HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 12 Jul 2018, 18:04

U posljednje vrijeme, sve je više i više hrvatskih izdajnika.


Boris Lovrić: Mi smo bosanski Hrvati, vaši korijeni su odavde, a ne iz Hrvatske. Ne pljuj ono što te rodilo, našu Bosnu!


Image

Boris Lovrić, pripadnik Oružanih snaga BiH, iz Kiseljaka uputio je poruku svojim sugrađanima


Na društvenim mrežama su se pojavili snimci na kojima grupa navijača iz Širokog Brijega vrijeđa Bosnu i Hercegovinu, te skandiraju da mogu bez Federacije BiH.

Također, mediji su prenijeli i snimke dječaka iz Mostara koji vrijeđa Srebrenicu i njezine žrtve.

Suprotno tome, Boris Lovrić, pripadnik Oružanih snaga BiH, iz Kiseljaka uputio je poruku svojim sugrađanima.
OBRACAM SE KISELJACANIMA.
Buduci da se nekolicina iz Sirokog Brijega osramotila propisno neki dan, poradi toga sto su pjevali da oni kao Je*u Bosnu, te da je Hrvatska njihova domovina itd... ja bih da vas sve nesto zamolim.
Molim vas da se to nama ne desi, mi smo Bosanski Hrvati, Sjetite se vladara, banova, kraljeva i kraljice Bosne koji su Hrvati bili, vasi korijeni su odavde a ne iz Hrvatske, no vas narod zivi u Hrvatskoj takodjer i trebamo za nju navijati, ali ne pljuj ono sto te rodilo i tvoju lozu, nasu Bosnu. Nemoj te da se obrukamo i da zbog par neobrazovanih konja u glas zapjevate protiv nase povijesne ostavstine koje su se neki odrekli, ne pljuj te si u njedra. Jer koliko je god tvoje Hrvatstvo, vise od toga je tvoje Bosanstvo. Ps. Mislite o meni sto zelite, ja sam ucinio koliko je do mene, ako bar doprem do par umova onda ovaj post ima smisla, uzivajte mi veceras.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2018, 16:45

LANA PRLIĆ "ČESTITALA" ČOVIĆU: "izdajete Hercegovinu, vežete joj krila i sakatite njen pomorski potencijal"!


Image

“Iako svojim bićem pripadam cijeloj Bosni i Hercegovini, svakom njenom kraju, ipak sam, prije svega, Hercegovka i danas se moram tako obratiti.

Podrška gradnji Pelješkog mosta je izdaja interesa Hercegovine. To je izdaja Mostara, Neuma, Čapljine, Gruda, Trebinja, Širokog, Ljubuškog, Tomislavgrada, Jablanice, Stoca, Konjica, Ravnog, Blagaja, Posušja…

Gospodine Čoviću, iznad svega izdajete Hercegovinu, vežete joj krila i sakatite njen pomorski potencijal. To što vi niste u stanju privredno razviti Hercegovinu, ne znači da to neće znati uraditi novi naraštaji. Uništili ste jednu generaciju, a nevjerovatno je s kojim poletom žurite da uništite prilike novih generacija'', poručila je ona.



Za nas Hercegovce postoje tri vizije, tri obale Neretve. Jedna je vizija trećerazrednih građana susjedne države koji će cijeli život sputavati sebe da bi cvjetao Zagreb, a koju zagovarate Vi i vaša svita, gospodine Čoviću, poručila je Prlić.

''Ovim ste, gospodine Čoviću, potpisali izdaju Hercegovine i izabrali Zagreb umjesto Hercegovine.

Druga je vizija pomoćnog točka Bošnjakistana i valute za potkusurivanje koju provodi gospodin Izetbegović i njegova svita, koji su tako rado sve južno od Ivana stavili u Vaše ruke, samo da bi Vi sve sjeverno od ove planine mirno predali njima.

Treća je naša hercegovačka vizija razvoja našeg kamena i krša, te naših gradova nanizanih Neretvom. Hercegovci vide i osjete da ovaj naš kraj ima potencijal za puno više, da možemo biti mala Kalifornija.



Iznenadit ćete se, najviše nas živi na ovoj trećoj obali Neretve i spremni smo zagazit rijeku. Hercegovina ima izlaz na more, ima svoju rivijeru i nema tog mosta koji ćete srušiti ili napraviti, a koji će nam oduzeti naše more i naš potencijal.

Pelješki most nas neće zaustaviti, ali pogubnost vašeg poteza će ekonomija Neuma osjetiti tek u godinama koje dolaze, živi bili pa vidjeli”, navodi Prlić u svojoj izjavi.
online

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Tokmak » 02 Aug 2018, 17:50

Mala,ne serendaj.
Kako je glupa,majko mila... :lup
Ocito nikada nije cekala u guzvama na granicnom prijelazu kod Neuma,sa obje strane. :roll
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2018, 19:09

zloćko tokmak wrote: 02 Aug 2018, 17:50 Mala,ne serendaj.
Kako je glupa,majko mila... :lup
Ocito nikada nije cekala u guzvama na granicnom prijelazu kod Neuma,sa obje strane. :roll

Boli nas q za gužve.
Nek izvole ratificirati sporazum Tuđman-Izetbegović. Da jesu, ne bismo ni bili u ovoj situaciji.
Ali jok, nedamo luku na korištenje, ne damo mali ni veliki Školj, ne damo nikakvu granicu i nećemo da ratificiramo.. E pa nećemo ni mi da smanjimo doživljaj.
U 10 godina, Stolac je naš, a sljedeća stanica je Neum. Tu kad završimo, tražimo naše primorje nazad i to tačno ono gdje je taj most. Fala im što će nam napraviti bagra.
Molim? EU? Pa čuj, ne moramo se mi nikad ni učlaniti, draži nam je naš Pelješac, od Normandije :cudi
online

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by orbit » 03 Aug 2018, 08:07

Image


Prvi projektanti za Peljaski most polaHko,ali sigurno stizu na gradiliste.Pucanstvo lijepe njihove pozdravlja dolazak projektanata za Peljaski most.

Zbogom guzvama kod Neuma u oba pravca. - povikase stanovnici Neuma.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Chloe » 03 Aug 2018, 10:14

Pelješki most gledajte kao problem dvije države a ne šamarajte se nacionalizmom.

zloćko tokmak wrote: 02 Aug 2018, 17:50 Mala,ne serendaj.
Kako je glupa,majko mila... :lup
Ocito nikada nije cekala u guzvama na granicnom prijelazu kod Neuma,sa obje strane. :roll
Zašto je glupa?
Jedna država drugoj državi ugrožava vodni saobraćaj, tj. pomorski , građani druge države negoduju što je sasvim normalno,
i da je kontra, isto bi se Hrvatska i njeni građani bunili. :cudi

Gužve na granici?

Nekad su te gužve bile na Autrijskoj, po 13-15 h sati su ljudi čekali da uđu u Aut,
pa se te gužve prebacile na Slo granicu, haos i sranja su bila u višetanim čekanjima i još poniženjima slovenskih graničara,
sad je to na granici sa Hr ...
I?
Dok je bilo na Aut i Slo granici, svi su bili puni razumjevanja, naoružavali se strpljenjem, planirali putovanje ...
sad, kad je to na Hr granici woooooow, problem i to kome građanima Hr, pa to koriste kao opravdanje što se ugrožava ekonomija druge države izgradnjom mosta.

A pazi, nije im palo na pamet da se to riješi ulaskom BiH u EU? :ooo :hihi

Ja sam prošli četvrtak, umjesto u petak u toku dana, kasno naveče umorna i iscrpljena krenula kući da svoje kćerke poštedim višesatnog čekanja na granici, iako sam u 2 h bila na granici, opet sam čekala sat vremena.

Zanima me da su npr. Slo i Italija u pitanju kako bi se gledalo na taj problem?
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by orbit » 03 Aug 2018, 11:01

Stanovnici Neuma izlozeni su izduvnim gasovima iz auspuha.Narusava im se zdravlje.Iz senzibilnosti prema bosanskim katolicima,hrvatska vlada je odlucila da napravi Peljeski most.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Melek » 03 Aug 2018, 11:57

Taj famozni most ce biti visine 55 metara sa stubovima razmaka 200 metara i sva plovila bez problema mogu da uplovljavaju i isplovljavaju iz buduce neumske luke bez problema. Medjutim, moje je misljenje da Hrvatska ovim projektom indicira da je napokon odustala od teritorijalnih pretenzija prema BiH jer zaobilazi Neum i ne racuna na Neum kao dio buduce njezine teritorije, sto je vrlo bitno. A sto se tice auspuha - danasnji auspuh Neuma koji najvise proizvodi necistih, smrdljivih gasova su sami mjestani Neuma. Na srecu, to ce uskoro da se mijenja..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by alcapone » 03 Aug 2018, 13:43

Ima li bosnjaka iz zagreba il srbije :) il su samo muslimani
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by orbit » 03 Aug 2018, 14:52

Melek wrote: 03 Aug 2018, 11:57 Taj famozni most ce biti visine 55 metara sa stubovima razmaka 200 metara i sva plovila bez problema mogu da uplovljavaju i isplovljavaju iz buduce neumske luke bez problema. Medjutim, moje je misljenje da Hrvatska ovim projektom indicira da je napokon odustala od teritorijalnih pretenzija prema BiH jer zaobilazi Neum i ne racuna na Neum kao dio buduce njezine teritorije, sto je vrlo bitno. A sto se tice auspuha - danasnji auspuh Neuma koji najvise proizvodi necistih, smrdljivih gasova su sami mjestani Neuma. Na srecu, to ce uskoro da se mijenja..

Prekrajanje granica je bila sansa etnofasitima u ratu.Sada je prosto nemoguce.Problem je za BiH sto izgradnjom mosta Hrvatska vrsi kontrolu mora,jer je teritorija Hrvatske.A samim tim sve takse,porezi,razne naplate,itd slijavaju se u budzet Hrvatske.Mozda ce nekada u buducnosti biti adut za politicke ucjene.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 03 Aug 2018, 16:38

orbit wrote: 03 Aug 2018, 14:52
Melek wrote: 03 Aug 2018, 11:57 Taj famozni most ce biti visine 55 metara sa stubovima razmaka 200 metara i sva plovila bez problema mogu da uplovljavaju i isplovljavaju iz buduce neumske luke bez problema. Medjutim, moje je misljenje da Hrvatska ovim projektom indicira da je napokon odustala od teritorijalnih pretenzija prema BiH jer zaobilazi Neum i ne racuna na Neum kao dio buduce njezine teritorije, sto je vrlo bitno. A sto se tice auspuha - danasnji auspuh Neuma koji najvise proizvodi necistih, smrdljivih gasova su sami mjestani Neuma. Na srecu, to ce uskoro da se mijenja..

Prekrajanje granica je bila sansa etnofasitima u ratu.Sada je prosto nemoguce.Problem je za BiH sto izgradnjom mosta Hrvatska vrsi kontrolu mora,jer je teritorija Hrvatske.A samim tim sve takse,porezi,razne naplate,itd slijavaju se u budzet Hrvatske.Mozda ce nekada u buducnosti biti adut za politicke ucjene.

Pa to se podrazumijeva.
Nakon onog cirkusa, oko Savurdijske vali (još je Slovenija članica šengena), sad su se refokusirali na nas.
Problem imaju i sa CG, kao i sa Srbijom, a ne slažu se ni sa Talijanima.
Isto sve to i u Srbiji, ni oni se ne slažu ni sa kim. Istine radi, ni Albanci se ne slažu ni sa jednim susjedom. Baš skoro sam pisao o otme koja tri šovinizma postoje na ovim prostorima.

Inače, EU dsanas zasijedala i ko grom iz vedra neba, u naredne dvije godine, poklonit će nam €300.000.000.
Uslovi su (samo) razne reforme. Preostaje da nagađamo, da li je ovo i ranije bilo u planu, ili su odlučili da nam poklone vagon para, samo da se slegne frka oko Pelješkog mosta.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Pasaga » 03 Aug 2018, 17:17

Moji Momcovi ..... :p
Sam projekt Peljeskog mosta ,nije ideja Rvacke .....nemaju ni za gaca ...
Tu ideju je izrodio Brisel,i stoji iza toga ...
...ET...PA SAD SE TREBA USPROTIVIT BRISELU .....
Bake to moRe ...... :ooo

P.S.
Nudio im je se projekt tunela,sa dvije cjevi,upola jeftiniji...
Jok....samo most......
Tu nesto dobro tukne ..... ko je prezivio ona previranja 90-tih.....ZNA
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Tokmak » 03 Aug 2018, 18:16

Chloe wrote: 03 Aug 2018, 10:14 Pelješki most gledajte kao problem dvije države a ne šamarajte se nacionalizmom.

zloćko tokmak wrote: 02 Aug 2018, 17:50 Mala,ne serendaj.
Kako je glupa,majko mila... :lup
Ocito nikada nije cekala u guzvama na granicnom prijelazu kod Neuma,sa obje strane. :roll
Zašto je glupa?
Jedna država drugoj državi ugrožava vodni saobraćaj, tj. pomorski , građani druge države negoduju što je sasvim normalno,
i da je kontra, isto bi se Hrvatska i njeni građani bunili. :cudi

Gužve na granici?

Nekad su te gužve bile na Autrijskoj, po 13-15 h sati su ljudi čekali da uđu u Aut,
pa se te gužve prebacile na Slo granicu, haos i sranja su bila u višetanim čekanjima i još poniženjima slovenskih graničara,
sad je to na granici sa Hr ...
I?
Dok je bilo na Aut i Slo granici, svi su bili puni razumjevanja, naoružavali se strpljenjem, planirali putovanje ...
sad, kad je to na Hr granici woooooow, problem i to kome građanima Hr, pa to koriste kao opravdanje što se ugrožava ekonomija druge države izgradnjom mosta.

A pazi, nije im palo na pamet da se to riješi ulaskom BiH u EU? :ooo :hihi

Ja sam prošli četvrtak, umjesto u petak u toku dana, kasno naveče umorna i iscrpljena krenula kući da svoje kćerke poštedim višesatnog čekanja na granici, iako sam u 2 h bila na granici, opet sam čekala sat vremena.

Zanima me da su npr. Slo i Italija u pitanju kako bi se gledalo na taj problem?
Kada je prosli put u Neum uplovio brod tih gabarita?
Kada je prosli put u Neum uplovio bilo kakav brod?
Moze li u neumski zaljev uploviti brod koji ne bi mogao proci ispod Peljeskog mosta,kada bude sagradjen,naravno?
Koliko je dubok gaz u neumskom zaljevu?
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Chloe » 03 Aug 2018, 18:30

zloćko tokmak wrote: 03 Aug 2018, 18:16
Kada je prosli put u Neum uplovio brod tih gabarita?
Kada je prosli put u Neum uplovio bilo kakav brod?
Moze li u neumski zaljev uploviti brod koji ne bi mogao proci ispod Peljeskog mosta,kada bude sagradjen,naravno?
Koliko je dubok gaz u neumskom zaljevu?
:tjesi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Tokmak » 03 Aug 2018, 18:51

Chloe wrote: 03 Aug 2018, 18:30
zloćko tokmak wrote: 03 Aug 2018, 18:16
Kada je prosli put u Neum uplovio brod tih gabarita?
Kada je prosli put u Neum uplovio bilo kakav brod?
Moze li u neumski zaljev uploviti brod koji ne bi mogao proci ispod Peljeskog mosta,kada bude sagradjen,naravno?
Koliko je dubok gaz u neumskom zaljevu?
:tjesi
Mda...najlakse je tako... :kafa
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Melek » 03 Aug 2018, 21:08

Najlakse se dati u projektovanje i pravljenje luke. Sad i odmah, uz financijsku potporu EU.
Gaz u zaljevu se da produbiti, to je sitnica, to se radi svugdje po svijetu. Smijesno je da se tu ista ceka.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Pasaga » 03 Aug 2018, 21:22

Melek wrote: 03 Aug 2018, 21:08 Najlakse se dati u projektovanje i pravljenje luke. Sad i odmah, uz financijsku potporu EU.
Gaz u zaljevu se da produbiti, to je sitnica, to se radi svugdje po svijetu. Smijesno je da se tu ista ceka.
Pelenkovic i Covke,nedaju saglasnost ..... :grana
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Online

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Krokodil Behko » 16 Aug 2018, 09:50

MINISTARSTVO ODBRANE BiH PONAVLJA OGLAS: Potreban 261 vojnik iz reda hrvatskog naroda, pozivaju...


Image

Ministarstvo odbrane BiH 16. avgusta 2018. godine ponovno će raspisati Javni oglas za popunu upražnjenih formacijskih mjesta za prijem kandidata u profesionalnu vojnu službu u početnom činu vojnika Oružanih snaga BiH, kojim je predviđen prijem vojnika iz reda hrvatskog naroda na ukupno 261 upražnjeno formacijsko mjesto u Oružanim snagama BiH. Ta mjesta nisu popunjena ranijim oglasom iz aprila ove godine.

Rok za prijavu na ponovljeni oglas je 15 dana.

„Ministarstvo odbrane BiH, na ovaj način pruža mogućnost i pogodnost mladim građanima i građankama BiH, koji ispunjavaju uslove i budu odabrani kroz objektivan i transparentan proces prijema, da imaju posao sa sigurnom plaćom i mogućnošću besplatnog obučavanja, profesionalnog razvoja, napredovanja i izgrađivanja karijere u Oružanim snagama Bosne i Hercegovine“, navode iz MO BiH.

Iz Ministarstva odbrane BiH ističu i to da se na oglas mogu prijaviti i aktuelni maturanti srednjih škola, kao i već svršeni srednjoškolci, koji zadovoljavaju i druge uslove definisane oglasom (fizička spremnost, godine starosti, itd).

Potrebne informacije i obrasce prijave kandidati će moći preuzeti na službenoj internet stranici Ministarstva odbrane BiH (www.mod.gov.ba).

Testiranja kandidata će se obaviti u centrima za regrutovanje u: Sarajevu - kasarna „Rajlovac“, Banjoj Luci - kasarna „Kozara", Čapljini - kasarna „Božan Šimović" i Tuzli - vojna baza „Aerodrom Dubrave".

"Nakon završenih testiranja, Komisija za izbor će obaviti intervju sa najuspješnijim kandidatima i nakon završenog intervjua izvršiti izbor i predložiti ministrici odbrane BiH kandidate za upućivanje na osnovnu vojničku obuku. Kandidati, koji uspješno završe osnovnu vojnu obuku, primaju se u vojnu službu u početnom činu vojnika na formacijska mjesta na koja budu izabrani u procesu prijema", zaključuju iz MO BiH.

(NAP)
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14245 times
Been thanked: 3773 times
Status: Online

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Veca » 16 Aug 2018, 13:19

...ma jok, ba :roll ...dzaba im vikanje, 'rvatici prave svoju vojsku!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: HDZ i hrvatsko nacionalno pitanje u BiH

Post by Pasaga » 16 Aug 2018, 17:30

Na pocetku onih belaja,90-tih...kad se jos nije ni formirala Armija RBiH...
...imali su vec iskristalizovan stav po pitanju iste....
...To je Cetnicka Armija.....

Besmisleno je bilo sta ciniti,sve dok su na sceni perjanice olicene u liku i djelu krivoustog.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests