RS - all about

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26709
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14765 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Veca » 16 Jun 2018, 22:25

...kako brzo rade kad treba budzet punit'!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Socrates » 09 Jul 2018, 20:00

:ha
image.jpeg


Na društvenim mrežama objavljena je zanimljiva fotografija srpskog člana Predsjedništva BiH Mladena Ivanića.

Ivanić drži ruke u znaku orla kao što su nedavno uradili reprezentativci Švicarske albanskog porijekla Đerdan Šaćiri i Granit Džaka kada su proslavljali pobjedu protiv Srbije na Svjetskom prvenstvu u Rusiji.

Međutim, iz Ivanićevog kabineta su pojasnili za medije u RS-u da je fotografija nastala 2015. godine prilikom njegove posjete Savezu izviđača u BiH. U Savezu kažu da oni ovako prstima oslikavaju goluba, tačnije glasnika mira, koji je, zapravo, zaštitni znak Svjetske skautske fondacije.

Oni koji su na društvenim mrežama objavili ovu fotografiju, postigli su željeni propagandni efekat protiv Mladena Ivanića – saopćeno je.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

"Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Krokodil Behko » 18 Jul 2018, 09:40

Image

Jutro nakon što je Hrvatska pobijedila Englesku i plasirala se u finale Svjetskog prvenstva, on je vozio dvije malodobne kćeri na more. Išao je preko Bosne i Hercegovine te se zaustavio na kavu u Kostajnici, koja je dio Republike Srpske. Imao je na sebi dres hrvatske reprezentacije i zato je platio kaznu od 50 konvertibilnih maraka.

Vrijeđanje pred kćerima

- Policajac me pitao znam li gdje sam. Ja sam mu rekao da sam u Bosni i Hercegovini, a on je odgovorio da griješim, da sam u Republici Srpskoj i da bih mogao dobiti batina zbog hrvatskih obilježja. Rekao je da me zato mora kazniti. Kad sam sjeo u kafić, netko me je prijavio policiji. Zaista nisam ni navijao ni bilo koga na bilo koji drugi način provocirao. Mlađa kći mi se rasplakala, bilo je izuzetno neugodno – prepričava Dario.

Policajac mu je još dodatno rekao da ga neće pustiti ako ne plati odmah i da će ići na sud, pa je shvatio da je bolje odmah platiti kaznu.

- Uz to mi je naredio i da se odmah presvučem. Pokupio sam kćeri, obukao drugu majicu i odmah napustio grad. Ne mogu vjerovati da se to događa 2018. godine. Bojao sam se i za kćeri jer su mi iz drugih kafića neugodno i ružno dobacivali dok sam razgovarao s policajcem - kaže Dario za 24sata.hr.

(24.hr)
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Venera » 18 Jul 2018, 14:29

Krokodil Behko wrote: 18 Jul 2018, 09:40
Policajac me pitao znam li gdje sam. Ja sam mu rekao da sam u Bosni i Hercegovini, a on je odgovorio da griješim, da sam u Republici Srpskoj i da bih mogao dobiti batina zbog hrvatskih obilježja.
ovo je tako "normlano" cuti :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Zagorka » 18 Jul 2018, 14:46

Kako rekoh, treba svakom sve zabraniti. Svima sve ukinuti. Niko živ nema da hoda u čemu želi, nego da oblačimo šta policajac kaže.
Pa će valjda jednom skontati kako to što se na ovim prostorima intenzivno zagovara umije i da se obije o glavu.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by toxic » 18 Jul 2018, 14:56

Ma meni nije jasno kakvu su mu kaznu naplatili, kakav je to zakon?
Sta kad je neko u dresu Francuske, jel i njih kaznjavaju?
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Bla » 18 Jul 2018, 14:58

Pametnjaković.
Svaka iole normalna ambasada savjetuje svoje stanovnike kako da se ponašaju u određenoj zemlji i da ne rade stvari koje podižu tenziju.
Vrijeme i prostor u kojem živimo nije normalan, pa se shodno tome treba i prilagoditi i tako i ponašati. :cudi
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by toxic » 18 Jul 2018, 15:08

Ma on je kreten, ako je to bila vrsta provokacije, posebno dvoje dece s njim.
No, mene zaista zanima na osnovu kog zakona mu je naplacena kazna?
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by damir5 » 18 Jul 2018, 15:46

toxic wrote: 18 Jul 2018, 14:56 Ma meni nije jasno kakvu su mu kaznu naplatili, kakav je to zakon?
Sta kad je neko u dresu Francuske, jel i njih kaznjavaju?
Odes u,... na primjer zapadni Mostar i sama provjeris sta ce se dogoditi :o :ooo

Samo je mozda malko pokasno, trebalo je odmah nakon tekme :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Krokodil Behko » 18 Jul 2018, 16:29

toxic wrote: 18 Jul 2018, 15:08 Ma on je kreten, ako je to bila vrsta provokacije, posebno dvoje dece s njim.
No, mene zaista zanima na osnovu kog zakona mu je naplacena kazna?

Izazivanje vjerske i nacionalne mržnje.
Pa pošto je tebi ovo, pretpostavljam, nevjerovatno, imali smo već par takvih slučajeva u RS, samo su ljiljani bili umjesto šahovnice.

Neki Bošnjak, pojavio se u Banja Luci sa zastavom ljiljana, o čemu ima i slika.

Image

A potom je upisan i predat na sud jer:
za izazivanje nacionalne, rasne i vjerske mržnje i netrpeljivosti
Pošto oni:
Ovu zastavu u Republici Srpskoj smatraju ratnom zastavom.

Što naravno, može biti tačno samo onima koji imaju mnogo manje zdravog mozga, od jedne zdrave ćelije, jer je ratna zastava izgledala ovako:

Image


Ona prva, zvanična je zastava BiH od 1992. do 1998. godine i bila je i na jarbolu ispred UN.

Image


Poređenja radi, to bi ti bilo isto, kao kad bi ti sa srpskom zastavom došla u SA, ili ZG, a policija te izvede pred sud.
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Nice try » 18 Jul 2018, 16:36

damir5 wrote: 18 Jul 2018, 15:46
toxic wrote: 18 Jul 2018, 14:56 Ma meni nije jasno kakvu su mu kaznu naplatili, kakav je to zakon?
Sta kad je neko u dresu Francuske, jel i njih kaznjavaju?
Odes u,... na primjer zapadni Mostar i sama provjeris sta ce se dogoditi :o :ooo

Samo je mozda malko pokasno, trebalo je odmah nakon tekme :ooo
Nikad nije kasno :oo

Ovaj čovjek je najobičniji provokator, slično kao i one instant vjernice na plaži.

Šta je ovo ovih dana, kao da se takmiče u ispipavanju terena :kafa
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Krokodil Behko » 18 Jul 2018, 16:40

Nice try wrote: 18 Jul 2018, 16:36
damir5 wrote: 18 Jul 2018, 15:46
toxic wrote: 18 Jul 2018, 14:56 Ma meni nije jasno kakvu su mu kaznu naplatili, kakav je to zakon?
Sta kad je neko u dresu Francuske, jel i njih kaznjavaju?
Odes u,... na primjer zapadni Mostar i sama provjeris sta ce se dogoditi :o :ooo

Samo je mozda malko pokasno, trebalo je odmah nakon tekme :ooo
Nikad nije kasno :oo

Ovaj čovjek je najobičniji provokator, slično kao i one instant vjernice na plaži.

Šta je ovo ovih dana, kao da se takmiče u ispipavanju terena :kafa

A zašto je provokator?
Skoro pričao, u Federaciji te hrvatske navijačke rekvizite, ima na svakom koraku, pa i tamo gdje nema Hrvata.

Treba li se sad u širokom luku zaobilaziti ta govna, samo zato što su fašisti, ili su isti takvi od običnih ljudi napravili zombije bez mozga? Nije li bolje, raspaljivati ih po labrnji, nebitno koji, kad god nešto naprave?
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Nice try » 18 Jul 2018, 16:47

Hajde lijepo obuci dres hrvatske reprezentacije,pa otiđi u. RS, ili obuci dres s ljiljanima i dođi ovdje kod mene,pa ćemo prošetati gradom.
A,možeš i dres srbijanske reprezentacije i odeš do npr. Bugojna i sl.
Kad to sve prođeš i vratiš se ,nadam se, živ i zdrav, onda ćemo pisati.Lako ti je iz KS pričati.
Nedavno je jedan čovjek kod nas pretučen jer je prošao kroz grupu navijača. Minut do utakmice. Što se mene tiče, sam je kriv.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Podrinjac » 18 Jul 2018, 16:53

Zaustavljati se sa šahovnicom u Republici Srpskoj?? Ma gora si ti sirovina što si to uradio, nego policajac.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80499
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7163 times
Been thanked: 11617 times
Status: Online

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by spacebound » 18 Jul 2018, 17:12

Mozda je i namjerno to uradio.Htio da vidi reakciju.Eto i dobio je.
Pisala sam skoro da smo zastave nase drzave u nasoj drzavi skinuli na Karusama da nam neko ne bi auto razbio ili sta gore uradio.Vremena su takva.Radimo kako moramo :cudi Nemam se ja tu sta kofrcit nit se sa rogatim bost.
Exchan ❌️

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Socrates » 18 Jul 2018, 17:13

Trebao je, prije svega, misliti na djecu.

Nije valjda da mu nijednom kroz glavu nije proslo da bi mogao imati probleme.

Ovo ozbiljno granici sa izlaganjem djece opasnosti koja se mogla predvidjeti. Socijalni radnik za zastitu djece u Hrvatskoj bi imao sta da mu kaze.
. . . . . . . . .

User avatar
biha
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 777
Joined: 23 Nov 2014, 12:28
Has thanked: 39 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by biha » 18 Jul 2018, 17:41

A bune se kada Kosovska policija tjera da skinu majice sa likovima ratnih zlocinaca!!

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Mutevelija » 18 Jul 2018, 18:03

Četnici ujedaju ustase
DjijakaNi su glupi ne kontaktu da i amblem rs ima ljiljan i to veliki
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by toxic » 18 Jul 2018, 19:43

Krokodil Behko wrote: 18 Jul 2018, 16:29
toxic wrote: 18 Jul 2018, 15:08 Ma on je kreten, ako je to bila vrsta provokacije, posebno dvoje dece s njim.
No, mene zaista zanima na osnovu kog zakona mu je naplacena kazna?

Izazivanje vjerske i nacionalne mržnje.
Pa pošto je tebi ovo, pretpostavljam, nevjerovatno, imali smo već par takvih slučajeva u RS, samo su ljiljani bili umjesto šahovnice.
Novcana kazna za izazivanje verske i nacionalne mrznje je 50 km?

Jasno bi mi bilo da je bio upozoren od strane policajaca, ovako mi nista nije jasno.
A i on s dvoje dece k'o da ne zna gde ide. :lup
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: "Krenuo sam na more preko Bosne i Hercegovine, a onda su me kaznili zbog dresa s kockicama..."

Post by Mutevelija » 18 Jul 2018, 19:46

Mesčini da je bilo i bošnjačkijeh diskriminacija negdje, mora da je bilo, razočaran sam na Bošnjake ako se oni ne pokažu, dobro jest bilo tjeranje Lejle Čolak od strane vojnika i prijetnje ali nema od policajaca nista :123
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests