Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Deliler
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 708
Joined: 31 Mar 2019, 16:15
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Deliler » 09 May 2019, 17:18

exampLe wrote: 08 May 2019, 21:24
ElTriconi wrote: 08 May 2019, 21:07 Pa radis za 500 maraka zato sto nemas il skole il zanata koji je cijenjen.

Ili radis poslove za koje ne treba nikakva skola.
Ne radim za 500 maraka, fulio si poentu.

Nije ovo tema za mene, ili ja previse karikiram pa ljudi ne shvataju poentu pa se onda nadju uvrijedjenim i ja ispadnem debil ili sta, nemam pojma.

Uostalom ne znam ni zasto ce tema o ratu na ovakvom forumu, totalno bespotrebno. :)
Procitaj ovaj clanak iznad, od @melek, pa sam prosudi je li ova tema bespotrebna. I niko te ne smatra debilom. To niko nije rekao. Prije bi mi trebali shvatiti da ti to govoris za nas. Veruj mi, rat je pakao i niko ga od nas ne zeli. Ali, ocekivati da se predamo ili svi masovno pobjegnemo, ili sta je vec po tebi solucija ako "krene opet", je totalna budlastina.

Eto, ja nijednog iz naseg predsjednistva i ogromnu vecinu ostalih politicara, smisliti ne mogu. Nadam se da ces poceti nazirati o cemu se prica ovdje. Ne govorimo o njima. Govorimo da nam je neprihvatljivo da nas ubijaju, drze u koncentracionim logorima, istjeraju iz nasih domova pa ih zapale, siluju.... i da nam uzmu zemlju.

Ima li smisla da pricamo o nekim "nenormalnim", nakon ovih stvari koje sam nabrojao? Ako i dalje mislis da bi trebalo bjezati ako pocne rat, eto, ja sam jedan od tih koji nisu normalni.
Last edited by Deliler on 09 May 2019, 17:20, edited 1 time in total.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2205 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Pasaga » 09 May 2019, 17:20

Delijo...
stace ti Franc Ferdinand na avataru .... :grana
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Deliler
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 708
Joined: 31 Mar 2019, 16:15
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Deliler » 09 May 2019, 17:22

Pasaga wrote: 09 May 2019, 17:20 Delijo...
stace ti Franc Ferdinand na avataru .... :grana
Ma kakvi...nije ovo taj terorista. Pogledaj bolje. To je slika janjicara (nisam mnogo trazio, ali vidi se brate : ).

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Nice try » 09 May 2019, 17:40

Pasagi se priviđaju historijske ličnosti :D.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Nice try » 09 May 2019, 17:44

exampLe wrote: 08 May 2019, 20:40 Poenta mog posta je ta da ko god je mogao pobjeci, a nije nego je ostao da se bori za neke ideale i nake ljiljane - on nije normalan.

Oni koji su ratovali jer nisu mogli pobjeci su drugi par cipela, ja ovdje govorim iskljucivo o ljudima koji su mogli otici npr. u Njemacku, a nisu jer im je bilo zao Bosne, ljiljana i zato sto bi odlaskom propustili priliku da na Bozijem putu poraze cafire.
Premlad si da bi tako,iz ove dimenzije,ocjenjivao stanje svijesti ljudi na početku rata.
Trebaš čitati više izvora,popričaj sa veteranima,bilo kim ko je tada mislio da ima smisla ostati.
Čisto da spoznaš i drugo mišljenje.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2205 times
Status: Online

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Pasaga » 09 May 2019, 17:46

Nice try wrote: 09 May 2019, 17:44
exampLe wrote: 08 May 2019, 20:40 Poenta mog posta je ta da ko god je mogao pobjeci, a nije nego je ostao da se bori za neke ideale i nake ljiljane - on nije normalan.

Oni koji su ratovali jer nisu mogli pobjeci su drugi par cipela, ja ovdje govorim iskljucivo o ljudima koji su mogli otici npr. u Njemacku, a nisu jer im je bilo zao Bosne, ljiljana i zato sto bi odlaskom propustili priliku da na Bozijem putu poraze cafire.
Premlad si da bi tako,iz ove dimenzije,ocjenjivao stanje svijesti ljudi na početku rata.
Trebaš čitati više izvora,popričaj sa veteranima,bilo kim ko je tada mislio da ima smisla ostati.
Čisto da spoznaš i drugo mišljenje.
.. samo da napomenem.... :)
vratio se iz MinKenske brigade .... :kafa :ćitire :jutarnja
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Nice try » 09 May 2019, 17:48

Pasaga wrote: 09 May 2019, 17:46
Nice try wrote: 09 May 2019, 17:44

Premlad si da bi tako,iz ove dimenzije,ocjenjivao stanje svijesti ljudi na početku rata.
Trebaš čitati više izvora,popričaj sa veteranima,bilo kim ko je tada mislio da ima smisla ostati.
Čisto da spoznaš i drugo mišljenje.
.. samo da napomenem.... :)
vratio se iz MinKenske brigade .... :kafa :ćitire :jutarnja
Ko?Nov forumaš?
Ne,on ja samo mlad i treba tek da shvati neke stvari.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
exampLe
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1343
Joined: 06 May 2019, 09:40
Mood:
Has thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by exampLe » 09 May 2019, 17:55

Deliler wrote: 09 May 2019, 17:18
exampLe wrote: 08 May 2019, 21:24

Ne radim za 500 maraka, fulio si poentu.

Nije ovo tema za mene, ili ja previse karikiram pa ljudi ne shvataju poentu pa se onda nadju uvrijedjenim i ja ispadnem debil ili sta, nemam pojma.

Uostalom ne znam ni zasto ce tema o ratu na ovakvom forumu, totalno bespotrebno. :)
Procitaj ovaj clanak iznad, od @melek, pa sam prosudi je li ova tema bespotrebna. I niko te ne smatra debilom. To niko nije rekao. Prije bi mi trebali shvatiti da ti to govoris za nas. Veruj mi, rat je pakao i niko ga od nas ne zeli. Ali, ocekivati da se predamo ili svi masovno pobjegnemo, ili sta je vec po tebi solucija ako "krene opet", je totalna budlastina.

Eto, ja nijednog iz naseg predsjednistva i ogromnu vecinu ostalih politicara, smisliti ne mogu. Nadam se da ces poceti nazirati o cemu se prica ovdje. Ne govorimo o njima. Govorimo da nam je neprihvatljivo da nas ubijaju, drze u koncentracionim logorima, istjeraju iz nasih domova pa ih zapale, siluju.... i da nam uzmu zemlju.

Ima li smisla da pricamo o nekim "nenormalnim", nakon ovih stvari koje sam nabrojao? Ako i dalje mislis da bi trebalo bjezati ako pocne rat, eto, ja sam jedan od tih koji nisu normalni.
Ma ne govorim. Ja nekad pricam na taj nacin gdje koristim malo “ostrije rijeci”, nekad nesvjesno i trollam da bi ljudi skontali poentu i onda ispadne da nekog vrijedjam, a uopste mi to nije bio cilj.

Da se sutra zarati da, gledao bi da se “uhvatim noge” i sigurno nisam jedini koji bi to uradio.

Opet s druge strane nisi ni ti jedini koji bi ostao i to je ok.

Poenta mojih postova je ta da niko od rata koristi nema (no shit Sherlock :valja).
Sta ja sad trebam pucati na nekoga jer se zove Mladen, ili da mene neko hoce da zakolje jer imam muslimansko ime?

Debilizam mrtvi, a najgore je sto i dan danas na sve 3 strane postoje ljudi koji bi to uradili. Pa samo da odes na Klix i procitas par komentara na ovakve teme sve ce ti biti jasno.

Onaj pise “Srbi su proklet narod, genocidasi, treba vas sve pobit i uz Allahovu pomoc hocemo”, slijedeci mu odgovara “Bosna ce biti Velika Srbija, kolji balije”, a treci kaze “poklat cemo i jedne i druge zivjela Herceg Bosna”.

To je problem, znaci i dan danas bi poprilican broj ljudi na sve 3 strane zaklao nekoga jer se zove drugacije, i dan danas ljudi generalizuju stvari pa npr. mrze nekoga samo jer je on Srbin, ko da ih je on granatirao i ubijao.

Takve stvari mi nikad nece biti jasne i nikad necu mrziti nekoga jer se zove Mladen ili Stipe.

Politicare sam spominjao jer su oni ti koji sve zakuhavaju, narod suti a sutra da se zapuca ti isti politicari bi pobjegli glavom bez obzira, a ovdje bi se narod opet ubijao.

Ponavljam, nije mi bio cilj da nekoga isprovocitam ili bilo sta slicno, a isto tako mi nije problem ni priznati ako grijesim jer jebiga, ja sam se rodio u toku rata, nisam ratovao niti sam taj rat direktno osjetio na svojoj kozi kao neki od vas pa ne mogu ni razmisljati kao vi.

Ja ovdje govorim kako vidim stvari iz svog ugla u ovom trenutku, a u ovom trenutku ne vidim razlog da ostanem ako se zarati jer vidim kako su prosli svi oni koji su zadnji put ostali.

User avatar
Deliler
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 708
Joined: 31 Mar 2019, 16:15
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Deliler » 09 May 2019, 18:26

OK, razumijemo se. Svako zna svoje, sto bi nas narod rekao. Ali, molim te, napravi razliku izmedju ispraznih prijetnji jednih, i konkretnih stvari koje potencijalno drugi vec pripremaju. Dokaza je gomila.

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by KREMENAC » 09 May 2019, 18:42

Deliler wrote: 09 May 2019, 17:22
Pasaga wrote: 09 May 2019, 17:20 Delijo...
stace ti Franc Ferdinand na avataru .... :grana
Ma kakvi...nije ovo taj terorista. Pogledaj bolje. To je slika janjicara (nisam mnogo trazio, ali vidi se brate : ).
janicar s mendusom :plavi :plavi :plavi
bizi bln

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by lejlamo » 09 May 2019, 18:48

exampLe wrote: 09 May 2019, 17:55Ponavljam, nije mi bio cilj da nekoga isprovocitam ili bilo sta slicno, a isto tako mi nije problem ni priznati ako grijesim jer jebiga, ja sam se rodio u toku rata, nisam ratovao niti sam taj rat direktno osjetio na svojoj kozi kao neki od vas pa ne mogu ni razmisljati kao vi.
okej je tako razmišljati. osjetila sam rat direktno na sebi u većini njegovih strahota i, pisala sam već, razgulila bih koliko me noge nose...
s druge strane ovi što bi ratovali, njihov izbor. samo mi je žao djece koju imaju, a koju bi sa sobom ostavili u tom užasu.

User avatar
Deliler
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 708
Joined: 31 Mar 2019, 16:15
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Deliler » 09 May 2019, 19:08

KREMENAC wrote: 09 May 2019, 18:42
Deliler wrote: 09 May 2019, 17:22

Ma kakvi...nije ovo taj terorista. Pogledaj bolje. To je slika janjicara (nisam mnogo trazio, ali vidi se brate : ).
janicar s mendusom :plavi :plavi :plavi
bizi bln

Ah, slika janjicara za avatar i nema bas tako puno. Tako da, nisam mu ja probio uho. :oo Nadji bolju, i stavljam je.

User avatar
Deliler
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 708
Joined: 31 Mar 2019, 16:15
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Deliler » 09 May 2019, 19:23

lejlamo wrote: 09 May 2019, 18:48
exampLe wrote: 09 May 2019, 17:55Ponavljam, nije mi bio cilj da nekoga isprovocitam ili bilo sta slicno, a isto tako mi nije problem ni priznati ako grijesim jer jebiga, ja sam se rodio u toku rata, nisam ratovao niti sam taj rat direktno osjetio na svojoj kozi kao neki od vas pa ne mogu ni razmisljati kao vi.
okej je tako razmišljati. osjetila sam rat direktno na sebi u većini njegovih strahota i, pisala sam već, razgulila bih koliko me noge nose...
s druge strane ovi što bi ratovali, njihov izbor. samo mi je žao djece koju imaju, a koju bi sa sobom ostavili u tom užasu.
Eh, djecu ja nisam ni pominjao. Oni i supruga, cim mognu, vani -sto prije!

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by KREMENAC » 10 May 2019, 03:43

Deliler wrote: 09 May 2019, 19:08
KREMENAC wrote: 09 May 2019, 18:42

janicar s mendusom :plavi :plavi :plavi
bizi bln

Ah, slika janjicara za avatar i nema bas tako puno. Tako da, nisam mu ja probio uho. :oo Nadji bolju, i stavljam je.
d55jyhz-3f5a7e3d-b881-4112-89f4-d8625a8bfbea.jpg
c4e6f68229ac59eab63bb4722474034d.png
3ce11e84e75303127b8c206bf888d0b4.jpg
03edda95f9e585b666574e925a132dd7.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by KREMENAC » 10 May 2019, 03:46

f592465e764c66b13b41c0d59aefd7d0.jpg
1720ea281a7ba7f6b0a7345691c06834.jpg
22c4d5e765a8777240ff1212d038aada.jpg
f7ea0a301a6706ca09574207f1925a60.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Melek » 10 May 2019, 04:05

Kako su ovi uopste mogli ratovati sa tim kapama na glavama i tako nakindjureni?
Ne mozes se kako treba ni okrenuti u svoj toj odori..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Deliler
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 708
Joined: 31 Mar 2019, 16:15
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Deliler » 10 May 2019, 17:37

Melek wrote: 10 May 2019, 04:05 Kako su ovi uopste mogli ratovati sa tim kapama na glavama i tako nakindjureni?
Ne mozes se kako treba ni okrenuti u svoj toj odori..

Nisu ove nosili kada ratuju. Ovo ti dodje kao "pocasna uniforma".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Krokodil Behko » 17 Jun 2020, 20:05

Dodik danas.

"Treba imati u vidu da je gotovo tridesetogodišnje posredovanje međunarodnog faktora samo dodatno zakomplikovalo odnose u BiH i dovelo do neodrživog stanja, jer je ta međunarodna zajednica bila na jednoj strani, u ovom slučaju muslimansko-bošnjačkoj, i nije uvažavala stavove i status Srba, kažnjavajući ih i vršeći na njih nezapamćen pritisak"

On je ocijenio da je vrijeme da se srpsko nacionalno i državno pitanje na Balkanu gleda jedinstveno.

"Uvjeren sam da je naše pravo da iskažemo jedinstven zahtjev za nacionalno i državno okupljanje", zaključio je član Predsjedništva Bosne i Hercegovine.

A sreća pa su pro-bosanske stranke spremne na odbranu BiH


Image
online

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by Ariel » 17 Jun 2020, 20:06

Ako bude rata ja selim iste sekunde

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3792
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Hoce li biti rata u Bosni, vaše iskreno misljenje

Post by tuzlak1212 » 17 Jun 2020, 20:08

Once wrote: 17 Jun 2020, 20:06 Ako bude rata ja selim iste sekunde
Ja cu ti zatvorit granicu pa ces i ti ratovati :rumenko :ble

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests