SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 02 Dec 2018, 20:14

Nadam se da će Izetbegović i klika oko njega,prije nego zauvjek odu iz naših života, vratiti ono što su pokrali?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26309
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14185 times
Been thanked: 3746 times
Status: Online

Re: SDA

Post by Veca » 02 Dec 2018, 20:26

...ako promijenite zakon, imaces pravo da ih i ti ganjas! :zubi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Pasaga » 02 Dec 2018, 20:29

KOMESAR wrote: 02 Dec 2018, 20:14 Nadam se da će Izetbegović i klika oko njega,prije nego zauvjek odu iz naših života, vratiti ono što su pokrali?
samo nek idu...
stignut ce ih harami .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by KOMESAR » 02 Dec 2018, 20:32

Pasaga wrote: 02 Dec 2018, 20:29
KOMESAR wrote: 02 Dec 2018, 20:14 Nadam se da će Izetbegović i klika oko njega,prije nego zauvjek odu iz naših života, vratiti ono što su pokrali?
samo nek idu...
stignut ce ih harami .....
Ne idu oni dobrovoljno nego s nogom na dupetu.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2203 times
Status: Offline

Re: SDA

Post by Pasaga » 02 Dec 2018, 20:33

    KOMESAR wrote: 02 Dec 2018, 20:32
    Pasaga wrote: 02 Dec 2018, 20:29
    KOMESAR wrote: 02 Dec 2018, 20:14 Nadam se da će Izetbegović i klika oko njega,prije nego zauvjek odu iz naših života, vratiti ono što su pokrali?
    samo nek idu...
    stignut ce ih harami .....
    Ne idu oni dobrovoljno nego s nogom na dupetu.
    ...i to je korak naprjed ....
    Ne obracaj mi se:
    Lavlje_srce

    "Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

    User avatar
    Rum
    Sebijin pulen
    Sebijin pulen
    Posts: 95672
    Joined: 17 Oct 2010, 17:29
    Mood:
    Has thanked: 33886 times
    Been thanked: 20665 times
    Contact:
    Status: Offline

    Re: SDA

    Post by Rum » 10 Dec 2018, 20:07

    Zenica

    Image

    Image
    Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

    User avatar
    Salko
    Forum [Bot]
    Forum [Bot]
    Posts: 26742
    Joined: 25 Sep 2018, 14:23
    Location: Tamni Vilajet
    Mood:
    Status: Offline

    Re: SDA

    Post by Salko » 11 Dec 2018, 14:47

    ja reko o mojoj stranci SDA (smijeh do akšama) kad prc ovi neki nepoznati se isto zovu...
    "ignorance is bliss"

    User avatar
    Pasaga
    Hadžija
    Hadžija
    Posts: 37664
    Joined: 09 Dec 2012, 16:58
    Location: NORDPOL
    Has thanked: 2865 times
    Been thanked: 2203 times
    Status: Offline

    Re: SDA

    Post by Pasaga » 14 Dec 2018, 18:41

    ... ko bi reko.... jbt ...
    nasta spade kuca begovica ....


    Predsjednik SDA Bakir Izetbegović nedavno se tajno sastao s Miloradom Dodikom, liderom SNSD-a, saznaje „Dnevni avaz“ iz dobro obaviještenih izvora.

    Izetbegović je Dodika, prema istim izvorima, molio da prihvati SDA kao partnera za formiranje novog Vijeća ministara BiH.

    Nije poznato kakav je odgovor od Dodika dobio, ali naš izvor podsjeća da je Izetbegović 2014. nakon izbora odbio pruženu ruku Milorada Dodika i formirao Vijeće ministara sa SDS-om i PDP-om, iako je SNSD i tada bio pobjednička stranka u RS i pojedinačno imao najviše poslanika u Parlamentu BiH.

    Također, Izetbegovićevo puzanje pred „mrskim“ Dodikom dolazi nakon izborne kampanje u kojoj je SDA svoje birače mobilizirala napadima na Dodika i SNSD-a, ali i brutalnom demonizacijom lidera SDP-a i SBB-a Nermina Nikšića i Fahrudina Radončića, koje su i Izetbegović lično i prljava SDA mašina lažno optuživali za navodno političko šurovanje i bliskost s Miloradom Dodikom.

    Njegov tajni odlazak na noge Dodiku tako još jednom potvrđuje sve licemjerje i dvoličnost Izetbegovićeve politike, a cinici bi dodali da je, nakon svega, maca došla na vratanca.
    Ne obracaj mi se:
    Lavlje_srce

    "Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

    sajlent
    Osvježenje foruma
    Osvježenje foruma
    Posts: 1297
    Joined: 06 Jun 2018, 22:27
    Been thanked: 3 times
    Status: Offline

    Re: SDA

    Post by sajlent » 14 Dec 2018, 23:54

    reklo bi se hamletovska naivnost.. vjerovanje u ljude, u ljubav, zivot.

    medjutim, kad su mu oca ubili, a mati mu se preudala ni manje ni vise nego za ocevog ubojicu, kad su ga oni njemu najblizi u smrt poveli.. on polako pocinje da shvata.

    a sta.?!

    pa da zivi medju huljama..

    prekasno, jebiga.. tim vishe sto govorimo o jednom hamletu.

    tragedija pretpostavlja vjerovanje u dobrotu..

    bar kad je knjizevnost u pitanju.. jel'.?!

    gdje naivne velikodushne dobricine uvijek drze neku sporednu ulogu.

    dobri moji boshnjani.. :hihi

    User avatar
    Melek
    Deer Hunter
    Deer Hunter
    Posts: 29042
    Joined: 20 Jun 2013, 23:18
    Has thanked: 3593 times
    Been thanked: 2420 times
    Status: Offline

    Re: SDA

    Post by Melek » 17 Dec 2018, 22:19

    Ovo nam je nasa borba dala
    da SDA ima HDZ i SNSD za koalicione partnere

    Vidju, zamalo ispade partizanska pjesmica :kafa
    Weak people revenge.
    Strong people forgive.
    Intelligent people ignore.

    User avatar
    Krokodil Behko
    Globalni moderator
    Globalni moderator
    Posts: 120132
    Joined: 21 Apr 2010, 22:40
    Location: nesto u čevljanovićima
    Has thanked: 6876 times
    Been thanked: 7757 times
    Status: Offline

    Re: Uhapšen poslanik SDA Šemsudin Mehmedović

    Post by Krokodil Behko » 22 Dec 2018, 10:05

    Ljudi, s Komesarom nešto generalno nije u dure. Čita postove pisane prije više od 5 godina i dijeli mi reakcije. Pa kad je već tako, pogledajte kakav sam ja politički prorok :hihi


    Krokodil Behko wrote: 19 Jul 2013, 14:05
    fruit wrote: Imam osjećaj da Vrh SDA ima u ovome svoje prste.
    To što je Tihić pogazio neke svoje ranije izjave smatram velikim potezom ,jer Bošnjački političari moraju imati zajedničku politiku na nivou BiH ili nas čekaju teške godine.
    Volio bih da i Silajdžić i Lagumdžija budu dio te koalicije.Ali sumnjam nisu oni te veličine...
    Ovo sa Šemsom mi smrdi na veliki stranački obračun,u kome bi SDA mogla pretrpiti veliki udarac.
    Mnogi kadrovi SDA nakon konvencije u kojoj su Tihić I Bakir podijelili vlast, koji se nisu htjeli izjasniti na čijoj su strani jednostavno su maknuti i sklonjeni, a pomenuti dvojac se okružio ulizicama i uvlakačima.Sa Šemsom su morali posebnu taktiku jer Šemso ima ogromnu podršku naroda u Tešnju i šire.Eh kako bi volio da griješim....
    Sa đavolom se tikve ne sade. U ovom slučaju, problem je taj što su svi đavoli i preostaje nam da biramo koji je od njih malo manji šejtan :D

    Radončić je sasvim sigurno pokušao preoteti od SDA jedan dio njihovog glasačkog tijela a što se nije desilo. On je već doživio poraz i to je jednostavno za dokazati. Na parlamentarnim izborima 2010. godine, osvojili su čak 25% glasova u FBiH da bi na općinskim izborima prošle godine, uzeli samo 2 načelnička mjesta od njih 79 mogućih što je oko 1.2 %. Sada kad zna da su iduće godine izbori, prebacuje se uz SDA da bi pokušao preuzeti dio glasačkog tijela SDP kojem se ne predviđaju dobri rezultati. Nema tu nikakve svebošnjačke koalicije. Tu je samo borba za vlast. Zašto SDA nije napustila mnogobrojne funkcije nakon što je SDP formirao novu parlamentarnu većinu u FBiH a bez njih? Već godinu dana traje haos, institucije rade slabo ili nikako a SDA sa svojom fanatičnom odbranom fotelja, samo doprinosi tome.

    Ovo sa Mehmedovićem je čista zloupotreba položaja i selektivno provođenje pravde. Naravno da su informacije do Radončića stigle iz vrha SDA. Kuje se nova koalicija a stanje će i nakon parlamentarnih izbora iduće godine, po svemu sudeći, ostati isto jer će i ljudi na vlasti ostati isti ili će ponovo doći oni koji su već bili i već nas (najmanje jednom) u crno zavili.
    online

    User avatar
    Pasaga
    Hadžija
    Hadžija
    Posts: 37664
    Joined: 09 Dec 2012, 16:58
    Location: NORDPOL
    Has thanked: 2865 times
    Been thanked: 2203 times
    Status: Offline

    Re: SDA

    Post by Pasaga » 31 Jan 2019, 17:37

    Ovo će iznenaditi mnoge:
    Pogledajte šta je Alija Izetbegović govorio o imenu RS!



    Obzirom da se u posljednje vrijeme u javnosti polemiše oko naziva RS-a, u nastavku vam donosimo arhivske snimke Alije Izetbegovića i njegovog mišljenja o RS-u.


    Pročitajte šta je tada rekao.

    “Siguran sam za dvije stvari bio, to su nekakva dva moranja. Jedna stvar se tiče početka rata, a druga mira. Mi nismo mogli ne ući u okvire u koje smo ušli 92′ godine. Nismo mogli izbjeći referendum koji nas je vodio postepeno ka ratu, u protivnom bi ostali pod Srbijom i Crnom Gorom.

    Zato smo morali na referendum, a tako smo neizbježno išli u rat. Dugo moranje je Dayton, i danas bi ga potpisali. Možda će Sarajlije bolje nego neki drugi ljudi iz Bosne shvatiti to. U klopci se našlo ovdje 300.000 ljudi, bez struje, vode, plina…

    Srbi nisu imali kasnije ni hrabrosti ni vojnika, ali jako su mnogo imali bacača, mina, željeli su ubijati stanovništvo. Ti naši gubitci u ljudima prešli su sve mjere, od opstanka naroda, s druge strane patnje ljudi, davno je to prešlo granice.. Ja bi danas takav mir potpisao, uprkos svim manjkavostima” kazao je rahmetli Predsjednik Alija Izetbegović te nastavio:

    “Postoje faktori u Daytonskom miru koji se sada koriste da se razara Bosna odnosno da se pravi njeno nestajanje. Pozitivne strane su pošto je BiH opstala kao država i članica UN-a.

    Negativna stvar je RS, ali pozitivno što ta RS mora donijeti Ustav u kojem će napisati da je ona sastavni dio BiH te da njena vojska mora štiti suverenitet i integritet BiH. Ako to ne napiše i ako bude govorila o bivšoj BIH, onda će ona biti tzv. RS i ako to nikad ne napiše, nikad neće postati RS, to je bilo uzajamno povezano…”, kazao je Alija aludirajući na ime RS-a.
    Ne obracaj mi se:
    Lavlje_srce

    "Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

    User avatar
    KOMESAR
    Forum [Bot]
    Forum [Bot]
    Posts: 11755
    Joined: 28 Dec 2013, 23:26
    Location: Ilidža
    Has thanked: 14 times
    Been thanked: 2 times
    Status: Offline

    Re: SDA

    Post by KOMESAR » 02 Feb 2019, 18:10

    Fuad Kasumović:

    Prije bih se ubio, nego radio sa SDA!









    -
    Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

    User avatar
    Mala_Mu
    atomica
    atomica
    Posts: 63332
    Joined: 09 Feb 2014, 13:14
    Location: Dolina Mumijevih
    Mood:
    Has thanked: 551 times
    Been thanked: 1385 times
    Status: Offline

    Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

    Post by Mala_Mu » 27 Mar 2019, 20:36

    Image

    Dvadesettrogodišnji Zeničanin Arnel Isak na današnjoj sjednici Skupštine ZDK trebao bi biti imenovan na mjesto ministra za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline, a predložio ga je Kantonalni odbor A-SDA, na čijem čelu je njegov otac Ramo Isak.


    Arnel Isak je završio Tursko-bosansko koledž u Sarajevu, a nakon toga i Ekonomski fakultet u Zenici gdje je stekao zvanje diplomiranog ekonomiste. Trenutno je polaznik postdiplomskog master studija ekonomskih nauka.

    U razgovoru za Klix.ba je kazao kako rodbinski odnosi nemaju nikakve veze s njegovim imenovanjem te da je dobio povjerenje općinskih organizacija, kao i kantonalnog odbora A-SDA s obzirom na to da je na prethodnim izborima dobio veliki broj glasova.

    "Sigurno je da neće biti lako voditi jedno ovakvo ministarstvo koje ima veliku odgovornost, ali mlad sam i spreman se uhvatiti ukoštac s problemima. Uvijek ističemo da mladima treba dati priliku, a općinske organizacije Stranke demokratske aktivnosti i Kantonalni odbor A-SDA dali su mi svoje povjerenje i predložili me za ministra", kazao je Arnel.

    Predsjednik KO A-SDA ZDK Isak Ramo je kazao kako je to odluka članova koji su u općinskim i kantonalnim odborima.

    Arnel je i direktor agencije za fizičku i tehničku zaštitu ljudi i imovine gdje je pokazao svoje uspješne menadžerske sposobnosti. Poznavalac je engleskog i turskog jezika, IT komunikacija, a aktivno se bavi sportom i majstor je crnog pojasa 2. dan u taekwondou.

    U svom radu bio je i humanitarno orijentiran te je u ime Asocijacije mladih A-SDA organizovao niz humanitarnih akcija.

    klix.ba

    User avatar
    Mala_Mu
    atomica
    atomica
    Posts: 63332
    Joined: 09 Feb 2014, 13:14
    Location: Dolina Mumijevih
    Mood:
    Has thanked: 551 times
    Been thanked: 1385 times
    Status: Offline

    Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

    Post by Mala_Mu » 27 Mar 2019, 20:36

    Najmlađi zenički ministar je YouTube zvijezda i "ekspert" za nargile


    Image

    Arnel Isak, novi 23-godišnji ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline u Vladi Zeničko-dobojskog kantona do danas je bio poznat i kao YouTuber Arnel KingShisha sa više od 20.000 pretplatnika.

    Kanal više ne postoji, ali je u većem broju videa mladi ministar promovisao kulturu pušenja nargile, objašnjavajući kako se ona konzumira i opisujući razne ukuse, a neke od njih je, kako je tvrdio, sam izumio ili doveo do savršenstva.

    Image

    Inače, Arnel Isak je završio Tursko-bosansko koledž u Sarajevu, a nakon toga i Ekonomski fakultet u Zenici gdje je stekao zvanje diplomiranog ekonomiste. Trenutno je polaznik postdiplomskog master studija ekonomskih nauka.

    Arnel je i direktor zeničke agencije za fizičku i tehničku zaštitu ljudi i imovine.

    Arnel je sin Rame Isaka, predsjednika Kantonalnog odbora A-SDA i zastupnika u Skupštini Zeničko-dobojskog kantona.

    klix.ba

    User avatar
    lejlamo
    Forum [Bot]
    Forum [Bot]
    Posts: 12993
    Joined: 23 Feb 2018, 18:17
    Location: kamen i drača
    Mood:
    Been thanked: 1 time
    Status: Offline

    Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

    Post by lejlamo » 27 Mar 2019, 20:41

    Mali posto fora, kantonalni ministar...

    orbit
    Sitna buranija
    Sitna buranija
    Posts: 446
    Joined: 30 Jul 2018, 08:28
    Location: Ze - Do kanton
    Status: Offline

    Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

    Post by orbit » 27 Mar 2019, 21:50

    Napraviti cu drustvo u kojem ce slabi biti zasticeni,a jaki pravedni.

    Rece ministar i zapali nargilu sa okusom nutelle.

    User avatar
    Mirelam
    Forum [Bot]
    Forum [Bot]
    Posts: 12356
    Joined: 13 Jul 2015, 20:47
    Has thanked: 35 times
    Been thanked: 337 times
    Status: Offline

    Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

    Post by Mirelam » 27 Mar 2019, 21:53

    Cuj ministar sa 23 godine. Pa jeb.o me svak, ako ovaj zna jel pos'o ili dos'o. :D.

    User avatar
    Chloe
    Žena za sva vremena
    Žena za sva vremena
    Posts: 102580
    Joined: 18 Dec 2015, 11:40
    Has thanked: 2951 times
    Been thanked: 3054 times
    Status: Offline

    Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

    Post by Chloe » 28 Mar 2019, 07:21

    Dvadesettrogodišnji Zeničanin Arnel Isak na današnjoj sjednici Skupštine ZDK trebao bi biti imenovan na mjesto ministra za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline, a predložio ga je Kantonalni odbor A-SDA, na čijem čelu je njegov otac Ramo Isak.

    :grana
    :srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

    User avatar
    Hannibal
    Forum [Bot]
    Forum [Bot]
    Posts: 64067
    Joined: 03 Sep 2015, 23:23
    Mood:
    Has thanked: 6850 times
    Been thanked: 2189 times
    Status: Offline

    Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

    Post by Hannibal » 28 Mar 2019, 08:34

    a stariji brat mu je vijecnik msm
    🐽

    Post Reply

    Return to “Politika u BiH”

    Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 19 guests