Naser Oric

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 19:03

Krokodil, unesas se totalno bez veze Spinerka kaze vama Srbima se ne moze verovati, zato sam joj i napisao da samo u Jasenovcu ima zrtava kao u ratu u BIh, a gde su ostali logori???

evo ti sad malo o NDH i zlocinima

https://sh.wikipedia.org/wiki/Kategorij ... tskom_ratu

Ajmo dalje kada svi nazivaju NDH USTASKI CUMEZ.



Procitaj ovo pa ces i videti zasto je i bila ustaski cumez.
rep-ispovest 5646Pismo italijanskog generala Aleksandra Luzana Musoliniju, za vreme drugog svetskog rata:
Dragi Duče,

Moja bezgranična odanost prema Vama mi, nadam se, daje za pravo da, u nečemu, odstupim od strogog vojničkog protokola. Zato i žurim da Vam opišem jedan događaj kojemu sam, unazad tri sedmice, lično prisustvovao.

Obilazeći sreska mesta Stolac, Čapljinu i Ljubinje (između 60 i 130 km severno od Dubrovnika) – saznam od naših obaveštajnih oficira da su Pavelićeve ustaše, prethodnog dana, počinile neki zločin u jednom selu (Prebilovci), i da će, kada se to pročuje, okolni Srbi ponovo da se uznemire.
Nedostaju mi reči da opišem ono što sam tamo zatekao. U velikoj školskoj učionici zatekao sam zaklanu učiteljicu i 120 njenih učenika! Nijedno dete nije bilo starije od 12 godina! Zločin je neumesna i naivna reč. To je prevazilazilo svako ludilo!

Mnogima su odsekli glave i poređali ih po đačkim klupama. Iz rasporenih utroba ustaše su izvukle creva i, kao novogodišnje vrpce, rastegli ih ispod plafona i ekserima ukucali u zidove! Roj muva i nesnošljiv smrad nisu dozvoljavali da se tu duže zadržimo. Primetio sam načetu vreću soli u ćošku i zgranuto ustanovio da su ih klali polako, soleći im vratove! I taman kad smo odlazili, u zadnjoj klupi se začulo dečje krkljanje. Pošaljem dvojicu vojnika da vide šta je. Izneli su jednog đaka, još je bio u životu, disao je sa napola presečenim grkljanom! Svojim kolima odvezem to jadno dete u našu vojnu bolnicu, povratimo ga svesti i od njega saznamo punu istinu o tragediji.
Zločinci su najpre, na smenu, silovali učiteljicu Srpkinju (ime joj je Stana Arnautović) i onda je pred decom ubili. Silovali su i devojčice od osam godina. Za sve to vreme pevao je silom dovedeni orkestar cigana i udarao u tambure!
Na večnu sramotu naše, rimske crkve i jedan Božiji čovek, jedan župnik, u svemu tome je učestvovao! Dečak koga smo spasili brzo se oporavio. I čim je rana zarasla, našom nepažnjom pobegao je iz bolnice i otišao u svoje selo, da traži rodbinu. Poslali smo patrolu za njim, ali uzalud; našli su ga na pragu kuće zaklanog! Od hiljadu i nešto duša u selu više nema nikoga! Istoga dana, to smo otkrili kasnije, kad je izvršen zločin u školi, ustaše su pohvatale još 800 stanovnika sela Prebilovci i sve ih bacili u jamu ili na životinjski način na putu do jame pobili. Spasilo se samo oko 300 muškaraca. Jedino je njima uspelo da probiju ustaški obruč oko sela i da pobegnu u planinu! Tih 300 preživelih jače je od najelitnije Pavelićeve divizije. Sve što su imali da izgube oni su izgubili! Decu, žene, majke, sestre, kuće, imovinu. Čak su i straha od smrti oslobođeni. Smisao njihovog života je jedino u osveti, u strašnoj osveti njih je, u neku ruku i stid što su preživeli! A takvih sela, kao što su Prebilovci, puna je Hercegovina, Bosna, Lika, Dalmacija.
Pokolji Srba su dostigli takve razmere da su u tim krajevima zagađeni i mnogi vodeni izvori. Iz jednog vrela u Popovom Polju, nedaleko od jame u koju je bačeno 4.000 Srba, izbijala je crvenkasta voda, lično sam se u to uverio! Na savest Italije i naše kulture pašće neizbrisiva mrlja, ako se, dok je vreme, ne distanciramo od ustaša i ne sprečimo da se nama pripiše da podržavamo bezumlje!



I koji ti moj meni nabijas cetnike na nos, koji moj ja imam sa njima. Otac mi je bio uvek clan SK cak je i meni pisao kad sam otisao u JNA da sam posttao zreo i da je vreme da se uclanim u SK.. E cale nije vise SK ono sta je bila pre...vidi sta se dogadja na Kosovu. Lazu nas sve vreme. Nikad nisam bio clan niti jednog pokreta ili organizacije i otkaci se mene i cetnika. Al kad mi neko napise vama Srbima se ne moze verovati e onda moram reagovati bas tako kako sam reagovao. U PSR je Srbija ostala bez trecine stanovnistva,u DSR smo nastrafdali u BIH i HR , Kosovu Vojvodini i u centralnoj Srbiji. U prve dve navedene republike od ustasa i balija, u trecoj od balista u Vojvodini od Madjara i u centralnoj Srbiji od Nemaca. pa dokle vise? Cetnici su takodje cinili zlocin i pokolj al ko njih pravda???
Ne pravdam zlocine koje su pocinili pripadnici mog naroda u BIH al su morali dici glas. Zasto Alija nije prihvatio Karington-Kutiljerov plan??? Rata mozda ne bi ni bilo.
Last edited by Nole on 25 Nov 2015, 19:15, edited 2 times in total.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 19:11

carobnjak N wrote:
ZMAJ wrote:necu se petljati al zar nisu sela oko Srebrenice zlocin? Ovde svi tvrde da je ubijeno oko 3.000 ljudi u Bratunci i okolnim selima. Bolje ti to Carobnjak sa Rankecom upuceniji je od mene.
ja sam inače iz bosanske Krajine, znači od Srebrenice nekih 450km, drugi kraj Bosne.
Da sam od tamo i da znam za nešto tako, napisao bih .
Jesam gledao neki dokumentarac o tome na rtv republike srpske i govori se o nekoliko stotina ljudi ,
ne znam od kud sad 3000 kad ni ovi ne tvrde to?
Orić tvrdi da je selo bilo logistički štab neke brigade vrs-a i da su svi ubijeni vojnici.
Možda i laže ali na suđenju u Hagu to je potvrđeno
Secas li se da je tamo odmah po zavrsetku rata pisalo da je u Srebrenici pobijeno1500 ljudi, pa ode na 5.000 pa na 15.000 zrtava. Ok mozda jos nisu nadjene sve grobnice pa se povecava broj zrtava....Mozda je isti slucaj sa Bratuncem Skelanima i ostalim mestima...nisam kompetentan.... ti me pitas odgovaram ti uporednim primerom.
Hag nije sud ...Cist primer Ante Gotovina...Odlukom suda 3:2... izbor pesme evrovizije...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 25 Nov 2015, 19:22

ZMAJ wrote:Ne pravdam zlocine koje su pocinili pripadnici mog naroda u BIH al su morali dici glas. Zasto Alija nije prihvatio Karington-Kutiljerov plan??? Rata mozda ne bi ni bilo.




Ako si ti normalan.....
Jel ja rekoh da je Jasenovac koliko-toliko procesuiran?
Jel stradalo 40.000 Srba u Jasenovcu? Jeste. Jel procesuirano? Jeste.
Jel stradalo 40.000 bošnjačkih civila u zadnjem ratu? A da li je bar pola zločina procesuirano?
Ima li ijedan jedini masakr, za kojeg nisi rekao da smo sami sebe pobili?
Prisjetimo se tvojikh tvrdnji:
Markale I - sami sebe
Markale II - sami sebe
snajperisanja po SA - sami sebe
"obični" masakri u SA - sami sebe
Srebrenica - sami sebe
Kapija - sami sebe

Što se tiče tog plana, zarobili smo mi po kasarnama plan "RAM" pa je jasno da bi mi bili okupirani, bez obzira na to da li bi Alija potpisao ili ne.
Na početku dokaznog postupka po optužnicama za Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, tužilaštvo je emitovalo snimak presretnutog telefonskog razgovora izmedju Slobodana Miloševića i Radovana Karadžića, vodjenog 8. jula 1991., u kojem je, pored ostalog, sadržan i ovaj dijalog:

MILOŠEVIĆ: "Od strateškog značaja je za budući RAM, znaš šta je RAM?
KARADŽIĆ: "Da, sve znam, sve znam."
MILOŠEVIĆ: "Da banjalučka grupacija bude sposobna i mobilna."
KARADŽIĆ: "Dobro."
MILOŠEVIĆ: "Zato moraš, pod jedan, obezbediti da ona bude sposobna i mobilna i da nema nikakvih problema. I, dva, za jedan sat se javi Uzelcu sa pozivom na dogovor."
http://www.sense-agency.com/tribunal_(m ... ws_id=1211

Šta je sljedeće pitanje, trolu jedan, uvijek ti odgovorim a ti bježiš i postavljaš nova i nova pitanja?
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 19:35

Krokodil ne lazi sada... kad sam pominjao granatiranje Sarajeva i zlocine prema civilima u Sarajevu? Kad sam pominjao Markale I i ostasle navedene???. Ja sam izneo samo za MerkaleII detalje sa sudjenja Ratku Karadzicu i to sa jasnim brojkama. Dakle Karadzic je od neke obavestajne sluzbe dobio sve nalaze koji su uradjeni prilikom istrage zlocina i predocio ih engleskom expertu svedoku TUZILASTVA...ecu vise o tome.
Jasenovac nisam pominjao tebi vec Spinerki...tebi sam na tvoju Wiki o cetnickim zlocinima postavio i link o ustaskim zlocinima. A jesi li procitao pismo generala Lera Musoliniju?
Aj sad sta je RAM ?
I koji moj JA IMAM SA CETNICIMA?????

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 25 Nov 2015, 19:49

ZMAJ wrote:
carobnjak N wrote:
ZMAJ wrote:necu se petljati al zar nisu sela oko Srebrenice zlocin? Ovde svi tvrde da je ubijeno oko 3.000 ljudi u Bratunci i okolnim selima. Bolje ti to Carobnjak sa Rankecom upuceniji je od mene.
ja sam inače iz bosanske Krajine, znači od Srebrenice nekih 450km, drugi kraj Bosne.
Da sam od tamo i da znam za nešto tako, napisao bih .
Jesam gledao neki dokumentarac o tome na rtv republike srpske i govori se o nekoliko stotina ljudi ,
ne znam od kud sad 3000 kad ni ovi ne tvrde to?
Orić tvrdi da je selo bilo logistički štab neke brigade vrs-a i da su svi ubijeni vojnici.
Možda i laže ali na suđenju u Hagu to je potvrđeno
Secas li se da je tamo odmah po zavrsetku rata pisalo da je u Srebrenici pobijeno1500 ljudi, pa ode na 5.000 pa na 15.000 zrtava. Ok mozda jos nisu nadjene sve grobnice pa se povecava broj zrtava....Mozda je isti slucaj sa Bratuncem Skelanima i ostalim mestima...nisam kompetentan.... ti me pitas odgovaram ti uporednim primerom.
Hag nije sud ...Cist primer Ante Gotovina...Odlukom suda 3:2... izbor pesme evrovizije...
pisalo je u srpskim medijima svugdje drugo se govorilo oko 5000 žrtava, a iskopavanja nisu ni počela
Međunarodni sud u Hagu , je sud kojega priznaju sve članice UN, a koje su to evo u linku
https://sh.wikipedia.org/wiki/Države_čl ... nih_naroda
Među njima je i Rusija

Ante Gotovina je suđen zbog komandne odgovornosti prekomjernog granatiranja Knina
Njegov stav odmah nakon ulaska u Knin od 2 : 22
Klasični profesionalni i odgovoran oficir. Da je Mladić bio 20 % ovakav, danas nebi pričali o Srebrenici

[ytube][/ytube]

Mladić nakon ulaska u Srebrenicu. Osvetoljubljiv , sirov


[ytube][/ytube]

Od 1: 13 "pravac Potočari! " . Tamo su se kretale bošnjačke kolone izbjeglica, dakle nije im htio
dozvoliti da se izvuku iako su bili razoružani , već na kraju videa govori "došlo je vrijeme da se osvetimo "
Slično je mogao uraditi i gotovina kad su srbi bježali, samo presjeći kolone gdje god je htio .Međutim nije
Gotovina je pravi vojnik , častan lik, pobijedio ušao u grad i pustio ljude da bježe. Oni su danas živi
Ovi koje je stigao Mladić nisu
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 19:59

carobnjak N wrote:
ZMAJ wrote:
carobnjak N wrote:
ZMAJ wrote:necu se petljati al zar nisu sela oko Srebrenice zlocin? Ovde svi tvrde da je ubijeno oko 3.000 ljudi u Bratunci i okolnim selima. Bolje ti to Carobnjak sa Rankecom upuceniji je od mene.
ja sam inače iz bosanske Krajine, znači od Srebrenice nekih 450km, drugi kraj Bosne.
Da sam od tamo i da znam za nešto tako, napisao bih .
Jesam gledao neki dokumentarac o tome na rtv republike srpske i govori se o nekoliko stotina ljudi ,
ne znam od kud sad 3000 kad ni ovi ne tvrde to?
Orić tvrdi da je selo bilo logistički štab neke brigade vrs-a i da su svi ubijeni vojnici.
Možda i laže ali na suđenju u Hagu to je potvrđeno
Secas li se da je tamo odmah po zavrsetku rata pisalo da je u Srebrenici pobijeno1500 ljudi, pa ode na 5.000 pa na 15.000 zrtava. Ok mozda jos nisu nadjene sve grobnice pa se povecava broj zrtava....Mozda je isti slucaj sa Bratuncem Skelanima i ostalim mestima...nisam kompetentan.... ti me pitas odgovaram ti uporednim primerom.
Hag nije sud ...Cist primer Ante Gotovina...Odlukom suda 3:2... izbor pesme evrovizije...
pisalo je u srpskim medijima svugdje drugo se govorilo oko 5000 žrtava, a iskopavanja nisu ni počela
Međunarodni sud u Hagu , je sud kojega priznaju sve članice UN, a koje su to evo u linku
https://sh.wikipedia.org/wiki/Države_čl ... nih_naroda
Među njima je i Rusija

Ante Gotovina je suđen zbog komandne odgovornosti prekomjernog granatiranja Knina
Njegov stav odmah nakon ulaska u Knin od 2 : 22
Klasični profesionalni i odgovoran oficir. Da je Mladić bio 20 % ovakav, danas nebi pričali o Srebrenici

[ytube][/ytube]

Mladić nakon ulaska u Srebrenicu. Osvetoljubljiv , sirov


[ytube][/ytube]

Od 1: 13 "pravac Potočari! " . Tamo su se kretale bošnjačke kolone izbjeglica, dakle nije im htio
dozvoliti da se izvuku iako su bili razoružani , već na kraju videa govori "došlo je vrijeme da se osvetimo "
Slično je mogao uraditi i gotovina kad su srbi bježali, samo presjeći kolone gdje god je htio .Međutim nije
Gotovina je pravi vojnik , častan lik, pobijedio ušao u grad i pustio ljude da bježe. Oni su danas živi
Ovi koje je stigao Mladić nisu
Nisi zive ni sve izbeglice iz RSK odakle ti to, pa vecina ih zivi bas u Vojvodini. Pucano je na njih. Mnogi su izgubili nekog svog u toj koloni...

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 20:06

Cek sad...Ako naourazane formacije iz demilitarizovane zone Srebrenice pod zastitom UN nisu isle i ubijale po okolnim selima koji moj je Mladic isao da osvaja Srebrenicu??? Pitanje za sve i Srbe i Bosnjake... to meni nije jasno, a vamo Oric pobio neke ljude al je dokazano da su svi bili vojnici u Hagu (jebo Hag) al otkud Oricu naoruzanje kad je Srebrenica bila demilitarizovana? Meni tu nista nije jasno...

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 20:10

ZMAJ wrote:Cek sad...Ako naourazane formacije iz demilitarizovane zone Srebrenice pod zastitom UN nisu isle i ubijale po okolnim selima koji moj je Mladic isao da osvaja Srebrenicu??? Pitanje za sve i Srbe i Bosnjake... to meni nije jasno, a vamo Oric pobio neke ljude al je dokazano da su svi bili vojnici u Hagu (jebo Hag) al otkud Oricu naoruzanje kad je Srebrenica bila demilitarizovana? Meni tu nista nije jasno...

padali mu paketici s neba... nesto humantarni koje je prodavao svom narodu a ostalo oruzje... eto oklen mu...


mladic iso da se sveti... na brutalan nacin
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 20:12

carobnjak N wrote:
ZMAJ wrote:
carobnjak N wrote:
ZMAJ wrote:necu se petljati al zar nisu sela oko Srebrenice zlocin? Ovde svi tvrde da je ubijeno oko 3.000 ljudi u Bratunci i okolnim selima. Bolje ti to Carobnjak sa Rankecom upuceniji je od mene.
ja sam inače iz bosanske Krajine, znači od Srebrenice nekih 450km, drugi kraj Bosne.
Da sam od tamo i da znam za nešto tako, napisao bih .
Jesam gledao neki dokumentarac o tome na rtv republike srpske i govori se o nekoliko stotina ljudi ,
ne znam od kud sad 3000 kad ni ovi ne tvrde to?
Orić tvrdi da je selo bilo logistički štab neke brigade vrs-a i da su svi ubijeni vojnici.
Možda i laže ali na suđenju u Hagu to je potvrđeno
Secas li se da je tamo odmah po zavrsetku rata pisalo da je u Srebrenici pobijeno1500 ljudi, pa ode na 5.000 pa na 15.000 zrtava. Ok mozda jos nisu nadjene sve grobnice pa se povecava broj zrtava....Mozda je isti slucaj sa Bratuncem Skelanima i ostalim mestima...nisam kompetentan.... ti me pitas odgovaram ti uporednim primerom.
Hag nije sud ...Cist primer Ante Gotovina...Odlukom suda 3:2... izbor pesme evrovizije...
pisalo je u srpskim medijima svugdje drugo se govorilo oko 5000 žrtava, a iskopavanja nisu ni počela
Međunarodni sud u Hagu , je sud kojega priznaju sve članice UN, a koje su to evo u linku
https://sh.wikipedia.org/wiki/Države_čl ... nih_naroda
Među njima je i Rusija

Ante Gotovina je suđen zbog komandne odgovornosti prekomjernog granatiranja Knina
Njegov stav odmah nakon ulaska u Knin od 2 : 22
Klasični profesionalni i odgovoran oficir. Da je Mladić bio 20 % ovakav, danas nebi pričali o Srebrenici

[ytube][/ytube]

Mladić nakon ulaska u Srebrenicu. Osvetoljubljiv , sirov


[ytube][/ytube]

Od 1: 13 "pravac Potočari! " . Tamo su se kretale bošnjačke kolone izbjeglica, dakle nije im htio
dozvoliti da se izvuku iako su bili razoružani , već na kraju videa govori "došlo je vrijeme da se osvetimo "
Slično je mogao uraditi i gotovina kad su srbi bježali, samo presjeći kolone gdje god je htio .Međutim nije
Gotovina je pravi vojnik , častan lik, pobijedio ušao u grad i pustio ljude da bježe. Oni su danas živi
Ovi koje je stigao Mladić nisu

NEMOJ LAGATI VISE OVDE

ZA GOTOVINU I HRVATSKU OLUJU POSTOJE DOKAZI KAKO SU NJIHOVI AVIONI TUKLI KOLONU IZBJEGLICA... TO I BOSNJACI ZNAJU I SVAKA BUDALA...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 20:20

carobnjak N wrote:
drugrankovic wrote:bilo je i kod nas bosnjaka u vojsci rs...

brigada mese selimovica, hrabri cestiti momci...

bilo ih je jos ...

cinili su bosnjaci zlocine no sto i to kakve...


ovako kad poneke od njih slushash ispane med i mlijeko, niko bez njih dobar nije bio...

a ovamo ranko pamti urlik pri jurisanju

"alahu ekber"

i ko sumanuti ...

"alo Ćetnici majku li vam j...., sve ćemo vas poklat u Smolući nećete se živi izvuć!"


da da ...
Dakle to o čemu ti pričaš je bilo u borbi
Ja govorim masovnim grobnicama i o konkretnim počiniteljima.
Evo kod naše strane, Mušan Topalović imenom i prezimenom , ubijao srpske građane. Znači nije uopće
med i mlijeko. Navedi ti nekog sa srpske strane ko je ubijao zarobljenike ili civile bošnjake?

te "borbe" su ovi usmanuti koji uzvikuju ko idioti "alahu keber" vikali u veoma ravnopravnoj kako kazes "borbi" , opkolivsi selo...

ili neki dio...

smoluca je jedno mjesto sa nekoliko hiljada srba koji se nijesu izvukli na vrjeme i ostali su u okruzenju... mnostvo djece zene staraca...
borili su se mjesecima, kad se veza uspostavila, iznenadjeni bjehu srbi da su ovi tamo...

krenula je ofanziva, s ozrena u proboj... beshe jebeno, stiglo se do smoluce i izvuko narod... a prije toga su ih mjesecima granatirali i napadali ovi krvnici s uzvicima "alahu ekber" ko neko divlje pleme kad opkoli neku zrtvu i u hajci krece da to selo sprzi i pokolje...


smoluca prikane... masa civila, djece i staraca... narod se uutra organizovao, i pravio hrnau sami zanju od cega i kako... od borovnice soka davali ranjenicima i molili "izdrzte jos malo, izdrzte jos malo"

kad je doslo da se izdrzat vise ne moze i zene su izlazile iz zaklona da traze da idu na liniju...

jes smoluca je neki veliki centar u pm pa da je alijinim bojovnicima bio tolko neophodan... no trebalo je srbe poklat...

kako god izvuko se narod...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 20:20

drugrankovic wrote:
ZMAJ wrote:Cek sad...Ako naourazane formacije iz demilitarizovane zone Srebrenice pod zastitom UN nisu isle i ubijale po okolnim selima koji moj je Mladic isao da osvaja Srebrenicu??? Pitanje za sve i Srbe i Bosnjake... to meni nije jasno, a vamo Oric pobio neke ljude al je dokazano da su svi bili vojnici u Hagu (jebo Hag) al otkud Oricu naoruzanje kad je Srebrenica bila demilitarizovana? Meni tu nista nije jasno...

padali mu paketici s neba... nesto humantarni koje je prodavao svom narodu a ostalo oruzje... eto oklen mu...


mladic iso da se sveti... na brutalan nacin
Onda je Mladic apsolutni krivac...ok odes da razbijes neprijatelja koji ti nocu kolje narod po okolnim selima al cemu tolika streljanja? Mogao je pohapsiti ubice a ostali narod pustiti...

Cinjenica da je poptisan plan o kantonizaciji Bosne rata mozda nebi ni bilo. E jbg Alija hteo unitarnu Bosnu.
Mnogi Srbi su se poneli necasno, nisu se ugledali na srpske ratnike i vojvode Misica, Putnika djenerala Stepe i pravih srpskih boraca. Pocinili su zlocin u Bosni i naneli ljagu Srbima za vek vekova, pogotovo sto zapad i dalje samo o zlocinima Srba trubi. Ludi Englezi hteli da provuku jos ko se usudi o Srebrenici bilo sta istrazivati i reci je krivicno delo..
I voleo bih da Vaclav snimi dokumentarac o Srebrenici, bar ce se znati ko im je doturao oruzje.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 20:25

drugrankovic wrote:
carobnjak N wrote:
drugrankovic wrote:bilo je i kod nas bosnjaka u vojsci rs...

brigada mese selimovica, hrabri cestiti momci...

bilo ih je jos ...

cinili su bosnjaci zlocine no sto i to kakve...


ovako kad poneke od njih slushash ispane med i mlijeko, niko bez njih dobar nije bio...

a ovamo ranko pamti urlik pri jurisanju

"alahu ekber"

i ko sumanuti ...

"alo Ćetnici majku li vam j...., sve ćemo vas poklat u Smolući nećete se živi izvuć!"


da da ...
Dakle to o čemu ti pričaš je bilo u borbi
Ja govorim masovnim grobnicama i o konkretnim počiniteljima.
Evo kod naše strane, Mušan Topalović imenom i prezimenom , ubijao srpske građane. Znači nije uopće
med i mlijeko. Navedi ti nekog sa srpske strane ko je ubijao zarobljenike ili civile bošnjake?

te "borbe" su ovi usmanuti koji uzvikuju ko idioti "alahu keber" vikali u veoma ravnopravnoj kako kazes "borbi" , opkolivsi selo...

ili neki dio...

smoluca je jedno mjesto sa nekoliko hiljada srba koji se nijesu izvukli na vrjeme i ostali su u okruzenju... mnostvo djece zene staraca...
borili su se mjesecima, kad se veza uspostavila, iznenadjeni bjehu srbi da su ovi tamo...

krenula je ofanziva, s ozrena u proboj... beshe jebeno, stiglo se do smoluce i izvuko narod... a prije toga su ih mjesecima granatirali i napadali ovi krvnici s uzvicima "alahu ekber" ko neko divlje pleme kad opkoli neku zrtvu i u hajci krece da to selo sprzi i pokolje...


smoluca prikane... masa civila, djece i staraca... narod se uutra organizovao, i pravio hrnau sami zanju od cega i kako... od borovnice soka davali ranjenicima i molili "izdrzte jos malo, izdrzte jos malo"

kad je doslo da se izdrzat vise ne moze i zene su izlazile iz zaklona da traze da idu na liniju...

jes smoluca je neki veliki centar u pm pa da je alijinim bojovnicima bio tolko neophodan... no trebalo je srbe poklat...

kako god izvuko se narod...
Ne rece li malopre Krokodil da je Alija streljao svakoga ko bi ubijao civile?
Bas me zanima njegov komentar za selo Smoluca.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 20:28

ZMAJ wrote:
drugrankovic wrote:
ZMAJ wrote:Cek sad...Ako naourazane formacije iz demilitarizovane zone Srebrenice pod zastitom UN nisu isle i ubijale po okolnim selima koji moj je Mladic isao da osvaja Srebrenicu??? Pitanje za sve i Srbe i Bosnjake... to meni nije jasno, a vamo Oric pobio neke ljude al je dokazano da su svi bili vojnici u Hagu (jebo Hag) al otkud Oricu naoruzanje kad je Srebrenica bila demilitarizovana? Meni tu nista nije jasno...

padali mu paketici s neba... nesto humantarni koje je prodavao svom narodu a ostalo oruzje... eto oklen mu...


mladic iso da se sveti... na brutalan nacin
Onda je Mladic apsolutni krivac...ok odes da razbijes neprijatelja koji ti nocu kolje narod po okolnim selima al cemu tolika streljanja? Mogao je pohapsiti ubice a ostali narod pustiti...

Cinjenica da je poptisan plan o kantonizaciji Bosne rata mozda nebi ni bilo. E jbg Alija hteo unitarnu Bosnu.
Mnogi Srbi su se poneli necasno, nisu se ugledali na srpske ratnike i vojvode Misica, Putnika djenerala Stepe i pravih srpskih boraca. Pocinili su zlocin u Bosni i naneli ljagu Srbima za vek vekova, pogotovo sto zapad i dalje samo o zlocinima Srba trubi. Ludi Englezi hteli da provuku jos ko se usudi o Srebrenici bilo sta istrazivati i reci je krivicno delo..
I voleo bih da Vaclav snimi dokumentarac o Srebrenici, bar ce se znati ko im je doturao oruzje.

tacno tako


trebao je pozarobljavat, pa lepo prikane ajmo jedan po jedan... otpjevali bi oni ranku prvu uspavanku koju su naucili a kamoli ko je klao s naserom onolike srbe tamo...

a te, zna se, dodji ovamo prikane i shlus...

a ostalo, pustiti...


zlocin nema sta, brutalan i da kako nevinih nastrdalih sigurno u velikom broju... ispasce da ako je medju pobijenima i zlocinac, kojih sigurno ima, umjesto osudjen krvnik ispao heroj i odaje mu se pocast... za to je kriv mladic... i podrska njegova...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 20:37

ZMAJ wrote:
drugrankovic wrote:
carobnjak N wrote:
drugrankovic wrote:bilo je i kod nas bosnjaka u vojsci rs...

brigada mese selimovica, hrabri cestiti momci...

bilo ih je jos ...

cinili su bosnjaci zlocine no sto i to kakve...


ovako kad poneke od njih slushash ispane med i mlijeko, niko bez njih dobar nije bio...

a ovamo ranko pamti urlik pri jurisanju

"alahu ekber"

i ko sumanuti ...

"alo Ćetnici majku li vam j...., sve ćemo vas poklat u Smolući nećete se živi izvuć!"


da da ...
Dakle to o čemu ti pričaš je bilo u borbi
Ja govorim masovnim grobnicama i o konkretnim počiniteljima.
Evo kod naše strane, Mušan Topalović imenom i prezimenom , ubijao srpske građane. Znači nije uopće
med i mlijeko. Navedi ti nekog sa srpske strane ko je ubijao zarobljenike ili civile bošnjake?

te "borbe" su ovi usmanuti koji uzvikuju ko idioti "alahu keber" vikali u veoma ravnopravnoj kako kazes "borbi" , opkolivsi selo...

ili neki dio...

smoluca je jedno mjesto sa nekoliko hiljada srba koji se nijesu izvukli na vrjeme i ostali su u okruzenju... mnostvo djece zene staraca...
borili su se mjesecima, kad se veza uspostavila, iznenadjeni bjehu srbi da su ovi tamo...

krenula je ofanziva, s ozrena u proboj... beshe jebeno, stiglo se do smoluce i izvuko narod... a prije toga su ih mjesecima granatirali i napadali ovi krvnici s uzvicima "alahu ekber" ko neko divlje pleme kad opkoli neku zrtvu i u hajci krece da to selo sprzi i pokolje...


smoluca prikane... masa civila, djece i staraca... narod se uutra organizovao, i pravio hrnau sami zanju od cega i kako... od borovnice soka davali ranjenicima i molili "izdrzte jos malo, izdrzte jos malo"

kad je doslo da se izdrzat vise ne moze i zene su izlazile iz zaklona da traze da idu na liniju...

jes smoluca je neki veliki centar u pm pa da je alijinim bojovnicima bio tolko neophodan... no trebalo je srbe poklat...

kako god izvuko se narod...
Ne rece li malopre Krokodil da je Alija streljao svakoga ko bi ubijao civile?
Bas me zanima njegov komentar za selo Smoluca.


laze bre ko pas

sta se ti kopcas na ledja?

nema on sta komentirati, selo i region u potpunom okruzenju alijinih bojovnika... iz zenice i zavidovica su kidisali i mundzosi, to je taj kraj koji je po tome poznat...


a smoluca, opkolili su ih, i kidisli a njih mjesecima i ako je mnogo vise unutra bilo civila tj staraca zena djece... kidisali sumanuti ekberovci da dodju srbinu glave...

krvav je proboj bio da se dodje do njih... logicno ti je da ovak osa starne koji ne znas dogadjanja i rejon, shvatis da smo morali i mi koji smo sa tri strane opkoljeni da probijamo obruc... znali su alijini da dolazi pomoc i jos jace kidisali na njih i pojacali linije...

probilo se, ljudi u smoluci nijesu vjerovali ocima kad su vidjeli da se ulazi unutra po njih ...


svaka cast i njima na borbi mjesecima... oni su ti bre ko mrtvi vaskrsli sto bivjernici rekli... mislili smo da su odavno izasli djelom a djelom pobijeni...

uzas najblaze receno , ali rekoh ti upamceno u usima:

"alahu ekber" i ne samo u jurisu vec i preko radio veze, kad su srbi iz smoluce upali u komunikaciju izmedju srpske strane i bosnjacke dje je bilo prepucavanja uobicajenog...

tad su srbi iz smoluce rekli , ko ga jebe (misleci na ovog s alijine strane bojovnika koji slusha) nek slusha... pomagajte braco, mi se mjesecia ovdje brnaimo na izaku smo...

"alo Ćetnici , dzaba vam, nece vam ovi iz smoluce uteci, sve cemo ih poklati mjaku vam srpsku eb.em..."

da da...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 20:44

da dodam nijesam volio nikakve slavne price o toboz raznorzanim srpskim novokomponovanim vojvodama, ali po prici covjeka iz smoluce borca, koji je potom bio na ozrenu, i licno mi prepricavao, neke stvari, mogu rec da skidam kapu mauzeru za tu akciju i taj proboj...

smoluca ti je primjer kao u filmu onaj tunel u lepa sela lepo gore... tako otprilike... sa svih strana ih opkolise krvnici... koji su kidisali ko sumanuti da dodju do njih...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 25 Nov 2015, 20:55

ZMAJ wrote: Ne rece li malopre Krokodil da je Alija streljao svakoga ko bi ubijao civile?
Alo bre trol, haman mi ništa ne možeš, nego izmišljaš da sam nešto rekao?

Ako nađeš da sam to napisao, ja ti poklonim svoj moderatorski status, a ako ne nađeš, znamo da ćeš podviti rep, kao i u prethodnim slučajevima, zar ne?

Bas me zanima njegov komentar za selo Smoluca.
Sve dok me takvi pitaju, ne zanima me. Eto, to jesam rekao.

Ne zanima me jer si đubre. Sad smo pobrojali civilne žrtve i imaš obraza trolati, imaš obraza pitati za neku Smoluću, a boli te q za tuđu žrtvu, pa makar ih bilo i 5000, dok s druge strane, želiš pijetet čak i za srpske babe koje su pomrle prirodnom smrću.



I nemoj više da te vidim, da mi donosiš ona sranja o autoterorizmu uz onaj izgovor: "Ja sam to samo donio a ne izjavljujem ja to", jer ovdje nema glupog naroda.
online

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by fruit » 25 Nov 2015, 20:55

Rankovicu neznas ti nista...pogotovo neznas o smoluci...i paljenju dobosnice i okoline...Mauzeru sad slobodno skini kapu jer se nalazi tamo gdje mu je mjesto.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 21:08

i te kako znam...

na te odgovore sam navikao, no dap ojasnim onome ko sa strane prati i ne poznaje rejon...

zmaju, u smoluce, gornja i donja, cista srpska sela sa dva do tri muslimana u svakom, u prici je bila i potpec i tinja...

otalen su srbi u smolucu utekli jedva glavu izvukavsi, nista ne ponevsi od svojih stvari...

u smoluci je bilo oko 1500 1600 boraca i oko sest hiljada civila... borili se... krvavo da se odbrane u okruzenju ovijeh koji su prethodna sela ocistili i klalli a uspjeli tj prezivjeli utekose u smolucu...

ovo sto fruit ovdje prbacuje ti je ono sto slijedi poslije u stvari kako oni gledjau na rat uopste...

dakle progon srpskog zivlja i hajka tamo dje su oni bili opkolili srbe... i sad je to u redu? i kad ovi utekose prezivjeli u smolucu pridruzivsi se smolucnaima, i nemavsi kud tu se organizovase i branise... svi su radili od civila potrebne zadatke, oko ishrane prezivljavanja, previjanaj boraca, njegovanje djece...

no pustimo to, ovo za dobosnicu ti je u stvari tipicna njihova prica... dakle hajka na srbe i tolko kidisanje na njih mjesecima je u redu...
a dak srbi zacuse da u smoluci ima sunac ti j.... srba i to toliko, i da su na izmaku... onda krecu u proboj.. i krece i granatiranje... a ne krenuce se sa jabukama?

i tuce se neprijatelj koji kidise mjesecima na one tamo u okruzenju da ih zive dohvati i pobije... sto ih nije pustio da izadju?
a fruit?

e onda zmaju dolazi do dobusnice i gornje pogotovo, dje je bilo granata i po kako kazu domu kulture... pa kad je vrvilo selo od bojovnika alijinih... a sta misle? oni arce po srpskim selima okolo i ove nesretnike drze u opkruzenju ne daju im proc, a ocekuju da ce neko njih da poslije toga miluje?


to ti je otprilike dobusnica zmaju...

no to nije prvi put da cujes kako se oni IZNENADE KAD opicis po njima koji do tad drze u okruzenju srbe i divljaju kidisuci na njih...

da su psutili smolucane da izidju nikom ni rijec... da niejsu popalili i ubijali u potpec i tinji... da se moglo do smoluce pric tek tako a da te alijini puste ?

e to ti je dobusnica gornja...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1985
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 20 times
Been thanked: 105 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by fruit » 25 Nov 2015, 21:27

Rankovicu pogledaj kako su prošli srbi koji su polozili oruzije,,,iznijeli sve zivo..stoku namjestaj,,sve i niko nije stradao...
[ytube][/ytube]

De ti nađi jedan takav primjer ?,
Što se tiče smoluce mogli su izaci da su ostavili oruzije koje je tada bilo neophodno Armiji RBiH.U smoluci su ga imali za 10 godina rata...da ne govorimo da su helikopteri stalno dolazili u smolucu sa logistikom.I dalje tvrdim da ti tamo neznaš ništa i da ti je cilj samo provociranje i izvrtanje činjenica.Dakle vrati se šahu bolje ti ide.
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 21:51

nije tako bilo ya smolucu, ali ne cudi ta prica

iz potpeci i tinje koji su uspjeli uteci ispricali su sta ih ceka... za smolucu nemamo sta prepricavti vise... ako i to pravdas alal ti vjera...


ono sto rekoh da ne ovlim novokomponovane "vojvode" stoji... nijesam se divio pricama o vodji vukova sa vucijaka jer je on prije rata imao sanersku proslost i kriminalnu... ja takve ne volim... ok za onaj proboj i komandu NOZ NA PUSKe i juris, kakv nije zabelezen ikad u tom ratu...
svaka cast... no, ne mirisem barabe nekadasnje...

tako i za mauzera, hvala na dolasku, pomoci u proboju, jes bio silan proboj u taj rejon... no i tu ima "propratnog materijala" koji ne podrzavam... ali to ti je bosna... krvava haljina... sumanuta zemlja kad poludi...

ti pricas iskljucivo onu vrstu jedne price... u smolucu ne mozes dirati i to ne moze niko poreci... ne moze se ni ozren cjeli bas objasniti zar ne fruit?

jedan dio brdjana ne prihvata da ode sa svojih ognjista i maltene u komplet okruzenju tri cetri godine odoljeva... a neprijatelj po svaku cjenu shalje gore, sve vise i vise ratnika koji ubrzo postaju sehidi... i onda ko uz inat opet salji opet kidisi... kako to bre ovi medjedi gore da ne popuste i dokle bre da nas zajebavaju jel de?

postade to i kompleks...

rodjeni su tu, ne daju...

pa sta ako su sa tri strane alijini? neka su, ne daj i tacka
tu si poniko, tu je djedovina...

i ozren ces ti pokusat da ispricas drugacije ...

ne vrjedi ti, to nece biti istina...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Naseef Mushroom and 20 guests