul 2018, 10:15 Bio sam ogromna budala kad sam pomislio da se ovo medju Hrvatima nece ispolitizirati, pa sam navijao za njih.

Navijao sam i za Srbiju dok nisu ispolitizirali utakmicu protiv Svicarske. Bogami, nikad vise ni za jedne ni za druge.

Dok ne vidim da je generalni diskurs javnog zivota u tim drzavama potpuno rascetnizovan i razustasizovan.
ih to si tek danas shvatio :lupa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Socrates » 09 Jul 2018, 23:09

Ma ja sam ona budala koja vjeruje u inherentnu dobrotu svake zajednice.

I uvijek se nadam, evo sad ce i taj dan, pjevace o anacionalnom cvijecu u polju i anacionalnim potocima bistre vode. Cisto radi dobrih komsijskih odnosa. :cudi

Nista od toga, uvijek podyebavanje neko. :place
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Venera » 10 Jul 2018, 01:22

Socrates wrote: 09 Jul 2018, 23:09 Ma ja sam ona budala koja vjeruje u inherentnu dobrotu svake zajednice.

I uvijek se nadam, evo sad ce i taj dan, pjevace o anacionalnom cvijecu u polju i anacionalnim potocima bistre vode. Cisto radi dobrih komsijskih odnosa. :cudi

Nista od toga, uvijek podyebavanje neko. :place
mlad si, ne osudjujem te :ok

ja znam da dizem pritisak sa povremenm komentarima, ali to radim sa malo drugacijim iskustvom, i ponavljam, narod se podjelio u BiH i van BiH, sirom svjeta, postoji nepovjrenje , i meni je potpuno takvo nepostojanje medjusobnog povjrenja razumljivo , treba jednostavno prihavtiti takve posljedice i nastaviti zvijeti negdje gdje svako misli da mu je bolje :123 ne moze sa na silu narod poceti druziti ako da se nista nije desilo , uostalom, druzenja su povrsna,a istinse relacije ne postoje :kafa

a za KOMESARA nisma znala da je bio u logoru , od mene ima :srce treba razumjeti osobe koej su prosle torturu logora :srce
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Socrates » 10 Jul 2018, 02:21

Stotine i stotine godine pjevamo iste pjesme, slijedimo iste narative, ponasamo se po istim ritualima, stavljamo iste simbole, a nekim cudom ocekujemo da se situacija izmjeni.

Mene to depresira. :tuga
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Venera » 10 Jul 2018, 02:44

Socrates wrote: 10 Jul 2018, 02:21 Stotine i stotine godine pjevamo iste pjesme, slijedimo iste narative, ponasamo se po istim ritualima, stavljamo iste simbole, a nekim cudom ocekujemo da se situacija izmjeni.

Mene to depresira. :tuga
da se razumijemo, nismo identicnih ideniteta, imamo razlicite kultrue tradicije rituale simbole , a Jugo politika je to pokusala izjednaciti , a to je bio preglup gest :lupa nisu ni u Svojetskom Savezu bili svinarodi i narodnosti idenitcnih ideniteta :kafa steta sto se Juga nije raspala mirnim putem krajem 60tih godina :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Socrates » 10 Jul 2018, 02:52

statebriga wrote: 10 Jul 2018, 02:44
Socrates wrote: 10 Jul 2018, 02:21 Stotine i stotine godine pjevamo iste pjesme, slijedimo iste narative, ponasamo se po istim ritualima, stavljamo iste simbole, a nekim cudom ocekujemo da se situacija izmjeni.

Mene to depresira. :tuga
da se razumijemo, nismo identicnih ideniteta, imamo razlicite kultrue tradicije rituale simbole , a Jugo politika je to pokusala izjednaciti , a to je bio preglup gest :lupa nisu ni u Svojetskom Savezu bili svinarodi i narodnosti idenitcnih ideniteta :kafa steta sto se Juga nije raspala mirnim putem krajem 60tih godina :kafa
Nisam ja ni rekao da iko ima identicne identitete. Nego da svako slijedi svoje bez ikakvog kritickog razmisljanja. U Kanadi se rijeci himne mjenjaju da budu gender neutral, a dole se ne mogu rijeci pjesme promjeniti da ne bi zvucala kao ratni poklic.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Venera » 10 Jul 2018, 03:47

Socrates wrote: 10 Jul 2018, 02:52
statebriga wrote: 10 Jul 2018, 02:44
Socrates wrote: 10 Jul 2018, 02:21 Stotine i stotine godine pjevamo iste pjesme, slijedimo iste narative, ponasamo se po istim ritualima, stavljamo iste simbole, a nekim cudom ocekujemo da se situacija izmjeni.

Mene to depresira. :tuga
da se razumijemo, nismo identicnih ideniteta, imamo razlicite kultrue tradicije rituale simbole , a Jugo politika je to pokusala izjednaciti , a to je bio preglup gest :lupa nisu ni u Svojetskom Savezu bili svinarodi i narodnosti idenitcnih ideniteta :kafa steta sto se Juga nije raspala mirnim putem krajem 60tih godina :kafa
Nisam ja ni rekao da iko ima identicne identitete. Nego da svako slijedi svoje bez ikakvog kritickog razmisljanja. U Kanadi se rijeci himne mjenjaju da budu gender neutral, a dole se ne mogu rijeci pjesme promjeniti da ne bi zvucala kao ratni poklic.
pretpostavljam da BiH jos uvijek nema tekst himne , sto dalje reci o tome :123

u BiH ne postoji zakon koji zabranjuje i kaznjava nosenje zastava susjeda, verbalne delikte i druge ozbiljne kriminalne radnje, npr, okupljanja raznih radiklanih grupa , znaci, drzava ne reagira , a ni diskiminacija manjina se ne kaznajva, kao ni kriminalna obrazovni sistem, jednsotavno BiH je rapsadnuta drzava
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Krokodil Behko » 10 Jul 2018, 10:05

Srbi koji navijaju za Hrvate na udaru političara i tabloida: Na žestokom udaru i Novak Đoković!


Image

Utakmica četvrtine finala u kojoj je Hrvatska savladala Rusiju izazvala je veliku pažnju u Srbiji i prije početka meča, jer se rasprava povela oko toga za koga će Srbi navijati? Pogrdnim imenima nazivani su na društvenim mrežama, ali i u pojedinim medijima, svi koji su u subotu navijali za Hrvatsku. Na udaru se našao i Novak Đoković- piše N1.

Zbog službenog puta, srpski predsjednik Aleksandar Vučić propustio je prvo poluvrijeme fudbalske utakmice Hrvatska - Rusija. Drugo je, po sopstvenom priznanju, gledao "bez tona" zbog, kako kaže, navijačkog izvještavanja javnog servisa. Sam je navijao za Rusiju.

"I pre ove utakmice sam rekao da Hrvatska ima bolji tim, ali da ću da navijam za Rusiju. I još 1.000 puta da se ponovi takva utakmica, 1.000 puta ću da navijam za Rusiju. To je moje pravo. Srbija je demokratsko društvo, svako ima pravo da navija za koga želi", rekao je predsjednik Srbije.

Demokratsko pravo da navija za kog želi iskoristio je i najbolji srpski teniser Novak Đoković, pa je uz komentar "Ajmo, vatreni" podržao hrvatsku reprezentaciju. Zbog tog demokratskog prava, poslanik vladajućeg SNS Vladimir Đukanović, počastio je Novaka uvredom, u snimku s ljetovanja u Grčkoj koji je postavio na društvene mreže.

"Izluđuje me ta priča 'Jao, pa Nole je rekao da navijamo za naše Hrvate'... Baš me briga šta je rekao Đoković, ja baš zato smatram da je idiot. I još jednom ću ponoviti - svako ko navija za Hrvatsku večeras protiv Ruske federacije je psihopata i ludak i zreo za ludnicu", poručio je Đukanović.

Zbog podrške Hrvatima, najbolji srpski teniser našao se i na udaru urednika tabloida "informer" Dragana J. Vučićevića. "Gde je Novakova logika i čime su nas to Hrvati zadužili? Olujom? Bljeskom? Ili Jasenovcem? Svaki Srbin koji večeras navija za Hrvatsku protiv majke Rusije je budala. I ne zaslužuje ništa više od prezira. Tačka", poručio je Vučićević.

Sportski komentator Milojko Pantić zaslužio je očito i više od prezira - tekstove u kojima su ga tabloidi bliski vlasti izvređali, i to pošto je na hrvatskoj televiziji, uoči meča, izjavio da će građanska Srbija navijati za Hrvatsku, konstatujući da postoji i druga strana, "kleronacionalistička i šovinistička koja sanja da fudbalska Rusija pregazi nogometnu Hrvatsku".

"A falsifikatori su tu moju izjavu preveli ovako: 'Milojko vređa Srbe, napao je svoj narod proglašavajući sve koji navijaju za Rusiju klerofašistima'. Niti sam pominjao fašiste, niti sve Srbe, niti narod, ali izgleda da vladajući kleronacionalisti sebe smatraju narodom", kaže Milojko Pantić za N1.

Da se u celu priču nije uključio i predsednik Srbije, danas o ovome ne bismo razgovarali, veruje novinar Slobodan Georgiev.

"Ja bih mogao da razumem i one koji kažu 'Pa, kako možete da navijate za Hrvate kad nas oni ne podnose, kad su oni naši neprijatelji' i tako dalje... Ali to je neko stanovište koje mogu da imaju obični ljudi. Ljudi koji vode zemlju, bilo da su narodni poslanici, bilo da je predsednik države, bi mogli da se suzdržavaju od izjava koje stvaraju jednu lošu atmosferu", poručuje Georgiev.

(N1)
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26710
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14766 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Veca » 10 Jul 2018, 10:14

JEST NAS BOG POKARO U PM.
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Username » 10 Jul 2018, 11:28

Socrates wrote: 08 Jul 2018, 21:04 Eto, mozda sam ja budala sto od rodjenog Zenicana Dejana Lovrena ocekujem da reaguje na ovo I da napise na svom jebenom twitter accountu; "Ne valja vam to, braco Sirokobrijezani, da moj fudbalski uspjeh koristite da vrijedjate zemlju mog i vaseg rodjenja."

Al' slabo to nesto, jeb'o ih onaj ko ih napravi 'vakvim ljudima.

Otpor, Stoko!!!
I jesi ako od Lovrena ocekujes

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Socrates » 10 Jul 2018, 11:47

Username wrote: 10 Jul 2018, 11:28
Socrates wrote: 08 Jul 2018, 21:04 Eto, mozda sam ja budala sto od rodjenog Zenicana Dejana Lovrena ocekujem da reaguje na ovo I da napise na svom jebenom twitter accountu; "Ne valja vam to, braco Sirokobrijezani, da moj fudbalski uspjeh koristite da vrijedjate zemlju mog i vaseg rodjenja."

Al' slabo to nesto, jeb'o ih onaj ko ih napravi 'vakvim ljudima.

Otpor, Stoko!!!
I jesi ako od Lovrena ocekujes
Ja sam i dalje optimista, mada sve cinjenice upucuju na suprotno. There must be a normal human being in everyone.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Socrates » 10 Jul 2018, 11:57

Krokodil Behko wrote: 10 Jul 2018, 10:05
Srbi koji navijaju za Hrvate na udaru političara i tabloida: Na žestokom udaru i Novak Đoković!


Image

Utakmica četvrtine finala u kojoj je Hrvatska savladala Rusiju izazvala je veliku pažnju u Srbiji i prije početka meča, jer se rasprava povela oko toga za koga će Srbi navijati? Pogrdnim imenima nazivani su na društvenim mrežama, ali i u pojedinim medijima, svi koji su u subotu navijali za Hrvatsku. Na udaru se našao i Novak Đoković- piše N1.

Zbog službenog puta, srpski predsjednik Aleksandar Vučić propustio je prvo poluvrijeme fudbalske utakmice Hrvatska - Rusija. Drugo je, po sopstvenom priznanju, gledao "bez tona" zbog, kako kaže, navijačkog izvještavanja javnog servisa. Sam je navijao za Rusiju.

"I pre ove utakmice sam rekao da Hrvatska ima bolji tim, ali da ću da navijam za Rusiju. I još 1.000 puta da se ponovi takva utakmica, 1.000 puta ću da navijam za Rusiju. To je moje pravo. Srbija je demokratsko društvo, svako ima pravo da navija za koga želi", rekao je predsjednik Srbije.

Demokratsko pravo da navija za kog želi iskoristio je i najbolji srpski teniser Novak Đoković, pa je uz komentar "Ajmo, vatreni" podržao hrvatsku reprezentaciju. Zbog tog demokratskog prava, poslanik vladajućeg SNS Vladimir Đukanović, počastio je Novaka uvredom, u snimku s ljetovanja u Grčkoj koji je postavio na društvene mreže.

"Izluđuje me ta priča 'Jao, pa Nole je rekao da navijamo za naše Hrvate'... Baš me briga šta je rekao Đoković, ja baš zato smatram da je idiot. I još jednom ću ponoviti - svako ko navija za Hrvatsku večeras protiv Ruske federacije je psihopata i ludak i zreo za ludnicu", poručio je Đukanović.

Zbog podrške Hrvatima, najbolji srpski teniser našao se i na udaru urednika tabloida "informer" Dragana J. Vučićevića. "Gde je Novakova logika i čime su nas to Hrvati zadužili? Olujom? Bljeskom? Ili Jasenovcem? Svaki Srbin koji večeras navija za Hrvatsku protiv majke Rusije je budala. I ne zaslužuje ništa više od prezira. Tačka", poručio je Vučićević.

Sportski komentator Milojko Pantić zaslužio je očito i više od prezira - tekstove u kojima su ga tabloidi bliski vlasti izvređali, i to pošto je na hrvatskoj televiziji, uoči meča, izjavio da će građanska Srbija navijati za Hrvatsku, konstatujući da postoji i druga strana, "kleronacionalistička i šovinistička koja sanja da fudbalska Rusija pregazi nogometnu Hrvatsku".

"A falsifikatori su tu moju izjavu preveli ovako: 'Milojko vređa Srbe, napao je svoj narod proglašavajući sve koji navijaju za Rusiju klerofašistima'. Niti sam pominjao fašiste, niti sve Srbe, niti narod, ali izgleda da vladajući kleronacionalisti sebe smatraju narodom", kaže Milojko Pantić za N1.

Da se u celu priču nije uključio i predsednik Srbije, danas o ovome ne bismo razgovarali, veruje novinar Slobodan Georgiev.

"Ja bih mogao da razumem i one koji kažu 'Pa, kako možete da navijate za Hrvate kad nas oni ne podnose, kad su oni naši neprijatelji' i tako dalje... Ali to je neko stanovište koje mogu da imaju obični ljudi. Ljudi koji vode zemlju, bilo da su narodni poslanici, bilo da je predsednik države, bi mogli da se suzdržavaju od izjava koje stvaraju jednu lošu atmosferu", poručuje Georgiev.

(N1)
Nisam bas siguran da se i u jednom drugom dijelu svijeta najvisi drzavni zvanicnici izjasnjavaju za koga navijaju u mecevima u kojima njihova drzava ne igra. Kad njihova drzava igra, onda se podrazumijeva da navijaju za nju, pa se i ne moraju javno izjasnjavati.

Udri po kolu.

. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Stotine Širokobriježana slaveći pobjedu Hrvatske vrijeđali Bosnu i Hercegovinu

Post by Venera » 10 Jul 2018, 13:03

Krokodil Behko wrote: 10 Jul 2018, 10:05
Srbi koji navijaju za Hrvate na udaru političara i tabloida: Na žestokom udaru i Novak Đoković!


Image

Utakmica četvrtine finala u kojoj je Hrvatska savladala Rusiju izazvala je veliku pažnju u Srbiji i prije početka meča, jer se rasprava povela oko toga za koga će Srbi navijati? Pogrdnim imenima nazivani su na društvenim mrežama, ali i u pojedinim medijima, svi koji su u subotu navijali za Hrvatsku. Na udaru se našao i Novak Đoković- piše N1.

Zbog službenog puta, srpski predsjednik Aleksandar Vučić propustio je prvo poluvrijeme fudbalske utakmice Hrvatska - Rusija. Drugo je, po sopstvenom priznanju, gledao "bez tona" zbog, kako kaže, navijačkog izvještavanja javnog servisa. Sam je navijao za Rusiju.

"I pre ove utakmice sam rekao da Hrvatska ima bolji tim, ali da ću da navijam za Rusiju. I još 1.000 puta da se ponovi takva utakmica, 1.000 puta ću da navijam za Rusiju. To je moje pravo. Srbija je demokratsko društvo, svako ima pravo da navija za koga želi", rekao je predsjednik Srbije.

Demokratsko pravo da navija za kog želi iskoristio je i najbolji srpski teniser Novak Đoković, pa je uz komentar "Ajmo, vatreni" podržao hrvatsku reprezentaciju. Zbog tog demokratskog prava, poslanik vladajućeg SNS Vladimir Đukanović, počastio je Novaka uvredom, u snimku s ljetovanja u Grčkoj koji je postavio na društvene mreže.

"Izluđuje me ta priča 'Jao, pa Nole je rekao da navijamo za naše Hrvate'... Baš me briga šta je rekao Đoković, ja baš zato smatram da je idiot. I još jednom ću ponoviti - svako ko navija za Hrvatsku večeras protiv Ruske federacije je psihopata i ludak i zreo za ludnicu", poručio je Đukanović.

Zbog podrške Hrvatima, najbolji srpski teniser našao se i na udaru urednika tabloida "informer" Dragana J. Vučićevića. "Gde je Novakova logika i čime su nas to Hrvati zadužili? Olujom? Bljeskom? Ili Jasenovcem? Svaki Srbin koji večeras navija za Hrvatsku protiv majke Rusije je budala. I ne zaslužuje ništa više od prezira. Tačka", poručio je Vučićević.

Sportski komentator Milojko Pantić zaslužio je očito i više od prezira - tekstove u kojima su ga tabloidi bliski vlasti izvređali, i to pošto je na hrvatskoj televiziji, uoči meča, izjavio da će građanska Srbija navijati za Hrvatsku, konstatujući da postoji i druga strana, "kleronacionalistička i šovinistička koja sanja da fudbalska Rusija pregazi nogometnu Hrvatsku".

"A falsifikatori su tu moju izjavu preveli ovako: 'Milojko vređa Srbe, napao je svoj narod proglašavajući sve koji navijaju za Rusiju klerofašistima'. Niti sam pominjao fašiste, niti sve Srbe, niti narod, ali izgleda da vladajući kleronacionalisti sebe smatraju narodom", kaže Milojko Pantić za N1.

Da se u celu priču nije uključio i predsednik Srbije, danas o ovome ne bismo razgovarali, veruje novinar Slobodan Georgiev.

"Ja bih mogao da razumem i one koji kažu 'Pa, kako možete da navijate za Hrvate kad nas oni ne podnose, kad su oni naši neprijatelji' i tako dalje... Ali to je neko stanovište koje mogu da imaju obični ljudi. Ljudi koji vode zemlju, bilo da su narodni poslanici, bilo da je predsednik države, bi mogli da se suzdržavaju od izjava koje stvaraju jednu lošu atmosferu", poručuje Georgiev.

(N1)
Image

:sjedi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests