Naser Oric

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 23 Nov 2015, 20:04

ZMAJ wrote:
Krokodil Behko wrote:Ti si obični trol
aj dobro...ne poricem srpske zlocine ni u Hr ni u BIH al vala pisete o nama ko da nas je Hitler sve sam pravio...a vi sve nevinasca... ja pisem o vasim greskama i zlocinima o nasim se odavno svre zna.

FYI, Hitlerova vojska u BiH, nije rušila nikakve bogomolje, nisu silovali žene, niti su vršili etnička čiščenja, osim što su tu i tamo streljucnuli ponekog komunistu i židova.

I ja pišem o našim zločinima, nego me ti ne razumiješ.
Ako su ti podaci tačni, zašto mu niko ne sudi?

Evo, imam tu nekog komšiju, rodom iz Bratunca, srpski sud u Bijeljini ga teretio za neki zločin, a on je redovno išao u BN, na ročišta, sve dok ga nisu pustili, jer nisu imali dokaze :cudi

Da li sad napokon shvataš, da se ratni zločini mogu suditi bilo gdje?
Baš kao što u BG ima sud koji sudi nekim tamo Srbima, za zločine, zar ne?

Šta je tu toliko komplikovano da se ne može razumjeti?
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 23 Nov 2015, 20:22

Krokodil Behko wrote:
ZMAJ wrote:
Krokodil Behko wrote:Ti si obični trol
aj dobro...ne poricem srpske zlocine ni u Hr ni u BIH al vala pisete o nama ko da nas je Hitler sve sam pravio...a vi sve nevinasca... ja pisem o vasim greskama i zlocinima o nasim se odavno svre zna.

FYI, Hitlerova vojska u BiH, nije rušila nikakve bogomolje, nisu silovali žene, niti su vršili etnička čiščenja, osim što su tu i tamo streljucnuli ponekog komunistu i židova.

I ja pišem o našim zločinima, nego me ti ne razumiješ.
Ako su ti podaci tačni, zašto mu niko ne sudi?

Evo, imam tu nekog komšiju, rodom iz Bratunca, srpski sud u Bijeljini ga teretio za neki zločin, a on je redovno išao u BN, na ročišta, sve dok ga nisu pustili, jer nisu imali dokaze :cudi

Da li sad napokon shvataš, da se ratni zločini mogu suditi bilo gdje?
Baš kao što u BG ima sud koji sudi nekim tamo Srbima, za zločine, zar ne?

Šta je tu toliko komplikovano da se ne može razumjeti?
Al je zato u Srbiji hitlerovska vojska napravila masakr, u Kragujevcu su i decu streljali...
Izgleda da niko nece svojima da sudi, a to je nepravda prema zrtvama. Koliko ja shvatam celu situaciju oko sudjenja.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by SPINERKA » 24 Nov 2015, 19:28

ZMAJ wrote:
Krokodil Behko wrote:Ti si obični trol
aj dobro...ne poricem srpske zlocine ni u Hr ni u BIH al vala pisete o nama ko da nas je Hitler sve sam pravio...a vi sve nevinasca... ja pisem o vasim greskama i zlocinima o nasim se odavno svre zna.

:rol

tako nam i treba --jedina je , i neoprostiva greska ---sto smo vam vjerovali.

nazalost --vi nikada necete zavrsiti sa zlocinima -- :cudi taki ste
Image

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 24 Nov 2015, 19:56

SPINERKA wrote:
ZMAJ wrote:
Krokodil Behko wrote:Ti si obični trol
aj dobro...ne poricem srpske zlocine ni u Hr ni u BIH al vala pisete o nama ko da nas je Hitler sve sam pravio...a vi sve nevinasca... ja pisem o vasim greskama i zlocinima o nasim se odavno svre zna.

:rol

tako nam i treba --jedina je , i neoprostiva greska ---sto smo vam vjerovali.

nazalost --vi nikada necete zavrsiti sa zlocinima -- :cudi taki ste
Spinerka, samo u Jasenovcu je bilo vise zrtava nego svih u BIH, aj pogledaj statistiku, u Jasenovcu se po imenu prezimenu polu i dobi zna za preko 95.000 zrtava. Te zrtve nisu pocinili Srbi.. koliko je bilo ukupno zrtava u BIH sa sve tri strane? Ne dtrzi me za rec da je bilo ispod 95.000 ali nije ni neka velika cifra iznad.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 24 Nov 2015, 20:54

oni nama vjerovali?

al ih je iznenadilo suce ti sto ko 1941 ne odosmo naivni u jame i pod noze tek tako...

aj spineru koncetrisi se sta govoris , ovo je debilno , ne budi debil
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by SPINERKA » 25 Nov 2015, 15:01

:rol

@zmajcek

ova tvoja posmrtna lista ....

haj sto moram znati 6 mili. jevreja po imenu i prez...... ali srba bas ne moram :123
Image

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 15:16

SPINERKA wrote::rol

@zmajcek

ova tvoja posmrtna lista ....

haj sto moram znati 6 mili. jevreja po imenu i prez...... ali srba bas ne moram :123
ti si nas opslovila sa ubicama kojima se ne može verovati , ja ti pominjem da je samo u jednom logoru pavelićevih ustasa i njihovog cveća koliko i žrtava sve tri strane u poslednjem ratu u BIH.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by SPINERKA » 25 Nov 2015, 15:52

ZMAJ wrote:
SPINERKA wrote::rol

@zmajcek

ova tvoja posmrtna lista ....

haj sto moram znati 6 mili. jevreja po imenu i prez...... ali srba bas ne moram :123
ti si nas opslovila sa ubicama kojima se ne može verovati , ja ti pominjem da je samo u jednom logoru pavelićevih ustasa i njihovog cveća koliko i žrtava sve tri strane u poslednjem ratu u BIH.
.... ja te razumijem --kao srbina--naravno da ti nije drago sto su ucinili (nadam se ), ali ne moras dodavati ulje na vatru. ...jos uvijek je sveze --zahvaljujuci srpskim a i bosanskim politicarima.


... ne cesto , al' sam mozda par puta od roditelja cula , da su mog dedu srbi ili cetnici ,( ne znam kako su ih tada zvali) zaklali --svejedno , nisu prosipali mrznju prema njima. u mojoj famili ima mjesanih brakova, medju njima i srba , i znam taj narod.

cast , ima ih ispravnih, dobrih i nisu svi ubice , kao ni u jednom narodu.
Image

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 16:20

SPINERKA wrote:
ZMAJ wrote:
SPINERKA wrote::rol

@zmajcek

ova tvoja posmrtna lista ....

haj sto moram znati 6 mili. jevreja po imenu i prez...... ali srba bas ne moram :123
ti si nas opslovila sa ubicama kojima se ne može verovati , ja ti pominjem da je samo u jednom logoru pavelićevih ustasa i njihovog cveća koliko i žrtava sve tri strane u poslednjem ratu u BIH.
.... ja te razumijem --kao srbina--naravno da ti nije drago sto su ucinili (nadam se ), ali ne moras dodavati ulje na vatru. ...jos uvijek je sveze --zahvaljujuci srpskim a i bosanskim politicarima.



... ne cesto , al' sam mozda par puta od roditelja cula , da su mog dedu srbi ili cetnici ,( ne znam kako su ih tada zvali) zaklali --svejedno , nisu prosipali mrznju prema njima. u mojoj famili ima mjesanih brakova, medju njima i srba , i znam taj narod.

cast , ima ih ispravnih, dobrih i nisu svi ubice , kao ni u jednom narodu.
Bože Spinerka niko nije protiv mešovitih brakova a svi imamo žrtve od svakoga. Mog dedu streljali Nemci 14.10. 1941. u Kraljevu, a njegovog rođenog brata u Bosni u vozu zaklale ustaše, dakle mogu biti i muslimani ubice. Njegova dva mala sina sakrima jedna muslimanka ispod svoje suknje i spasila ih od sigurne smrti. Tog dana su ustaše u tom vozu poklale sve Srbe i male i velike i muško i žensko. Svukud ima i zločinaca i dobrih ljudi. I mi u familiji imamo svih nacija i vera....ne mere se ljudi po tome.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 25 Nov 2015, 16:34

Nisu svi Srbi zločinci, vjerovatno neka radikalna manjina.
Međutim, Bošnjacima nije jasno recimo konkretan primjer Banjaluke . Tu nije bilo apsolutno nikakvih ratnih dejstava
ali su porušene sve džamije u gradu i napravljena parkirališta na istim, na oči svih građana i
nitko , apsolutno nitko se nije tome usprotivio ....ni A da kažu !
E , to je već fenomen
Dio toga se može donekle razmjeti psihologijom mase. Naime, 60-ih je jedan američki psiholog
jevrejskog porijekla odlučio napraviti ispitivanje u kojem su ispitanici trebali elektroškovima
kažnjavati pogrešne odgovore drugog ispitanika na neka pitanja, svaki pogrešan odgovor ide jači šok
Naravno, drugi "ispitanik" je bio u odvojenoj prostoriji i samo je glumio da je prikopčan na aparat i
pustao krikove kad bi ga pravi ispitanik "šokirao".
Ispitivanjem se došlo do zaključka da je u 75 % slučajeva svaki ispitanik, nakon što bi čuo krike
se okrenuo i pogledao u doktora koji vodi ispitivanje , a ovaj mu je rekao "ja preuzimam odgovornost"
....i ispitanik je nastavio do kraja. Tek 35 % ljudi je odbilo da učestvuje , a ostalih 75 % se vadilo na to
da je vođa ispitivanja umjesto njih preuzeo odgovornost.
Dakle , po tome, kod Srba je bilo slično, s tim da je već postojala propaganda koja je podgrijavala mržnju
prema "poturicama" i mnoštvo kriminalnih skupina ili fenomena koji se u ratu pojavljuju kao društveni šljam
koji postaju "psi rata" . Da li je strah od istih , plus vođe koje su potpirivale mržnju , utjecali na to da ovih
35 % se potpuno izgubi . Osim vrlo rijetkih primjera kojih je možda 1 % , od pokojnog Srđana Aleksića, pa do
pojedinaca koji su se hvalili da su sakrivali muslimane i prebacivali ih "njihovima" (čak je i Dodik to izjavio za sebe)
ipak je tih 1 % svijetlih primjera vrlo malo. Više ih je bilo u nacističkoj Njemačkoj ili u NdH koju Srbi toliko mrze (s pravom)

S druge strane imamo Bošnjake i Armiju BiH, pa da ne spominjemo nekih 5 % Srba koji su bili pripadnici iste,
navest ću samo rušenje crkava , kojih maltene nije ni bilo.
U početku rata se na teritoriji koju je držala ArBiH , također javljaju psi rata , naročito u opkoljenim Sarajevu.
Čine zločine nad civilima Srbima, upadaju u srpska sela i slično.
Međutim, šta se dešava kasnije je vrlo bitno . ArBiH naređuje da se isti pohapse , a nakon što pružaju otpor
vojnoj policiji i ubijaju 7 policajaca ( od kojih su dvojica Srbi , pripadnici Armije) , svi bivaju smaknuti po kratkom
postupku , zajedno sa vođom Mušanom Topalovićem Cacom.
Velika je razlika na samo tom primjeru između srpskog i bošnjačkog vodstva što je i vječito neutralni
mamojeb Yakuši Akaši , koji nam je tad zbog te politike da se nikom ne zamjeri, nanio ogromnu nepravdu
sa embargom na oružje, potvrdio neki dan na svjedočenju u Hagu . Srpska politika je bila genocidna, dok
bošnjačka nije .
Srbi to moraju prihvatiti, a ne špekulisati i vaditi se , jer toliko masovnih grobnica nije moglo proći nezapaženo
kod srpskog stanovništva, jer ako većina i nije ubijala , ipak je ZNALA
Oni moraju prihvatiti to svoje nečasno ponašanje kao što su Nijemci prihvatili i krenuti iz negiranja i potiskivanja
da javno govore o tome kao o ZLU, a ne da relativizuju , kao što i ovdje rade Zmaj i Ranković
Nisi ti nikoga strijeljao i klao ali čudno je da držiš vodu onima što jesu ili da pišeš "pa i kod vas je bilo toga"
jer se tako stavljaš u ulogu ovih što su u ratu znali i ćutali, iako je sada mir
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 16:52

carobnjak N wrote:Nisu svi Srbi zločinci, vjerovatno neka radikalna manjina.
Međutim, Bošnjacima nije jasno recimo konkretan primjer Banjaluke . Tu nije bilo apsolutno nikakvih ratnih dejstava
ali su porušene sve džamije u gradu i napravljena parkirališta na istim, na oči svih građana i
nitko , apsolutno nitko se nije tome usprotivio ....ni A da kažu !
E , to je već fenomen
Dio toga se može donekle razmjeti psihologijom mase. Naime, 60-ih je jedan američki psiholog
jevrejskog porijekla odlučio napraviti ispitivanje u kojem su ispitanici trebali elektroškovima
kažnjavati pogrešne odgovore drugog ispitanika na neka pitanja, svaki pogrešan odgovor ide jači šok
Naravno, drugi "ispitanik" je bio u odvojenoj prostoriji i samo je glumio da je prikopčan na aparat i
pustao krikove kad bi ga pravi ispitanik "šokirao".
Ispitivanjem se došlo do zaključka da je u 75 % slučajeva svaki ispitanik, nakon što bi čuo krike
se okrenuo i pogledao u doktora koji vodi ispitivanje , a ovaj mu je rekao "ja preuzimam odgovornost"
....i ispitanik je nastavio do kraja. Tek 35 % ljudi je odbilo da učestvuje , a ostalih 75 % se vadilo na to
da je vođa ispitivanja umjesto njih preuzeo odgovornost.
Dakle , po tome, kod Srba je bilo slično, s tim da je već postojala propaganda koja je podgrijavala mržnju
prema "poturicama" i mnoštvo kriminalnih skupina ili fenomena koji se u ratu pojavljuju kao društveni šljam
koji postaju "psi rata" . Da li je strah od istih , plus vođe koje su potpirivale mržnju , utjecali na to da ovih
35 % se potpuno izgubi . Osim vrlo rijetkih primjera kojih je možda 1 % , od pokojnog Srđana Aleksića, pa do
pojedinaca koji su se hvalili da su sakrivali muslimane i prebacivali ih "njihovima" (čak je i Dodik to izjavio za sebe)
ipak je tih 1 % svijetlih primjera vrlo malo. Više ih je bilo u nacističkoj Njemačkoj ili u NdH koju Srbi toliko mrze (s pravom)

S druge strane imamo Bošnjake i Armiju BiH, pa da ne spominjemo nekih 5 % Srba koji su bili pripadnici iste,
navest ću samo rušenje crkava , kojih maltene nije ni bilo.
U početku rata se na teritoriji koju je držala ArBiH , također javljaju psi rata , naročito u opkoljenim Sarajevu.
Čine zločine nad civilima Srbima, upadaju u srpska sela i slično.
Međutim, šta se dešava kasnije je vrlo bitno . ArBiH naređuje da se isti pohapse , a nakon što pružaju otpor
vojnoj policiji i ubijaju 7 policajaca ( od kojih su dvojica Srbi , pripadnici Armije) , svi bivaju smaknuti po kratkom
postupku , zajedno sa vođom Mušanom Topalovićem Cacom.
Velika je razlika na samo tom primjeru između srpskog i bošnjačkog vodstva što je i vječito neutralni
mamojeb Yakuši Akaši , koji nam je tad zbog te politike da se nikom ne zamjeri, nanio ogromnu nepravdu
sa embargom na oružje, potvrdio neki dan na svjedočenju u Hagu . Srpska politika je bila genocidna, dok
bošnjačka nije .
Srbi to moraju prihvatiti, a ne špekulisati i vaditi se , jer toliko masovnih grobnica nije moglo proći nezapaženo
kod srpskog stanovništva, jer ako većina i nije ubijala , ipak je ZNALA
Oni moraju prihvatiti to svoje nečasno ponašanje kao što su Nijemci prihvatili i krenuti iz negiranja i potiskivanja
da javno govore o tome kao o ZLU, a ne da relativizuju , kao što i ovdje rade Zmaj i Ranković
Nisi ti nikoga strijeljao i klao ali čudno je da držiš vodu onima što jesu ili da pišeš "pa i kod vas je bilo toga"
jer se tako stavljaš u ulogu ovih što su u ratu znali i ćutali, iako je sada mir
Ni jedan zločin srpski nisam opravdao niti pravdam...hiljadu puta sam naglasio da su sve paravojne jedinice morale biti pod komandom i doktrinom JNA. Ok i VRS ali i ta vojska je morala biti pod doktrinom JNA jel od nje je nastala. Sam sam napisao da mi se gadilo kad sam u studiju jedne strane TV stanice gledao snimak kako škorpioni ubijaju vezane momke koji kleče na kolenima.
Za vreme rata u BIH nisam ni u Srbiji bio, nisam ni znao šta se događa ni sa jedne ni sa druge strane. Znam za prijatelje koji su nestali i iz SA i iz MO. Gledao sam skoro dve majke jedna iz Srebrenice, jedna iz Bratunca, tuga brate suze na oči ti same krenu.
Nikog ne pravdam već tvrdim , na osnovu nekih podataka do kojih dolazim da su i Bošnjaci činili zločin. Rankec je bio tamo i on sigurno zna mnogo više od mene.
Al ko nam je kriv kad dozvolimo da nam neko sa strane baci kosku , a mi se odmah pokoljemo...nije ovo prvi put. Daj Bože da je poslednji.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by drugrankovic » 25 Nov 2015, 17:37

bilo je i kod nas bosnjaka u vojsci rs...

brigada mese selimovica, hrabri cestiti momci...

bilo ih je jos ...

cinili su bosnjaci zlocine no sto i to kakve...


ovako kad poneke od njih slushash ispane med i mlijeko, niko bez njih dobar nije bio...

a ovamo ranko pamti urlik pri jurisanju

"alahu ekber"

i ko sumanuti ...

"alo Ćetnici majku li vam j...., sve ćemo vas poklat u Smolući nećete se živi izvuć!"


da da ...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 18:10

drugrankovic wrote:bilo je i kod nas bosnjaka u vojsci rs...

brigada mese selimovica, hrabri cestiti momci...

bilo ih je jos ...

cinili su bosnjaci zlocine no sto i to kakve...


ovako kad poneke od njih slushash ispane med i mlijeko, niko bez njih dobar nije bio...

a ovamo ranko pamti urlik pri jurisanju

"alahu ekber"

i ko sumanuti ...

"alo Ćetnici majku li vam j...., sve ćemo vas poklat u Smolući nećete se živi izvuć!"


da da ...
Rankec ti milion puta od mene to znas ja mogu znati samo sta sam procitao ili cuo od nekih ucesnika, eventualno gledao neki snimak sa ratista.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 25 Nov 2015, 18:10

ZMAJ wrote:
carobnjak N wrote:Nisu svi Srbi zločinci, vjerovatno neka radikalna manjina.
Međutim, Bošnjacima nije jasno recimo konkretan primjer Banjaluke . Tu nije bilo apsolutno nikakvih ratnih dejstava
ali su porušene sve džamije u gradu i napravljena parkirališta na istim, na oči svih građana i
nitko , apsolutno nitko se nije tome usprotivio ....ni A da kažu !
E , to je već fenomen
Dio toga se može donekle razmjeti psihologijom mase. Naime, 60-ih je jedan američki psiholog
jevrejskog porijekla odlučio napraviti ispitivanje u kojem su ispitanici trebali elektroškovima
kažnjavati pogrešne odgovore drugog ispitanika na neka pitanja, svaki pogrešan odgovor ide jači šok
Naravno, drugi "ispitanik" je bio u odvojenoj prostoriji i samo je glumio da je prikopčan na aparat i
pustao krikove kad bi ga pravi ispitanik "šokirao".
Ispitivanjem se došlo do zaključka da je u 75 % slučajeva svaki ispitanik, nakon što bi čuo krike
se okrenuo i pogledao u doktora koji vodi ispitivanje , a ovaj mu je rekao "ja preuzimam odgovornost"
....i ispitanik je nastavio do kraja. Tek 35 % ljudi je odbilo da učestvuje , a ostalih 75 % se vadilo na to
da je vođa ispitivanja umjesto njih preuzeo odgovornost.
Dakle , po tome, kod Srba je bilo slično, s tim da je već postojala propaganda koja je podgrijavala mržnju
prema "poturicama" i mnoštvo kriminalnih skupina ili fenomena koji se u ratu pojavljuju kao društveni šljam
koji postaju "psi rata" . Da li je strah od istih , plus vođe koje su potpirivale mržnju , utjecali na to da ovih
35 % se potpuno izgubi . Osim vrlo rijetkih primjera kojih je možda 1 % , od pokojnog Srđana Aleksića, pa do
pojedinaca koji su se hvalili da su sakrivali muslimane i prebacivali ih "njihovima" (čak je i Dodik to izjavio za sebe)
ipak je tih 1 % svijetlih primjera vrlo malo. Više ih je bilo u nacističkoj Njemačkoj ili u NdH koju Srbi toliko mrze (s pravom)

S druge strane imamo Bošnjake i Armiju BiH, pa da ne spominjemo nekih 5 % Srba koji su bili pripadnici iste,
navest ću samo rušenje crkava , kojih maltene nije ni bilo.
U početku rata se na teritoriji koju je držala ArBiH , također javljaju psi rata , naročito u opkoljenim Sarajevu.
Čine zločine nad civilima Srbima, upadaju u srpska sela i slično.
Međutim, šta se dešava kasnije je vrlo bitno . ArBiH naređuje da se isti pohapse , a nakon što pružaju otpor
vojnoj policiji i ubijaju 7 policajaca ( od kojih su dvojica Srbi , pripadnici Armije) , svi bivaju smaknuti po kratkom
postupku , zajedno sa vođom Mušanom Topalovićem Cacom.
Velika je razlika na samo tom primjeru između srpskog i bošnjačkog vodstva što je i vječito neutralni
mamojeb Yakuši Akaši , koji nam je tad zbog te politike da se nikom ne zamjeri, nanio ogromnu nepravdu
sa embargom na oružje, potvrdio neki dan na svjedočenju u Hagu . Srpska politika je bila genocidna, dok
bošnjačka nije .
Srbi to moraju prihvatiti, a ne špekulisati i vaditi se , jer toliko masovnih grobnica nije moglo proći nezapaženo
kod srpskog stanovništva, jer ako većina i nije ubijala , ipak je ZNALA
Oni moraju prihvatiti to svoje nečasno ponašanje kao što su Nijemci prihvatili i krenuti iz negiranja i potiskivanja
da javno govore o tome kao o ZLU, a ne da relativizuju , kao što i ovdje rade Zmaj i Ranković
Nisi ti nikoga strijeljao i klao ali čudno je da držiš vodu onima što jesu ili da pišeš "pa i kod vas je bilo toga"
jer se tako stavljaš u ulogu ovih što su u ratu znali i ćutali, iako je sada mir
Ni jedan zločin srpski nisam opravdao niti pravdam...hiljadu puta sam naglasio da su sve paravojne jedinice morale biti pod komandom i doktrinom JNA. Ok i VRS ali i ta vojska je morala biti pod doktrinom JNA jel od nje je nastala. Sam sam napisao da mi se gadilo kad sam u studiju jedne strane TV stanice gledao snimak kako škorpioni ubijaju vezane momke koji kleče na kolenima.
Za vreme rata u BIH nisam ni u Srbiji bio, nisam ni znao šta se događa ni sa jedne ni sa druge strane. Znam za prijatelje koji su nestali i iz SA i iz MO. Gledao sam skoro dve majke jedna iz Srebrenice, jedna iz Bratunca, tuga brate suze na oči ti same krenu.
Nikog ne pravdam već tvrdim , na osnovu nekih podataka do kojih dolazim da su i Bošnjaci činili zločin. Rankec je bio tamo i on sigurno zna mnogo više od mene.
Al ko nam je kriv kad dozvolimo da nam neko sa strane baci kosku , a mi se odmah pokoljemo...nije ovo prvi put. Daj Bože da je poslednji.
po međunarodnim studijama, 90 % zločina u ratu u BiH je izvršila srpska vojska.
To je činjenica, može se potvrditi kostima
Da li je taj procenat zbog toga što je srpska vojska bila jača tehnikom ? Moguće
Dva najpoznatija zločina su srpski : Srebrenica i Tomašica
Hrvatski - Ahmići
Bošnjački - Kazani
S tim da je jedino sa bošnjačke strane počinioci zločina kažnjeni i to smrtnom presudom, od strane te iste Armije
Srpski i hrvatski zločini nisu uopće procesuirani dok nije osnovan sud u Hagu. Hag nema smrtne presude
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 25 Nov 2015, 18:15

drugrankovic wrote:bilo je i kod nas bosnjaka u vojsci rs...

brigada mese selimovica, hrabri cestiti momci...

bilo ih je jos ...

cinili su bosnjaci zlocine no sto i to kakve...


ovako kad poneke od njih slushash ispane med i mlijeko, niko bez njih dobar nije bio...

a ovamo ranko pamti urlik pri jurisanju

"alahu ekber"

i ko sumanuti ...

"alo Ćetnici majku li vam j...., sve ćemo vas poklat u Smolući nećete se živi izvuć!"


da da ...
Dakle to o čemu ti pričaš je bilo u borbi
Ja govorim masovnim grobnicama i o konkretnim počiniteljima.
Evo kod naše strane, Mušan Topalović imenom i prezimenom , ubijao srpske građane. Znači nije uopće
med i mlijeko. Navedi ti nekog sa srpske strane ko je ubijao zarobljenike ili civile bošnjake?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Nole » 25 Nov 2015, 18:21

necu se petljati al zar nisu sela oko Srebrenice zlocin? Ovde svi tvrde da je ubijeno oko 3.000 ljudi u Bratunci i okolnim selima. Bolje ti to Carobnjak sa Rankecom upuceniji je od mene.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 25 Nov 2015, 18:27

ZMAJ wrote:necu se petljati al zar nisu sela oko Srebrenice zlocin? Ovde svi tvrde da je ubijeno oko 3.000 ljudi u Bratunci i okolnim selima. Bolje ti to Carobnjak sa Rankecom upuceniji je od mene.
ja sam inače iz bosanske Krajine, znači od Srebrenice nekih 450km, drugi kraj Bosne.
Da sam od tamo i da znam za nešto tako, napisao bih .
Jesam gledao neki dokumentarac o tome na rtv republike srpske i govori se o nekoliko stotina ljudi ,
ne znam od kud sad 3000 kad ni ovi ne tvrde to?
Orić tvrdi da je selo bilo logistički štab neke brigade vrs-a i da su svi ubijeni vojnici.
Možda i laže ali na suđenju u Hagu to je potvrđeno
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by Krokodil Behko » 25 Nov 2015, 18:27

ZMAJ wrote: samo u Jasenovcu je bilo vise zrtava nego svih u BIH, aj pogledaj statistiku, u Jasenovcu se po imenu prezimenu polu i dobi zna za preko 95.000 zrtava. Te zrtve nisu pocinili Srbi..
Uzmimo na primjer, da ih je i bilo toliko, mada je za desetak hiljada manje (kako mi se čini), ali nema veze. Međutim, vrijedno je napomenuti sljedeće.
83.000 žrtava prema istraživanjima Vladimira Žerjavića (od toga 45-52.000 Srba, 13.000 Židova, 12.000 Hrvata i Muslimana i 10.000 Roma)
Znači, skoro pola nisu bili Srbi. Niko ne poriče nikakav zločin, samo treba staviti flaster na usta takvima poput tebe, koji svo svoje slobodno vrijeme, provode radeći za razne fašističke portale i raznoseći izmišljene statistike i dokaze, kojekuda po internetu.


Ono što je najvažnije oko Jasenovca:

Isti je poprilično dobro procesuiran i samo je upravnika logora osuđeno na smrt 8 (osam)
Daleko je veći broj raznih komandira i stražara koji su osuđeni na smrt i ima ih možda više i od stotine.

Jasenovac nije samo procesuiran, nego je i osvećen istom mjerom i otprilike u istom broju - u Bleiburgu, pa mi nije jasno šta Srbi iz tvoje branše više hoće po tom pitanju? Pa jbt, može li biti ijedna tema, a da ne spomenete nešto na šta je (koliko-toliko) pošteno stavljena tačka? Šta više hoćete od nas?

Te zrtve nisu pocinili Srbi..
Tu si u pravu. Srbi su bili oni Dražini, koji su sdamo Srba pobili skoro pa kao i ustaše u Jasenovcu, ali nikako da pročitaš o tome, jer se praviš lud, a što i ne bi kad si neuviđavan, pa sve mora da ti se piše sto puta.

Pročitaj malo, šta sve Srbin Srbinu uradi, ne svaljuj sve na druge:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Zlo%C4%8D ... tskom_ratu

A sad prst na čelo, pa se zapitaj koliko su onda pobili Bošnjaka, Albanaca, Hrvata itd, kad su već svoje rođene ovako tamanili ko govečad.
koliko je bilo ukupno zrtava u BIH sa sve tri strane? Ne dtrzi me za rec da je bilo ispod 95.000 ali nije ni neka velika cifra iznad.
99.000, od čega je 40.000 bošnjačkih civila, a oko 4000 srpskih civila, zvanično da zvaničnije ne može biti. Podaci od međunarodnih instituta i sudova. Ah da, vi ne priznajete te institucije.

Mensečini, da je tu uravnilovka nemoguća, pogotovo ako se moram dogovarati s tobom i tebi sličnima. Da me Titicha pita, možda bih i pristao, jer s normalnim svijetom se čovjek može dogovoriti :ok
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 25 Nov 2015, 18:35

piše Srđan Puhalo (novinar iz Banjaluke , Srbin)

Podaci koje ću vam predstaviti su dobijeni od Odjeljenja za istraživanje rata, ratnih zločina i obradu dokumentacije, znači zvanične institucije Republike Srpske kojoj je to posao i za čiji rad stanovnici Republike Srpske izdvajaju novac. Institucije - čije podatke bi vlast Republike Srpske trebala da koristi kada istupa u javnosti i govori o zločinima nad Srbima u regionu Srebrenice.

Tako bi barem trebalo biti.

1. Prema podacima Odjeljenja za istraživanje rata, ratnih zločina i obradu dokumentacije od početka do kraja rata u BiH (1992-1995) godine na teritoriji opština Zvornik, Srebrenica, Bratunac, Vlasenica sa opštinom Milići, Kalesija sa opštinom Osmaci i Šekovići pogunulo je 2.385 Srba. Žrtve su selektovane prema mjestu stradanja, a ne prema trenutnom prebivalištu, mjestu boravka, rođenja ili mjestu ukopa.

1.1. To je 882 osobe manje u odnosu na brojke koje su u svojim govorima spomenuli tadašnji Premijer i sadašnji Predsjednik Republike Srpske.

2. Od ukupnog broja Srba (2.385) koji su stradali u ovih 6 opština (plus opštine Milići i Osmaci) 1.974 su vojnici, 387 civili, a 24 su svrstani u kategoriju „nepoznat status“.

2.1. Ostaje nejasno odakle tadašnjem Premijeru i Predsjedniku Republike Srpske broj od 3.267 srpskih civilnih žrtava, kada je Odjeljenje za istraživanje rata, ratnih zločina i obradu dokumentacije pronašlo 387?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Naser Oric

Post by carobnjak N » 25 Nov 2015, 18:57

Uzmimo sad to što se tereti Orića za ubijanje 3000 Srba i što se plasira u srpskim medijima
kao činjenica. Jeste činjenica, svi ubijeni su Srbi ALI
se slika potpuno mijenja ako vidimo da je brojka em za 800 ljudi manja, em od tih
2200 ubijenih je 1900 vojnika , dakle ubijeni u borbi (i sa druge strane je vjerovatno bilo tu negdje)
dakle ovih 380 civila je upitno??
Naravno uz svu počast civilnim žrtvama, svi znamo da u ratu ginu i civili ?
Uzmimo samo primjer da je tokom granatiranja Sarajeva poginulo 1600 djece
Koga da se tuži za to?
Čak ni Mladiću kome se sudi i za opsadu i granatiranje civila Sarajeva, to neće , te 1600 djece
biti stavljeno kao direktna krivica, kao direktna meta
Zato je Orić i pušten iz Haga, a ovo što je sad opet uhapšen od bh pravosuđa je čisti politički
pritisak, ne bili se imalo saprala sramota za Srebrenicu.
Osim toga , od kad je Srebrenica proglašena zaštićenom zonom 93 , na tom području su stradala
3 TRI srpska civila prema podacima Odjeljenja za istraživanje rata, ratnih zločina i obradu dokumentacije
republike srpske.
Dakle , ta fama o tome da je Srebrenica dok je bila zaštićena zona, bila izvor stalnih napada Bošnjaka
iz zaštićene zone, na okolna srpska sela, pa je onda bilo nužno pokrenuti napad na Srebrenicu , je po
ovim podatcima laž. Dakle 99 % srpskih žrtva oko Srebrenice se desilo u početku rata i nakon što je postala
zaštićena zona, u toku dvije godine stradala su tri civila
Istovremeno je vrs ispaljivao povremeno granate na grad i vjerovatno je bilo na desetke civilnih žrtava
na bošnjačkoj strani
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests