Lokalni izbori u BiH

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Lokalni izbori u BiH

Post by Lebowski » 27 May 2016, 10:44

Predizborne upute Bakira Izetbegovića na Svečanoj sjednici Glavnog odbora SDA

Bliži se ramazan i lokalni izbori, trebamo što više vremena provesti sa narodom na iftarima

Image

Predsjednik Stranke demokratske akcije Bakir Izetbegović danas je na svečanoj sjednici Glavnog odbora stranke, u povodu obilježavanja 26. godišnjice te stranke, održao govor. Izdvajamo dio koji se tiče lokalnih izbora.

” Drage Esdeaovke i Esdeaovci,

Bliži nam se ramazan, i bliže nam se lokalni izbori. Trebamo što više vremena provesti sa našim narodom, na iftarima, na skupovima, u druženjima. Snaga, energija i podrška dolazi od naroda. Uostalom, najjači dio SDA je upravo taj temeljni, opštinski, onaj koji je u stalnom dodiru sa narodom. Tri četvrtine bošnjačkih načelnika su kandidati Stranke demokratske akc ije. Možemo mi i bolje, samo treba neumorno raditi. U koaliciji sa SBB na nivou Federacije, ali i sa ostalim patriotskim strankama kada je u pitanju RS, možemo dodatno pojačati poziciju i jedinstvo Bošnjaka.

Ljetos ponovo neće biti odmora. Ali kada god nas počne zamarati stalni rad, i stalni otpor onih koji ne vole ovu zemlju, i ne žele zajednički život u njoj, trebamo se sjetiti odgovora Alije Izetbegovića, osnivača SDA, kojeg je neki stranac u vrfemenu teških, postratnih opstrukcija, upitao: kako kani graditi zemlju sa onima koji je ne vole? Alija je odgovorio kratko i sadržajno, u svom stilu: «oni će se umoriti – mi se nećemo umoriti!»

Mi se nećemo umoriti. Mi se nemamo pravo umoriti. Ostaćemo u ovom političkom maratonu do kraja, i s Božijom pomoći pobijediti! S tim mislima i u to ime želim vam dobro zdravlje i lahak post u nastupajućem ramazanu. A svim našim budućim kandidatima za gradonačelnike, opštinske načelnike i vijećnike, želim puni uspjeh na skorim lokalnim izborima!”
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Podrinjac » 29 May 2016, 10:25

U jedinstvu je snaga!!
Sda najbolja bošnjačka stranka. Jedini oni organizuju iftare. Da neće možda ateističko-komunjarska SDP??

User avatar
Licki
Na probnom
Na probnom
Posts: 47
Joined: 22 May 2016, 19:19
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Licki » 03 Jun 2016, 21:42

Podrinjac wrote:U jedinstvu je snaga!!
Sda najbolja bošnjačka stranka. Jedini oni organizuju iftare. Da neće možda ateističko-komunjarska SDP??
Vjerovatno se salis?

ummagumma
Na probnom
Na probnom
Posts: 78
Joined: 31 May 2016, 23:27
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by ummagumma » 04 Jun 2016, 00:42

Licki wrote:
Podrinjac wrote:U jedinstvu je snaga!!
Sda najbolja bošnjačka stranka. Jedini oni organizuju iftare. Da neće možda ateističko-komunjarska SDP??
Vjerovatno se salis?
Ne šali se..
Veći dio M92 populacije javno manifestira religijsko opredjeljenje i privrženost SDA modelu vjersko-karijerne hijerarhije.
Bilo bi neobično da SDA savjetuje simpatizerima i članstvu da je vjersko opredjeljenje i ispunjavanje vjerskih obaveza (i običaja) privatna stvar svakog pojedinca.
Nije rijetkost da ti prijatelj ili poznanik bez tvog pitanja saopštava kako posti, kako je upravo sa džume, kako je sinoć bilo u džamiji, ta je hodža maloprije rekao na vaz-u...
To je postalo posve normalno..
Nazivaju selam ljudima za koje pouzdano znaju da nisu muslimani (na javnim skupovima, na sjednicama, itd.).

A tek što kradu zadnjih 25 godina.... Mogli bi cijeloj Europi držati predavanja iz krađe javnih dobara, te potom trčećim korakom u prvi saf.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Podrinjac » 04 Jun 2016, 01:15

Licki wrote:
Podrinjac wrote:U jedinstvu je snaga!!
Sda najbolja bošnjačka stranka. Jedini oni organizuju iftare. Da neće možda ateističko-komunjarska SDP??
Vjerovatno se salis?
Komentar je čisto sarkastičan, ali dosta Bošnja ima koji razmušljaju na takav način.

ummagumma
Na probnom
Na probnom
Posts: 78
Joined: 31 May 2016, 23:27
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by ummagumma » 04 Jun 2016, 01:31

Podrinjac wrote:
Licki wrote:
Podrinjac wrote:U jedinstvu je snaga!!
Sda najbolja bošnjačka stranka. Jedini oni organizuju iftare. Da neće možda ateističko-komunjarska SDP??
Vjerovatno se salis?
Komentar je čisto sarkastičan, ali dosta Bošnja ima koji razmušljaju na takav način.

Zvuči zastrašujuće da odrasle osobe, radno sposobne osobe dolaze na iftare koje organizuju guzonje - da bi pojeli nešto hrane.

Bio sam svjedok kada osoba koja ponovo čeka imenovanje za ambasodora (ili konzula), kako se to kaže - "iz reda bošnjačkog naroda" organizuje iftar na javnom mjestu (objekat Aeroplan u Sarajevu) za osobe koje nije nikada sreo u životu, niti će ih sresti ponovo. Njemu se nije "isplatilo" da sjedi unutra, već je stajao vani sa jaranima (kolegama iz MIP-a), da ga tako sretne što više "poznate raje" (u neposrednoj blizini Begove džamije) i da on saopšti kako je tamo njemu iza leđa, u pozadini, u toku iftar kojeg je on platio i organizovao....

To je bila fantastična preporuka za novu funkciju. I nećeš vjerovati, njegov san se ispunio.. SDA je imala sluha za njegove "napore" i pokazne vježbe privrženosti Putu. Otišao je biti naš ambasador.. A one žene što niko nije znao odakle su, one su došle i sljedeće veče. Organizator je bio drugi pomoćnik ministra ili sekretar drugog ministarstva, ne sjećam se više....

User avatar
Licki
Na probnom
Na probnom
Posts: 47
Joined: 22 May 2016, 19:19
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Licki » 04 Jun 2016, 04:28

SDA nas je opljackala i upropastila. Takoreci najvece poslijaratno zlo za bosnjacki narod.

User avatar
Licki
Na probnom
Na probnom
Posts: 47
Joined: 22 May 2016, 19:19
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Licki » 04 Jun 2016, 04:30

Podrinjac wrote:
Licki wrote:
Podrinjac wrote:U jedinstvu je snaga!!
Sda najbolja bošnjačka stranka. Jedini oni organizuju iftare. Da neće možda ateističko-komunjarska SDP??
Vjerovatno se salis?
Komentar je čisto sarkastičan, ali dosta Bošnja ima koji razmušljaju na takav način.
Nikako da shvatim zasto mi Bosnjaci jos uvjek vjerujemo u njihove lazi.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Hannibal » 04 Jun 2016, 13:34

ja cu se u utorak uclanit u sda
🐽

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Podrinjac » 04 Jun 2016, 13:40

Licki wrote:
Podrinjac wrote:
Licki wrote:
Podrinjac wrote:U jedinstvu je snaga!!
Sda najbolja bošnjačka stranka. Jedini oni organizuju iftare. Da neće možda ateističko-komunjarska SDP??
Vjerovatno se salis?
Komentar je čisto sarkastičan, ali dosta Bošnja ima koji razmušljaju na takav način.
Nikako da shvatim zasto mi Bosnjaci jos uvjek vjerujemo u njihove lazi.
Takav narod. Preći mu je religijski interes od egzistencije.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2016, 18:53

Hannibal Lecter wrote:ja cu se u utorak uclanit u sda
Bolje sačekaj da ramazan prođe, pa učini onako kako sam ti predložio.
Kesa desetki i odmah si bar potpredsjednik mjesnog odbora.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Hannibal » 04 Jun 2016, 19:14

Krokodil Behko wrote:
Hannibal Lecter wrote:ja cu se u utorak uclanit u sda
Bolje sačekaj da ramazan prođe, pa učini onako kako sam ti predložio.
Kesa desetki i odmah si bar potpredsjednik mjesnog odbora.
Brt i htio sam se s tobom posavjetovat
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Krokodil Behko » 04 Jun 2016, 19:34

Hannibal Lecter wrote:
Krokodil Behko wrote:
Hannibal Lecter wrote:ja cu se u utorak uclanit u sda
Bolje sačekaj da ramazan prođe, pa učini onako kako sam ti predložio.
Kesa desetki i odmah si bar potpredsjednik mjesnog odbora.
Brt i htio sam se s tobom posavjetovat
Pa normalno, znaš već kako to ide među nama poslovnim ljudima.
Mislim na poslove iz tradicije., Ja tebe poguram na poziciju u mjesnom odboru, a ti pošalji inspekciju mom komšiji i nek ga dobro orobe, nek se malo smiri.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Hannibal » 04 Jun 2016, 19:35

kako je lijepo s tobom poslovati
🐽

ummagumma
Na probnom
Na probnom
Posts: 78
Joined: 31 May 2016, 23:27
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by ummagumma » 05 Jun 2016, 09:45

Grozna i prljava zloupotreba religije...
Manifestna verzija religioznog opredljenja većine M92 ( "vjera na pokaz").

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Online

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Pasaga » 05 Jun 2016, 09:55

Hannibal Lecter wrote:ja cu se u utorak uclanit u sda
..ti bas naumio da se ogrjesis uz ramazan.....

:hihi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Ovo je čovjek koji će pohapsiti sve kriminalce u BH politici

Post by Krokodil Behko » 06 Sep 2016, 20:56

Image
Nakon što je "zapalio" internet svojom govorom tokom predstavljanja, kandidat za načelnika Općine Teslić Konstantin Savić kazao je za Klix.ba kako će ako pobijedi na lokalnim izborima svima pokazati šta su to "Konstantinove reforme".

"Ja ću vam pokazati reforme i stop sistemskom kriminalu. To je sto posto jer kriminal će ovdje jednostavno izaći. Podnijet ću prijave protiv svih institucija kako bih pokazao da je ovdje sve čisti kriminal. Ko koga dribla ovdje? Nismo mi koze. Nismo mi stoka", rekao je 25- godišnji Konstantin Savić.
On je kazao kako je situacija u Tesliću takva da su stanovnici dovedeni u situaciju da moraju biti potlačeni. Kazao je kako je ranije podnosio disciplinske prijave protiv sudija i policije.

"Nema nikakvog standarda i logike ovdje. Nažalost, svi problemi počinju od sudija i tužilaca. Oni su krivi za sve. Evo načelnik Općine Teslić objavio je konkurs dok je još malo na funkciji da zaposli tamo neko svoga. Ja ću to kad dođem i ako dođem objelodaniti i reći: Ti si kriminalac", kazao je Savić.

Objasnio je da je magistar pravnih nauka, a da u Tesliću ne može naći posao. Pored toga neshvatljivo mu je da mu neko kaže da se ne može zaposliti.

"Znat će se ko je Konstantin Savić. Jednostavno, Konstantinove reforme. Nije mi žao što sam nezavisni kandidat, ali mi je žao što nemam više para da me neko podrži jer to se sve treba platiti. Ne bi mi ni Dodik bio ravan. I Dodika bi 'satjerao' ", rekao je Savić.

Na pitanje da li vjeruje da će stanovnici Teslića prepoznati njegove kvalitete, odgovara da vjeruje da hoće.

"Stvar je da se ljudi boje kriminala i osvete. Oni znaju ću ja kad dođem zaposliti najstručnije ljude. To će biti javni konkurs kojem ću ja prisustvovati i gledati koga zapošljavam", rekao je on.

Kaže i da bi domaći političari i tužioci trebali poznavati engleski jezik kako bi mogli funkcionisati u kapitalističkom sistemu.

(klix)
online

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15117
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 958 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Lokalni izbori 2016

Post by Tokmak » 07 Sep 2016, 00:03

Policiji prijavljen kandidat za načelnika Stoca Salmir Kaplan



Dvije osobe bošnjačke nacionalnosti s područja Stoca jučer su tamošnjoj policiji prijavile da je kandidat za načelnika u njihovoj općini Salmir Kaplan zloupotrijebio njihove osobne dokumente u svrhu glasovanja.

Kako saznajemo, a što se vidi i iz jučerašnjeg policijskog biltena, radi se o bratu i sestri prezimena Ibrahimović, a policiji su posvjedočili da ih je "Salmir Kaplan odjavio iz Stoca, te prijavio za glasovanje putem pošte u Splitu".

Te osobe su ispričale policiji da nisu nikome dale suglasnost da ih odjavljuje iz Stoca, već su drugim povodom ustupile kopiju osobne, a u vrijeme bajramskih paketića. Sa svime je upoznat i dežurni tužitelj u HNŽ-u.

Također, na internet stranici CIK-a može se vidjeti da za glasovanje poštom ima više odbijenih, a razlog je - više na istoj adresi - u ovom slučaju - splitskoj adresi.

Na spisku odbijenih je i Šefkija Sulejmanović, koji je, kako saznajemo, u rodbinskim vezama s Ibrahimovićima koji su prijavili da je zloupotrebljena kopija njihove osobne iskaznice. Zanimljivo je i da su odbijeni sa prenapučene splitske adrese mahom Ibrahimovići.

Treba kazati da su mostarski mediji pisali o manipulacijama s mjestom prebivališta u kontekstu Stoca, te je navođeno da je dvjestotinjak osoba iz Mostara prijavljeno za glasovanje u Stolac, te da se uglavnom radi o Bošnjacima. Ovdje je razvidno da je manipulacija bilo i po pitanju glasovanja s poštom.
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Ovo je čovjek koji će pohapsiti sve kriminalce u BH poli

Post by Zagorka » 07 Sep 2016, 01:04

Hannijev rodjak? :br
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Ovo je čovjek koji će pohapsiti sve kriminalce u BH poli

Post by greeneyes » 07 Sep 2016, 01:12

Šta kažu zlobnici u komentarima raznoraznih virtuelnih kutaka-napravit će momče Konstantinopol. :cvike
Samo sabura

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests