RS - all about

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: U RS zabranjeni udžbenici o opsadi Sarajeva i o Srebreni

Post by Mutevelija » 03 Jun 2017, 21:01

""Sačuvana Saborna crkva u Sarajevu i srušena džamija Ferhadija u Banjaluci, govore sve o nama i njima. Ovi kameni svjedoci ne lažu i mogu stati nasuprot sve njihove propagande.""
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: U RS zabranjeni udžbenici o opsadi Sarajeva i o Srebreni

Post by Krokodil Behko » 07 Jun 2017, 09:38

Dodik: Opsada Sarajeva nikad se nije ni desila?!

Nikada se neće desiti da se u Republici Srpskoj (RS) izučava o opsadi Sarajeva i genocidu u Srebrenici, izjavio je danas entitetski predsjednik Milorad Dodik.


Podržao je najavu ministra prosvjete i kulture RS-a Dane Maleševića, da će na teritoriji tog bh. entiteta biti zabranjeni udžbenici iz FBiH ukoliko u njih budu uvedene lekcije poput "opsade Sarajeva" ili izučavanja "genocida u Srebrenici".


- Nemoguće je da ovdje budu u upotrebi udžbenici iz FBiH u kojim piše da su Srbi napravili genocid i da su držali pod opsadom Sarajevo. To nije tačno i to se ovdje neće izučavati - kategoričan je on ističući da to ne podrazumijevaju ni kriterijumi OSCE-a.


- Da li bi Bošnjaci pristali da mi napišemo udžbenik u kojem se oni tako kvalifikuju ili neko drugi. To je izvan bilo kakve logike - rekao entitetski predsjednik.

Dodik, koji je i lider SNSD-a, je za četvrtak 8. juna, najavio sastanak predstavnika stranaka vladajuće koalicije, ističući da na tom sastanku neće biti riječi o rekonstrukciji Vlade RS.


- Kada ocjenimo da treba dodati novu energiju, to će biti učinjeno, ali to nije ovaj trenutak - rekao je Dodik komentarišući spekulacije o rekonstrukciji Vlade RS-a.


Naivnim je ocijenio vjerovanje opozicije da je nestabilna vladajuća koalicija u RS-u, ističući da SNSD, DNS i SP funkcionišu petnestak godina te da će biti riječi o priprema za naredne izbore.


(FENA/md)
online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80487
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7159 times
Been thanked: 11608 times
Status: Online

Re: U RS zabranjeni udžbenici o opsadi Sarajeva i o Srebreni

Post by spacebound » 07 Jun 2017, 09:54

Izvan bilo kakve logike je zabraniti zrtvama i pomen onoga sto se desilo, izvan svake logike je ovaj pokusaj mijenjanja historije za buduce generacije, izvan svake logike je ovo silovanje koje traje od rata na ovamo,izvan svake logike je i ono prekrivanje ploce kad je cetnik dolazio u Sarajevo... Sta hocete vise?Da se izvinjavamo sto nas niste sve pobili? Je li malo silovanih, protjeranih, mrtvih, sakatih? Evo, Izvinite, sto smo prezivjeli i vrijedjamo vam tanane duse samim postojanjem!
Stoko!
Exchan ❌️

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Krokodil Behko » 08 Jun 2017, 17:31

Momčilo Krajišnik želi stvoriti još jednu Republiku Srpsku, na teritoriji FBiH

Image
Položaj Srba u Federaciji BiH /FBiH/ nije zadovoljavajući i trebalo bi im, tamo gdje su većina, dati pravo da formiraju zajednice opština, izjavio je za Srnu predsjednik Asocijacije “Stvaraoci Republike Srpske” Momčilo Krajišnik.

Krajišnik, koji u Beogradu učestvuje u radu sjednice Odbora za dijasporu i Srbe u regionu Skupštine Srbije, ističe da Srbi u četiri federalne opštine – Grahovo, Drvar, Glamoč i Petrovac, gdje čine većinu, mnoga prava ne mogu da ostvare.

“Bolje rečeno, ne dozvoljava im se da ta prava ostvare. Osjećaju se kao drugorazredni građani. Mi iz Asocijacije se zalažemo za pravo formiranja zajednice opština, gdje bi se te četiri opštine mogle udružiti”, naglašava Krajišnik.

On je naveo da to ne moraju biti pravni subjekti, ali da mogu sarađivati u oblasti kulture i prosvjete.

(SB)
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by KOMESAR » 08 Jul 2017, 16:35

U Haškom tribunalu je bilo dosta potresnih svjedočenja o počinjenim zločinima tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu.U Haškom tribunalu svjedočio je zaštićeni svjedok 101, bivši vojnik Zvorničke brigade VRS-a i očevidac strijeljanja zarobljenih Bošnjaka u Orahovcu:

”A onda se dogodilo nešto strašno, nešto što je nevjerovatno da se može dogoditi. Nešto što ni do danas nisam mogao zaboraviti i neću nikada zaboraviti. Stalno razmišljam šta sve čovjek može uraditi drugom čovjeku. Bez obzira koliko ste puta gledali strahote u raznim filmovima, dokumentarcima i sl., bez obzira koliko ste knjiga pročitali sa horor tematikom, knjiga koje vas natjeraju da plačete nad tuđom sudbinom, dozvolite mi da kažem to se ne može uporediti s onim šta sam ja vidio tamo. Dobio sam dijabetes poslije toga. Iz te gomile naslaganih mrtvih tijela, koja nisu više ličila na ljudska tijela, to su bili samo komadi mesa, odjednom se pojavilo ljudsko biće. Kažem ljudsko biće, ali ustvari to je bio dječak od pet do šest godina starosti. To je nevjerovatan prizor. Nevjerovatno. Ljudsko biće izlazi i ide prema putu, putu na kojem stoje vojnici koji automatskim puškama vrše strijeljanje. To dijete ide pravo prema njima. Svi vojnici i policajci koji su stajali na tom putu, ljudi koji su naučili ubijati, svi su iznenada spustili svoje oružje i sledili su se od tog prizora. Dječak je bio pokriven dijelovima crijeva i mesa drugih ljudi. Ispred vojnika je stajao jedan oficir, mislim da je bio pukovnik, arogantno se obratio vojnicima: ‘Šta čekate, završite s njim!’ Tada su mu vojnici, kojima uopće nije bio problem ubijati ljude, odgovorili: ‘Gospodine, imate pištolj, zašto vi ne završite s njim?’ Svi su nakon toga zanijemili. Tada se taj oficir obratio vojnicima: ‘Uzmite to dijete, stavite ga na kamion i dovedite ga poslije sa drugom grupom, tada ćemo završiti s njim.’ Dijete je bilo u šoku. Stalno je ponavljalo: ‘Baba, baba, gdje si?’ Vojnici su uzeli dijete da ga stave na kamion. Dječak se otimao, jer se sjećao da je već bio na tom kamionu. Tada sam ja prišao i rekao sam vojnicima: ‘Slušajte, odvest ću ga ja u svoj kamion, pustit ću mu muziku da mu odvratim pažnju od onoga šta se dogodilo. Upalit ću radio. Ušao sam u kamion i upalio svjetlo, upalio sam radio, pronašao lokalnu radiostanicu. Rekao sam mu: ‘Hajde uđi, dođi meni. Vidi imam svjetlo, muziku. Iznenada me uhvatio za ruku.’ Ne bih želio nikome od vas da to doživite. Ja sam bio poznat kao jak i čvrst čovjek. Ali, nikome ne bih želio da iskusi takav stisak kao što je on moju ruku stisnuo. Bio sam šokiran snagom njegovog stiska.”
Zaštićeni svjedok 101 odveo je dječaka u Zvornik u bolnicu gdje ga je zbog rana koje je dječak imao odveo na hirurško odjeljenje:
”Kada sam ga doveo do hirurškog odjeljenja zgrabio me je za ruku, govoreći mi: ”Baba, ne daj da me odvedu, molim te.’ I dan-danas u ušima mi odzvanjaju njegove riječi. Dok ga je doktor pregledao i čistio sa njega ostatke ljudske utrobe i mesa, osjetio sam strašan smrad. Nikako nisam mogao razumjeti kako taj smrad nisam osjetio dok sam ga vozio kamionom do bolnice. Toliko sam bio šokiran čitavim događajem.”
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by KOMESAR » 10 Jul 2017, 17:20

Silovanja u Foči (svjedočenja):

"Muškarci koji su me silovali pripadali su JNA.Bila su trojica i nosili su maskirne uniforme;dvojica su bila iz Crne Gore.Dolazili bi u kuću koja je služila za ispitivanje,zatim bi nas odveli u selo Trnovača,autom-u jednu posebnu kuću.Dovedene su i dvije moje komšinice i tu nas silovali dva-tri sata.Svaki od ove trojice bi uzeo sebi po jednu od nas i silovao je.Mene je silovao onaj treći koji je rekao da je iz Foče.Poslije silovanja su nas vratili u kuću za ispitivanje.
Pet dana kasnije su me odveli u policijsku stanicu u Foči i držali u ćeliji dvadesaet dana.Tu su bila dva stražara;jedan aktivni policajac iz policijske stanice Foča,a ime mu je Dragan.Bila sam zatočena sa još dvije žene.petog dana bile smo pojedinačno saslušavane u policijskoj stanici.Tokom mog SASLUŠANJA BILA SAM PRETUČENA I SILOVANA OD DVOJICE.PITALI SU ME GDJE SE KRIJU MUSLIMANI,NAPALI ME ŠTO RAĐAM MUSLIMANSKU DJECU.
I tako petnaest dana svaki dan.Uvjek su nas silovali drugi vojnici...."
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by KOMESAR » 02 Sep 2017, 13:36

U RS-a se posljednja dva dana grupišu sve raspoložive policijske snage kao da se nešto veliko sprema. Najave su zaista ozbiljne i ko zna šta nas može zadesiti u narednim danima.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Krokodil Behko » 02 Sep 2017, 16:52

Najvjerovatnije, novi požar u Bileći, pa pošto su ih sarajevski vatrogasci odjebali, a odjebat će ih i vojska, pa čak i sami građani opštine, a zbog Dodikove izjave kako su oni sami sebi podmetnuli požar.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by KOMESAR » 02 Sep 2017, 18:19

Krokodil Behko wrote: 02 Sep 2017, 16:52 Najvjerovatnije, novi požar u Bileći, pa pošto su ih sarajevski vatrogasci odjebali, a odjebat će ih i vojska, pa čak i sami građani opštine, a zbog Dodikove izjave kako su oni sami sebi podmetnuli požar.
Lako se je tebi zezati kad nemaš imanje i djetinjstvo u RS-u.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Krokodil Behko » 02 Sep 2017, 18:21

KOMESAR wrote: 02 Sep 2017, 18:19
Krokodil Behko wrote: 02 Sep 2017, 16:52 Najvjerovatnije, novi požar u Bileći, pa pošto su ih sarajevski vatrogasci odjebali, a odjebat će ih i vojska, pa čak i sami građani opštine, a zbog Dodikove izjave kako su oni sami sebi podmetnuli požar.
Lako se je tebi zezati kad nemaš imanje i djetinjstvo u RS-u.

Lako je i tebi pisati, kad ne znaš ni s kim pišeš.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by KOMESAR » 02 Sep 2017, 18:27

Krokodil Behko wrote: 02 Sep 2017, 18:21
KOMESAR wrote: 02 Sep 2017, 18:19
Krokodil Behko wrote: 02 Sep 2017, 16:52 Najvjerovatnije, novi požar u Bileći, pa pošto su ih sarajevski vatrogasci odjebali, a odjebat će ih i vojska, pa čak i sami građani opštine, a zbog Dodikove izjave kako su oni sami sebi podmetnuli požar.
Lako se je tebi zezati kad nemaš imanje i djetinjstvo u RS-u.

Lako je i tebi pisati, kad ne znaš ni s kim pišeš.
Meni je svejedno poznavao ili nepoznavao protivnika.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: RS - all about

Post by Krokodil Behko » 02 Sep 2017, 18:33

KOMESAR wrote: 02 Sep 2017, 18:27
Krokodil Behko wrote: 02 Sep 2017, 18:21
KOMESAR wrote: 02 Sep 2017, 18:19
Krokodil Behko wrote: 02 Sep 2017, 16:52 Najvjerovatnije, novi požar u Bileći, pa pošto su ih sarajevski vatrogasci odjebali, a odjebat će ih i vojska, pa čak i sami građani opštine, a zbog Dodikove izjave kako su oni sami sebi podmetnuli požar.
Lako se je tebi zezati kad nemaš imanje i djetinjstvo u RS-u.

Lako je i tebi pisati, kad ne znaš ni s kim pišeš.
Meni je svejedno poznavao ili nepoznavao protivnika.

O meni je svejedno, kad neko neinformisano piše svašta.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Krompir Nikole Špirića završio u vremenskoj prognozi RTRS-a

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2017, 10:13

Image

Fotografije zastupnika SNSD-a u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Nikole Špirića, na kojima se vidi kako sakuplja izvađeni krompir, završile su u vremenskoj prognozi Javnog radio-televizijskog servisa Republike Srpske (RTRS).

Javni servis manjeg bh. entiteta prikazao je fotografiju Špirića golog do pojasa u informaciji kojom je javnost obavijestio o uspješnoj berbi krompira na imanju SNSD-ovog zastupnika u selu kod Drvara.

"Jučerašnje fotografije stižu s imanja profesora Nikole Špirića, koje se nalazi nadomak Drvara. Da vremenske prilike koje su pogodile ovo ljeto naš region nisu utjecale na uspješnu berbu poljoprivrednih kultura, u ovom slučaju krompira, pokazuju fotografije koje upravo gledamo'', kazala je voditeljica RTRS-a.



RTRS je česta meta kritika građana, ali i političara u BiH koji smatraju da je ovaj mediji u isključivoj službi politike predsjednika SNSD-a Milorada Dodika i generalno vladajuće strukture u RS-u.

Regulatorna agencija za komunikacije (RAK) izrekla je nedavno RTRS-u jedinstvenu novčanu kaznu u iznosu od 29.000 KM radi utvrđenog kršenja Kodeksa o audiovizuelnim medijskim uslugama i medijskim uslugama radija.

Image

Kako stoji u objašnjenju odluke, utvrđeno je da 78 analiziranih izdanja "Dnevnika" počinje informacijom fokusiranom na mišljenje ili aktivnosti Milorada Dodika ili prenošenjem njegove izjave u bilo kojem svojstvu - predsjednika RS-a ili predsjednika SNSD-a te prenošenjem mišljenja SNSD-a u vlasti RS-a bez ikakvog kritičkog osvrta.

Utvrđeno je da je RTRS kroz informativni program kontinuirano tendenciozno promovisao interese jednog političkog subjekta, kroz selektivan pristup izvještavanju, konstantno tretiranje favoriziranih pojedinaca ili subjekata u pozitivnom kontekstu, što je uzrokovalo da kroz niz emitovanja programskih sadržaja prevlada jedno mišljenje ili stanovište kada se radi o svim političkim, privrednim ili drugim temama od javnog interesa.


(klix)
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Krompir Nikole Špirića završio u vremenskoj prognozi RTRS-a

Post by Nice try » 18 Sep 2017, 12:53

Kako kaže jedan moj kolega:
-Vidi mu torza k'o u Putina :valja
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120408
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6972 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Krompir Nikole Špirića završio u vremenskoj prognozi RTRS-a

Post by Krokodil Behko » 18 Sep 2017, 14:39

Seljakluk na kvadrat.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Krompir Nikole Špirića završio u vremenskoj prognozi RTRS-a

Post by Zagorka » 18 Sep 2017, 14:48

Trebali ste pustiti koji snimak, kako se čovjek češka, prdu cka lagano dok vadi krompir i to....

Bez majice u zavrsnom dijelu dnevnika........:grana

Škoti i englezi bi se pobili za vakon gentlemena, sam da znadu za njega, jel....:kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Krompir Nikole Špirića završio u vremenskoj prognozi RTRS-a

Post by Femea » 18 Sep 2017, 16:46

Daj Behko reci da ovo nije stvarno :plavi
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Krompir Nikole Špirića završio u vremenskoj prognozi RTRS-a

Post by Podrinjac » 18 Sep 2017, 19:42

Allah mu podario dobar rod, bolji nego kod mene. Bolji čovjek od mene.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37870
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2940 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Krompir Nikole Špirića završio u vremenskoj prognozi RTRS-a

Post by Pasaga » 18 Sep 2017, 19:45

Ovaj je zajebo i Zmaja od Sipova ..... :pusi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Krompir Nikole Špirića završio u vremenskoj prognozi RTRS-a

Post by Socrates » 18 Sep 2017, 20:03

:lupa

Ovo se desava kada se citava zajednica odupire drustvenom napretku. :cool
Last edited by Socrates on 18 Sep 2017, 21:21, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests