Atif Dudaković

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Atif Dudaković

Post by Krokodil Behko » 12 Mar 2014, 09:27

General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Image

Proslavljeni general Armije RBiH Atif Dudaković bit će kandidat za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH na Općim izborima u oktobru ove godine, saznaje bh. novinska agencija Patria (NAP) iz dobro obaviještenih izvora.

Naime, grupa stranaka iz Unsko-sanskog kantona (USK) spremna je kandidirati generala Dudakovića kao zaslužnog borca i dokazanog patriotu za najvišu poziciju u državi, očekujući da će se oko toga okupiti sve probosanske stranke.

Prema nezvaničnim informacijama, ovu inicijativu spreman je podržati i predsjednik Saveza za bolju budućnost (SBB) Fahrudin Radončić.

Kako saznajemo, general Dudaković, bivši komandant 5. korpusa ARBiH, bio je prva opcija za novog premijera USK nakon odlaska Hamdije Lipovače, ali se od toga odustalo, zbog stava da Dudaković zaslužuje najvišu poziciju. General Dudaković nije bio u ovom trenutku dostupan za komentar.

Dodatni argument strankama iz USK je i to što član Predsjedništva BiH do sada nikad nije bio iz tog dijela BiH koji je posebno zaslužan za odbranu državnosti i granica BiH.

Istovremeno, Radončić, kao lider SBB-a, kako saznaje NAP, spreman je podržati generala Dudakovića s obzirom da već odavno razmatra opciju da i nakon izbora preuzme istu ministarsku poziciju u novom Vijeću ministara. Nije isključeno da se, ako SDA uspije smijeniti Radončića iz aktuelnog saziva, on nakon izbora vrati još jači.

NAP saznaje iz dobro obaviještenih izvora, da je u pregovore iza zatvorenih vrata sa strankama iz USK ispred SBB-a delegiran general Vahid Karavelić, inače čovjek od Radončićevog povjerenja i omiljeni Dudakovićev general. Navodno se u razgovorima već raspoređuju i druge pozicije u budućoj konstelaciji vlasti zasnovanoj na ovom dogovoru.

(NAP)
online

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Spanac_113 » 12 Mar 2014, 10:20

odlicno, jucer citam kako je istraga za ratne zlocine protiv njega u punom jeku a danas kandidat za predsjednistvo.
novo radno mesto...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by storm » 12 Mar 2014, 10:25

Mislim generali u politici :grana mislim da sam ovo već vidio i čuo jednom :123

upravo zato i cijenim A. Gotovinu jer je u startu odbio sve insinuacije o političkom djelovanju nakon povratka iz Haaga....čovjek uzgaja tune :klanja ...kaže zato sam se borio, da mogu RADITI u hrvatskoj, a ne ZARAĐIVATI od nje....naklon do poda ...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Ruana
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Ruana » 12 Mar 2014, 10:27

Ma kod nas u BiH moze svasta, jos kad te Fahro podrzi, ma moze i ministar vanjsih poslova.

Ciklama
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Ciklama » 12 Mar 2014, 10:39

Ja u ovo ništa ne vjerujem. Naš general Dudaković i politika? Čisto sumnjam. Poslije vječitih medijskih pisanja o nekim ratnim zločinima, poslije samoubistva njegovog sina??? :hm
Last edited by Ciklama on 12 Mar 2014, 10:57, edited 1 time in total.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Spanac_113 » 12 Mar 2014, 10:42

na be vjerujem ni ja da se on nesto angazov'o oko ovog. vise mi se cini da su ovo tlapnje lokalnih stranackih krugova.
storm, u zilu :klanja
svaki covjek na svom mjestu, dosta je bilo politicara u generalskim uniformama.

Ciklama
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Ciklama » 12 Mar 2014, 11:40

NAP saznaje iz dobro obaviještenih izvora, da je u pregovore iza zatvorenih vrata sa strankama iz USK ispred SBB-a delegiran general Vahid Karavelić, inače čovjek od Radončićevog povjerenja i omiljeni Dudakovićev general. Navodno se u razgovorima već raspoređuju i druge pozicije u budućoj konstelaciji vlasti zasnovanoj na ovom dogovoru.
Od 20 shemi jedna završi u medijima. :zubi

Nemate pojma šta se radi, kakve sve "kaukulacije" postoje oko formiranja vlasti kod nas, ona u kombinaciji osuđivanog ratnog zločinca F.A. i SDA najviše izazivaju bijes i revolt naroda, al' nije njih to briga.
Last edited by Ciklama on 12 Mar 2014, 11:42, edited 1 time in total.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Lebowski » 12 Mar 2014, 11:41

Izmišljtoina obična, bilo već prije par godina..
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Dzagoda » 12 Mar 2014, 11:53

Iako nisam pristalica miksanja vojnog kadra sa politikom drzave, mozda Bosni bas i treba jedan dobar vojni puc. Mada cisto sumnjam da postoji kalibar vojnika tamo koji bi, sve i da ima sansu, podlegao iskusenju da se pridruzi kretenizmu pohlepe.
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Krokodil Behko » 12 Mar 2014, 11:56

Jagoda wrote:Iako nisam pristalica miksanja vojnog kadra sa politikom drzave, mozda Bosni bas i treba jedan dobar vojni puc. Mada cisto sumnjam da postoji kalibar vojnika tamo koji bi, sve i da ima sansu, podlegao iskusenju da se pridruzi kretenizmu pohlepe.
Pa da. Srbi jedva čekaju da Atif izvrši puč, pa da ga priznaju za doživotnog predsjednika.
online

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Dzagoda » 12 Mar 2014, 11:57

Krokodil Behko wrote:
Jagoda wrote:Iako nisam pristalica miksanja vojnog kadra sa politikom drzave, mozda Bosni bas i treba jedan dobar vojni puc. Mada cisto sumnjam da postoji kalibar vojnika tamo koji bi, sve i da ima sansu, podlegao iskusenju da se pridruzi kretenizmu pohlepe.
Pa da. Srbi jedva čekaju da Atif izvrši puč, pa da ga priznaju za doživotnog predsjednika.
Narod je gladan, sto znaci i nepredvidljiv:)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Zagorka » 12 Mar 2014, 12:27

kad se sve sabere i oduzme i nisam mnogo protiv........bolje da nas vode ljudi koji su nas i u ratu vodili,nego oni sto su se skrivali po dijaspori,pa kad su ovakvi ko dudaković oslobodili,dosli na gotove fotelje.......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Lebowski » 12 Mar 2014, 12:32

Istina je da mi nemamo lidera, nekog ko nas vodi i ne možemo imati. Ima više njih ali nijedan blizu tome. Je li to Tihić lidr nekome? Izetbegović mlađi? Pa neće ni ovaj, dobio bi možda tu fotelju u predsjedništu i to je to.

A Dudaković nije nimalo podoban za tu poziciju jer je tročlano predsjedništvo gdje je i Srbin i Hrvat i to bi bile 4 bačene godine.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Zagorka » 12 Mar 2014, 12:41

....zna se već gdje bi škripalo,kome bi smetao,zašto nebi bio podržan itd.....a podobniji je od mnogih sto već sjede gore......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Ruana
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Ruana » 12 Mar 2014, 21:14

Atif Dudaković za Klix.ba: Ja sam vojnik, ali ne vojnik partije

Penzionisani general Armije Republike Bosne i Hercegovine Atif Dudaković u razgovoru za Klix.ba odlučno je odbacio mogućnost da bude kandidat za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH kako su to jučer prenijeli pojedini mediji.

"Ma dajte... Nema ništa od toga. Prvi put to čujem od vas. Znate kako bi reagirali iz Republike Srpske (RS) kad bi se to desilo. Kazali bi: 'Evo Dudaka, ide na nas'. To su političke igre", kaže Dudaković, pitajući se da li je zbog ovakvih dešavanja najbolje da ide odavde.

Ne želim biti Titanik

Komentirajući prijedlog Udruženja demobilisanih boraca Bihaća da pak bude mandatar za sastav nove Vlade Unsko-sanskog kantona (USK), Dudaković je, također, kazao da neće prihvatiti takvu ponudu.

"Građani su nakon posljednjih događaja prozivali da hoće Jovu Divjaka pa profesora Besima Spahića. Ja sam u ponedjeljak navečer došao iz Krajine. Ne znam šta bih vam rekao, da vam iskreno kažem. Zahvaljujem se svima. Ovo su krizna vremena. Možda građani u meni vide onog buldožera koji bi ponovo išao... Ali ja nisam političar, ja sam penzionisani general. Normalno je da pratim situaciju, ali ovo su posebni uvjeti. Za bilo šta da radiš moraš imati tim, organizaciju neku. Pa, ne može to biti bez organizacije. Haj'mo ja i ti preuzeti kanton ili Federalnu vladu, ima li to igdje", govori u svom stilu Dudaković.

Drugo je, veli on, kada dobiješ neki vojni zadatak.

"Nije vlast igra. Kao što rat nije igra pa se političari zalete i naprave belaja", priča on.

Potvrdio je da su predstavnici boraca razgovarali sa njim na ovu temu, ali...

"Jesu borci razgovarali sa mnom... Govorili su u smislu: 'Da li biste Vi, generale, mi ćemo ovo, mi tražimo'. Ali to nije to. U našem sada u političkom odnosu, važan je stav političkih partija koje se nalaze u parlamentu. Bez obzira na volju građana, ti ne možeš bez skupštine. Bitna su ona dva prsta nečija. To znači u USK moraš imati 16 ili 17 glasova. E, kad bih imao 25 glasova, onda bih ja rekao: 'Nema problema'. A ja da budem na nekoj meti za odstrel, Titanik, to nema smisla'', rekao je Dudaković za Klix.ba.

Ističe da je dovoljno zreo i iskusan, te da ne bi želio da "bude u nečijoj igri".

"Ja jesam vojnik, ali ne vojnik partije, politički vojnik. Bez obzira šta bilo, neke stvari će se posljednjim događajima pokrenuti, neće političari ili intelektualci biti pismonoše kao što danas jesu. To je prošlost", smatra Dudaković.

Bosne će biti

Ipak, ne krije da je zabrinut posljednjim događajima u Bosni i Hercegovini.

"Krivo mi je. Ispada da je naša borba jalova. Šta se ovo u 21. stoljeću dešava na našem prostoru. Malte ne ovo je afrikanizacija našeg prostora. Plemenski sukobi, odnosi, utjecaj drugih jačih... Dirigiraju nam. Je li moguće da su ovdje ljudi bez moći, snage, bez udruživanja i dogovora", rekao je Dudaković, te, na kraju, zaključio:

"Ali, nisam ja zbrinut za zemlju. Zabrinut sam za ljude. Ova će zemlja postojati, s nama i bez nas. Ali jesam za ljude. Hoćemo li ili nećemo ja i ti biti. Ti odnosi su se poremetili. Bosne će biti, volio je neko ili ne, ali odnosi u njoj mogu da budu poremećeni totalno, i to može da bude jedno krizno žarište".

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Spanac_113 » 12 Mar 2014, 21:24

:bravo majstore

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Heidi » 12 Mar 2014, 21:26

Atife volim te!!! :cvike :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by harlekin » 12 Mar 2014, 21:27

"Znate kako bi reagirali iz Republike Srpske (RS) kad bi se to desilo. Kazali bi: 'Evo Dudaka, ide na nas"
"Možda građani u meni vide onog buldožera koji bi ponovo išao.."

ma isao je on u picku strininu,slao decke da ginu ko muhe
totalno nesposoban lik,i onaj sto mu dade cin generala il je bio psihicki sjeban coek il se sprdao
ima srecu (ili se potrudio da ima tu srecu) pa nisu prezivjeli neki veliki ljudi a on bi sada camio u zenici :mrgud

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by Spanac_113 » 12 Mar 2014, 22:15

Ima li koji general da nije slao momke da ginu? U opisu radnog mjesta.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: General Dudaković kandidat za člana Predsjedništva BiH!

Post by harlekin » 13 Mar 2014, 19:20

Spanac_113 wrote:Ima li koji general da nije slao momke da ginu? U opisu radnog mjesta.
nema istina,al lik je retardiran,seljacina neotesana,i bezobrazan do bola.
jedno je bit general,vodit rat i imat zrtve
a drugo bit kreten s cinom i slat ljude da ginu kao ovce
kumovat s bihackom mafijom,pokupit klince uokolo i poslat u sred grmeca kao stare ratne vukove (srbi ih poklali kao ovce i nikad im tijela nisu nasli),vojna strategija je znanstvena fantastika za njega,ono sto je Nanic imao u malom prstu ova seljacina nece dostic ni tri zivota da zivi,obicna bakica koja bi imala onoliko ljudi i novca da trosi do mile volje bi obavila bolji posao i isto odbranila sugavi bihac :dole

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests