SDA

Politička dešavanja i aktuelnosti u Bosni i Hercegovini.

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

Post by Bla » 01 Apr 2019, 20:09

how much?
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

Post by Zagorka » 01 Apr 2019, 20:11

6 7 8
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

Post by Bla » 01 Apr 2019, 20:52

pa vala mogu za te pare pušiti ko normalni ljudi :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

Post by Mala_Mu » 01 Apr 2019, 20:56

Zagorka wrote: 01 Apr 2019, 20:08 Ovisi jel od kupusa ili ananasa, jal birtija na periferiji ili je elitna, razumeš :cvike
Vidi ti nje sto se razumije. :ooo :pusi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

Post by Mutevelija » 01 Apr 2019, 20:58

5 marak vazda bila
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

Post by Zagorka » 01 Apr 2019, 22:15

Mala_Mu wrote: 01 Apr 2019, 20:56
Zagorka wrote: 01 Apr 2019, 20:08 Ovisi jel od kupusa ili ananasa, jal birtija na periferiji ili je elitna, razumeš :cvike
Vidi ti nje sto se razumije. :ooo :pusi
Pisala sam mu da spusti. Reko mi se javiti.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Sin predsjednika Odbora A-SDA u Zenici imenovan za ministra prometa i komunikacija

Post by Mala_Mu » 02 Apr 2019, 21:08

:ooo
FB_IMG_1554232018895.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Samra se samo boga boji (i muža)

Post by Krokodil Behko » 24 May 2019, 10:42

Image


Samra Ćosović-Hajdarević, zastupnica u Skupštini Kantona Sarajevo, izazvala je veliku pažnju javnosti nakon aktivnosti i objave statusa na društvenoj mreži Facebook. Nakon njenog obraćanja, reagirale su i pojedine političke stranke

Nakon svega, na Facebooku se ponovo oglasila i sama Ćosović-Hajdarević postavivši pitanje - kome smeta istina?

Ona je, podsjećamo, na ovoj društvenoj mreži ranije komentarisala imena novoimenovanih funkcionera u Kantonu Sarajevo, a stavove je ponovila u novom obraćanju javnosti.

''Samra nije izabrana da šuti!!! Samra govori istinu i samo istinu. Samra se boji samo dragog Boga. Samra ne mrzi nikoga! Tzv. "najbolja" Vlada Kantona Sarajevo je u proteklim mjesecima smijenila sljedeće ljude sa funkcija i postavila novoizabrane.

Nova vlast u KS smijenila je policijskog komesara Mevludina (Halilovića) i postavila Milorada (Bašića), otjerala Selima (Babića) sa mjesta direktora KJKP Rad, a postavila Veru Arnautović, smjenila predsjednika NO TV SA Hajrudina Hrvačić i postavila Vlastimira Mijovića, a tu je i umjesto direktorice Edine Fazlagić došla i Kristina Ljevak.

Ne pravite mene fašistom i mrziteljicom ovo ste vi uradili!!! Šta ovdje nije jasno? Ovo je istina i ovo su činjenice'', poručila je ona.

(SB)
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by carobnjak N » 24 May 2019, 10:49

ja sad napisao na fb status , pa da ponovim :


gospođa Hajdarević, što se buni zbog izabranih ljudi u Sarajevu, ako nema nekih drugih razloga osim ovih nacionalnih, onda po definiciji i jeste fašista. Naravno, takav mentalni sklop u BiH i jeste postao normalan jer ide logikom ako mogu "oni tamo" onda i mi tako moramo. E ne moramo. Zato što to možda i jeste općeprihvaćeno i samim tim normalno ali nije i zdravo .
Društvo koje je "etnički čisto" je društvo koje je monotono, dosadno i uskogrudno te u slijedećoj fazi počinje međusobno da se cijepa i mrzi, pošto je nacionalizam samo kolektivni egoizam i on ne prestaje da se ispoljava kad se riješi "drugih", nego počinje da među istima traži drukčije, ne podnosi nikog osim sebe i pretvara se u pustinju jednoumlja u kojoj nema božanskog šarenila i ništa ne cvijeta .
Kozmopolitski duh je jedini zdrav duh i to nije floskula, poput ove "ja se samo Boga bojim" , jer očito se plašiš i desetak ljudi malo drukčijeg imena u gradu u kojem je ovaj mentalni sklop jednoumlja dominatan i prijeti da ga pretvori u ustajali duh žabokrečine. Nećemo valjda šeher Sarajevo pretvarati u Banjaluku , a muslimansko Sarajevo u kojem bi tempo diktirao ovakav mindset , bi bio poguban i za sam islam u njemu. Jer islam je onakav kakvim ga vidimo, a kratkovidi da su se pitali, nikad ga ne bi ni vidjeli u BiH. Jednostavno, širina i šarenilo je bogatstvo, a onaj ko to ne vidi je kratkovidan.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by storm » 24 May 2019, 10:52

Vrlo dobro nurko :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Cvrle
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12685
Joined: 14 Oct 2015, 15:08
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by Cvrle » 24 May 2019, 10:59

Aferim :aplauz
Poput nekog starog kopača zlata, moraš se pomiriti s time da trebaš iskopati mnogo pijeska iz kojeg ćeš poslije strpljivo isprati nekoliko sićušnih komadića zlata

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by Lanci » 24 May 2019, 11:06

Bravo :aplauzz
Kome sutit i zasto?
Samo napred!
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by Chloe » 24 May 2019, 11:14

carobnjak N wrote: 24 May 2019, 10:49 ja sad napisao na fb status , pa da ponovim :


gospođa Hajdarević, što se buni zbog izabranih ljudi u Sarajevu, ako nema nekih drugih razloga osim ovih nacionalnih, onda po definiciji i jeste fašista. Naravno, takav mentalni sklop u BiH i jeste postao normalan jer ide logikom ako mogu "oni tamo" onda i mi tako moramo. E ne moramo. Zato što to možda i jeste općeprihvaćeno i samim tim normalno ali nije i zdravo .
Društvo koje je "etnički čisto" je društvo koje je monotono, dosadno i uskogrudno te u slijedećoj fazi počinje međusobno da se cijepa i mrzi, pošto je nacionalizam samo kolektivni egoizam i on ne prestaje da se ispoljava kad se riješi "drugih", nego počinje da među istima traži drukčije, ne podnosi nikog osim sebe i pretvara se u pustinju jednoumlja u kojoj nema božanskog šarenila i ništa ne cvijeta .
Kozmopolitski duh je jedini zdrav duh i to nije floskula, poput ove "ja se samo Boga bojim" , jer očito se plašiš i desetak ljudi malo drukčijeg imena u gradu u kojem je ovaj mentalni sklop jednoumlja dominatan i prijeti da ga pretvori u ustajali duh žabokrečine. Nećemo valjda šeher Sarajevo pretvarati u Banjaluku , a muslimansko Sarajevo u kojem bi tempo diktirao ovakav mindset , bi bio poguban i za sam islam u njemu. Jer islam je onakav kakvim ga vidimo, a kratkovidi da su se pitali, nikad ga ne bi ni vidjeli u BiH. Jednostavno, širina i šarenilo je bogatstvo, a onaj ko to ne vidi je kratkovidan.
Tačno razmišljam da ti pošaljem zahtjev za prijateljstvo da vidim komentare .... :D. :D.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by lejlamo » 24 May 2019, 11:20

carobnjak N wrote: 24 May 2019, 10:49 ja sad napisao na fb status , pa da ponovim :


gospođa Hajdarević, što se buni zbog izabranih ljudi u Sarajevu, ako nema nekih drugih razloga osim ovih nacionalnih, onda po definiciji i jeste fašista. Naravno, takav mentalni sklop u BiH i jeste postao normalan jer ide logikom ako mogu "oni tamo" onda i mi tako moramo. E ne moramo. Zato što to možda i jeste općeprihvaćeno i samim tim normalno ali nije i zdravo .
Društvo koje je "etnički čisto" je društvo koje je monotono, dosadno i uskogrudno te u slijedećoj fazi počinje međusobno da se cijepa i mrzi, pošto je nacionalizam samo kolektivni egoizam i on ne prestaje da se ispoljava kad se riješi "drugih", nego počinje da među istima traži drukčije, ne podnosi nikog osim sebe i pretvara se u pustinju jednoumlja u kojoj nema božanskog šarenila i ništa ne cvijeta .
Kozmopolitski duh je jedini zdrav duh i to nije floskula, poput ove "ja se samo Boga bojim" , jer očito se plašiš i desetak ljudi malo drukčijeg imena u gradu u kojem je ovaj mentalni sklop jednoumlja dominatan i prijeti da ga pretvori u ustajali duh žabokrečine. Nećemo valjda šeher Sarajevo pretvarati u Banjaluku , a muslimansko Sarajevo u kojem bi tempo diktirao ovakav mindset , bi bio poguban i za sam islam u njemu. Jer islam je onakav kakvim ga vidimo, a kratkovidi da su se pitali, nikad ga ne bi ni vidjeli u BiH. Jednostavno, širina i šarenilo je bogatstvo, a onaj ko to ne vidi je kratkovidan.
u suštini to je to, a islam kao vjera, jelte, ne poznaje/priznaje nacionalizam..

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by carobnjak N » 24 May 2019, 11:35

hvala ..a ja na fb imam "umjetnički profil" :D gdje je šarena raja i nema nekih negativnih reakcija, a bujrum naravno

ona misli da radi neku dobru stvar "za islam" , a u stvari je nepismena na način da recimo ne poznaje dovoljno ni islamsku
kulturu ni općenito razvoj civilizacija . Kad god čuješ u istoriji riječi razvoj ili rast , čuješ i riječi "kozmopolitski duh".
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by carobnjak N » 24 May 2019, 11:44

lejlamo wrote: 24 May 2019, 11:20
carobnjak N wrote: 24 May 2019, 10:49 ja sad napisao na fb status , pa da ponovim :


gospođa Hajdarević, što se buni zbog izabranih ljudi u Sarajevu, ako nema nekih drugih razloga osim ovih nacionalnih, onda po definiciji i jeste fašista. Naravno, takav mentalni sklop u BiH i jeste postao normalan jer ide logikom ako mogu "oni tamo" onda i mi tako moramo. E ne moramo. Zato što to možda i jeste općeprihvaćeno i samim tim normalno ali nije i zdravo .
Društvo koje je "etnički čisto" je društvo koje je monotono, dosadno i uskogrudno te u slijedećoj fazi počinje međusobno da se cijepa i mrzi, pošto je nacionalizam samo kolektivni egoizam i on ne prestaje da se ispoljava kad se riješi "drugih", nego počinje da među istima traži drukčije, ne podnosi nikog osim sebe i pretvara se u pustinju jednoumlja u kojoj nema božanskog šarenila i ništa ne cvijeta .
Kozmopolitski duh je jedini zdrav duh i to nije floskula, poput ove "ja se samo Boga bojim" , jer očito se plašiš i desetak ljudi malo drukčijeg imena u gradu u kojem je ovaj mentalni sklop jednoumlja dominatan i prijeti da ga pretvori u ustajali duh žabokrečine. Nećemo valjda šeher Sarajevo pretvarati u Banjaluku , a muslimansko Sarajevo u kojem bi tempo diktirao ovakav mindset , bi bio poguban i za sam islam u njemu. Jer islam je onakav kakvim ga vidimo, a kratkovidi da su se pitali, nikad ga ne bi ni vidjeli u BiH. Jednostavno, širina i šarenilo je bogatstvo, a onaj ko to ne vidi je kratkovidan.
u suštini to je to, a islam kao vjera, jelte, ne poznaje/priznaje nacionalizam..
pa ne voli ga po nekim elementarnim postavkama jer se kosi sa ummetom, tj idejom da je vjera iznad nacije i rase ali i prihvata sve ostale
monoteističke vjere, naročito abrahamske. Naravno, u istoriji je bilo svega i svakakvih tumačenja i ružnih stvari, daleko od toga da
je islam savršen . To je isto floskula i nepotrebno hvalisanje bez utemeljenosti i znanja.
Pravi princip je da je svaki zakon podložan tumačenju, a tumače ga ljudi, pa ako ti ljudi nisu dostigli stepen kemalijeta (potpune zrelosti)
onda je i tumačenje falično .
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
lejlamo
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12993
Joined: 23 Feb 2018, 18:17
Location: kamen i drača
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by lejlamo » 24 May 2019, 11:50

carobnjak N wrote: 24 May 2019, 11:44

pa ne voli ga po nekim elementarnim postavkama jer se kosi sa ummetom, tj idejom da je vjera iznad nacije i rase ali i prihvata sve ostale
monoteističke vjere, naročito abrahamske.
Ko se bude borio pod zastavom zablude, ko podigne zastavu plemena u bijesu zbog plemena ili pozivajući svojoj skupini, i na tom putu bude ubijen – umro je džahilijetskom smrću! (hadis)

O, ljudi! Mi smo vas od jednog čovjeka i jedne žene stvorili, pa vas načinili narodima i plemenima, da biste se međusobno upoznavali [a ne da biste jedni druge prezirali]. Najplemenitiji među vama je onaj koji Ga je najdublje svjestan. Bog je Sveznajući i ništa Mu skriveno nije (Kur'an, 49:13)

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by Chloe » 24 May 2019, 11:51

carobnjak N wrote: 24 May 2019, 11:35 hvala ..a ja na fb imam "umjetnički profil" :D gdje je šarena raja i nema nekih negativnih reakcija, a bujrum naravno

ona misli da radi neku dobru stvar "za islam" , a u stvari je nepismena na način da recimo ne poznaje dovoljno ni islamsku
kulturu ni općenito razvoj civilizacija . Kad god čuješ u istoriji riječi razvoj ili rast , čuješ i riječi "kozmopolitski duh".
E to je druga priča, među šarenom rajom ... :ok

Samo ti kad ti se mili, ja na FB ne uđem po nekoliko dana. :grana
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by carobnjak N » 24 May 2019, 12:02

lejlamo wrote: 24 May 2019, 11:50
carobnjak N wrote: 24 May 2019, 11:44

pa ne voli ga po nekim elementarnim postavkama jer se kosi sa ummetom, tj idejom da je vjera iznad nacije i rase ali i prihvata sve ostale
monoteističke vjere, naročito abrahamske.
Ko se bude borio pod zastavom zablude, ko podigne zastavu plemena u bijesu zbog plemena ili pozivajući svojoj skupini, i na tom putu bude ubijen – umro je džahilijetskom smrću! (hadis)

O, ljudi! Mi smo vas od jednog čovjeka i jedne žene stvorili, pa vas načinili narodima i plemenima, da biste se međusobno upoznavali [a ne da biste jedni druge prezirali]. Najplemenitiji među vama je onaj koji Ga je najdublje svjestan. Bog je Sveznajući i ništa Mu skriveno nije (Kur'an, 49:13)
Da, mislim to su baš univerzalne poruke ali ima i onih koje to i nisu baš i vrlo su surove ali se odnose na neke konkretne situacije.
Opet kažem, nema ničeg perfektnog u islamu kao takvom, jer sve to ima recimo i u Novom Zavjetu ...ili poznati kur'anski citat koji se
često navodi je u stvari citat iz Tevrata , pa i sam ajet kaže "Mi smo propisali sinovima Israilovim (Jevrejima dakle u starom Zavjetu)
ko ubije jednog nevinog čovjeka , kao da je cijeli svijet pobio" .
Ali to nije smetalo recimo križarima da kad su upali u Jerusalem pobiju osima muslimana i sve kršćane, jer nisu bili po njihovim mjerilima.
Isto je to radila tzv islamska država , pravi inkvizitori.
Tako da je poenta u zrelosti i dobronamjernosti samih tumača
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55519
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1861 times
Been thanked: 5568 times
Status: Offline

Re: Samra se samo boga boji (i muža)

Post by Duminjo » 24 May 2019, 12:16

Forsiranje bilo čega mi je u startu odbojno. Ako si politicar, sta imas spominjati boga/allaha? Idi u dzamiju pa ga spominji.
Procitam tekst i ove smijenjene funkcionere pa ove nove i kontam možda stranka ove pogurala, mozda je neko i zasluzio radom/neradom da bude postavljen/smijenjen a ni na kraj pameti mi nije bilo da gledam jesul to neka nemuslimanka imena. To sek vidim kad sam procito Komentar Kolege i gospodina iznad. Još ne vjerujem da jedna javna osoba ovako istupa samo zbog nemuslimanksih imena. To je slijepo i zatrovano. To nema nikakve veze ni Sa jednom religijom. Nego se samo nadati da kvakvi nece dugo donositi bilo kakve odluke za narod 😑

Post Reply

Return to “Politika u BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests